Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej. Ja też nie chce brac znieczulenia ze względu na to jakie mogą wystąpić komplikacje. Ale troche się martwię, że mało mi zostało do porodu. Nie wiem czy to prawda czy zabobon taki, że jak brzuch się obniża to znaczy że zostało 3-4 tygodnie do porodu. Mi się obniżył i częściej oddaje mocz. W nocy to nawet do 4-5 razy chodzę do kibelka. I strasznie mnie bolą mięsni okolic pochwy itd, że czasem ciężko wstać. A Wam brzuszki nie obniżyły się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki

Już mnie pokłuli 🙂 teraz tylko czekać na wyniki!
Dziękuję Kasiuu 🙂

No ja mam nadzieję że dam radę urodzić naturalnie bez zadnego znieczulenia 🙂 zawsze wydawało mi się że po dwukrotnie złamanym kręgosłupie mam wysoki próg bólu i taki poród to będzie pestka ale powiem Wam że im bliżej maja to się zaczynam naprawdę stresować 😞 Zobaczymy co będzie w maju!
Z drugiej strony ciekawa jestem jak to bedzie w maju na forum 🙂 pewnie wszystkie będziemy opisywać porody 🙂 jeżeli oczywiście znajdziemy na to czas bo coś mi się wydaję że z tym wolnym czasem dla siebie będzie ciężko 🙂

A czy myślałyście o wzięciu takiej herbatki na laktację do szpitala?? bo ja właśnie się zastanawiam czy mam spakować czy nie 😞

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój brzuszek chyta też na swoim miejscu 🙂 do kibelka chodzę 3x w nocy. A bóle krocza to mam już od dawna.

Ja nie biorę herbatki o szpitala. Słyszałam o herbatce na laktację, nazywa się chyba bocianek. W moim szpitalu jest lista co należy zabrać http://www.szpitalmadalinskiego.pl/portal/pliki/co-zabrac-do-porodu.pdf ale to różnie może być w różnych szpitalach. Najlepiej zadzwonić i dopytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wysa - u mnie brzuszek na swoim miejscu, ale jak się obniża to znaczy że dzidzia jest już niżej i szykuje się do wyjścia i rzeczywiście z tego co wiem to symptomy zbliżającego się porodu. Najlepiej podpytaj swojego lekarza 🙂

A co do herbatki to na pewno się w taką zaopatrzę, ale nie wiem czy będę ją brać do szpitala. Może to i nie głupi pomysł? 🙂

Madziocha - cieszę się że przydała się informacja ode mnie z tą apteką 😉 ja juz mam całą listę i w poniedziałek będę zamawiać sporą część rzeczy (m.in. termometr, tantum rosa, roztwór soli fizjolog., kremy, i wiele wiele innych :P). Mi już przysłali kartę i będę sobie dodatkowo jakieś pkt nabijać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie Mała juz jest bardzo nisko, a pomimo to mam brzuch wysoko :P A krocze to boli niemiłosiernie, właśnie szczególnie przy wstawaniu.

Herbatkę na laktację już mam kupioną z Hipp i herbatkę dla Małej, gdyby pojawiły się kolki 🙂

Izullka aż mnie ciarki przeszły jak pomyślałam o złamanym kręgosłupie. To Tobie nie jest potrzebne zzo 😉

Właśnie robię zakupy na www.doz.pl 🙂 I karte też dzisiaj założyłam, a na razie mam taką tymczasową i już mogę zbierać punkty :laugh:

Rozmyślam nad wodą morską, którą wybrać... Pszczółka, którą kupujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia a dlaczego lekarz powiedział że siostra mogłaby nie przeżyć? Jak ostatnio byłam w szpitalu, leżała kobieta czekając na 4 cesarki i lekarz jej mówił żeby się nie bała. Bo niby można trzy, ale on miał już pacjentki co robił im cesarkę po raz 5, i nic się nie działo.
Co do znieczulenia, niby pierwszego syna rodziłam bez, ale kręgosłup bolał mnie cholernie i patrząc na pierwszy poród (od 16.00 do 10.00) to zaczynam się zastanawiać. Wolałabym bez, i mam nadzieję że teraz pójdzie szybciej, ale nigdy nic nie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi się że tu nie chodzi o samo cięcie. Noszenie kolejnej ciąży po 3 cesarkach to zagrożenie dla życia kobiety, bo może popękać. Moja bratowa miała 3 cesarki i lekarz powiedział że jak zajdzie w kolejną ciążę to trzeba będzie usunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Kasiaa za przypomnienie linka 🙂 ja mam je wszystkie zapisane i czasami wchodzę, ale teraz bym przegapiła. A tak to się już zarejestrowałam i czekam na paczuszkę 😁 heheh

A co do wody morskiej biore DisneMar niebieską (bo jest dla dzieci i niemowląt) a oprócz tego sól fizjologiczną w ampułkach (100 szt) za 22,86 - koleżanka stosuje i bardzo sobie chwali 🙂 Oprócz tego będę brać też Linomag zielony. Zastanawiam się jeszcze nad maścią Tormentiol - też z polecenia, ale nie wiem czy się nie wstrzymać jak będzie rzeczywiście potrzebna. Droga nie jest, ale z drugiej strony.. realizacja zamówienia zazwyczaj jest w ciągu 24h więc jak będzie trzeba to wtedy chyba będę zamawiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moretta kojarzę, że pisałaś kiedyś, że urodziłaś pierwszego synka w 34tc. Czy Maluch potrzebował jakiejś specjalnej opieki typu inkubator czy dłuższy pobyt w szpitalu? Czy był juz na tyle silny i duży, żeby samodzielnie żyć, bez pomocy np inkubatora.

Np to zamawiam też tą sól morską. W gazecie wyczytałam, że świetny jest krem (w razie popękanych brodawek) A-pectus. Też zamówiłam w tej aptece. Szkoda tylko ,że nie mają takiego termometru, który przykłada się do czoła i pomiar jest w kilka sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha ta woda morska idzie w parze z aspiratorem do noska czy gruszką. Kuzynka mówiła, że bez tego ciężko jest wyczyścić nosek Maluszkowi np przy katarku.

Czyli żaden z tych spirytusów się nie nadaje? http://www.doz.pl/apteka/s0-Szukaj?value=spirytus&x=30&y=14

A jaki wybrałyście gazik sterylny w tej aptece? B o nie mogę się połapać.
Qrcze fajna ta apteka, ale siedzę już parę godzin i często nie wiem co wybrać, a w aptece farmaceutka by doradziła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydaje mi się że żaden z tych spirytusów się nie nadaje.

A termometry do czoła są tam takie:
http://www.doz.pl/apteka/p9865-Termometr_paskowy_na_czolo_1_szt
http://www.doz.pl/apteka/p12824-Termometr_elektroniczny_NFS-100_pomiar_na_czole

Ja wybrałam gaziki te:
http://www.doz.pl/apteka/p9968-Kompres_wloknisty_jalowy_Medicomp_5_x_5_4_warstwowy_50_szt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha, tutaj masz link do tej soli fizjologocznej: http://www.doz.pl/apteka/p19987-Gilbert_NaCl_0.9_5ml_fizjologiczny_roztwor_soli_100_ampulek

spirytus trzeba kupić w monopolowym i rozcieńczyć 🙂 najlepiej w proporcji 1:3 (1 miarka wody, 2 spirytusu) albo pół na pół. I na to najlepiej zorganizować sobie zakręcany pojemniczek albo buteleczkę (ja chyba będę to trzymać w słoiczku po koncentracie :P). Musi być zakręcane żeby alkohol nie parował.

Woda morska natomiast przyda się do przemywania noska w razie katarku. A nawet tylko profilaktycznie. Ze względu na swój skład jest całkowicie bezpieczna, więc lepiej dzidzi noska czyścić właśnie wodą morską, a nie innymi rzeczami.

Co do termometrów to słyszałam właśnie że te przykładane do czoła są bardzo fajne, ale ja w końcu kupuję zwykły elektroniczny. Jak się nie sprawdzi to będę myśleć nad innym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No patrzcie, a ja nie zauważyłam tych termometrów :P
Co do spirytusu to żaden z tych. Pytałam się na szkole rodzenia właśnie czy można dostać już gotowy w aptece, to położna mówiła że nie. Normalnie trzeba iść do monopolowego i kupić :P
A co do kompresów to ja jeszcze nie zdecydowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaa - no fakt, w normalnej aptece by Ci doradzili, to na pewno. Ale z kolei nie stałabyś kilka godzin przy okienku a tu masz możliwość porównania cen, rozejrzenia się co jeszcze itd.. 🙂 Najlepiej jak kompletnie nie wiesz na co się zdecydować to nie zamawiać i zapytać przy odbiorze 🙂 i wtedy albo kupić na miejscu albo dołączyć sobie do kolejnego zamówienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pępuszek najlepiej czyścić tylko patyczkami i to bardzo delikatnie, punktowo. Jakbyś miała takim kompresem smarować dziecko, to nie wiesz czy nie poparzysz tym spirytusem, bo wtedy nie masz kontroli gdzie dokładnie dotknęłaś..
Ja kompres jakiś będę brać, ale bardziej taki "w razie czego" bo do czyszczenia będę używać tylko patyczków, a zawijać w nic i tak tego nie będę więc raczej się nie przyda na co dzień.

A co do spirytusu też byłam zdziwiona że w aptece nie dostanę :P ale rzeczywiście - nigdzie takiego nie widziałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co znaczy kompres włóknisty czy włókninowy ale do przemywania pępuszka koleżanka mówiła że najlepsze są patyczki do uszu bo możemy precyzyjnie wycelować w kikuta, a nie maziać dodatkowo po brzuszku. Stężenie 70% wypala niemalże skórę.

No tak ja nie mogłam znaleźć tej soli i zamówiłam taka drogą 😞
http://www.doz.pl/apteka/p3526-Physiodose_plyn_do_przemywania_oczu_i_nosa_5_ml_x_12_szt

Nie wiecie czy można odmówić przy odbiorze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha - Ciężko mi powiedzieć - nie miałam jeszcze takiej sytuacji... zadzwoń może na infolinię i zapytaj.
A co do tej soli którą zamówiłaś, to tą też testowała moja koleżanka. Nie dość że producent ten sam to i ampułki w środku identyczne ;p a cena kolosalnie różna...

a co do przemywania oczek i buźki ja będę używać zwykłych płatków kosmetycznych. Idealnie się sprawdzają i są w rozsądnej cenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...