Skocz do zawartości

Czy są już tu jakieś Majóweczki 2010? | Forum o ciąży


Anite

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Kochane,

jestem,już jestem...właśnie pomachałam teściowej na pożegnanie... :P Przyjechała ze swoją koleżanką,pomyły okna,posprzątały i pojechały.Uff...

Dawno mnie nie było,aż nie nadążam z czytaniem,wiem tylko tyle,że zamawiacie kosmetyki przez neta,ale nawet nie wiem,czy któraś robiła jakąś pomocniczą listę dla pozostałych majówek,czy każda z Was wie dokładnie co dla maluszka trzeba zamówić?

A ja czuję się dziwnie,nie komfortowo bynajmniej,lekarz mi zapisał ostatnio jak byłam Gynazol,w moczu wyszły jakieś bakterie i według niego żeby nie doszło do grzybicy,miałam sobie zaaplikować ten lek i tak wczoraj zrobiłam.A dziś to co pięć minut biegam i zmieniam wkładki higieniczne,gdybym sobie w necie nie poczytała,że przez około 4 dni ten krem ma prawo sobie "spływać" to już bym dzwoniła do lekarza,że mi wody odeszły... 🙃

Jak Wasze przygotowania na przyjście maluszków??Macie już gotowe wyprawki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Pszczola24

    1700

  • Kasiaa

    2904

  • Radzia80

    1909

  • lajsoka

    2412

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pszczółko, mogłam nie brać tej soli bo nie brałam też innego leku na receptę co zamówiłam ale już mi się nie chciało kombinować, szczególnie że akurat jak domawiałam jeszcze tantum rosa i tą wodę morską to nie mieli w hurtowni tej soli fizjologicznej. Stwierdziłam, że jak będę potrzebowała większą ilość, to wtedy zakupie te 100 ampułek.
Nas też czekają porządki w piwnicy. Nie mamy tam półek i się niezła graciarnia zrobiła. Właściwie mamy już półki ale u rodziców, a ze względu na ich duże gabaryty (są to regały sklepowe) nie mamy jak ich przewieźć. Mój mąż będzie kombinował jakiś transport po Świętach, więc jak przywiezie to też będzie to samo co u Ciebie.
Jak się uda dziś skończyć malowanie to jutro kupimy mebelki w ikei.
No właśnie Gabiś ostatnio nie piszę. Mam nadzieję, że u mniej w porządku.
Pszczółko wklej naszą tabelkę. Już nie wiem gdzie jej szukać, bo tyle stron spisałyśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jest Gabiś, o wilku mowa 🙂

Ja mogę napisać co zamówiłam w tej aptece:
Podkłady ginekologiczne 3 opakowiania
Tantum rosa
Majtki siateczkowe
Sól fizjologicza
Kompresy jałowe
Woda morska
i inne niezwiązane z ciążą
Reszte rzeczy typu gruszki czy wkładki laktacyjne, termometr do wody kupowałam w Rossmanie ale dziewczyny zamawiały w tej aptece.

Pszczółka wklej może jeszcze raz swoją listę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Ci Madziocha za tą listę.

Tak się zastanawiam nad tymi majtami jednorazowymi siateczkowymi,bo kupie na pewno,ale nie wiem czy czasem nie będę ich tylko używać w domku,byłam ostatnio u kuzynki,która przy pierwszej ciąży miała CC i teraz także będzie i ona sugerowała,żeby zapytać w szpitalu w którym będziemy rodzić,jak jest z takim rzeczami,bo u niej np. nie pozwalają...(może żeby po operacji nic nie dotykało rany?).Nie wiem dlaczego...może żebyśmy nie miały za wygodnie??Paranoja...

A mnie jakaś znieczulica dopadła,nie mam ochoty na nic,nie cieszą mnie zakupy dla małej,nie mam jeszcze wielu rzeczy i nawet nie mam parcia,żeby je zamawiać,dziwne to jest...może przez to moje myślenie o cesarce??Tak bardzo chciałabym rodzić naturalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny na co jest tantum rosa i ta woda morska bo ja nie mam zielonego pojecia, a skoro wiekszosc z was ja zamawia to moze i ja kupie 🙂

Gabis ja ostatnio miałam podobna sytuacje tez wyszły mi jakies bakterie w moczu i lekarz przypisał mi clotrimazolum w tabletkach dopochwowych. Ale je stosuje sie tylko na noc i jak wstałam w nocy do kibelka to sie niezle wystraszyłam ze mi wody odeszły. Na szczescie spokojnie pomyslałam i stwierdziłam, ze to te tabletki wyciekaja:P

Pszczólka ja tez bym prosiła o wklejenie tabelki bo nie zapisałam jej wczesniej.

Dziewczyny tak sie zastanawiam pewnie dlatego ze dzisiaj sobota i to strasznie nudna. A jak to w sobote zazwyczaj ludzie sobie gdzies wychodza czy do pubu, zanjomych albo na tańce. Czy nie macie nieraz ochoty gdzies wyjsc? Bo ja to sobie tak własnie pomyslałam ze poszłabym sobie gdzies potanczyc. Ale ze wzgledu na moj stan to wiadomo ze nigdzie nie pojde. I zastanawiałam sie czy wam nieraz tez taka ochota przychodzi??? Albo zeby chociaz sie piwka napic np. takiego zimnego Reedsa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Gabiś że się pojawiłaś 🙂 ale masz teściówkę fajną, że Ci tak pomaga 🙂 a my ostatnio tu trochę pścioczymy na teściów :P

Tabelkę aktualną wklejam poniżej. Jak się coś pozmieniało to pisać 🙂 Starałam się na bieżąco uzupełniać, ale pewności nie mam czy czegoś nie przegapiłam..

[IMG]http://i40.tinypic.com/13z66ia.jpg[/IMG]

a co do listy aptekowej to ja zamawiam:
- roztwór soli fizjologicznej w ampułkach (100 szt.)
- Tormentiol maść
- termometr z miękką końcówką
- Linomag zielony
- sól morska DisneMar niebieska
- Tantum Rosa (saszetki)
- chusteczki nawilżane nagietkowe cleanic
- może coś jeszcze dojdzie w międzyczasie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tantum Rosa to taki proszek w saszetkach który się rozpuszcza i się nim płucze krocze, żeby się szybciej goiło. To mi polecała bardzo położna w szkole rodzenia. Poza tym jest antybakteryjne i znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiś zakażeń w miejscach intymnych po porodzie.

Woda morska z kolei przyda sie do płukania noska dzidziusia 🙂 udrażnia i nie niszczy śluzówki. Ja sama używam, jak mam katar 🙂

A co do jakiegoś wyjścia to za mną już dłuższy czas chodzi ochota żeby pójść gdzieś pobrykać na parkiecie 🙂 ale to jeszcze trochę.. A do zimnego piwka bardzo tęsknię, oj bardzo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny,że się martwiłyście o mnie,a przynajmniej myślałyście...

Karolciu,ten Gynazol to ponoć to samo co Clotrimazolum,tylko ja miałam 1 aplikator z kremem (olej w wodzie czy coś w tym stylu) i też trzeba to sobie "wstrzyknąć" na noc.Ale ponoć wystarcza raz,po tych 4 dniach spływa,leczy co ma wyleczyć i oby na tym się skończyło.

Dobrze,że tak piszecie o tych kosmetykach,bo ja wiem tyle o ile o podstawowych rzeczach do zakupu,a każda zawsze coś wie więcej.Wiem,że nie ma co przesadzać i za wiele zamawiać i kupować,bo niektóre rzeczy można spokojnie kupić po porodzie,ale dobrze być też wcześniej przygotowanym.

A tak w sumie orientacyjnie to ile mniej więcej kupujecie pampersów tych najmniejszych "New born" dla maluszka?

Aha,i czy może dostałyście już jakieś próbki z tych które zamawiałyśmy na stronach internetowych??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia tu możesz poczytać o Tantum Rosa 😉

http://www.tantumrosa.pl/infe-co.html

A woda morska przeznaczona do codziennej higieny nosa u niemowląt, dzieci i osób dorosłych.

A do mnie właśnie siorka dzwoniła że jedzie z wizytą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak jeszcze odnośnie zimnego piwka...tomoja koleżanka uświadomiła mi ostatnio pewną rzecz,otóż rodzimy w maju,pięknym miesiącu pod każdym względem,potem nadchodzi lato i zaczyna sie piękny czas grillowania...a my jak będziemy karmiły piersią,to raczej nici z takiego jedzonka...

Ale czego się nie robi dla naszych Skarbów...:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za wyjasnienie to w takim razie i ja to kupie 🙂
Gabis ja kupie jedna duzą pake tych najmniejszych pampersów bo nie wiem na ile to starcza i kiedy trzeba kupic juz wieksze takze w "praniu" wszystko wyjdzie. Na początek mysle, ze jedna wielka paka wystarczy.

A co do tych próbek to do mnie zadne jeszcze nie doszły, a do ciebie Gabis doszły juz jakies?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym czasem sobie wypiła jakiegoś Reedsika lub Karmi, ale przez tyle miesięcy nie smakowałam więc luzik podczas grillowania też dam radę wszystko wynagrodzi mi to że moja dzidzia będzie se smakiem( mam nadzieję) ciągnąć cycucha i to najważniejsze 😉

Ja też bym poszła gdzieś potuptać, ale po pierwsze leżenie a po drugie wielorybek na parkiecie to trochę moje ruchy byłyby dziwaczne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cóż,ja na razie też nic nie dostałam,strasznie długo to trwa,na Loveli też się ponownie zarejestrowałam.

Ja chyba kupię zwykłą małą paczkę pampersów,bo to jest na szczęście towar ogólnodostępny,w każdej chwili można je dokupić.Zresztą jest ich tyle rodzajów tych pampersów,sensitive,że głowa boli.A po drugie mam nadzieję,że Oliwki pupcia nie będzie na nie uczulona i nie trzeba będzie kupować z innej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No do mnie próbki też nie doszły 😞
Co do pieluszek typu New born to czytałam żeby kupić na początek dwie paczki dwóch różnych firm. A schodzi około 6 sztuk na dzień.
Mam jeszcze uwagę co do majtek. Położna na szkole rodzenia mówiła żeby nie kupować tych majtek flizelionych jednorazowych bo one nie przepuszczają powietrza, a trzeba będzie się tam wietrzyć w miarę możliwości często.
Te majty, które ja zamawiałam są z siateczki i są wielorazowe, można je prać, pakowane po dwie sztuki.

A mi piwka aż tak nie brakuje, zjadłabym za to lody albo czekoladkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde a ja kupiłam te jednorazowe no trudno najwyzej jak nie zdadza egzaminu kupie te siateczkowe.

Ale mi sie dzisiaj nudzi masakra i jeszcze niemcy przyjechali z mężem sie pokłuciłam 😠 Dobrze ze kolezanka zadzwoniła i wyciaga mnie gdzie z domu chyba po sklepach pójdziemy połazic. Bo nie moge na niego patrzec tak mnie wku.... Przepraszam ale ze złosci to mi dym z uszu leci:P Spadam sie ubierac do wieczorka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu u nas znów chwila ciszy,chyba każda znalazła jakieś miłe zajęcie,albo wypoczywacie.Ale tak ma być.

My z Oliwką idziemy oglądać "Kuchenne rewolucje",podoba mi się ten program.

A za oknem brrr....deszcz,deszcz,deszcz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 ja dotrzymuje towarzystwa w dalszym remońciku mężowi:laugh: ale już niebawem koniec,dzis do końca już poprałam dla Jasia 😁 i troszkę odpocznę.Miałam jutro wybrać się do siostry ale nie mamy samochodu i wyszła"kaszanka"z wyjazdu amiałam zabrac parę rzeczy dla maluszka 😠 może jeszcze zdążę ? i tak w ogóle chciałam ich zobaczyć i te jej małe szkraby,przykro mi trochę 😞 u nas też deszcz ale ciepło no ale wiosna astronomiczna dopiero trwa od godz.18 dziś więc czego tu się spodziewać 😉 tak od razu.Idę asystować do kuchni ,zajrzę jeszcze do was moje kuleczki pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doczytałam Was i już zapomniałam o czym pisałyście 🤢

Karolcia złość piękności szkodzi :P

Pampersików New Born mam jedną pakę 🙂

Tez mam te majteczki siateczkowe, ale u mnie w szpitalu nawet tych zabraniają, bo niby rana ma się wietrzyć. No ale nie mam zamiaru latać do kibelka podtrzymując podpaske.

Co do piwa to w ogóle o tym nie myślę i jakoś mnie do tego nie ciągnie. Niestety ostatnio miałam gorsze myśli 🥴 Pomyślałam sobie, że jakiś czas po porodzie usiądę na balkonie i wypalę papierosa. Przed ciążą podpalałam sobie, ale nie żeby to było nałogowo. Tylko tak jak mi się chciało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski kupiłam dzisiaj krem do tyłka linomag i teraz sie zastanawiam czy dobrze zrobiłam ze krem a nie masc? I pszczółka pisała cos o zielonym linomagu ja mam czerwony tzn. pudełko jest czerwono- białe czym one sie roznia?

Humor juz troche mi sie poprawił bo byłam z kolezanka w sklepie i na duzych lodach kreconych z automatu 🙂I przy okazji tak sie z nią nasmiałam, ze az mnie brzuch rozbolał. Rozgladałam sie tez za butami bo chce kupic takie płaskie baleriny do latania i nic mi sie nie podbało 🥴 W koncu chce cos kupic sobie bo ciagle małej tylko kupuje i zapomniałam z tego wszystkiego o swoich potrzebach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

aaaallleee piękna pogoda u nas,słoneczko świeci,że hej.Idę za chwilę pohasać na dwór.Jeśli dobrze pamiętam pisałyście kiedyś,że trzeba dużo chodzić,to też pomaga dziecku przekręcić się główką w dół,więc taki mam cel:duuużo chodzić.

Ja jeszcze nie zdecydowałam,czy kupię Linomag czy Sudokrem,oba są dobre,poza tym też nie będę przesadzać i jakieś małe opakowanie kupię,bo to na odparzenia,a mam nadzieję,że od razu Oliwci pupci nie odparzę,w razie czego jest blisko apteka. 🙂

A z tymi majtami po porodzie,to chyba wszędzie tak samo,że lepiej nic nie nosić,bo rana ma się wietrzyć...ale ja jakoś sobie tego nie wyobrażam... ☺️ Poza tym podobno dziewczyny sobie radzą i na obchody zdejmują wszystko,a potem zakładają majty,no bo jak tu funkcjonować??

Oj,to nas dopiero czekają przeżycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!!
A ja odkąd zdecydowałam że koniec z pracą to mam więcej energii i lepiej się czuję... Wczoraj cały dzień pomagałam mężowi tapetować i poszło nam dużo szybciej niż jak robił z moim tatą... I myslałam że dzisiaj będzie mnie wszystko bolało a tu zonk - czuje sie lepiej niz normalnie :o) Musimy jeszcze skończyć, niedziela, nie wypada pracowac ale co mam zrobic jak w tygodniu męzu pracuje, przeciez nie bede siedziała w tym bałaganie cały tydzien :o)
Pieluch tez kupię jedna pakę Pampersów, jak się okaze że Mati ma na nie uczuclenie to wyslę męża do sklepu po inne i po sprawie, w razie draki mam jeszcze tetrowe więc zawsze na chwilkę mozna załozyć...
Z doświadczenia kolezanek, to Linomag lepszy, Sudocrem tez warto mieć ale on ponoc bardzo wysusza...
A co do piwka to powiem wam że wczesniej jak mogłam to alkohol mógł dla mnie nie istniec a teraz od kilku tygodni mam taka ochote na winko dobre, albo słodkie p[iwo że masakra... Jak alkoholiczka jakaś... Normalnie slinka mi leci :o)
A jesli chodzi o letnie grille to może i nie pojemy, ale za to jakie laseczki potem będziemy :o)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...