Skocz do zawartości

Witam wrocławskie mamusie! | Forum o ciąży


Sathi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
my z powrotem w domku. Zabieg przełożony na przyszły tydzień bo nie było w banku kości do uzupełnienia u mnie w dłoni, a ja nie chcę żeby mi pobierali z biodra bo to wtedy dłużej zabieg trwa i musiałabym dłużej leżeć w szpitalu. Poza tym ingerencja w dwie części ciała jakoś mnie nie napawa optymizmem.
Tymek dzielnie zniósł wczorajszą podróż (w sumie ponad 400km). Po powrocie był trochę marudny, ale miał tak inny i dziwny dzień że nie ma się co dziwić. Mamy teraz zaprawkę przed podróżą do dziadków. Do W-wy prawie 400 a do drugich dziadków dodatkowe 120 😉

Laaf zgadzam się z Tobą. To jest chore że oni próbują się jeszcze usprawiedliwiać i wciskać jakieś kity młodym mamom. Jeszcze tego brakowało żeby zaczęli mówić że to ich wina!!! 😠
Właśnie słyszałam że w szpitalu na Kamieńskiego sporo było zarażeń gronkowcem już w tym roku. Jakoś na początku tego roku zamykali się aby zrobić dezynfekcję z tego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ellie my często pokonujemy takie potworne odległości z małym. 😉 Ale wiadomo, każde dziecko reaguje i znosi podróż inaczej... teraz przynajmniej wiesz jak Twoje. 🙂
Choć trochę może szkoda, że za tydzień znów musicie jechać. Znów nerwy, paliwo, męczenie dziecka (bo jednak to je trochę męczy). 🤨


Co do tego szpitala to masakra jakaś. Choć jak pamiętam jakieś ponad dziesięć lat temu też się panoszył gronkowiec po wałbrzyskim szpitalu położniczym. Mojego kuzynka wtedy zarazili i męczyła się z tym długo... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to się nasze dzidki najeżdżą 😉 mobilne chłopaki 😁
Laaf, ja to się trochę obawiam tych naszych chrzcin bo tylko my jesteśmy z naszej rodzinki we wrocku a cała najbliższa rodzina (ok 10 os.+dzieci) będzie przyjezdna z drugiego końca Polski. Zastanawiam się jak to wszystko rozwiązać logistycznie, bo i nocleg trzeba skombinować i obiad gdzieś zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie do nas chrzciny przyjezdza 11 osob z Wawki.Wynajelam pokoje w niewielkim hoteliku dwuosobowe , 35 zl od osoby, jak bedziesz chciala dam Ci namiary. Obiad szykuje w domu bo wyszlam z zalozenia ze i tak po obiedzie w knajpie musze ich zaprosic do domu i czyms ugoscic to nie bede robila sobie podwojnych kosztow. Na chcianach w sumie 20 osob. Musz zorganizowac dodatkowy stol na szczescie naczyn mi nie zabraknie...ano i pozycze krzesla bo tylu w domu nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, to ja poproszę namiary na ten hotelik 🙂
My planujemy zrobić chrzciny na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Też myślę żeby zrobić obiad w domu bo tyle tego jedzenia szykuje się na święta że aż szkoda iść do knajpy 😉 a tak jak mówisz lipa by była żeby od razu po obiedzie w knajpie goście się rozjechali. Trochę tylko te święta będą "jeżdżone" bo Wigilię i 1szy dzień świąt spędzamy u rodziców i teściów a dopiero na drugi przyjeżdżamy do wrocka. Ja też muszę zorganizować stół i krzesła. Dobrze że z sąsiadami już się zapoznałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie to jest hotelik/motelik (dokladnie nie wiem 😜) przy ul. chalbinskiego, nr 501399193. Nie wiem z jakiej dzielnicy jestes bo ja z biskupina to beda mieli blisko. Jak juz bedzie po chrzcinach (18.09) to dam Ci znac czy goscie byli zadowoleni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wrocławianki
My już po szczepieniach jesteśmy i jakoś dobrze samo szczepienie Lenka zniosła za to temperaturkę miała troszkę jeszcze na drugi dzień i rączka ją trochę boli. Lenka waży już 5180 g tylko nie wiem ile mierzy bo jej w ośrodku pani doktór nie zmierzyła. Tylko widze po ciuszkach ze 56 to już się robią za małe a przynajmniej te 62 już jakby dobre były.
My chcemy chrzciny w październiku zrobić bo na święta jedziemy do moich rodziców. Chociaż mamy dobrze bo goście to z Wrocka i okolicy będą czyli ze spaniem nie muszę się martwic tylko moi rodzice będą u nas nocować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Laaf z namiary. Trochę to daleko ode mnie 😞 Poszukałam czegoś w okolicy i są pokoiki za 80 zł. Ale liczyłam i będziemy musieli wziąć 2 doby więc wychodzi 800 zł za same noclegi! Już nie wiem co robić z tymi chrzcinami...może lepiej jednak zrobić u którejś mamy, wtedy wszyscy będą mieli blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie pewnie, że mobilne. 😉 Witek na dzień przed ukończeniem miesiąca musiał pokonać ponad 300 km... a to były akurat też święta Bożego Narodzenia. 😜
Co do chrzcin to my jednak wybraliśmy jednych u rodziców (moich akurat; choć i tu i tu jest spora chata 😉) i drudzy + reszta rodzinki, chrzestny musieli dojechać. Teoretycznie, można by zrobić "pośrodku" i wybrać by wszyscy dojechali do Wrocławia, ale w praktyce lepiej było, że jednak ta jedna część zgodziła się przyjechać. 🙂 Choć my mieliśmy dość skromny chrzest. 🙂


Elunia72 ładnie córeczka nabiera ciałka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie rzeczywiscie roznica spora 35 a 80zl...pomyslcie. W sumie w taksowke ich mozna wsadzic i zawiezdz do hotelu...ale jesli wolicie u rodzicow...u ans tez byla opcja w wawce ale perspektywa wlsanie tak dlugiej jzady z mlodym jakos mi sie nie usmiechala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):
Bardzo mile wspominam ten stan, chociaż ostatnich kilka tygodni musiałam leżeć 🤢

Hi, hi, też całkiem dobrze wspominan stan "ubrzuszkowiony"... ach... 😎
Choć z drugiej strony też już fajnie być lekką, szczupłą i z możliwością napicia się czasem tego co w ciąży pić nie wolno... 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie moze pomyslisz ze jakas dziwna jestem ale po urodzeniu Dawida strasznie chcialo mi sie piffka i spytalam poloznej jak byla na wizycie ile musi uplynac zeby moc karmic po wypiciu jednego piweczka - chcialam odciagnac wiecej i dac z butli - i tu mnie polozna zaskoczyla. Mozna wypic tuz po karmieniu (zakaldajac ze dzieciatko nie je czesciej jak co 3h) i nie trzeba odciagac....to slowa poloznej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie chciałam jeszcze powrócić do sprawy teg hotelu - i jak? Było to w końcu 80zł od osoby? Kurcze, bo chyba potrzebowałabym też namiar na jedną noc na jakiś tani nocleg... Mogłaby zapytać o namiary na niego? 🙂


Laaf he, he, mnie tak na wiiinko ciągało strasznie. Niestety Witkowi nie bardzo to było... 😞 Ale da się znieść jeszcze te parę miesięcy. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...