Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wikarynka masz racje na spokojnie idz do lekarza jutro i zobaczysz co powie. To ze ktos nie mogl ocenic narzadow bo sprzet albo cos tam jeszcze to w sumie nie dowod na to ze 100% jest cos nie tak!
Ja i tak wierze w to ze jest dobrze i trzymam mocno kciuki!!!!

U mnie dobre wiesci bo uda sie skompletowac ten wozek!!! Hurra wiec jutro zadzwonie do tego sklepu i zamowie wszystko 🙂 🙂 🙂 ciesze sie ze hej!!! 🙂
Co do sterulizatora i podgrzewacza to powiem tak.
Ja jestem mama butelkowa i sterylizator zdecydowanie na TAK!!! wyparzanie butelek no coz meczace a na dobe idzie ok 12butelek wiec sobie wyobrazcie... gotowac butelek nie mozna bo sie uszkadzaja w srodku (sama zalatwilam tak 6butelek bo sie instrukcji czytac nie chcialo)
Co do podgrzewacza to ja sprzedalam bo go nie uzywalam, a dlaczego? bo moje dziecko jak sie obudzilo w nocy to chcialo mleko na wczoraj!!!! i bbyl krzyk ze hej a podgrzewacz jednak grzeje mleczko ok 1,5-2min...a w nocy niestety czlowiek chce jak najszybciej wszystko zrobic dac mleko i wrocic do spania 😉
a trzymanie w podgrzewaczu no coz roznie to bywa bo woda bardzo czesto jest za ciepla pozniej do mleka 😞
Ja kupilam sobie termos. Wlewalam swieza wode 2x dziennie taka akurat do picia i spokojnie 12h mi termos trzymal. Bez problemu w nocy na szafce nocnej caly zestaw butelek mleko i woda 🙂
wiec zdecydowanie polecam taka opcje!
A jedzonko pozniej sloiczki itd podgrzewalam w mikrofali choc to juz zalezy kto ma jaka opinie na ten temat.
A ciuszki to ja mam wszystkie po Olafku 🙂 a ze teraz tez bedzie chlopczyk to problem z glowy 😉
w sumie mam tez kolyske na szczescie jej nie sprzedalam 🙂 Kolyske rowniez polecam jak ktos chce miec dziecko przy sobie w dzien. Olaf sobie drzemal w kolysce a nie w lozeczku w sypialni no i tak jakos wygodnie bo go zawsze pod reka mialam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wikarynka, wszystkie trzymamy kciuki i na pewno będzie dobrze! Pozytywne myślenie gwarancją sukcesu, więc myśl pozytywnie 🙂 a badania dobrze zrobić żeby wykluczyć jakieś wady czy choroby 🙂 trzymaj się kochana:*
Mój mi gada o jakichś iksboksach, ale ja się na takie zabawki dla dużych dzieci nie zgadzam i widzę że słusznie 🙂 też bym musiała potem znosić....
Ja te wyprawkowe rzeczy to oglądam w internecie i w sklepach i sobie zapamiętuję ceny mniej więcej i potem będę kupowała to co gdzie najtańsze, nie że w jednym sklepie 🙂
No i cały czas myślę o Wikarynce! Wiem,że będzie dobrze!!
O i patrzę że Ania z Wasilkowa,czyli też podlaskie. A ja z Kolna, czyli jakieś 100km 😁 jednak mam sąsiadkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny widze ze temat wózków i podgrzewaczy na topie u nas 🙂
to ja tez wam cos powiem, wczesniej opiekowalam sie synem mojej siostry i ona stosowała tylko podgrzewacz bo niby mikrofala jest niezdrowa.. noo fajna sprawa podgrzewacz ale jak mówi Anitek w nocy totalnie nie zdaje egzaminu jesli nie karmisz piersia a twoje dziecko chce baardzo jesc ( tak jak w przypadku mojej siostry, jej syn jak plakal to az tapety odchodzily od scian:silly 🙂 . Ja zakupilam juz podgrzewacz ale termos tez mam bo jest bardzo przydatny wlasnie na wypady gdzies czy nawet na noc.A mikrofala to teraz podstawa w domu 😁 Co do wyparzania butelek ja sie nie wypowiem bo nigdy nie uzywałam sterylizatora pamietam ze byl to drogi zakup a teraz tez sie nad tym jeszcze nie zastanawialam.
Kupilam juz laktator z aventu i jestem na etapie kupna buteleczek i smoczków..wózek i łóżeczko tez juz mam.
Ciuszki, rożek tez jest teraz tylko kosmetyki. i no dla mnie do szpitala rzeczy musze sie wyrobic do 20 sierpnia z zakupami bo tesc moj do nas z polski jedzie wiec mi przywiezie wszystkie te rzeczy. Niby mamy 4 miesiace ale czas tak szybko ucieka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka wlasnie rozne opinie sa na temat mikrofali.
Choc ja uwazam ze wszystko jest okej i wcale nie chodzi o jakies fale czy cos tylko o to ze mikrofala nie rowno podgrzewa i trzeba na to uwazac, nawet na sloiczkach z jedzonkiem do dzieci jest napisana notka aby po grzaniu w mikrofali dobrze wymieszac i sprawdzic temperature wiec mysle ze to bardziej chodzi o to.
Ja tam bez mikrofali bym padla chyba heh 😉
Sterylizator super sprawa jak sie chce karmic butla zreszta mysle ze wogole sie przydaje. Na pewno tanszy jest ten mikrofalowy, choc elektryczne tez mozna kupic za dobra cenke.
Ja akurat mam tommee tippee wszystko 🙂 aventa mialam i wyrzucilam 12butelek bo wszystkie ciekly 🤢 pisalam maila do philipsa i odpisali ze to jakas wadliwa seria wyszla i specjalne nakladki ttrzeba nakladac....ale mialam nerwa bo w nocy nie mialam czasu sie pierdzielic z butelkami... wiec wyrzucilam wszystkie i wymienilam na tommee 🙂
Laktator mam z aventa i jestem baaaaardzo zadowolona z tym ze mam elektryczny bo reczny myslalam ze mnie krew zaleje jak w nocy musialam siedziec i pompowac 30min heh 😉 a elektryczny szybciutko sprawe zalatwil 😉 5dni i sie mleczka pozbylam z cycochow na dobre 😉 no ale mysle ze jak ktos chce karmic to reczny powinien byc ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no co do mikrofali to ja jestem zgodna z Toba. Po to w koncu powstala zeby jej uzywac 😁 moja siostra strasznie restrykcyjna byla co do swojego syna i wszytskiego co bylo wokół niego az do przesady poukladane i jak w zegarku ale zostawie to bez komentarza.
Ja chce karmic piersia jak najdluzej jesli nie bedzie chcialo to nic nie poradze nie ,bede zmuszac 🙂 ale co do butelek to nie wiem jakie mam kupic slyszalam ze z aventa to tylko laktator dobry i taki mam i trzeba patrzec na jakis kod na butelce bo wyszla wadliwa seria z jakimis chemikaliami ehh. .Nie wiem tez ile butelek mam zakupic na poczatek i z jakiej firmy to samo ze smoczkami.Slyszalam ze sa butelki anty kolkowe ale czy to cos daje? kwestia chyba przyssania sie dziecka do butelki i ilosci powietrza jakie połknie - nie wiem jestem debiutujaca mamusia.
Zakupilam tez monitor oddechu Angel Care w obawie bo ja jako niemowle bylam w grupie ryzyka bezdechu mama moja nie przespala nigdy calej nocki dopoki nie byla pewna budziła sie co chwilke i sprawdzala czy oddycham - dmucham na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski.. 😉 za duzo czytania jak na ta godzine;p dopiero wrocilam z R do niego do domu 😉 ogolnie to zmeczona jestem, zaraz zjem pizze popije soczkiem i do wyrka;D
jutro ide do lekarza z R bede wkoncu podgladala maluszka naszegoo 😉
napisze jutro i wstawie zdj z usg 😉 buziaki ;** milych snow;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 😉 o widze przydatne inforamcje co do podgrzewaczy i sterylizatorów, szczerze mowiac o tym 2 myslalam ale o sterylizatorze nie ale tak czytam i wydaje sie to dobre rozwiazanie 🙂 jeszcze troszke poczytam i zakupie pewnie bo zawsze sie przyda 😁

uciekam spac bo jutro rano musze wstac na małe zakupki jade wiec wypoczac musze bo ze mnie taki spioch ze hejjjjjj hehehe 😁

do jutra miłej i spokojnej nocki 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emlka kazdy robi jak uwaza za sluszne to fakt 🙂 ja podchodze bardziej z dystansem do tego wszystkiego...dziecku troche bakterii rowniez nie zaszkodzi 😉 do tego od poczatku Olaf byl nauczony do halasu, spal w dzien w salonie w kolysce a ja moglam robic wszystko nawet poodkurzac a on spal dalej. I teraz go nic nie rusza!!! w PL jak byla okropna burza spal smacznie w najlepsze heh 🙂
Ja mam butelki tommee tippee i z OLafem tez ich uzywalam. Sa antykolkowe, choc wiekszosc butelek teraz ma ten system. Sa jeszcze Dr Browna z taka rurka ale jakos wydawalo mi sie upierdliwe mycie tej rurki pozniej.
Co do ilosci to ja mialam 12 butelek do mleka ( 3x 150, 9x 260ml) i dodatkowo 2x150ml butelke do herbatki/wody. i to mi starczalo na jedna pelna dobe. Wiec codziennie mycie sterylizacja. Sterylizowalam do konca 7miesiaca.
Jesli masz zamiar karmic piersia to mysle ze az taka ilosc Ci nie bedzie potrzebna, chyba ze chce jeszcze uczyc aby dziecko pilo i z cyca i z butli jakbys np chciala gdzies wyjsc zeby pozniej nie bylo problemu ze dziecko nie chce z butli pic. Choc ja juz tam sie nie zaglebiam w temat bo ja jestem antycyckowa 😉
Angelcare monitor mam przy Olafie i uzywam do dzisiaj. I zakupilam juz drugi bo akurat byla okazja malo uzywany za pol ceny heh 😉 zdecydowanie wielki plus i uwazam ze to jedne z lepiej wydanych pieniedzy!!! troszke mnie to smieszy jak ktos mowi ze intuicji matki nie zastapi zaden sprzet...no coz matka tez musi spac a nie moglaby zmruzyc oka na dluzej niz 4min na jeden raz jakby chciala czuwac nad oddechem swojego dziecka. Wystarczy 10min i moze sie stac tragedia niestety. I jakos nie przekonuje mnie to ze kiedys tego nie bylo i jakos sobie kazdy rade dawal bo jednak czasy sie zmieniaja jak i dzieciaczki i alergie itd wszystkiego jest teraz wiecej niestety.
Takze uwazam ze swietny zakup zrobilas!!! zobaczysz jaki Ci to spokoj wewnetrzny da. Ja i tak sie czesto budzilam bo to chyba normalne jest na poczatku ale pozniej juz spalam jak zabita 😉
nam sie wlaczyl alarm 3razy jak Olaf byl jeszcze malusi ze nie mogl sie przemiesic w lozeczku i tak do dzis sobie mysle czy to wlasnie jakis falszywy alarm czy rzeczywiscie to zadzialalo.
Ja to jestem panikara heh 😉 kumepla sie zawsze smiala no ale co tam wole chyba w ta strone niz w druga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze wiesz co Anitek, musze to napisac DZIEKUJE 🙂
Nie no chyba masz racje ze tez powinnam uczyc dziecko i z cycka i z butli nie pomyslalam o tym co bedzie jak gdzies pojde ehh co racja to racja.. ciesze sie ze ktos w koncu poparł moj zakup Angel Care uff po tym co sie nasłuchalam myslalam ze rzeczywiste to beznadziejny pomysł byl ale ja poprostu tez jestem panikara i to byla pierwsza rzecz która kupilam dla maluszka bo jakby nie bylo to jedna z droższych a balam sie ze potem nie bedzie kasy na to - różnie bywa. mowili mi ze tak czy siak sie bede budzic i wyczuje ze dziecko nie oddycha noo ale jakbym sie obudzila za późno..takie to staroświeckie myślenie co niektórych.
A butelki hmm musze jeszcze poczytac bo tyle tego na rynku ze nie mam pojecia.Czyli jesli zakupie butelki bedzie konieczność zakupienia sterylizatora?
Czytałam tez ze smoczek do butelki powinien przypominać krztalt piersi zeby dziecko nie poczuło zbytniej rożnicy 🤔 ranyyy zaczynam sie bac 🤪 tutaj gdzie mieszkam zewsząd obcy ludzie atakują mnie dobrymi radami.. a ja chyba potrzebuje mojej mamy przy sobie 😞 ciezko tak bez pomocy mi bedzie , dlatego sie tak stresuje.
Dobra teraz to juz na serio ide spac nie dosc ze mam mala przeprowadzkę od jutra to jeszcze pracuje w weekend. 3mcie sie, spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka musialabys sie popytac karmiacych mam bo ja Ci powiem szczerze ze nie wiem jaka butle Ci doradzic? tommee tippee wyglada wlasnie jak cycus heh ale sa tez inne butelki. Wszystko zalezy tez od dziecka. Olaf kazda butle ciagnal bez problemu, ale znam tez mamusie ktore musialy probowac kilka firm aby znalezc ta ktora pasuje dziecku. A sterylizator no coz dla mnie to rzecz niezbedna wiec go mam 🙂
A z angel care bedziesz zadowolona. Moj Olafek ma 2,5roku i teraz w sumie bardziej dziala na zasadzie niani bo Olaf ma swoj pokoj odkad skonczyl 7miesiecy wiec naprawde sie przydaje, a monitor oddechu caly czas jest wlaczony, a podczas choroby to juz wogole niezastapiony,bo naprawde czlowiek spokojniejszy jest.
A z radzeniem sobie to sie nie martw! dasz rade1 wszystko sie dzieje naturalnie po porodzie wiadomo wiele rzeczy sie czlowiek dowiaduje po drodze. Ja sobie duzo czytalam i rzeczywiscie wiedza teoretyczna sie pozniej przydaje w praktyce. Na czas porodu jak i zaraz po nie chcialam nikogo...Chcialam spedzic te chwile z Synkiem i Mezem i wiem ze byla to najlepsza decyzja...Oczywiscie Rodzina uszanowala moja/nasza decyzje.
Wiesz poczatki sa ciezkie wiadomo, nowa sytuacja zmeczenie bol itd. ale czlowiek szybko wpada w ten wir macierzynstwa i ani sie obejrzysz a juz bedziesz wiedziec co gdzie jak i kiedy 🙂
tez lece spac, trafilam na jakis smutny filmik i splakalam sie ze hej!!! Za oknem taka mgla ze doslowwnie nie widac domu ktory jest moze z 10m od naszego... 😮
Dobranoc Brzuszki 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂
Ale dzisiaj sobie pospałam 😁 Wczoraj o 12 w nocy z mężem się na spacer wybraliśmy. Tak przyjemne powietrze było że żal nie skorzystać... No i musiałam to odespać.
skwara co do tych x-box-ów to tak trzymaj. Mój codziennie na tym gra po pracy... Coś okropnego.
Co do tych sprzętów to mąż sam zdecydował że będzie to i to. W sumie chyba dobrze. Raczej więcej plousów niż minusów. No i elektroniczna niania z monitorem oddechu bo maly od razu pewnie będzie miał sam pokoik więc bezpieczniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale piekny dzionek! Caly dzien an dworze 🙂 dzieciaki pluskaly sie w basenie a ja z kolezanka odpoczywalysmy 😉
Ania u nas na szczescie z graniem ukrocilam temat bo niestety stracil kontrole nad tym kompletnie...Na szczescie dalo sie to jakos opanowac 😉 wiec xboxy itd nie wchodza u nas w gre 😉 mamy nintendo wii ale to ubaw dla calej 3jki w sumie 🙂
LilithGoth gratuluje dziewczynki ja to juz w sumie myslalam ze juz wiesz bo widzialam w Twoim profilu 😜
Fajnie bedziesz miala parke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Bardzo mi miło, że jesteście myślami z nami i że trzymacie kciuki. Przydały się. 🙂

Okazało się, że najprawdopodobniej miałam za bardzo obniżone lekiem ciśnienia i przez to przepływ w łożysku nie był wystarczający, więc wyprodukowało się mniej wód płodowych. Od dwóch dni nie biorę leków (bo ciśnienia mam dobre), dużo piję i stał się cud. Jest więcej wód, w tej chwili są w normie. Nie jest ich może "od zalania", ale przyzwoicie. 🙂
Niestety jest ta pępowina dwunaczyniowa, przez co musiałam przejść przez echo serca i ocenę układu moczowego dzieciątka (bo taka pępowina wiąże się z wadami tych układów). W echu serca nie ma dużych wad i raczej wygląda na to, ze nie ma ubytku między komorami, ale trzeba będzie się jeszcze temu przyglądać. Serduszko jeszcze będzie rosło. W układzie moczowym wszystko wydaje się OK. Zalecenia są takie, że przy każdej wizycie musi być USG z oceną wzrastania płodu i ilością wód, ponieważ przy tej pępowinie może być zahamowanie wzrastania w III trymestrze.
Pozytywy są takie, ze nie trzeba amniopunkcji. I że dziecko nie ma wad.
Negatywy - jest pępowina dwunaczyniowa, a więc potrzebny większy nadzór i ocena USG w każedj wizycie+obserwacja serduszka.
I najmilejsza wiadomość tego dnia - będziemy mieli córeczkę, tak jak chcieliśmy!
Powiem Wam dziewczyny, ze ogromny kamień z serca, mimo że nie jest do końca różowo. Najbardziej odetchnęłam, że nie muszę sie kłuć i czekać na badania, a potem decydować o zakończeniu ciąży. Wierzę w to, że moje dzieciatko jest zdrowe, a pępowina jest tylko przypadkiem. Ciśnień będę pilnowała, żeby nie były ani za wysokie, ani za niskie.
Dziękuję Wam jeszcze raz za wsparcie i wydaje mi się, że chciałam coś jeszcze napisać, ale mam już pustkę w głowie. Dobrej nocy i całuję każdą z Was z osobna i razem . 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka ale super wiesci 🙂 jejkus jak sie ciesze!!!!!!!!!!!! Gratuluje Coreczki 🙂 rowniez kolejna super wiadomosc!!!!!!!! 🙂
Cale szczescie ze wszystko jest w porzadku z dzieciatkiem!!! 🙂
A kontrolne usg super sprawa bo przynajmniej na biezaco bedziecie wszystko widziec i wiedziec!!!!!
Ufff no to teraz moge spokojnie isc ogladac film 😉
Jeszcze raz gratuluje Coreczki 😘 😘 😘 🤪
Dobranoc Brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lilithgoth GRATKI- coraz więcej dziewuszek 🙂
anitek ja co do xboxów czy tam playstation to jestem przeciw ale są gry w króre czasami gram. Ale to są już takie co mozna w pare osob grac i jest wielki ubaw... Sczegolnie z tym kontrolerem ruchu czy cos. Ale mimo wszystko wolalabym zeby tego nie bylo.
wikarynką bardzo się cieszę że wszystko ok. Niestety wiem jak to jest się martwić (jak pewnie każda z nas) ale nie wyobrazam sobie jak się martwilaś. Mimo wsyztsko super że nie ma większych problemów. Teraz już tylko lepiej musi być. Pomijając to nadal trzymam za Ciebie kciuki 😉 I GRATULUJĘ CÓRECZKI 🙂
Ale dzisiaj spokojnie tutaj było 😁 Ja cały dzien na aukcjach przesiedziałam i nic mi się tak w 100 % sie nie spodobalo. Tylko dla siebie nabylam fajny top. Nie ciążowy więc o ile w miare szybko dojdzie to za dużo i tak go nie ponoszę. ;/
Trzeba iść spać więc spokojnej nocy... Caluję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikarynka cieszę się razem z tobą, będzie dobrze najważniejsze że nie a wad, a serduszko jeszcze urośnie i będzie dobrze, GRATULACJE CÓRECZKI 😁 chyba poziom się wyrównuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...