Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉
Przepraszam ze tak ostatnio nic nie pisze ale krzystalam z ostatnich dni w polsce 😉
Ogolnie to jestem z kalisza nedalego paula1990 ale od 2 lat meszkam w norwegii i juzz jutro czeka mnie dluga podroz do domu ;(
Najgorsza wlasnie jest ta podroz tym bardziej w ciazy ;p
Odezwe sie jak juz dotre do domu na spokojnie a co do tej tabelki mozecie mi pomoc i powiedziec gdzie ona sie znajduje ? 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej kochane 🙂 hohoo jakis czas mnie tez nie bylo.. jakos sie zle czuje glowa mi peka i dodatku ten upał, kreci mi sie w glowie, siedze w domu i zajadam lody i pije litry wody 😉 brzuchol mi urosł, od dolu wiecej niz z gory 😉
ja tez juz od dawna czuje ruchy malucha, czyje jak fikolki robi;d i niemoge sie doczekac az zacznie kopac 😜 robie \\\'\\\'puk puk\\\'\\\' i czekam na kopniaka, kiedy sie zdziwie na dniach jak dostane mocno 😉 ahh cudowny dzien i piekny okres mojego zycia sie zacznie;d bo bedzie ciagle dawac o sobie znak! ahh kocham to!

wikarynka
-super,ze pojechalas nad morze 😉 wypocznij i zdrowo rosnij ;Dudanego wypoczynku 😉
ifyouliftmeup-bardzo dobrze, ze z maluszkiem wszystko wporzadku 😉 dbaj o siebie 😉
biologiaap2-witam Cię ciepło w gronie mamusiek grudniowych;D juz wiesz czy bedzie chlopiec czy dziewczynka?u nas mozesz sie wyzalic ze wszystkiego, jestesmy poradne i napewno sprawimy,ze Ci bd z nami dobrzeee 😉
ania92-widze energi to masz duzo, mozesz mi troche oddac;D mialas dzien do ogarniania coo? mnie to nie chce się sprzatac, ale w sobote pewnie za to obrobie caly dom ;D
basia89-no masakra;( przykra sytuacja.. biedna dziewczyna.. pewnie sie cieszyla, tak jak kazda z nas a tu prosze 😞 az sie lezka w oku zakrecila. wlasnie najciezsze sa pierwsze 4 miesiace w ciazy wszystko sie moze zdarzyc..trzeba uwazac na siebie, albo i tez tak nam wpisane w zycie jest, ze nie ten czas na dziecko;( albo za slaby maluszek byl;(
anitek-swietnie ze wrocilas cala i zdrowa z wakacji i najwazniejsze,ze szczesliwa;D mowisz,ze nie bylo na 100% okreslonej plci;D hmm? chlopiec 😉 slodko;D dokladnie tak jak napisalas, Olafek mialby z kim sie bawic 😉 jednak chlopak z chlopakiem to autka itp 😁 a pozniej imprezy i panienki hehehe;D
ja mam wizyte teraz 18lipca i moze co nieco sie pokaze, a jak nie to ide na 3d4d i bd wiedziala 😉
madzia-jestes z kalisza ale super 😉 dokladnie z jakiego osiedla, moze sie znamy? pozdrawiam i milej, spokojnej podrozy bez nerwow 😉 ;*
spadam nynki, padam na twarz 😉 dobranoc jutro sie odezwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak piszecie o martwych ciążach to mi się przypomniało jak rok temu moja koleżanka mi opowiadała o swojej kuzynce(osobiście nie znałam) że urodziła niby w terminie ale maluszek byl martwy i okazało się że nie zył już od 3 tygodni. Tylko tez ciekawe jak to bylo ze nie czula dziecka i nic z tym nie zrobila. Nie wiem.,..
Z reszta chyba nie ma co sie nakręcać.
A co do mojej energi to faktycznie jest jej sporo ale puki jest to z niej korzystam i szykuje co trzeba. dzisiaj byly porzadki a jutro biore sie za reszte zakupow na slub i musze isc do fryzjera zeby cos wykabinowal z moich wlosow, no i catering zamowic jechac. Jutro wstane to pewnie mi sie cos jeszcze przypomni ale to nic. Chcialabym miec juz to za soba i miec wszytsko zalatwione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Zaraz wrzuce fotke brzusia z dzisiejszego poranka 😉
Przeczytalam troszke heh i przykry temat wiec lepiej o tym nie mowic bo pozniej jeszcze sie zaczniemy nakrecac 😞
Ifyouliftmeup czemu jestes zasmucona lozyskiem z przodu? ogolnie wszystko ok prawda?
kiedy wyniki?
Gratuluje coreczki 🙂
Wikarynka wypoczywaj sobie 🙂 pieknej pogody zycze 🙂
Co do wakacji fajnie bylo bo pogoda dopisala wiec tylki wygrzalismy 🙂
trasa minela rewelacyjnie!!!
3godz na prom do Francji, promem 18godz pozniej z Francji 19godz do Warszawszy 🙂 po 6ciu dniach z Wawki do Ostrowa Wlkp. no i pozniej powrot na prom 🙂 ogolnie wrocilismy wypoczeci bo prom plynal przez noc wiec sie wyspalismy 🙂
Moje dziecko podroz znioslo rewelacyjnie!!! zero placzu marudzenia itp. spal sobie albo ogladal dvd.
Bylam w szoku ze tak pieknie to zniosl 🙂
Trasa ogolnie byla bez problemu,tylko wjechalismy w sam srodek ogromnej nawalnicy! burza i grad i doslownie oboje zwatpilismy bo wszystkie auta zatrzymywaly sie gdzie popadnie i to na autostradzie! nie szlo jechac! a ja przerazona heh bo strasznie boje sie burzy 😉 i jeszcze jakies toranda mi sie wkrecily 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam 🙂 nie wiem jeszcze czy to bedzie chlopczyk czy dziewczynka, 16 lipca mam kolejna wizyte, wiec moze wtedy cos bedzie widac 🙂 Napiszcie mi prosze ile mniej wiecej przybieracie na wadze w ciagu tyg. Ja do 12 tyg nie przytylam praktycznie nic, a teraz po ponad pol kg na tydz...nie wiem czy to duzo czy malo....Robilyscie moze USG 3D wazemu dzidziusiowi? W ktorym tyg najlepiej je wykonac i ile mniej wiecej moze to kosztowac? Pozdrawiam was wszystkie i zycze duzo sil w upalne dni, niech maluszki rosna zdrowo. Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologiaap2 ja robilam 3d4d w 15+4 zaplacilam 160zl(mialo byc 100zl heh)no ale juz mniejsza z tym.
3d4d mysle ze najlepiej wykonywac po 25tyg. Ja w poprzedniej ciazy mialam w 28tyg i bylo wrecz idealnie. Wszystko bylo pieknie widac.
Zrobie klatki z filmiku 3d4d tego co mialam tydzien temu i Wam wrzuce to sobie zobaczycie 🙂
co do tycia to ja w sumie od poczatku ciazy przytylam 3kg (wlasnie sie zwazylam i nadal pokazuje 3kg na plusie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki;**
wlasnie wstalam, zjadlam chleba z szynka i odrazu do wc;/ jakos chleb omijam ale no zjadlam i nie dobrze mi sie zrobilo..mam ochote na fastfooda ale nie obzeram sie bo sie w dzwiach nie zmieszcze:P hehehehe 😜
nie rozmawiajmy o smutnych przypadkach, bo pozniej spac nie bedziemy mogly;/
anitek widzialam zdjecia swietnie widac;D ja teraz ide po 18 na usg i chce wiedziecplec;D
milego dzionka laski;D ja spadam sprztaac 😜 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂))
ja już umieram dzisiaj. 30 st na dworze to nie chce się wychodzić. Dobrze że autem idzie się jeszcze ruszyć bo bym inaczej nie wytrzymała.
Ale prawie wszytko załatwiłam. Tzn catering i zaproszenia jednak na allegro zamówiłam. Później jeszcze aby do fryzjera.
O i pierwszy raz w życiu lumpeks odwiedziłam i kupiłam sobie sukienkę za 10 zl 🙂) Ogólnie zadowolona jestem.
anitek aż zazdroszczę takich wakacji 🙂)) Widzę że nawet Ostrów odwiedziłaś hehe 😉 też fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jakie przykre historie opisujecie az sie przejelam bo ja to jeszcze ruchow nie czuje ani nic podobnego wiecie ;/
to straszne co spotyka ludzi i ze juz tak daleko sa z ciaza a takie niespodzianki zle ;(( masakra az mnie zakulo w serduszko .
jeju ja chce juz poczuc ruchy , za tydzien mam wizytke.

ogolnie u mnie dobrze ale ten brak ruchow. nie wiem co myslec i te historie ,
dwa dni tmeu troche stresu mialam .

straszne uaply u mnie w niemcach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
motylek nie nakrecaj sie nie potrzebnie. Na każdą przyjdzie pora 🙂)
U nas tez upaly. U mnie dzis 30 stopni na dworze 🙂
Ja wlasnie wrocilam od fryzjera i jakos malo zadowolona jestem.
Teraz kawunia i cisteczka bo tata urodziny ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy popoludniu 🙂
U kolezanki sobie posiedzialam 😉
Motylek ech nie czytaj bo niepotrzebnie sie nakrecasz.
Ruchow czuc nie musisz przeciez to bardzo wczesnie jest!!! w pierwszej ciazy to i nawet ok 22tyg dopiero czuc. To ze ktoras z nas czuje nie oznacza ze wszystkie musza, tylko sie nie nakrecaj bo to nie cos czego teraz potrzebujesz...
Ja mam detektor tetna wiec sobie dzisiaj z rana podsluchalam i co sie okazalo? tetno ok a dziecko tak sie ruszalo ze co chwile szukalam na nowo...dziecko pelna para sie bawilo a ja ruchow tez nie czuje.
Na spokojnie poczekaj i z pewnoscia zacznie stukac 🙂 na poczatku te ruchy i tak sa cos al'a muskanie stukanie delikatne dopiero pozniej czuc mocniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie dziewczyny nie ma się co nakręcać i już nie przytaczajmy takich historii bo potem się niektóre stresują niepotrzebnie 😘 motylek nie przejmuj się, Anitek ma rację, pierwsza ciąża więc możemy poczuć później. Ja przestałam się tym stresować i dzidziuś da o sobie znać w swoim czasie 🙂 .
Anitek a co do łozyska to właśnie przez to pewnie dłużej czuć nie będę dzidzi no i na razie mam je nisko i tym się trochę przejmuję bo nie chce mieć CC 🤨 , dziękuję za gratulacje 🙂 . I fajnie, że już do nas wróciłaś 🙂 no a podróż w taką pogodę to też bym się bała 🤢
Paula jeszcze Cię trzyma z wymiotami, kurcze i tak dziwnie, że na chleb. Ja do mcdonalda dalej nie poszłam bo pewnie tez wylądowałabym w kibelku 🤨 .
Ania92 no i gratulacje pierwszej upolowanej rzeczy 😁 najlepiej chodzić jak jest nowa dostawa, wtedy to ciuchów ładnych można nakupić 😜 . Też zaproszenia na allegro zamawiałam, tam przynajmniej zrobili personalizacje a tak ze sklepu to byle jakie czasem są . Oo i fryzjer hehe to farbowanie jakieś będzie? 🙂
Ja jutro jadę niespodziewanie do mojej gin, bo chyba mam grzybicę 🤢 miałam upławy i że tak powiem niedyskretnie po prostu swędziało... dziś przestało no ale wolę to skontrolować. No i chyba nici z moich wakacji będą, bo nic nie mogę robić 😮 tylko leżeć w cieniu do wody nie bo to chyba przez basen się tego badziewia nabawiłam 😞 no nic uciekam się trochę ogarnąć i do sklepu a potem do kina 😜 i popcorn 😁 miłego wieczoru 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No zapr. całkiem ładne ale ja jakoś nigdy nie mam przekonania jak nie widzę. No ale trudno. Juz nie ma odwrotu 🙂
A u fryzjera bylam koncówki podciąć tylko i przy okazji żeby coś mi na slub wymysliła. No ale nie jestem jak na razie zadowolona. jak nic innego nie wymysli to opewnie zostanę przy loczkach i rozpuszczonych wlosach.
A farbowania juz raczej nie będzie 🙂 Myslałam żeby na rudy sobie zrobić (ale taki delikatny) jednak mysle ze by była lekka przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup pamietam jak pytalam ginka o basen i mowil ze lepiej z ozonowana woda bo chlor jest za ostry w ciazy na delikatna flore bakteryjna i niestety latwiej cos zlapac 😞 masz racje idz, bo lepiej sprawdzic 🙂
Co do lozyska to Cie pociesze 🙂 ja w pierwszej ciazy mialam przy samej szyjce co powodowalo czeste plamienia i juz sie balam CC a pozniej ok 30tyg nagle odsunelo sie o kilkanascie cm.
Ginek mi mowil zeby sie nie martwic i ze o lozysku przodujacym nie powinno byc mowy do poznych 30tygodni. Tyle ze trzeba bardziej uwazac na siebie.
Na pewno wszystko bedzie w porzadku u Ciebie 🙂 co do kopniaczkow to jeszcze ich bedziesz miala dosyc nie martw sie 😉 mi najbardziej sie widzialo po 28tyg bo wtedy zamiast kopniakow bylo falowanie brzucha i rozpychanie sie 🙂 ale kopania po pecherzu nie zapomne do konca zycia 😉 bolesne ze hejj! no i mozna sie nawet posiusiac choc mi na szczescie sie to nie zdarzylo 😉
Ania no tak fryzura na slub dosyc ciezki temat 😉 ja jestem zdecydowanie za rozpuszczonymi wlosami i koki mi sie nie podobaja. Wiec mysle ze jak zrobisz fale i jakis delikatny kwiatek - zywy nie sztuczny wepniesz to bedzie super 🙂
Lece kapac Babla i zasiadamy z Mezusiem przed tv 😜
Dobrej Nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Anita fajnie że już wróciłaś 🙂
Ja właśnie leże w łóżku z laptopem i akurat ładnie czuje stukanie od środka brzuszka 🙂 nie przejmujcie się się, że nie czujecie ruchów ja w pierwszej ciąży czułam jakoś dopiero pod koniec 19 tygodnia...
Dzisiaj bylo strasznie duszno, jutro też ma tak być no ale lepiej upał niż deszcz...
Dobrej nocki Wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek ja też wolę rozpuszczone... tzn wole kiedy nie ma takiej pogody jak ostatnio bo chyba nie czułabym się dobrze w mokrych przepoconych wlosach jak bedzie taka pogoda. Bardziej niż o koku myślałam o luźnym upięciu z prostych w włosów i wpiętej jakiejś fajnej delikatnej kompozycji z białych kwiatów albo tylko jedna biała róża wpięta.
dzisiaj miałam coś takiego http://www.studio-mody.com.pl/kok-slubny-z-kwiatem/ ale raczej na cywilny mi to nie podchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kiedys pisalam tu o koszulach nocnych takich do szpitala i dzis przegladalam allegro i ta mi wpadla w oko, dodam ze mi sie tylko podobaja takie na ramiaczkach bo w innych czuje sie jak stara baba 🙂
http://moda.allegro.pl/koszula-ramiaczko-ciazowa-do-karmienia-vienetta-s-i2469722985.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Spalam jak zabita 😉 i ciezko tylek bylo podniesc o 8-30 😜
Justyna ja wlasnie wczoraj czulam jakies dziwne stukania ale nie wiem czy to dzidzi czy cos innego heh 🙂 czekam sobie cierpliwie 🙂
Duchoty nie zazdroszcze choc juz mi brakuje ladnej pogody z PL 🙂
Ania kwiatuszki ok ale uczesanie srednio bo to juz jednak kok choc nie jest jeszcze taki sztywny 😉 nie wiem czemu jestem taka anty na koki heh choc niektore mojej kolezanki mi sie podobaja bo sa tak luzno zrobione 😉 zaraz Ci wkleje cos ciekawego co kumpela fryzjerka robi.
http://hairpassion.ie/ wejdz sobie w galerie tam sa uczesania luznych kokow i tez takich rozpuszczonych wlosow z zawinietym warkoczykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna koszulka, dobra na takie upały jak teraz, ja już padam z tej temperatury. Poszło by się gdzieś nad wodę. Ja tylko raz poczułam takie jakby bombelki, ale od tamtej pory nic. Wiec nie wiem czy to była dzidzia. A brzuszek rośnie i rośnie pozdrowionka lecę coś zrobić zimnego do picia paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...