Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewuszki dzieki wam wielkie za cieple slowa 😘 😘 😘 😘 wszytsko bedzie dobrze 🙂 tak czy siak musze stwierdzić fakt ze 9 miesiecy to krótki a zarazem dlugi okres w naszym zyciu bo dzieje sie tyle ze hoohoo a kazdy dzien jest szczególny. 🙂
a tak w ogóle to powiem wam ze ja tez nie mam rewelacji w szafie 🤪 pozyczylam 3 pary spodni od znajomej z pracy i dorzucila mi kurtke bo w moja sie juz nie zapinam. 🤪 🤪 czuje ze w ta zime bedzie "gorąco" oby do grudnia a potem brzuszki beda maleć 🙃 chyba bede za tym wszystkim tesknic 😉
Mój maluch juz chyba śpi wiec i ja tez ide lulu słodkich snów brzuszki i dzieki jeszcze raz za mile słowa :* 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paula no jeśli chodzi o spodnie to jedne białe które miałam zamiar latem nosić bo od mojego taty zony dostałam ale nie wyszlo bo się wciskałam jeszcze w normalne, a jedne 2 razmiary większę niż przed ciążą nosiłam i mam nadzieję że mi jak na razie wystarczą + pas ciążowy. No i wiadomo jakieś leginsy itp bo w tym i tak najwygodniej. 🙂)
A co do kina to nie poszłam, w sumie kolega którego zawsze bardzo lubiłam- można powiedzieć że moja druga miłość 🙂 Ale wolę odpuścić i nie klócić się znowu ze swoim o pierdoły, bo wiem że tak by się to skończylo. Może kiedyś będzie jeszcze okazja. No i gratuluję pogodzenia się. Cieszę się razem z Tobą. Powodzenia na dalszej drodze 🙂

Ja dzisiaj sumując moją noc przespałam maksymalnie 4 godziny. Jakoś źle mi się spało, chyba bez szczególnego powodu. Właśnie wróciłam do domu, bo u teściów dzisiaj spałam. W sumie jeszcze bym sobie mogła poleżeć tam ale mężo do pracy pojechał, jego bracia tez w pracy, mama tez... tylko jego ojciec został z którym tematów brak więc się zawinęłam. Po drodze byłam się zapisać do mojej gin i w sumie wg mnie nic nie zalatwilam bo dopiero na 23 października mnie wcisnęła. Więc myślę że między czasie i tak jeszcze gdzieś pojdę.
No nic idę robić kawunie i sniadanko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Aniu 😉 i całej reszcie 🙂

ja tez dzis szału ze spaniem nie miałam od wczoraj południa jak moja zaczeła mnie okopywać tak skończyła po 2 w nocy 😮 😮 😮 i teraz tez juz chyba sie przebudziła 😜 i w ogole jakos zle sie zulam nogi mnie bolały kreciłam sie miejsca sobi nie mogłam znaleść 🥴

ja ledwo otworzyłam oczy i juz wsunełam precelka takiego pączkowatego mmmm 🤪 🙃 🙃 🙃 szaleństwo jakies boziuniuuu slinianki do teraz szaleja 🙃 🙃 🙃 i to pewnie dlatego mała sie przebudziła bo poczuła taka pysznosccc 🤪 no i kawusia 😁

moj jeszcze spi bo dzis ma nocke ale musze go zbudzic zaraz bo ilez mozna spac 😜

wstawajcie kobitkiiiii miłego dnia życze 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Justynko 😉 dobrze, że napisałaś 😉 odzywaj się częściej 😜 tyle nas jest a w kółko jedne a te same pisza chyba co niektóre odpuściły sobie forum tak mi sie wydaje... :/

zapraszamy do innych wątków pokaz swoj brzuszek i siebie, itd itd 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek brzuchatkii 😁
Dzieciaczki w szkolach 😜 siostry cala 3ka juz wyleciala 😜 mama tez, ojczyma nie ma bo na ranca poszedl 😜 no szal cial 🙂 zadko jestem sama w domu 😜 ale to mnie nie usprawiedliwia do nygustwa 😞 😞 jednak musze cos zrobilc 😞mama tez spyplana wraca 😞 😞 zaraz sie zbiore i cos zrobie 😜 😜
Dzis sie dobrze mi spało, od rana mały kopał 🤪 i oczywiscie brzuch mi sie napinał, myslalam,ze mam skurcze.. Trzymał trzymał, az pusciło wkońcu.. i tak co 2 minuty 🤔 🤔 nie wiem czy to zle czy nie? w sumie macica sie przygotowuje do porodu itp 🤔 i niby tak sie dzieje;>? 🤨 🤨
Dzis mam 27 tydzien;D wkraczam w III trymestrek 🙂 😲 7 mieesiac!! ooo 😮 ale to przelecialo 🙂 równe 3 mies do porodu wg mojego terminu 😜 😜 coraz bardziej sie boje,ale i tez doczekac sie z R nie mgę 😉
emilka widze tez nie masz szalu w szafie 😜 nie jestes sama 🙂 hahaha 😁 najgorsze bedzie jak beda wiatry i deszcze,w kurtke nie zapne brzucha..ehh..
ania92 ja tez mam spodnie które mialam sprzed ciazy juz za duze, takze moze sie przydadza na ten czas 🙂 musze przymierzyc 😜 co do spotkania z Twoim kolega jak to powiedziałas, Twoja miłoscią to hmm dobrze zrobilas z jednej strony 😜 by Ci moze cos wróciło czy coś bo to różnie jest... Ale z drugiej strony bys sie rozerwała i obejrzała filma 😁 😁
wspolczuje, tak małej ilosci godzin snu 🤔ja cała nocke przespalam 🙂 tylko teraz z rana te napinanie brzucha sie wytraszylam troche ale minelo...
Dziękuje za miłe słowa co do związku mojego z R i dalszego bycia; 😁 bardzo bym chciala by sie ukladalo.. zobaczymy na jak dlugoo! dzięki 😘 😘 😘 🙃 🙃 🙃
basia89 mmm percelek od samego rana 😁 no prosze!! ta to ma dobrze 🙂 Tylko tu na forum ochoty robi na slodkości 🙂 😜 ja zjadlam buleczke maslana z nutella.. mmm 😁 😁 wpolczuje z tym kopaniem i kreceniem sie małej 😜 mi juz to minelo heh jedyne co bolace to wypychanie sie mojego szkrabka glowka o brzuch i napinanie nozek ohhh 🙃 🙃 🙃
justynakreft jak sie czujesz wszystko ok? no dokladnie przeleci max szybko, niedawno co sie dowiedzialysmy,ze jestesmy w ciazy a tu polowa przygotowan za nami 🙂 🙂 hihihi 😁 napisz co u Ciebie 😘

Spadam polezeć i ogarniac mieszkanie 🙂 do pozniej 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
My wczoraj aktywny dzien od rana zakupy pozniej pojechalismy na farme z Olafem cieszyl sie ze hej! a ta uzadlila mnie osa!!! pierwszy raz w zyciu!!! i co najlepsze wogole nie odganialam ani nic bo nawet nie wiedzialam ze na mnie usiadla! jak ja nie lubie tych owadow cholernych brrrr.
Mam teraz mega czerwona plame na rece i czekam az zejdzie. Boli jakbym siniaka mialam 🤢
Nadrobilam Was 🙂
Paula ciesze sie ze wszystko z R. w porzadku oby juz tak zostalo! Bardzo dobrze ze pojal w koncu ze musi Wam tez zapewnic byt jakis...!!! Trzymam mocno kciuki 🙂
Humorek masz lepszy wiec i dzidzi szczesliwsze 🙂
Gratki 7dmego miesiaca 🙂
A 3ci trymestr to sie zaczyna od skonczonego 28tyg wiec jeszcze tydzien musisz poczekac 😜
Ania92 jak to przeczytalam mnie ciarki przeszly bo ja z Olafem w 23+5 mialam swieza czerwona krew i pamietam to dzis co wtedy czulam... Nikomu nie zycze!!!
Najwazniejsze ze wszystko jest w porzadku! uwazajacie dziewczyny z sexem rowniez w sensie nie zeby przestac oczywiscie jak jest wszystko w porzadku ale zeby delikatnie heh 😉 a nie na wariata 😉
Ifyouliftmeup powiem tak : wspolczuje! ja bym za zadne skarby swiata z Tesciowa nie poszla mieszkac! wogole nie nadaje sie do mieszkania z kimkolwiek procz Meza i dzieciaczkow...
Cenie sobie wlasna swobode i czyjac obecnosc doprowadzila by mnie do szal 😉
Musze teraz uciekam bo mam pare zalatwien zas wskocze na dluzej 😉
Milego poniedzialku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek bardzo dziękuje Ci za miłe słowa! Ja tez mam nadzije,ze zrozumiał i ze to bedzie trwało juz do konca 🙂 🙂
No nie dziwie sie,ze sie bałyscie 😞 krew podczas ciazy to masakra jakas.. nie chce tego czuc zadna raczej napewno nie chce 😞 Ja jak mnie nie kopie mały to juz se wkrecam i doluje.. 😞
Dokladnie trzeba w czasie sexu uwazac, my jestesmy napuchniete tam, bardziej ukrwione i kazde male zadrasniecie moze sie przerodzic w rane czy cos i wtedy beda problemy i cierpienia.. Ja z R na spokojnie sie kocham, chociaz chcielibysmy bardziej zaszalec 😁 😁 ' jak kiedys ' 😁 ale to dopiero po 😜 😜
Na farmie był mówisz?! ale pewnie sie Olafek cieszyl 😁 😁 fajnieee 🙂 🙂
A co do pszczoly to uu wspolczuje 😞 boli pewnie max.. mnie kiedys w ucho ugryzła to myslalam,ze umieram 😞 ale mineło..
Dobrze,ze nie masz uczulenia na jad ich 😞 dopiero by bylo 😞
Aha ja myslalam,ze 3 sie zaczyna od 27tyg:P no co poczekam tydzien 😉
Milego poniedzialku Ci rowniez zycze:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynyyyyy przez co wrzucasz fotki na forum ? w sensie tak ze wskakuje od razu zdjecie a nie link jak u mnie ? bo ja jak załaduje na imageshacka to szybko musze kliknac miniaturke i wtedy link z góry podaje bo jak tego nie zrobie to mi wyskakuje jakas ramka o zalogowaniu i nie moge wtedy wziasc linka do forum ? a tez bym chciala zeby zdjecia od razu wskakiwały a nie link :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek mnie tylko raz osa uzadlila i wtedy reke mialam 3 razy wieksza bo tak mi napuchła i gorączka... no pomijajac juz ten bol....aż na pogotowiu wyladaowalam. Ale to bylo w podstawówce chyba jeszcze :/ Jak na obozie z klasą byłam :/Coś okropnego ale dobrze ze tylko boli bo roznie bywa.
paula ja dopiero sie zorietowalam ze to juz wrzesien 🙂)
ja powoli padam. Nawet kawa nic nie dala. Zaraz sie ide troszke przespac ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczęta!

Przepadłam na trochę, ale pojechaliśmy na weekend do moich rodziców. Wróciliśmy dziś rano.
Przeczytałam wszystko. 🙂
Emilka - współczuję stresu. Prawdopodobnie zareagowałabym tak samo. Na szczęście wszystko jest OK i to nie łożysko. 🙂 My też musimy uważać z seksem, bo wpierw był polip, a teraz ta dojrzewająca szyjka. Jest to trochę uciążliwe, bo mamy rok i dwa miesiące stażu jako para, więc nadal króluje u nas etap buzującego napalenia. 😁 Hi hi.
Paula - cieszę się z takiego obrotu sprawy z Twoim R. On najwyraźniej potrzebuje kobiecej ręki, innej niż matczyna. Na pewno wiele by dało Wasze wspólne zamieszkanie.
Ifyoulitfmeup - ja również nie wyobrażam sobie zamieszkania z teściową. Na szczęście mój mąż też nie, więc od samego początku nie było o tym mowy. Im jestem starsza, tym bardziej widzę, że nawet jeśli teściowa jest życzliwa, to jest pewien element zazdrości o jej ukochanego syna. Rozumiem to, pewnie byłabym podobna, ale chyba lepiej początkowo mieszkać oddzielnie, a z rodzicami, gdy stają się niedołężni i wymagają opieki.
Anitek - również cenię sobie niezależność, szczególnie w mieszkaniu 😉. Moja opinia jest jw. Póki można, póki pozwalają warunki ekonomiczne i bytowe, najlepiej mieszkać z mężem i dziećmi.
Justa - fajne zdjęcia. Oczywiście tez od razu wpadł mi w oko kotek. Uwielbiam te zwierzaki.
Perverte - ja nie biegałam w ogóle w nocy do toalety i nadal nie biegam. Jednak od ok. 2 tygodni rano, od razu po obudzeniu, muszę iść. Wcześniej mogłam się trochę powylegiwać i dopiero wstawać. 🙂
Basia - widzę, że masz dużo energii i gdy zostajesz sama, to się nudzisz. Ty jesteś teraz na zwolnieniu albo masz przerwę w nauce? Bo z takim potencjałem mogłabyś spróbować dorobić sobie trochę. Nawet bez ruszania się z domu. Np. kupując i sprzedając ciuszki albo inne przedmioty na Allegro, bo widzę, ze masz do tego oko i fajne pomysły. Przepraszam, że tak Ci sugeruję, ale szkoda mi, gdy widzę w kimś potencjał, który nie jest wykorzystywany. 🙂
My od czasu powrotu z urlopu jesteśmy w jednym, ciągłym kołowrocie. Musimy wybrać biuro nieruchomości do sprzedaży mieszkania męża, bo sami nie poradzimy sobie z tym. Byliśmy dziś w tartaku oglądać deski na podłogę do nowego mieszkania, ale nic z tego, póki nie sprzedamy starego. Miałam mieć zakładanego znowu Holtera, ale przełożyłam, bo ciągle nie mam kiedy go założyć, szczególnie w tym gorącym okresie. Kończę jednocześnie sporą porcję swojej pracy na zlecenie, może wpadnie w końcu jakiś grosz. 🙂 No i musze ponarzekać Wam na teściową. Gdy nas nie było, mąż do niej dzwonił i było OK. Wróciliśmy po dwóch tygodniach, mąż odwiedził teściową - cieszyła się, była miła. Gdy przyszedł do niej 2 dni później, już zrobiła mu awanturę. Wychodzę z założenia, ze trzeba ją oglądać jak najrzadziej, wtedy może bardziej doceni i poszanuje naszą, a szczególnie jego opiekę. Przykro mi, że tak o niej piszę, ale jest wybitnie trudna do nawiązywania relacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek nienwaidze os bakow szerszeni pszczol ;D
boje sie tego owadztwa ;/
nigdy mnie jesszcze ie uzadlily i oby jak najdluzej tak zostalo...;/

Paula1990fajnie ze u was zgoda i fajna sobote spedziliscie ;D
tak trzymac

basia89 ja tez fotki przez fotosik dadaje jak Paula 😜

jutro na 7.40 ide na ten cukier 2 godzinny kobitki trzymajcie kciuki ze nie bede miec cukrzycy ;(((
bo im blizej jutra tym bardziej dociera do mnie ze to sie moze stac ;/
masakra.
zamelduje sie jak wroce jak najszybciej;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamuski 😁 no widze brzuszki juz dosc pokazne ladne rezydnecje maja wasze maluszki 😁 a jak sie czujecie? maluchy pewnie dawaja popalic w brzuszkach 🤪 🤪 juz wam blizej niz dalej do rozwiazania czekam az sie ladnie rozpakujecie 🙂
a u mnie mala sie zasiedziala nic na nia nie dziala wiec czekam sobie juz niecierpliwie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście 😜
e_milka masakra, że tak powiem 😞 napewno wstrząsające przeżycie dla Ciebie. Na szczęście to nie wody ani nie krew z łożyska, uważaj na siebie. Trzeba troszkę się hamować w łóżku niestety, u mnie to też ciągle 'po Bożemu' 😁 no i rzadziej niż wcześniej bo się boję o małą.
Paula fajnie, że się pogodziliście, oby już jak najmniej nieporozumień 🙂 dużo szczęścia zyczę 🙂
Anitek ja też nie chcę mieszkać z jego mamą ale co zrobić jak nie będzie innego wyjścia. Jeśli nie znajdzie innej pracy do urodzenia małej to tak będziemy musieli zrobić, no bo też sobie nie wyobrażam mieszkać osobno jak już będzie mała. U mnie niestety nie ma zbytnio warunków, mam mały pokój i kuchnia jest przechodnia od mamy pokoju 🤢 . To takie wyjście ewakuacyjne, jeśli nigdzie indziej nie znajdzie pracy za lepszą kasę to max 2 miesiące u teściowej i idziemy na wynajem. A co do tych trymestrów to na większości pisze, że od 27, a na jednej stronce nawet znalazłam, że od 30 😮 . Te osy to porażka 😠 u mnie prawie codziennie jakaś do domu wlatuje 🥴 . Jedna na wiosne nawet coś znosiła szarego i na sufit przyklejała ale za każdym razem mama to zdzierała. Po kilku razach odpuściła, blee nienawidzę.. Szczególnie od czasu gdy mnie użarła kilka lat temu. Bolało jak diabły.
Wikarynka ehh z tymi teściowymi. Co do mieszkania to oczywiście, że chciałabym i mój też mieszkać sami ale jak nie będzie za co 😞 to będę musiała się przecierpieć i poczekać na lepszy czas.
Emilia1991 wyganiaj już tą Bianeczkę 🙂 dziś termin!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Mnie kiedyś użądlił szerszeń w cztery litery...bolało okropnie i przez parę dni nie mogłam siedzieć, nikomu nie życzę. Byłam dziś u ginekologa też mam zrobić glukozę, pójdę w tygodniu. Czeka mnie jeszcze wizyta u endokrynologa bo choruję na niedoczynność tarczycy ( leczę się już 9 lat) . W środę dostanę L4 ale nie wiem jeszcze na jaki okres. Wolałabym już na tym zwolnieniu przetrzymać do rozwiązania i nie chodzi wcale o to, że nie chce mi się pracować tylko o to, że pracuję w przedszkolu a teraz okres jesienno- zimowy, nowe dzieci, nowe zarazki - masakra. Nasza Mała harcuje dziś jak nigdy 🙂 czułam jak się przesuwa, fajne uczucie. Bardzo lubię jak sobie bryka 🙂 Parę dni temu była taka spokojna, że już zaczęłam się martwić, że coś nie tak, ale wszystko w porządku 🙂 Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!
Wikarynka ja też uważam,ze mieszkanie wspólne by wiele zmieniło 🙂 na dobre, ale to spokojnie.Mam nadzieje,ze w najblizszym czasie coś znajdziemy dla nas 🙂
Widzę nie miło odebrałaś zachowanie tesciowej. hmm 🤔 🤔 nie dziwie się, bo człowiek chce dobrze, a i tak jest zle 😞 wspolczuje..
Po powrocie wiedze macie wspólnie wiele do załatwienia ehh 🤔 daxcie rade,3mam kciuki, oby jak najszybciej załatwic to co sie ma i bedzie z glowy 🙂

motylek1990 dzieki 😉 mam nadzeje,ze kazda chwila razem bedzie taka jak ta sobota 🙂 🙂 Dasz radę na cukrze!! hehe smiało pij nie bój sie 😜 😜 daj znać jakie wrażenie 😁

ifyou ehh wspolczuje Ci, ale no jeśli sie z nia dogadujesz to nie bedziesz miała problemów 😉 moze sie uda, Ty tez moze bedziesz zadwolona 🤔 kto wie.. Ja tez nie chce mieszkac z jego mama ale coz.. no najchetniej zamieszkalabym z nim i małym 🙂 🙂TYlko we dwoje 🙂 🙂
Ale zycie w polsce i zarobki nasze niskie na to nie pozwalaja 😞 ciezko jest ale zawsze mozna sprobowac..zycze powodzenia 😘 😘 😘

perverete gdzie tam Ci wlecała i ugryzła 😮 😮 wspólczuje musiało boleć.A co do tarczycy to bierzesz jakies lekarstwa podczas ciazy teraz? chyba nie działa negatywnie na maluszka? No ja cie rozumiem bardzo dobrze, idz na L4 i powiedz,ze nie dasz rady pracowac ze chcesz odpoczywac itp napewno Cie lekarz wyslucha i bedzie co wizyte przepisywal l4 😉

emilia1991 moja kochanaa 😘 😘 widze każda metoda wyprobowana zadna nie dala rezultatu porodu, ale czop odpadl 😁 3maj sie malenka i cierpliwosci! 😘 😘 caluje 😘 😘

Ide na plaki z mlekiem mmmm 🤪 chodza za mna co wieczór 😜 😜
Mały dziś wariuje w brzuszku 🙂 ale kocham te jego kopniaczki i wywijaski fikolki i rozychanie sie na całeegoooo,ze hej!! 🙂 🙂 🙂 kocham kocham i nie moge sie doczekać!! 😘 😘 😘 az wycaluje te male stopeczki mniammm 😘 😘 😘 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wiecżór Kobitki 😁

Paula a mnie wzieło na budyń czekoladowyyy 🤪 🤪 🤪 nie chciało mi sie za bardzo robić ale sie tak nakrecilam ze musiałam 😁 😁 😁 pysznyyy był 😜 😜 😜

Wikarnka nic nie narzucasz chetnie czytam jesli ktos cos do mnie pisze a tu prosze jeszcze jakies pomysły 😉 co konkretnego masz na mysli hmmm ??? 🙃 moze sie zaangarzuje 😁 🙃 🙃 🙃 Szkoła skończona niestety z powodów finansowych nie mogłam sobie pozwolić na dalsza nauke ( chciałam iśc na weterynarie) ale nic straconego 😁 dziekco sie troszke odchowa i mozna isc dalej do szkoły bo to nie jest powiedziane ze trzeba za mlodego sie uczyc i starsze osoby ktore nie mialy mozliwosci za mlodego sie uczyc robia matury i studia takze jak pisalam jeszcze wszystko przedemna 😁 dla chcaceo nic trudnego 😎 😎 😎 Teraz pracowałam ale jestem na zwolnieniu od 5 tygodnia bo praca taka ze uuuh szkoda mnie i dziecka brud smród itd ale coz wazne ze dalej pieniazki leca 😆 😆
Taaaa ja mam duzo energiii i ciagle cos wymyslam jak nie ramki do zdjec wlasnej roboty, to bizuterie, to figurki z masy solnej czy innej ale to wszystko jest tak na raz dwa i odchodzi mi jakos :/ i szczerze mowiac nigdy nie myslalam o np. allegro ale to całkiem dobry pomysł 😁 bardzo chetnie poszukałabym nowego zajecia no w sensie zajela bym sie czyms wiec jesli masz jakas propozycje skorzystam heh 😁

teraz mam labe bo moj poszedł na nocke a ja sobie zrobilam drzemke od 17do19 😮 i pewnie posiedze jeszcze chwile.. poza tym mała w dzien byla spokojna za to teraz zaczyna charce skubana hahha kopie sie i wierci jak szalona 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...