Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paula, to ciężka sprawa z tym mieszkaniem. We dwoje zawsze lepiej. Ale może wcale tak źle nie będzie! Tez jestem ciekawa czy Ci bedzie przysługiwało macierzyńskie...oby tak! I pewnie narodziny dziecka tez będa miały wpływ na to i jesli tak to lepiej żeby się 30 listopada Dawidek pokazał 😁
Wikarynka, musisz koniecznie ten kożuszek pokazac bo jestem bardzo ciekawa jak wygląda kożuszek dla dzidziolków 😁 ja też mamą często skaczę po lumpach bo jakoś tak z nią mi najlepiej 🙂
Basia, ja też tak mam że mi pranie zalega w pralce i zapomina wywiesić i aż się mąż mój zlituje po robocie to wywiesza hahaha 😁 no ale najważniejsze że zrobione 😁 a z tą glukozą to tez słyszałam że się powinno siedzieć na 4 literach 😁 no ciekawe co z tego wyjdzie 🙂 mój lekarz nawet nie wspomniał o glukozie więc pewnie ominie mnie to badanie....
swoją drogą, kiedy robi sie na AIDS badanie?
Motylek, fajnie wam z tymi pieluchami 😁 ciekawe czy u nas tez tak się da 😁 a te new born to są jedynki czy jakie? Bo ja od położnej dostałam całą paczkę takich żółtych pampersów i one się zdaje są jedynki ale już sama nie wiem....nie znam się na razie na tych pampersach;/ koniecznie się odzywaj żebyśmy wiedziały czy Twe dzidzi zdrowe 🙂 🙂 🙂 a i ja tez niestety nie mam szczęśćia - zawsze jak tu jestem to jest cisza 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry
Nocka nijaka niestety... Budzilam sie wiele razy a na sam koniec dostalam paralizu sennego 😮 nie wiem czy Wam pisalam ze na to cierpie od wielu wielu lat... dawno nie mialam napadu jakies 2-3miesiace wiec nie moglam zapanowac nad tym dzisiaj i bylam tak przerazona ze nie moglam juz zasnac 😞
Do tego co wc 4razy, wczoraj tez biegalam co 30min wogole ostatnio biegam co chwile, a pic mi sie chce mocno wiec pije bo inaczej bym padla z pragnienia 😞 do tego taki suchy nos w srodku ze az ciezko oddychac... pakuje pelno wazeliny ale budze sie po godzinie i juz sucho!!! jakas masakra...
Do tego Mezus oswiadczyl ze ok lunchu bedzie wiedzial czy wraca dzisiaj...Ech mam nerwa bo mial byc tylko 2-3dni...mam nadzieje ze wroci to przynajmniej spokojniej bede spac w nocy...
Wikarynka fajnie ze Mama wpadla 🙂 no i zakupki udane dodaj focie 🙂
Paula dzwonilas do lekarza? co do pieczenia to mysle ze w pochwie nie powinno tego byc podczas gojenia...Moze Cie to tylko podraznic jeszcze bardziej 😞
A z R. o co klotnia? 😉 fajnie ze wypad z kolezankami sie udal 🙂
No i powodzenia z prasowaniem 😉
Skwara dziwny lekarz...choc to chyba normalne ze kazal brac nospe... popluarne u nich heh 😉 a bol no coz moze to jakis ucisk? co do glukozy to go zapytaj wprost bo to musi byc zrobione przeciez...!!! a badanie na hiv/aids to ja mialam na samym poczatku ciazy.
Za tydzien mam powtorek morfologii biochemii badanie na toxo, na tarczyce.
Fajnie ze u Ciebie wyniki sie polepszyly!!! to najwazniejsze! no i nie musisz zastrzykow brac 🙂
A pieluszki to zobacz na opakowanie jaka cyfra jest 🙂tutaj zolte to sa 1,2,3 🙂
Motylek trzymaj sie tam mocno! Dbaj o siebie i dzidzi 🙂 zagladaj jak tylko bedziesz miala okazje 🙂
Basia fajnie ze zakupki sie udaly! jejkus ja nic z kosmetycznych nie mam moze powoli tez zaczne kupowac bo czas leci 😉
Co do badania trzymam mocno kciuki!!!!
Ale tak szczerze to dodam od siebie ze nie rozumiem wogole podejscia tych ludzi w laboratorium!!! powinnas wypic glukoze na miejscu i siedziec tam z tylkiem bite 2godziny!!!! i co z tego ze masz blisko przeciez musi dojsc z domu do i z powrotem... a to jest wysilek fizyczny!!! wiec jak mozna pozniej bazowac na takich wynikach badan??? 😮
Co do kosmetykow ja rowniez slyszalam ze nivea sa super.
Ja do kapieli bede uzywac oilatum jako plyn a do mycia z Olafem uzywalam j&j i do dzis uzywamy 🙂 wiec i przy Nicholasie?! bedziemy 🙂
Babeczki rada tylko nie wiem czy pisalas czy nie 😉 nie robcie jakis mega zapasow 1 bo one sa tylko do 5kg a dziecko naprawde szybko rosnie...Do tego jak ma grubsze nozki a wazy nawet te 4kg to wtedy i tak mozna przejsc na 2 bo sa luzniejsze a wagowo zaczynaja sie od 3kg wiec prawda taka ze czasem nie trzeba "1" uzywac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu : jak ja bylam tydz temu na badaniu glukoza, to tez musialam siedziec bite 2 godz. A zeby na pewno wszystko dobrze wyszlo nawet do WC nie poszlam w tym czasie 😁
Jakas dolujaca pogoda dzisiaj, az nic sie nie chce. Ja stwierdzilam ze z praniem rzeczy dla malego poczekam jeszcze troche. W sumie zostaly mi jeszcze 3 miesiace, a teraz juz bedzie taka pogoda ze to pranie bardziej bedzie sie kisic niz schnac, wiec poczekam az zaczna palic w piecu 🙂 wtedy odkrece kaloryfery i heja 🙂 Mnie zostaly do zakupu jeszcze kosmetyki no i w przyszlym miesiacu wozek 3 w 1. A tak wogole to myslalam ze im blizej porodu tym wizyty u lekarza wyznaczaja coraz czesciej, a jak na razie to mi wyznaczaja co miesiac.
Jak wasze dzieciaczki sa ulozone? Moje od 2 miesiecy juz glowka do dolu, i dobrze, niech juz tak zostanie, bo pozniej bedzie mial coraz mniej miejsca, wiec bylo by mu coraz trudniej sie przekrecic.
KUrcze obawiam sie o moje zeby....caly czas mam za niskie wapno. Juz tyle jem nabialu i spozywam skladnikow bogatych w wapn, codziennie jem duza tabletke wapnia z wit 3D przepisana przez lekarza a jestem caly czas z wynikami ponizej normy. Chyba jeszcze tego za malo dla moich kosci i kosci malego....a jak u was z poziomem wapna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia z prankiem to w sumie roznie, ja sobie obralam ze do 30tyg mam miec wszystko gotowe bo pozniej nigdy nie wiadomo 😉 ja swoje ciuszki zapakowalam w worki hermetyczne wiec beda swieze i pachnace na grudnia 🙂
Co do wynikow badan to u mnie z wapnem bylo wszystko w porzadku. Moj wynik z 16/04/2012 to 2,48 a norma 2,1 - 2,62
Za tydzien mam powtorke biochemii to Ci wtedy napisze.
A co do ulozenia to nie mam zielonego pojecia heh bo ostatnie usg mialam w 22+4 i glowke mial na gorze 🙂 no ale co chwile sie kreci wiec sama nie wiem. Kpniaki teraz czuje nad pecherzem chyba ze raczkami cos tam majstruje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytałam na facebooku ginekologa jakiegoś i on mi kazał jak najszybciej zrobić to badanie na cukrzycę!
I o jakiej biochemii piszecie? To robi się jakies badania na poziom wapnia? fak znowu o czyms nie wiem....
Biologia o żeby sie nie bój bo mi dentystka powiedziała że wapń nie ma wpływu w tym wikeu na nasze zęby, jedynie na zęby i kości dzidzi 🙂 a nasze zęby w ciązy się psują, albo po ciązy bo w trakcie ciąży ślina zmienia swój odczyn z zasadowego na kwaśny i nie zmienia ph w ustach tak więc trzeba tylko częściej myc i płukac po jedzeniu płynami. A i jeszcze gumę żuć od czasu do czasu żeby zmienić ph w ustach 🙂
Później jeszcze wam napiszę, bo gadam z tym ginem 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara u mnie w biochemii sa:
sod,potas,chlorek,mocznik,kreatynina,azot,ALT,fosfataza alkaiczna,bilirubina,wapn,cholesterol,index hemolityczny, T4 i TSH (tarczyca)
No i dobrze Ci ten ginek napisal|! ja nie wiem czemu Twoj lekarz tego nie zlecil??? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem juz 😉

a no widzicie a mi kaząły isc do domu no fakt nic nie jesc ale o ruchu fizycznym nic nie mowily a ja przyszlam do domku posiedzialam troszke w netku i pozniej prasowalam ale fakt faktem dojsc musiałam... no i na czczo cukier mialam podwyzszony 121 a osttanio jak robilam to byl w normie ale mowie do tej pielegniarki ze moze to przez to ze sobie ładnie ciasteczek wczoraj pojadlam hehe a ona mowila ze no to moze byc od tego i wziela krew po glukozie to mowila ze spokojem ze powinno byc dobrze wiec mam nadzieje ze bedzie 😉 wyniki bede miala dopiero za 2 tygodnie jak pujde na wizyte do ginka...

jem sniadanko bo juz mnie trzeslo jak siedzialam w domu miedzy badaniami, pije kawusie i szperam po netku 🙂

kolejna rzecz moge skreslic z lity mianowicie nabyłam w szperaczku śliczny komninezonik taki do wózeczka cały z zamkami z boku bez rekawków i mam jeszcze jeden taki na szelkach jakby ... no i musze kupic kombinezon taki typowy z kapturkiem i dlugimi rekawkami 😉

ja to o badania jestem spokojna bo jestem na koncu grudnia i zawsze badania mam po was hehe tak samo z glukoza wszyscy juz mieli a ja na koncu haha wiec jak ide do lekarza i mi nie zleci jakis badan to sie spytam ale jeszcze nie musialam bo on jak to ostatnio powiedzial zawsze mi cos znajdzie w sensie jakies badania dla mnie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia to ze wczoraj jadlas ciasteczka nie powinno miec absolutnie zadnego znaczenia.
W przeddzien powinno sie jesc normalnie, pierwsze badanie (na czczo) sprawdza, czy poziom glukozy we krwi po nocy jest w normie czyli czy trzustka dziala prawidlowo bez obciazenia (przerwa nocna w jedzeniu). Kolejne badanie ma za zadanie zobaczyc jak szybko organizm rozklada spozyty cukier, czyli czy trzustka wydziela insuline we wlasciwej ilosci. Moze powiedz o tym lekarzowi na wizycie ze kazaly Ci isc do domu i ze prasowalas itd.? kurcze bo dziwne ze na czczo mialas podwyzszone 😲 a jeszcze bedziesz miala czas na powtorke w razie czego.
Co do badan to spoko z tym na cukrzyce jestem na samym koncu z tego co widze heh i mam ja dopiero 21wrzesnia...tez na wyniki poczekam ok tygodnia wiec na koniec wrzesnia sie dowiem...Mam nadzieje ze nic sie nie przyplacze 😉
Fajnie ze znow cos wykopalas sobie dla Malej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak wyjdzie cos nie tak z wynikami to powiem o tym lekarzowi w sensie ze kazaly mi isc do domu itd...

znajoma ma szperaka wiec jak czegos potrzebuje to jak przywiezie to mam hehehe jutro mam isc po kurtke bo ma jakas ale w domu nie w sklepie i zobacze moze sie nada bo musi byc naprawde duza hahaha dzis przymierzałam ładniusi plaszczyk ale za maly no luzu mialam ale tylko kilka cm wiec w grudniu by byl na bank za maly , no nic zobacze jutro co mi pokaze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Racja Basia, poinformuj go choc nawet jak wynik wyjdzie ok mysle ze powinnas wspomniec bo to ze mialas ruch moze wplynac na ten wynik niestety 😞
Fajnie ze znajoma ma szperaka heh dobre okreslenie 😜
Kurtka na zime powiadasz ja dzisiaj otwarlam swoja szafe i stwierdzilam ze przepekam w plaszczyku zeszlorocznym z tym ze nie bede go zapinac tylko jakis szal zaloze i wsio.
Mam tez kurtke narciarska ona jest dosyc duza wiec spoko, z Olafem nosilam ja do konca ciazy wiec jakos dam rade.
Jakos szkoda mi kasy na nowa kurtke tylko na chwile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia, no ciekawe co z tą glukozą wyjdzie skoro podwyższona była...ktoś pisał gdzies że przed tym badaniem to chyba 12h nie wolno jeśc. Ale nie jestem pewna i nie chce siac zamętu 🙂 ooo fajnie że twoja znajoma ma taki sklep 😁 zazdroszczę;D
Też jestem do tyłu z glukozą 😁 jesli nierobienie można do tego zaliczyć 😁 ale zamierzam sama się wybrac nawet jesli będe musiała za to zapłacić, bo mój lekarz to konował widać, ech
A jak wasz poziom leukocytów i tych wszystkich białych krwinek? Bo mam podwyższone ale coś tam poczytałam że jak niewiele podwyższone to norma. Ale niewiele to ile? Gówno to wszystko. Jak mi się uda to się wybieram w poniedziałek do białegostoku do lekarza bo już nie wyrabiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i w ogóle tyle badań zostało do zrobienia a ja miałam tylko toksoplazmozę i morfologię ciągle z sikami. On zamierza mi zrobić resztę badań na raz? Żeby mnie kłuli milion razy na raz i żebym umarła z przerażenia. widok igły=zawał.....boże co za żal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny J

Widzę dyskusja dzisiaj od rana aktywna ...dobrze...jest co poczytać dzisiaj nawet kawę udało mi się wypić całą zanim doszłam do końca 🙂

Anitek przerażająca ta twoja przypadłość .....może to na tle nerwowym ....mi kiedyś drętwiały ręce tak że nie mogłam palcami ruszać ale już dawno tak nie miałam no i to tylko ręce nie wyobrażam sobie obudzić się i nie móc się ruszyć.....tak się to zbiegło z włamaniem u Twojego męża więc może ty na stres tak reagujesz...... 😮
Widzę że z imieniem jeszcze nie do końca postanowioneJ mi się podobał Mateo, a z polskich podoba mi się Natan myślę że by dało radę w Irl. zastanawiałam się nad nim ale w końcu został Mikołaj.
Ostatnio gdzieś wyczytałam że do rejestru włączono imię Kuba jako pochodne od Jakuba i gdyby nie to że się już z moim Mikim oswoiłam to pewnie takie imię bym wybrała.

Skwara ja na twoim miejscu jednak spróbowałabym zmienić lekarza, pamiętam jak mówiłaś że za bardzo nie chcą przyjmować na tym etapie, ale z tym twoim doktorkiem to naprawdę jakaś paranoja aż mi wstyd że na swoją mi się zdarza narzekać. On nie wyrabia podstawowej normy jakbyś poszła pogadała z kimś, łezkę uroniła to myślę że by się ktoś zlitował.

Paula Ty to się masz z tym swoim R. Wybuchowa z was para 😆 ale grunt że finalnie zawsze się dogadacieJ Powodzenia w szukaniu mieszkania mam nadzieję że znajdziecie coś ekstra za ekstra kasę.

Ja już dzisiaj po sesji w lumpeksie 😜 kupiłam ZNOWU dwie pary spodni a wczoraj przysięgałam sobie że już więcej portek nie kupię...ale były za 1zł i to jeszcze ogrodniczki no nie mogłam się oprzeć, muszę upolować jakiś kombinezon albo kurteczkę bo nowe drogie są cholernie a mały szybko wyrośnie, a i tak nie będziemy dużo z domu wychodzić na początku.

Podczas zakupów złapało mnie takie zaparcie że szok! Myślałam że rodzę w pierwszym momencie ledwo do samochodu doczłapałam tak mi się wydaje że to było to albo pięta w nerce 🤢 na szczęście przeszło ale ból jak cholera oby nigdy więcej...

Dzisiaj na obiad sos kurkowy mniamu...a potem się biorę za pomidory zielone w słoiki, niby miałam leżeć ale od kiedy skurcze minęły to się nie mogę oprzeć muszę coś robić w granicach rozsądku oczywiście bo już w tv patrzeć nie mogę...

Biologia mój dzidziol główką do góry jak na razie na USG 2 tyg temu był...na następne idę dopiero w 30 tygodniu więc za miesiąc dopiero zobaczymy czy się coś zmieniło.
Do później ...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie, Anitek ja też się miałam zapytac na czym ta twoja przypadłość polega dokładnie???
Dorotex, to nie ja pisąłam o tych zmianach lekarzy 🙂 ale własnie jak się uda zmienić to potem komedie są z tymi zaświadczeniami do becikowego....dobrze że chodzę do niego z NFZ więc się wybiorę gdzies na prywatna wizyte do kogoś normalnego mam nadzieję 🙂 Cięzko macie z tymi imionami 😁 u mnie Franek miał byc od zarania dziejów naszych więc chociaż to z głowy 🙂 to dzidzia cię jednym słowem pogłaskała pieszczotliwie hehehe pomyśl że jak to tak boli to co będzie przy porodzie 😁;D;D a co do ubranek to też sobie przyżekam że juz nic więcej ale jak właśnie widzę coś boskiego za 1zł to się oprzeć nie mogę 😁 hahaha chyba baby to juz tak mają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex nie przejmuj sie ja tez siary nie mam a i w pierwszej ciazy nie mialam 🙂 nie wplywa to absolutnie na to czy po porodzie bedzie mleko wiec jesli masz zamiar karmic piersia tez sie nie przejmuj 🙂
ja tam sie ciesze ze jej nie mam bo i swiety spokoj z wkladkami itd a i nie zamierzam karmic piersia wiec lepiej zebby sie wogole nie pojawiala 😉
Co do imion to Natan jest bardzo popularne niestety a nie chce popularnego imienia 😉
Tutaj jest wersja Nathan i nawet jak dziecko ma polska wersje Natan to i tak wolaja Nejten.
Mi sie podobalo kiedy Nathaniel ale kurcze za duzo tego 😉
A z imieniem chyba jednak zostanie Nicholas lub samo Nico. Mateo kazdemu niby sie podoba ale tez wszyscy mowia ze i tak beda wolac Mati a to takie zwykle od Mateusza heh. Mi tez sie jakos mniej ostatnio podoba odkad znalazlam Nico 😜
Jeszcze mam czas 😉
Zakupki ja w sumie nie kupilam za duzo w tej ciazy i planuje sie tak jakos przesmyknac z tym co mam tyle ze bede musiala jakis sweterk kupic.
Skwara idz do innego lekarza bo kurcze z tym cos nie halo jest 🤢
Co do kurtki to w sumie tutaj zimy jak juz jest mroz to tak w nocy -10'C a w dzien ok -5'C a tak to ok 0'C z tym ze jest duza wilgoscc powietrza wiec temperatura odczuwalna jest nizsza. W PL jak jest -20'C lepiej niz tutaj -10'C bo tu jeszcze bryza znad oceanu, ale mysle ze dam rade przepekac 🙂
Co do paralizu sennego to tak jak najbardziej jest to na podlozu nerwowym jesli chodzi o mnie (durne dziecinstwo wychodzi)zabiore sie za to wszystko po ciazy.
Tutaj link jak chcecie poczytac co to
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora%C5%BCenie_przysenne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...