Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dobry Wieczór dziewczynyyy 🙂


Boze jak mnie meczy ten kaszel no tragedia czuje jak mam podraznione gardlo i nizej przełyk od tego, tym bardziej suchy drapi meczy strasznie nie idzie odkaszlnac bo nie ma co i strasznie boli :/ jejka kiedy sie to skonczy no tragedia jakas i nie wiem jak sobie pomoc no :/ zna ktora cos na suchy kaszel wlasnie ?

poszperam w netku troszke i ide do wyrka bo nie daje rady a juz widze nocke z tym kaszlem no wariactwo jakies :/ nawet nie chce mi sie czytac i zabardzo rozpisywac wiec sorki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry
Nocka srednia wstawalam 5razy do wc. Maly obrocil sie glowa do gory, tetno sprawdzalam wczoraj wieczorem i bylo pod zebrami nad pepkiem... Widac ze ma jeszcze miejsce 😉 niech sie bawi dziecko drogie byle zeby nie zapomnial sie obrocic na sam koniec 😉
Z projektem ech dolina... okazalo sie do tego ze zaczyna sie na przeloime listopada/grudnia!!!! lepszego czasu nie bylo....
M. powiedzial Szefowi ze koliduje to z naszymi sprawami odnosnie porodu i mu powiedzial ze ma sie nie martwic bo na samym poczatku ktos inny moze tam jezdzic...Mam nadzieje ze tak bedzie, a nie tak jak na wakacjach ze dzwonili do niego co gdzie jak bo nie wiedzieli...
Choc plus taki ze to nowy budynek bedzie wiec nawet M. nie jest w nim rozeznany wiec inni rowniez beda mieli rysunki zeby sie odnalezc.
Martwie sie tym strasznie, bo i tak wiem ze bedzie tydzien ze go tam wysla... chocby na dzien lub dwa ale boje sie ze to bedzie wlasnie TEN dzien...
Do tego jakby mi bylo malo wrazen okazalo sie ze moja Mama ma guza piersi i 17pazdziernika idzie na operacje pozniej 2tyg czekanie za wynikami 😞 😞 😞
nie mowili nic bo nie chcieli mnie martwic...Siora sie wygadala... Ech nie mam ochoty na nic 😞
Przepraszam ze Wam tak smece, nawet nie mam jak sie skupic i poczytalam Was a nie mam nawet glowy zeby sie poodnosic do Waszych postow 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, a to się pokręciło wszystko......guzem się nie martw. Skoro go wykryto to zostanie wycięty i może będzei dobrze! Kobiety umierają jak o tym nie wiedzą a twoja mama widac się troszczy bo się bada więc wszystko będzie dobrze! Trzymam kciuki! A z pracą to też patrzę, że tak średnio ciekawie, ale może wcale będzie dobrze i go nie wyślą 🙂 a nie może wziąć urlopu na grudzień czy coś w tym stylu? No bo chyba najgorsze po porodzie są te pierwsze dni? Wiem, że masz w mężu jedyne oparcie bo wszyscy daleko, ale myślę że znajdziecie jakieś rozwiązanie 🙂 Pisałas wcześniej że rodzice mieli przyjechać do pomocy i coś już wiadomo na ten temat?
Basia, w ciąży na suchy kaszel to chyba dziecięce syropki można pić bez obaw. Chyba nie ma nic gorszego niż suchy kaszel....na pewno w aptece ci doradzą babki co można brac 🙂
Wikarynka, to koniecznie daj znać co tam u lekarza 🙂 i zapytaj o wagę dzidzi bo jestem ciekawa czy twoje maleństwo urosło 🙂 a tu się okaże że kolejny gigant 😁 a żołądek to cię boli? czy zgaga? dzidzia uciskai i pewnie dlatego, mnie też czasami boli.....my tez się w tym miesiącu wybieramy do banku, tylko najpierw mój mąz musi sie wymeldowac z mieskznaia w którym mieszkamy bo taki jest warunek dostania kredytu, a żeby się przemeldowac trzeba miec uregulowany stosunek do służby a jemu sie oczywiście nie chciało jechać z tym jak był na to czas i teraz wszystko na raz trzeba robić....tylko ciekawe jak skoro wozu nie ma.........;/ ale to ulga jak sie tak sporo rzeczy dostanie i nie trzeba się o wszystko martwić prawda? jak by mi przyszło sie martwic o wozek jeszcze to chyba bym oszalała........
Ifyou, ale czasami bardziej opłaca się wziąc kredyt i kupi mieszkanie i niż ładować tę samą kasę na wynajem co na ratę kredytu by można było wydać....wynajmowanie chaty to w sumie ciężki chleb, bo musisz komus oddawać swoje pieniądze. A jak dasz na kredyt to przynajmniej wiesz ze to na twoją chałupe 🙂
Dorotex, no to czeka cię męska decyzja 😁 skoro cięzko się na coś zdecydowac to może po prostu obierz tylko jedno kryterium - kolor 🙂 albo cenę i wtedy wszystko będzie takie proste 😁 a z tym ujawnieniem si to mi chodziło o całe zdjęcie razem z twarzą 🙂 my tu już prawie wszystkie się pokazałyśmy i dlatego tak po cichutku cię proszę 🙂 ale to twoja decyzja!
Sylwia, ty też taka zapalona grzybiarka jak Paula? lol oby to się wąłśnie potem źle nie skończyło.....jak się zacznie poród parę tygodni za wcześnie to będzie masakra....chociaż w sumie teraz to moga i wstrzymac poród. Tylko ciekawe czy to jest w pełni bezpieczne?? hmmm ciekawe
Paula, ciebie to już na serio bierze. Oby to tylko po tym przemęczeniu było i przejdzie! Melduj sie koniecznie żebyśmy wiedziały czy wszystko dobrze 🙂

Poczytałam o ułożeniu pośladkowym i piszą że w 32 tyg to już 9/10 dzieciaków jest główką ułożonych, a reszta dopiero w kolejnych tygodniach się obraca albo już tak zostaje. Naczytałam się też o rodzeniu sn przy ułożeniu pośladkowym i już chyba cesarkę wolę. Jak pójdę za miesiąc to będzie 36 tydzień i jak mały się nie ułoży to ciekawe czy będzie mi kazał przyjśc za tydzień czy dwa czy mi wypisze skierowanie na cesarke i bedzie miał mnie w dupie. poza tym, jak dziecko jest duże to raczej mniejsze szanse że się obróci! A ten mój łobuz mały to cały czas siedzi głową w górze i ani myśli się ruszyć!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia uoo mnie dzis wlasnie tez obudzil kaszel... suchy wlasnie.. szczypie i drapie gardloo.. 😞 😞 wiec wiem co masz.. 😞 ja pije herbatke juz od wstania 3cią z cytrynka.. i przechodzi bo lepiej sie napic cieplego niz cos zimnego.. 🙂 🙂 🙂 🙂
Zdrowiej !!! 😘 😘 😘 😘 🙂

anitek 😞 😞 😞 wspolczuje biedna Ty, ale masz przezycia ciagle.. 😞 najpierw wiad o mezu,ze musi tam jechac.. i to w takim terminie.. Mam nadzieje,ze sie to jakos ulozy, wezmie wtedy wolne albo sie zamieni z kims.. Tego Ci zycze by bylo wszystko tak jak byc powinno i jak bylo planowane wczesniej!!!!!
A teraz to z mama Twoja jeszcze 😞 ale pociesze Cię.. 🙂 najwazniejsze,ze zostalo to wykryte! Tak jak pisala skwara w ostatnim swoim poscie, najwazniejsze,ze mama Twoja sie badala, bo zadko ktora kobieta chodzi na badania!! I jesli zostalo to wykryte to bedzie usuniete!! 3mam kciuki za Twoja mame, musi byc silna i myslec pozytywnie.. 🙂 🙂 😘 😘

skwara no widzisz bez fury to jak bez reki.. obyscie jak najszybciej naprawili to auto.. Ja tez czytalam o tym obracaniu sie malucha. Teraz to, wiadomo.. Maluchy maja jeszcze miejsca troche i sie kręca.. Ale moj to ciągle jest główką w gorze.. pod zebrem moim... Mi tez lekarz powiedzial,ze jesli sie nie obroci do nast wizyty tzn.2.11. wtedy bedzie 35 tydzien 🤔 🤔 to moze sie juz nie obrocic bo moze nie miec miejsca skoro bylo zapowiadane,ze bedzie dlugi(nozki itp) 😞 😞 Chociaz dzieciaki w ostatnim tygodniu sie nawet moga obrocic jesli sa takie zdolne.. 😁 😁miejmy nadzieje,ze i nasze beda takie wygibasyy 😁 😁 i sie obroca tuz przed porodem 😁 😁 😁 ahh;D jak narazie czuje wypychanie się 🙂 🙂 juz rzadziej kopniaki.. chociaz zalezy co zjem.. 🙂 tez tak masz? 🤔 🤔 🤨

Obudzil mnie kaszel dziś i dodatkowo czkwake synka haha;D niemozliwy jest no serio 🤪 🤪 i to tak mocno.. 🤪 🤪 🤪
Dobrze sie czuje, chociaz troche czuje sie spuchnieta, pogoda taka se.. sama nie wiemco dzis bede robić.. jak narazie to nygus, obiad...;D i moze z R sie spotkam 😉 Dzis spedzilam noc w domu u siebie.. Byl u mnie wczoraj posiedzial z pol h i pociekł do domu 🤪 bo zmeczony po spedzeniu popoludnia w pracy.. 😞 Chce juz z nim mieszkać, miec to mieszkanie.. zaczac cos dzialac.. Ehh..CZEKAMY NA TEL OD WLASCICIELA 😁 😁 uffff.. dzwon koleś!!!!
Milego ranka kochane;D ja sadam na kawusiee 😁mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zamienic sie nie zamieni bo to jego projekt jest jedyne co to moze ktos go na samym poczatku zastapic na te pare tygodni a od nowego roku juz tam musi byc a ja wtedy zostane z noworodkiem i 3latkiem sama... Trudno trzeba bedzie sobie jakos poradzic nie chce o tym myslec teraz bo po co sie nastawiac negatywnie.
Co do urlopu to zostalo mu tylko 8dni do konca roku wiec nie ma opcji. Urlop wezmie jak sie dziecko urodzi, przysluguje mu 3dni dodatkowo wiec to daje razem 11dni. i od swiat ma wolne do nowego roku.
Tesciowa przylatuje do nas jakos w polowie listopada do 16grudnia i 16grudnia wieczorem (w odstepie 2h) maja przyleciec moi Rodzice na 2tyg na swieta no ale to zalezy wszystko od wyniku biopsji tego wycinka...Jesli bedzie ok to przyleca a jesli nie daj Boze bedzie cos nie tak to niestety Mama bedzie musiala miec chemie itd wiec nie da rady wtedy przyleciec.
Mam nadzieje ze Maly wyjdzie do 15grudnia...
Co do rozmiaru dzieciaczkow nie myslcie o tym teraz 🙂 moze akurat trafil sie czas skoku rozwojowego i stad pomiary wieksze a za chwile wszystko wroci do normy 🙂 waga to zacznijcie sie martwic ok 36tyg 🙂 serio 🙂 mi tak ginek mowil jak ostatnio na usg brzus wyszedl o prawie 2tyg za duzy i nozki o tydzien za dlugie.
Z Olafem tez tak bylo ze raz na usg cos tam mial za male a za chwile za duze o 1,5tyg.
Skwara tylko CC przy posladkowym ja to bym w zyciu nie zgodzila sie na SN przy takim ulozeniu zreszta malo lekarzy podejlo by sie takiego porodu, predzej proponuja obracanie dziecka w brzuchu.
Moj to tam sie kreci bo wczoraj rano mial glowe w dole jak sluchalam tetna a popoludniu poczulam takie mocne krecenie az bolalo i wieczorem juz mial glowe w gorze 🙂 mam nadzieje ze wszystkie dzieciaczki ladnie obroca sie glowka w dol 🙂 Choc widze ze u niektorych to co usg dzieciaczki glowa u gory 🙂
Paula daj znac jak tam z mieszkaniem wyjdzie 🙂 mam nadzieje ze sie w koncu uda!
Wspolczuje Wam dziewczyny tego kaszlu niestety ja nic nie poradze bo nie mam pojecia co mozna brac na taki kaszel 😞
Zdrowka dla wszystkich chorowitkow.
No i kopniaki tez juz malo czuje bardziej wlasnie takie wypychanie sie i krecenie czasem to czuje ze cos takiego szpiczastego sie wypycha nie wiem czy kolano czy lokiec heh smiesznie tak 🙂
Dziekuje Babeczki za slowa otuchy 😘 😘 😘
Ja mam wizyte u ogolnego za tydzien dokladnie a w szpitalu za 2tyg... ciekawa jestem co w szpitalu powiedza pewnie usg 30sek zrobia wizyta 5min i do domu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula, współczuję czekania.......zdechnąć idzie, ale jak to mają być dobre wieści to warto czekać 😁 Jak zamieszkacie razem to dopiero będzie fajnie 😁 ale dobrze że chociaz na tę chwileczkę się widzieliście 🙂 jak ja byłam na studiach to raz na tydzień jak si widzieliśmy to było dobrze, więc nie macie jeszcze tak źle 🙂
Anitek, trzymam kciuki za mamę, ale myślę że będzie dobrze. Chociaż wiadomo, że czekanie to samo zło! Mój teść też miał biopsję niedawno i też czekaliśmy na wynik. Miał być za dwa tygodnie a wyszło ponad trzy...i wczoraj przyszedł wynik że to jednak żaden nowotwór dzięki bogu! I ałe szczęście bo on biedny ma z oczami problemy i nawet mu nie mówiła teściowa że podejrzewają nowotwór bo by się chyba załamał i oślepł - bo jak się martwi to mu się pogarsza...;/
A moja siora miała w ciązy robioną biopsję! Znaleźli jej jakiegoś guza na macicy i pobierali wycinek jak Laura w brzuchu była i tez starsznego stresa mieliśmy, żeby się Laurze nic nie stało! Ale na szczęście dzidzia cała i nowotworu nie ma 🙂
Do grudnia jeszcze trochę czasu, więc się wszystko wyjaśni. Biorąc pod uwagę tę lepszą opcję to wcale aż tak źle nie wychodzi. Rodzice do końca grudnia posiedzą, mąż też 🙂 a może jak będziesz potrzebowała pomocy to zostaną na dłużej, skoro mąz nie może? U mnie też wizyty kilkusekundowe lol a wczoraj to nawet materiał na posiew pan doktor wziął i byłam w WIELKIM SZOKU! 😮 😲

Więc huk. Nie zamierzam sie teraz ani rozmiarami ani ułożeniem martwić. Za miesiąc jak pójdę i będzie źle ułożony albo gigantyczny to wtedy będę myśleć. A teraz pochodzę sobie na basen i może coś to da 🙂 mój mąż chodzi we środy z uczniami swoimi i grupowo jest 2zł za godzinę więc śmiało to wykorzystam. I w dupie te wszystkie chlamydie i inne gady. Chyba za dużo się przejmuję takimi rzeczami.....
Łóżeczko też się cudownie znalazło, bo mojego męża kumpel nam pożyczy, tylko trzeba będzie pomalować. Więc super, będe mogła pomalować na taki kolor jak mi się będzie chciało hihi 😁 😁 😁 chociaż jedna miła wiadomość;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka to trzymam kciuki, żeby się udało Wam sprzedać mieszkanie w październiku/listopadzie 🙂
Paula dzięki 🙂 oby Wam też się udało z mieszkankiem! 🙂 . Ahh same problemy mieszkaniowe 😁
Anitek to się porobiło! 😞 Dużo zdrowia dla mamy, musi być wszystko dobrze! A co do wyjazdu męża to ja też mam teraz ten problem, mój został przedstawicielem i jeździ po całym wojewódźtwie a czasem i dalej.. Też się boje, że nie zdąży 😞
Skwara no my jak najbardziej chcieliśmy kredyt wziąć ale jak nam zaoferowali max 70 tysięcy no to dupa :/ Bo za taką kasę to my nawet kawalerki nie kupimy pod miastem.. Jak już kupować to 2 pokoje a nie pchać się na siłę byle tylko mieć. Teraz czekamy aż mąż dostanie umowe na stałe i zobaczymy jaką nam zdolność wyliczą 🙂 . w końcu więcej zarobi niż w poprzedniej. Co do obracania to moja koleżanka urodziła w zeszłym tygodniu a miała już skierowanie na CC a jednak mała się obróciła, z tego co pamiętam w 35 albo 36 tygodniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou, no tak, racja. Nam własnie 70tysi potrzebne to se moge gadać. Ale ten kredyt wydaje się najrozsądniejszy. A nam babka w banku mówiła, że jeżeli nie ma się wystarczającej zdolności kredytowej do określonej kwoty to można wziąć rodziców jako żyrantów i dadzą tyle ile trzeba 🙂 czasami to się przydaje, zwłaszcza jak ma się jakies dochody na czarno i jest się w stanie opłacić ratę, a żyranci tylko na papier potrzebni 😁 😁 😁 😁
Dzidzie są jednak nieprzewidywalne 😁 oby i z moim tak było 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Anitek - trzymam kciuki za Twoją mamę. W moim otoczeniu co i rusz jakaś kobietka znajduje zmianę w piersi. Dwie miały operację - były to niegroźne włókniaki. Moja mama ma kontrole co rok - USG i mammografia, bo też ma takie podejrzane zmiany. Mam nadzieję, ze w przypadku Twojej mamy to nie będzie nic groźnego. Bardzo trzymam za to kciuki!
Co do pracy, to świetnie, ze ona jest. Ale ja oczywiście również nie chciałabym zostać sama z maleństwem, a co dopiero dwójką. Wiem, że teściowie będą tylko na chwilę, a potem zostaniesz sama. Pogłówkujcie może z mężem, jak rozwiązać sytuację i widzieć się jak najwięcej. Firma nie jest w stanie zapewnić Wam przejściowego wspólnego lokum? A może udałoby się wynegocjować częstsze wizyty męża?
Skwara - sama jestem ciekawa co będzie u lekarza. Za każdym razem robi mi USG, więc tym razem również powinien zobaczyć co i jak. Na giganta raczej się nie zapowiada, ale mam nadzieję, że rośnie. 🙂
Co do żołądka to mam zapalenie błony śluzowej. Miałam je już w przeszłości i zawsze pomagały mi tabletki takie jak Bioprazol czy IPP. Niestety nie można ich brać w ciąży i żyję na Ranigaście. Nie jest on jednak tak skuteczny...
A to mnie zaskoczyłaś z tym wymeldowaniem. Nie wiem o co chodzi, ale jeszcze nie konsultowałam się w banku. Czekamy do końca października - co dalej z mieszkaniem. Jeśli murowane NIC, to wtedy intensywnie zacznę procedury kredytowe.
Dziś rozmawiałam z pośrednikiem z biura. Twierdzi, że para, która do tej pory była zainteresowana, nie zrezygnowała jeszcze, ale się zastanawiają. Natomiast mieszkanie zostanie pokazane kolejnej parze. Ale na razie stoimy w miejscu. Trzymam ciągle kciuki.
Paula - trzymam też kciuki za Wasze mieszkanko. Oby się udało. Podobnie jak Skwara uważam, ze lepiej płacić ratę, niż za wynajem, ale... nie zawsze dostanie się kredyt i nie ma innego wyjścia. Mam też nadzieję, ze nasze dzieciaczki się poobracają. Moja również nie wykazuje chęci zejścia główką w dół póki co. 🤔
Basia - zwolnij może obroty. Żeby kaszel nie przerodził się w coś mega paskudnego. Trzeba na siebie uważać i koniec! 🙂
[/color]Ifyouliftmeup[color=purple] - dzięki za wsparcie. Oczywiście masz rację z kredytem. Pisałam o tym samym, ale mojego posta forum nie przyjęło, więc teraz mam okazję dopisać.
Basia, Ifyouliftmeup i Skwara - pisałyście ostatnio o wadze. Ważyłam się dziś przed ginem i ważę prawie +7kg od początku ciąży. Z jednej strony nie wydaje się to być bardzo dużo, a z drugiej gin powiedział mi, ze mogę maks. 6 kg. Więc trochę się stresuję, ale co zrobię. Nie obżeram się, jem niewiele słodyczy, no ale waga rośnie. Mam nadzieję, ze to wody i rosnąca mała...
Nie mogę się już doczekać wizyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, żyranci to dobry pomysł. W ogóle trzeba się ratować - umowa, ale i hipoteka, żyranci. Może sobie wstępnie już przygotuję jakieś dokumenty albo strategię rozmowy. 🙂
Póki co mam problem z laktatorem. Dziewczynki, pomóżcie!
Elektryczny czy ręczny. I jaka firma? Póki co 2 moje koleżanki używały elektrycznego - Medeli. Jedna poleca, druga nie, więc jestem w punkcie wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, taakie jakies dziwne te warunki kredytowe, ale czego się nie zrobi żeby dostac ten kredyt i siedziec sobie w swoim mieszkanku. 🙂 to czyli jeszcze pies nie pogrzebany skoro się zastanawiają 😁 może się zgodzą 😁 Pisałas wcześniej że tak ci się brzuch znacznie powiększył, więc może rzeczywiście mała podrosła 😁 tak jak u biologii w miesiąc kilogram do przodu 😁 a z tą wagą to się zdaje ze wygrywasz naszą konkurencję na chudzinkę 😁 póki co masz najmniej na plusie 😁 Anitek pisała że po porodzie od razu było -7 to spoko zrzucisz 😁 i jeszcze karmienie dojdzie, to może wcale jeszcze mniej będziesz ważyła niz przed ciążą 🙂 zwłaszcza że tak malusieńko przytyłas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara dobry pomysł z tymi żyrantami, to się będę zastanawiać jak już umowa będzie na stałe 🙂 ale też jest problem bo ja i mąż mamy tylko 1 rodzica..
Wikarynka nie przytyłaś 12 kg żeby się zamartwiać, masz dużo mniejszą wagę więc lekarz też nie powinien marudzić 🙂 . Piszesz, że się nie objadasz więc tak widocznie musi być, tyle organizm potrzebuje 🙂 . Co do laktatora to ja kupiłam ręczny bo elektryczny z opinii koleżanki nie dość, że drogi, huczy i nie przyjemne jest ściąganie pokarmu. A tak naprawdę to niewiadomo czy konieczne będzie odciąganie 🙂 Jedyny \'minus\' ręcznego to to, że ściąganie potrwa ciut dłużej i trzeba popracować ręką 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - dzięki za dobre słowa! Wiesz, ja tam bym nie dramatyzowała, nawet jeśli kilogramy by zostały. Oby mała była zdrowa. Nie lubie tylko tego lekarskiego buczenia - musi pani trzymać wagę, bo ciśnienie, bo ryzyko cukrzycy, bo coś tam... itd. strasznie mnie to stresuje i czuję się jak taki ostatni zapuszczony, nieświadomy paszczur, bo przytyłam kilogram. Ja rozumiem, że mówią to dla mojego zdrowia, ale na to akurat jestem wrażliwa. :P
Też się cieszę, ze forum znów śmiga. A co do mieszkania. Trzeba wierzyć, że może jak nie ci, to kolejni, ale ktoś się musi znaleźć!
Ifyouliftmeup - no właśnie też się waham z tym laktatorem. Z jednej strony elektryczny niby szybszy i bardziej skuteczny, z drugiej strony buczy i kojarzy mi się z dojeniem krowy. 🤢 I tak źle, i tak niedobrze. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już takie zadanie lekarzy, że muszą gderać 🙂 a z drugiej strony lepiej jak się martwi o wagę i zdrowie pacjenta 🙂 domyślam się że jak ktoś ma kilka kilo więcej to jest wrażliwy na gadanie o kilogramach 🙂 ale w końcu o siebie dbasz więc nie ma co się martwić! Może powinnaś uświadomić swojego lekarza że się martwisz o wagę! A poza tym to oczywiście mozna kontrolować nabieranie masy ale ilości wód czy masy dziecka nie można więc niekoniecznie musiałaś załapać tłuszczyku, tylko po prostu normalne ciążowe kilogramy 🙂 i dlatego dziwi mnie że się mówi że kobiety z nadwagą powinny tyle i tyle przytyć. Przeciez nawet głodówka może nic nie wskurać.....a skoro boli cię żołądek to wątpię że się obżerasz hihihi 🙃
Ifyou, Wikarynka a co wy tak z tymi laktatorami? I tak będziemy jak krowy więc co za różnica czy będzie buczeć czy nie 😁 i niewiadomo czy będzie potrzebny więc na razie zbędny zakup moim zdaniem 🙂
Ifyou, to w sumie sie jednego rodzica bierze na żyranta i oni wliczają jego dochody do zdolności kredytowej więc myśle że nie powinno być problemu 🙂

A wiecie że mój mąz ma plan podłączyć się do moich cycków hahaha 😁 mówi że skoro dla dzieci takie mleko dobre to i na mięśnie musi bosko działać 😁 hahah 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IfYou ja tez mam laktator reczny bo taki dostalam od mojej cioci. Wyaprzy sie i bedzie git 🙂
Ja mam teraz problem nad wyborem termometru to mierzenia temperatury dziecka....czy elektryczny, bezdotykowy, do czola, do ucha, do pupy?.....poradzcie cos....bo tylko to i stanik do karmienia mi zostal 🙂
Anitek : duzo zdrowka dla mamy, wszystko bedzie dobrze zobaczysz i na swieta bedziecie razem
Basia : mnie po mojej ostatniej chorobie tez kaszel meczyl taki suchy przez 3 dni, i az caly brzuch przez to bolal, ja robilam sobie codziennie syrop z cebuli i pilam 3 razy dziennie i do tego inhalacje i pomoglo 🙂
Tak jak piszecie moze rzeczywiscie na razie nie bede sie stresowala ta waga....przytylam na razie 9kg...przy poczatkowej wadze 54kg....w brzuchu mam 95cm...takze chyba nie duzo....nie wiem gdzie tam sie miesci tak duze dziecko 😁 ale jak za miesiac pojde na wizyte i znowu dzidzia bedzie miala conajmniej 1 kg do przodu no to nie bedzie wesolo.....chyba ze rzeczywiscie zle mi obliczyli termin porodu, bo wedlug ostatniej miesiaczki termin wychodzi mi na 30.11 🙂 i wcale bym sie nie obrazila 🙂 bynajmniej do swiat jakos dojde do siebie 🙂
Postaram sie w tym tyg wrzucic jakas nowa focie brzuchola w 30tyg 🙂
Dzwonilam do szkoly rodzenia i nowy kurs zaczyna sie dopiero za 2 tyg...wiec dopiero wtedy pojdziemy....i juz czuje ze do konca kursu nie dotrwamy....bo spotkan jest ok 7 , co tydzien, wiec musialabym dotrwac do 39 tyg 😁
Nic, ide zrobic obiadek, mezu znowu pracuje na ranki, juz nie nadazam 🙂
Dbajcie o siebie i wygrzewajcie...musimy przetrwac ta najgorsza pogode i nie dac sie jej 😉
Buziole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara : co do naszych kilogramow, to wyczytalam gdzie ze pod koniec 9 miesiaca:
* dziecko wazy ok 3 kg +/-
* plyn owodniowy 1 kg
*lozysko 0,6 kg
*macica 1 kg
*dodatkowa porcja plynow i krwi do 3,5 kg
*powiekszone piersi do 1 kg
* a tkanka tluszczowa niecale 3 kg
😁 😁 😁 😁 Ciekawe u kogo rzeczywiscie tak bedzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Babeczki raz jeszcze za wspracie 😘 😘 😘
Rodzice nie zostana bo Mama musi byc w sylwesta i w nowy rok w pracy takie uroki banki niestety. Zamykaja rok i zawsze co roku musi byc o tej porze w pracy.
Damy rade jakos 🙂
Skwara na basen idz polecam mnie odprezyl 🙂
Fajnie ze lozeczko macie no i fakt pomalujesz na kolor jaki lubisz 🙂
Wikarynka Mama jest pod stala kontrola bo miala jakies gruczolaki i cos tam jeszcze i miala plyn sciagany co jakis czas stad jest pod stala kontrola i szybko znalezli guza na szczescie.
Co do kg nie przejmuj sie a lekarzom brakuje taktu niestety i zamiast jakos tak przyjemniej to wala glupote z mostu, a normalne ze bedziesz tyc bo i dziecko wieksze jak i woda w organizmie zaczyn a sie zatrzymywac a to dodatkowe kg wiadomo.
Co do laktatora ja mam elektrczyny aventa i jest baaardzo cichy i rewelacyjny wrecz, Sama ustawiasz predkosc sciagania pompujac pare razy i z taka predkoscia on sciaga taki inteligentny odciagacz heh 😉
A tak wogole to mam 13kg na plusie i w niedziele posciagalam obraczke i pierscionek bo palce puchna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, wg danych od biologii to jeszcze możesz przytyć 😁 nawet odejmując tę tkanke tłuszczową 😁 hihih i rzeczywiście rzadko się zdaża taktowny lekarz 😁
Anitek, to aż tak źle z mamą nie jest. Przeceiż zawsze mówią ż ejak si w porę wykryje to można się diabelstwa pozbyć 🙂 mi tez palce czasem puchną ale jakoś szkoda mi obrączkę ściągnąć lol
Motylek, fajnie że wszystko w porządku i szkoda, że nie możesz nas tak często odwiedzać...z tego co patrzę to ty termin masz jak ja, ifyou i Paula czyli jest nas 4 do przecierania szlaków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Wreszcie forum mi działa, chyba z 10 dni nie moglam sie polaczyc...
U nas nieciekawie bylo przez ostatnie dni, Dominis dostal w piatek katar, w sobote doszedl kaszel a wniedziele rano wyladowalismy w szpitalu bo doszly mu dusznosci jak przy astmie,masakra, w lipcu mial to samo. taeraz jestesmy juz w domu,wczoraj na noc nas puscili. Ja oczywiscie w szpitalu sie zarazilam i tez mnie grypa bierze, bo wszystkie dzieci na oddziale chore na zapalenie oskrzeli, gardla itp no i jak tu nie chorowac ? Z Dominisiem juz lepiej, ale jeszcze ma kaszel, musze mu robic dwa razy dziennie inhalacje, do tego syropy, mam nadzieje ze bedzie dobrze, a za tydzien idziemy prywatnie do alergologa, moze nas gdzies pokieruje bo w ciagu trzech miesiecy mial drugi raz taka duszność, jak dla mnie cos jest nie tak...
Ide robic obiadek, trzymajcie sie
Poza tym ok, dzidzius kopie niemozliwie, w poniedzialek mam usg, ciekawe ile juz malutki wazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry kobitki 😉

Anitek nie za wesołe wiesci :/ ale trzeba byc dobrej mysli i nie zalamywac sie na zapas tak jak pisalas, poki nie ma wynikow trzeba byc pozytywnie nastawionym , ale jesli teraz wykryto ze cos nie tak to dobrze im predzej tym lepiej, trzymamy kciuki za zdrowko mamusi oby wszystko bylo ok 😉

Paula no i za Twoje mieszkanko heh zeby ten koles zadzwonil i zebyscie mieli juz spokojna glowe 😉

Skwara moj tez sie deklarowal ze sprobuje mleczka mojego hahaha :d mowi ze to nic takiego ze skoro dziecko moze pic to i on sprobuje z ciekawosci hahaha 😁

Motyle dobrze ze sie odezwalas 😉 super wyrpaweczka dla małej no i dobrze ze u ciebie wszystko ok 😉

Biologia czyzbys byla nastepna do listopadowkek ta jak kilka tutaj dziewczyn hehe skoro wypada ci z miesiaczki na 30.11 to mozliwe ze mały wyskoczy predzej hehehe bedzie ciekawie 😁
Pozniej to ja ostatnia bede rodzic i bedzie komplet 😁

niespokojna noc mialam przez ten kaszel ciagle wrazenie ze cos mi siedzi w gardle :/ wstalam o 10:30 dokladnie no szok dawno tyle nie spalam ale poprostu nie mialam sily wczesniej wstac i o tak pospalam, kaszel zmienil sie z suchego w mokry no tragedia zalamana jestem ze nie dosc ja sie mecze to jeszcze niunia ma tak pewnie niezła karuzele jak ja sie zaczynam dusic :/ zrobilam sobie syrop z cebuli i czosnku i moj mi w aptece kupił syrop Prawoślazowy ktory mozna pic w ciazy no i popiljam teraz jest lepiej najgorsze sa noce i poranki jak to wszystko zastyga tam :/ mam nadzieje ze sie szybko wylecze bo masakra jaka :/
Jutro mnie czeka pracowity dzien no moze nie pracowity ale zaly zajety i meczacy :/ rano do lekarza pozniej po wypłate 😁 małe zakupy i popołudniu na sesje do kuzynki wkoncu idziemy z moim hehe jupiii ale sie ciesze... no mam nadzieje ze mnie nie rozlozy bardziej bo wtedy bede musiala odwolac :/

szperam w netku i zajme sie czym bo moj poszedl do pracy na popoludnie i siedze sama jak palec, nufdzi mi sie buuu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc znowu nie mogłam pisac, ale juz jest ok i nawet suwaczki są 🤪 ja coś coraz gorzej śpie nie mogę sie wyspa normalnie, w krzyżu boli, śpie z poduszka miedzy nogami daje to troche ulgi, wkońcu pozałatwiałam wszystkie sprawy ze zmianą nazwiska a było tego, że masakr a to się nalatałam i najeździłam.
Wikarynka czekam na info jak po wizycie jestem ciekawa bo ty mój tydzień, jak tam twoja malutka rośnie
Paula i Ifyou.. powodzenia w załatwieniu mieszkanka, oby się udało
Basia a ty się w końcu wykuruj bo coś długo cię trzyma
Anitek trzymam kciuki żeby wszytko wam się ułożyło, też mam męża na weekend tylko i nie wiem jak dam radę potem z malutką,ale mam nadzieje że zostanie w domu po nowym roku chociaż na pare tygodni może miesięcy 🤪 ( taka moja cicha nadzieja) musi się uda przecież, będzie dobrze
Motylek fajnie ze jesteś i że wszystko ok u was
I też się zastanawiam nad tym laktatorem, nie wiadomo czy będzie potrzebny od razu i nie wiem czy kupowac czy się wstrzymac? Ale jak coś to kupię elektryczny avent
Pozdrowionka dziewczynki idę się zaraz położyc na chwilę bo od rana jestem zabiegana a i może w końcu wrzucę parę ciuszków moich zdobyczy narka paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...