Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wikarynka powodzonko z tym mieszkaniem mam nadzieje ze sie cos ruszy w koncu 🙂
Co do mleka to w sumie ja juz nawet o takim zapomnialam ze istenieje heh 😉 bo tutaj to tylko pasteryzowane kupuje, a z tym swiezym to jeszcze bakteria listerii dochodzi to juz wogole lepiej nie dotykac.
Dorotex mnie wczoraj kilka razy taki skurcz zlapal i to w sumie najsmieszniejsze to to ze lezalam sobie w najlepsze i wcale sie nie narobilam wiec nie wiem chyba tak samo z siebie. W sumie na tym etapie to normalne ze lapia skurcze macicy choc chyba powinny byc bezbolesne? ale nie przejmuje sie tym bo bylo ich pare przez caly dzien gorzej gdyby bylo pare na godzine.
Paula a no czuje sie jak slon... to chyba normalne bo jednak brzuchol wielki i czlowiek taki ociezaly 😉
Ale damy rade! kto jak nie my 😜
U nas dzis 10'C wiec nie tak zle.
Za mna chodzi ta kaszka manna i zaraz sobie a ugotuje 🙂 moze OLaf tez zje 🙂
Choc on juz od rana ledwo wstal to mowil ze chce parowke z serem heh 😁 dobry jest! zjadl ladnie sniadanko i teraz sie zabawia samochodzikami! prawdziwy chlopak nie ma co!
Na obiad pomyslow niet ale mam udka z kurczaka w lodowce wiec zapewne one wyladuja dzis na naszym stole... Ale w jakiej postaci to jeszcze nie wiem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anitek tez sie czuje tak ociezala spuchnieta ale moglobyc gorzej.
Ładnie wcina Twój synus, parówke z serem... hehe najwazniejsze,ze ma apetyt i nie musisz wciskać mu jedzenia 😜 moje siostra taka chudzinka byla,ze az blada, jesc nie chciala.. to ja starszylam,ze 'ja wiatr porwie' ale na szczescie zaczela jesc normalnie 😉 ale i tak chuda jest jak patyk.
Moze jej to minie 😉 i przytyje troche a jak nie to ja jej chetnie oddam 😜
A jesli któras jest chetna na odrobine wieksze piersi, to zapraszam do siebie 🙂 🙂 🙂 chetnie oj chetnie oddam,za darmo 🙂 🙂polowe bo mi przeszkadzaja, sa ciezkie no nie oszukujmy sie za 2 mies rodzę wiec normalne ze sie zbiera wszystko itp. 🙂 🙂 kregoslup juz boli i barki... 😞 ile bym dala by miec takie na dlon.. duze to meczarnia.. R nie narzeka.. wrecz podziwia, ale ja najchetniej oddam 😁 😁 😁
MmmMmmm 😁 😁 ale dzis dobry obiadek robisz 😁 😁 udka mniaaaaam 😜 mowisz,ze one poleca na stół 🙂 haha rozbawilas mnie tym tekstem 'poleca' 😁 ja dzis inaczej niz zawsze ryz z owocami 😉 mniam 😁 😁 😁

ide wziasc szybki prysznic.. a pozniej moze jakas drzemka albo cos 😜 R ma dzis nocke.. teraz spi po pierwszej 😜 wiec pewnie sie spotkamy a jesli nie to tez OK-zateskni troche za mna 😜 tzn nami 😜 hahaha 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula Olaf je wszystko na szczescie 🙂 zreszta odkad skonczyl rok je razem z nami, nie robi mu jakis specjalnych dan. Jestem zdania ze jak dziecko nie jest alergikiem to nie ma co przesadzac.
Maly przynajmniej nie ma problemu z jedzeniem jak gdzies idziemy,bo jest nauczony ze je wszystko 🙂
Udka wyladuja na stole a co! z tym ze mysle co by tu do nich zrobic 🙂
Cyce mozesz troche oddac 😉 choc ostatnio jest ok bo mam takie duze C albo male D zalezy gdzie cyckonosz kupie heh 😜
A R. niech sie steskni 😜
Moj dzis idzie na silke po pracy wiec do wieczora sami z OLafem ale kombinuje moze uda mi sie do kina dzis wyjsc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochane dzis bylam u gina wiec jestem przy okazji u sis na necie 🙂)) na nowym mieszkanku fajnie sie mieszka juz prawie cale odswiezone , malenstwo ma juz 1420g wagi , wszystko rozwija sie prawidlowo i bez komplikacji super . mi troche kregoslup siada, wycieka tez siarka z piersi ....

tesknie za wami za codziennym kontaktem z wami 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo masz chwile mnie nie było a 3 strony do czytania hehe :d

polozylam sie do mojego i dobra godzinke zdrzemnelam i dobrze mi to zrobilo 🙂 od razu lepiej sie czuje wstalam zupke pichce dzis dostałam nakaz zrobienia grochówyyy 😁 ale bede sadzic z mała po niej hahaha 😁 zawsze jak spotykam kogos kto mnie dawno nie widzial i mi mowi ze mnie wysadzilo to mowie ze najadłam sie fasoli i grochu i mnie wzdeło hahah 😁 😁 😁

zupka sie skonczy to moze te firanki zrobie hmm ? no nie wiem zobacze jakie beda checi dooracy za jakas godzinke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek nie mam miarki wiec ci nie powiem, ale napewnoo duzo mam w pasie...
Fajnie,ze maluch je wszystko-prawidlowo!!! 🙂 🙂 🙂 moj tez bedzie jadl wszystko bez wybrzydzania... 🙂 🙂 to co ja i R 🙂 🙂 🙂
niech zateskni, ja jestem za 🙂 🙂 rozlaki ze 2 3 dni nikomu nie zaszkodzą wrecz przeciwnie-zrobią dobrze hyhyhyhy 🙂 🙂 🙂 🙂
Basia mowisz,ze sie wyspalas u boku ukochanego 🙂 🙂 ja tez lubie sie wtuliwac w mojego jak spi i idealnie do siebie pasujemy podczas snu 😉 ciagle przytuleni do siebie.. az sie chce zyc 🙂 🙂 🙂
Zupke robisz 😜 mniam jaka? yy ja fasolke po brytonsku ostatnio z R jadlam i baki lecialy jak nie wiem co hahaha 🙂 🙂 🙂 az sie sama smialam z siebie na ile mnie stac 🤪 🤪 🤪

motylek ale sie ciesze,ze napisalas 😆 😆 😆 😆 mowisz,ze wszystko ok.. to super!!!! Ciesze sie naa namaxa;D oo maluch juz tyle wazy;> hmm 🤔 🤔 ciekawe jak to jest ile przybiera na wadze co tydzien niby wg wujka gogle inaczej napisane ale w praktyce zyciu i rozwoju jest inaczej 😉 tez stawiam,ze moj maly wazy z 1,5kg 🙂 🙂 🙂 jest juz co nosic... 3maj sie zdrowo i zagladaj 😉
Ciesze sie takze,ze mieszkanko sie podobaa i zadowolona;D ja nadal nie znalazlam ;( 3maj kciuki za mnie byle do grudnia cos wpadlo w miare niedrogie i ladne do utrzymania latwe, a nie ze cale wyplaty na mieszkanie, po to by tylko byc blisko siebie.. takze 3maj mocno kciukeryyyy 🙂 🙂
buziakii dla Ciebie 3maj sie 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia ooo masz, smaka mi narobiłaś, tak dawno nie jadłam grochówki! Zaraz u Ciebie będę 🙃
Dorotex co do tych pasów to raczej byłabym skłonna kupić coś takiego, nakładany na spodnie a nie pod spód. Ale chyba się obejdzie i bez tego. Nosze długie bluzki/swetry/tuniki więc i tak rozpięty rozporek maskują 😉
Sylwia_26 mnie też o dziwo na zgagę pomaga cola haha 😁
Paula no mnie też troche przeszkadza w siedzeniu, nie mogę dać nogi na nogę bo mi wtedy uciska na brzuch, już pomijając też ten okropny ból żeber 🥴 najlepiej leżeć i nic nie robić 😁 . Chodzić też nie lubię bo mi brzuch twardnieje 🤢
Anitek a w pasie mam 101cm 😁 LOL, ale nie pamiętam ile miałam poprzednio i kiedy mierzyłam 😜
Motylek fajnie, że napisałaś i mówisz tęsknisz za nami 🙃 dobrze, że wszystko w porządku noo i kawał malucha już 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ja się właśnie zmierzyłam i mam 101 w pasie, a przytyłam już 13 kg 😞 ciekawe do ilu mi dojdzie...
Paula 1990 r. colę piję jak mnie zgaga łapie i jak mam na nią ochotę... teraz można jeszcze szaleć z jedzeniem i piciem gorzej będzie jak się mały urodzi bo zamierzam karmić piersią...
"if you.." ja też mam problem żeby nogę na nogę położyć...

Dziś w końcu zrobiłam pranie, jak wyschnie to będę mieć prasowania.... już mi się nie chce...
Ej dziewczyny Wy do szpitala zabieracie koszulki i pajace, bo ja na początku chciałam zabrać body na długi rękaw plus pajace ale stwierdziłam że jak pępuszek będzie nie zagojony to lepiej będzie w koszulce zawsze więcej tlenu i może szybciej się zagoi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie zjadlam dokladke kaszki 😁 🤪 mniami!!!!!!!!!!! 🙂 pekne zaraz!!!
Motylek fajnie ze zajrzalas 🙂 🙂 🙂 super ze mieszkanko odpowiada 🙂
No i dzidzi ladnie wazy i wszystko dobrze to najwazniejsze 🙂 Zagladaj do Nas 🙂
Basia grochowka powiadasz 😁 dawno nie jadlam 😜 choc ja wole takich rzeczy unikac bo strasznie mnie brzuch pozniej boli 😞
tak samo jak zjem brokuly kalafior itd. zdrowe a tak mnie meczy pozniej ze hej! 😞
Paula mowisz ze duzo 😁 ciekawa jestem 😜 Brzusio pokazny nie ma co! Co do jedzenia dzieciaczkow to ja Olafa nie ograniczam z probowaniem nowych rzeczy. Aby slodycze dostaje tylko i wylacznie jak jest zjedzone sniadanie czy obiad i jest to np lod wodny albo kinderek czy zelki. Ale staram sie uwazac bo wiadomo nie chce aby pozniej mial problemy z waga. Na szczescie sie to udaje 😉

AAAAAAAAAAAAA udalo mi sie zapisac do ginka na ta sobote na 9ta rano! i to super bo za 120e bede miala usg i badanie!!!!!!! 🙂 fajnie bo przynajmniej sprawdzi w jakim stanie jest moja szyjka jak i zapytam go o te miesnie uszkodzone!
Ale sie ciesze 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ciekawa jestem co mi mój powie w środe 😁 zapytam w końcu o płeć bo ten jeszcze mi nie powiedział 😁 o długośc i wage niuni bo strasznie ciekawa jestem hehe 😁

a mi przyszły właśnie próbki z Johnsona 😁 malutkie ale wypróbuje na niuni kiedys jak beda pasowały to ok 😉

zupka sie konczy, moj dalej spi budze og co chwile ale zaraz znowu zasypia :d a niech spi spokoj mam przynajmniej hehehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek - hurra! Ale fajnie, że zajrzałaś. Myślałam ostatnio, co u Ciebie. Duża Twoja niunia, niech rośnie zdrowo, a Ty próbuj jeszcze się pokazać na forum. 🙂
Paula - mieszkanie musimy sprzedać, bo inaczej nie kupimy nowego. Po prostu nie mamy kasy i nie dostaniemy takiego kredytu. Więc sprzedaż jest jedyną opcją.
Anitek - dzięki za kciuki, przydadzą się. Ja też mam problemy po brokułach i chociaż bardzo je lubię, jem rzadko albo w małej ilości, albo całkiem na wieczór. 😉
Sylwia - mi na twardnienia ginek kazał brać No-spę. Super pomaga, nie stawia mi się macica i nie ma twardnień. A szyjka dojrzewa mi szybciej, ale na szczęście nie skraca się i nie rozwiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooo to widze ze tak podobnie w pasie z tym ze mi do Was jeszcze prawie 2tyg brakuje heh 😉
Dzis weszlam na wage i pokazuje +11kg i tak jakos sie utrzymuje. choc u lekarza wyszlo mi mniej ale jakos swoja waga sie kieruje bo jednak na niej waze sie od samego poczatku 🙂
Dorotex co do pasa to ja rowniez takich rzeczy nie kupuje. Mam dluzsze koszulki jak Ifyou no i moim przyjacielem sa getry 😉
Aaaa wlasnie co do coli to ja staram sie pic jak najmniej czyli jakos tak wypada srednio raz na tydzien 😉tutaj mozna kupic taka cole bezkofeinowa ale w smaku no coz... to nie to samo 😜
nie moge sie opanowac! zgagi nie mam na szczescie, jak i zadnego gniecenia przy siedzeniu. Wogole mam wrazenie ze do moich zeber jak i zoladka macicy jeszcze daleko. Choc moze mam taka budowe? tzn dlugi kregolsup heh 😉 bo z Olafem rowniez nie mialam zadnych takich dolegliwosci.
W sumie jak siedze to cyce mam na brzuchu ale jakos mi to nie przeszkadza.
Sylwia ja w szpitalu mialam dziecko ubrane w body na dlugi rekaw i na to spiichy z dlugim rekawem. Tak w sumie byl ubierany dobrych pare tygodni. Nie ma to w sumie wplywu na pepuszek. I tak dziecko ma pieluche i jest ubrane wiec nie ma znaczenia. Przy kapaniu czy przebieraniu zawsze cos tam powietrza zlapie. U nas kikut szybko odpadl psikalam octeniseptem i odpadl po 2dniach od psikania. Wazne jest tez to zeby pepuszka nie zamoczyc przy kapieli. Tutaj w szpitalu jak kapaly Olafa calego go wrzucily do wody (procz glowy) ja bylam zszokowana no i jak wyszlismy ze szpitala to wszystko zaczelo sie mazac taki maz jakas jak katar!!! a mial juz ladny suchy! no i w domu wlasnie zaczelam psikac tym sprayem i wszystko ladnie sie zeszlo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia to najwazniejsze ze z szyjka wszystko w porzadku 🙂
Wikarynka widze ze sobie mozemy reke podac. Ciekawe czemu to takie wzdymajace jest?!
Basia mowisz ze spokoj na Twoj spi 😉 to niech spi 😜
Tak sobie myslalam co by zmodyfikowac nasza tabelke???co o tym myslicie? bo wlasnie tak sobie patrzylam na nia i szczerze powiedziawszy to polowa osob w tej tabelce wogole tutaj nie zaglada wiec nie widze sensu aby byly w tablece bo i tak nie mamy info odnosnie plci czy tez ewentualnego porodu pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka brzuszki 🙂
A jak wam tę szyjkę sprawdza? Bo chyba nie przez usg? Mój mnie w zyciu na fotelu nie badał ani do tej pory cytologii nie zrobił, się zastanawiam czy tego na nim nie wymusić na kolejnej wizycie? Czytałam też o tym toxo że powinno się drudi raz w trzydziestym którymś tygodniu zrobić jak się ma ujemne. I jeszcze posiew z pochwy po 34 tyg. Pewnie będę musiała o to wszystko sama prosić bo się nie doczekam...najbardziej się boję że mi tego posiewu nie zrobi...mojej znajomej nie zrobił gin i po porodzie okazało się że miała tą jakąś bakterie i musiała z małym leżeć dłużej w szpitalu bo on przez tę bakterię jakiś antybiotyk musiał dostawać, a za miesiąc zapalenia płuc dostał 😞 We czwartek mam usg 3d 😁 doktor chwalony więc mam nadzieję że i dla mnie będzie ok 🙂
Wikarynka, rzeczywiście lipa straszna z tym mieszkaniem, a czekanie to może człowieka zabić.....ech, mam nadzieję, że się wszystko na czas ułoży 🙂 i się nie przejmuj że macie małą chałupkę bo my z mężem tak samo 36m ale nie jest aż tak źle 🙂 🙂 🙂 🙂

Tak piszecie o tych brokułach, to teraz przynajmniej wiem po czym mój mąż tak mnie truje, a brokuły je codziennie 🤪 🤪 🤪

Ja też nie mogę usiedzieć, bo żebra mnie tak cisną aż szkoda gadać i to samo kręgosłup. Mierzyłam się i mam 104cm i też to się utrzymuje od dwóch tygodni może, więc tak jak Anitek u ciebie- na razie w miejscu 🙂 oby tylko nagle za miesiąc nie ruszyło i skóra nam popęka...dobrze z tym małym zrobiłas 😁 przynjamniej problemu z jedzeniem nie ma, a to chyba najgorsze!!

Paula, się nie przejmuj wagą 🙂 może akurat po ciąży schudniesz więcej niż ważyłas przedtem, tak miała moja siostra 🙂 a od samych cwiczeń na siłowni to jeszcze nikt nie schudł więc głowa do góry! Dietkę dorzucisz odpowiednią i zobaczysz jak Ci wszystko zleci elegancko 🙂 co do cyców, to się ciesz że masz 🙂 🙂 chociaż domyślam sie że to żaden komfort dźwigac dwie doniczki 🙂 ale lepiej tak niż wcale 🙂 moje wcale nie urosły 😁 zdaje się że ifyou tak samo! A chciałoby sie nacieszyć większymi 😁 Anitek tez nie ma na co narzekać C czy małe D to już coś 🙂 🙂 🙂
Ja na szczęście lubię swój wygląd w ciązy i będzie smutno jak nie będę miała brzuszka 🙂 Jakoś teraz mi lepiej sie na siebie patrzy hihihihi

Wczoraj zrobiłam na szydełku czapusię dla małego, wam mówie jaka ładniutka i malutka 😁 i czerwona 😁 Przyszła mi tez dzisiaj paczka w końcu, ale oczywiście połowy rzeczy nie ma...no co za żal i muszę się bujać z tym cały czas 😞 Skurcze mnie na szczęście nie łapią ani łydek, ani brzucha, więc spoko 🙂 ale cały czas muszę siedzieć w salonie i strasznie mnie to męczy, ale niestety nie ma wyjścia...a czy przemęczenie wpływa na szybsze wywołanie porodu???

Motylek, super że zajrzałaś i super że z dzidzi wszystko w porządku! I całkiem spora sztuka ci siedzi w brzuszku 😁 1,5kg szczęscia 😁 zdrówka dla was 🙂

Jeszcze sobie posty poczytam to pewnie zaraz coś dopiszę 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyou noo masz malo cm 😉 ja mialam dawno temu o wiele wiecej niz ty teraz, az sie boje. Ograniczam slodkie, cole i to przez co przybieram na wadze.. Bo jestem zalamana co do swojej wagi, chcoiaz nie wazylam sie ale wiem,ze pewnie do 14 dobilam;/ 😲 😞 😞 😞 😞 jak nie lepiej...
sylwia no ja tez biore pajacyki/spioszki i koszulki (kaftaniki) ale zalezy bo u mnie w szpitalu nie musze miec ciuszków. W szpitalu maja takze mam nadzieje,ze zadbaja o pepuszek mojego skarba 😉)
anitek to dobrze ze maly je wszystko i pozneij nagroda w postaci czegos slodkiego super 😉 wlasnie zjadlam obiad...
Spadam milego dnia kochane!!! do pozniej 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się ostatnio zastanawiałam po co tyle dziewczyn chciało się zapisać do tabelki a i tak z nami nie pisze 🤨 bez sensu.. Basia selekcje musisz zrobić 😜

Skwara cycki rozmiarowo takie jak przed ciążą, czyli nic, jedynie co to jakieś żyłki prześwitują haha.. Pokaż czapeczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mówiłam - dopisuję 😁
U mnie w szpitalu nie można mieć swoich ciuszków i ubierają w szpitalne. Dopiero przy wyjściu daje się pielęgniarkom swoje ubranka i one ubierają, bo samemu też nie można lol 😁
Wikarynka, przypomniało mi sie że Ty kiedyś pisałas o kupowaniu koszul do karmienia. Ja byłam na rynku i wychodzi ta sama cena co na allegro - jakieś 19zł bez przesyłki więc to chyba ze dwa złote różnicy, a sa takie same wzory 😁 no i za przesyłkę bulić nie trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skwara dziekuje za mile slowa, mam nadzieje,ze zrzuce... Nie moge patrzec na siebie.. swoja figure.. jesli w ogole mozna to tak nazwac..;> yy musze schudnac bo nie chce byc taka duza...;( piersi swoja droga nie mam wplywu na ich wielkosc...
Spadam bede pozneij.. milego dnia laskiii 🤪 🤪 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula, jak to Wikarynka napisała, tycie w ciązy jest fizjologiczne, więc nie mamy na to wpływu 🙂 i pewnie hormony cie jeszcze dobijają dodatkowo to nie możesz na siebie patrzeć 🙂 ale jak urodzisz to na pewno od razu 10kg mniej będzie 🙃 🙃 🙃

A moja siostra jak miała w ciązy twardy brzuch to leżała w szpitalu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...