Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hehe, jeszcze czekam na rodziców.
Skwara - tak, to ja pisałam o koszulkach, dzięki! Obawiam się jednak, ze w Szczecinie na rynku tak tanio nie znajdę, jak na Allegro. Chociaż jest niby większa konkurencja, to jednak ceny ryneczkowe nie są takie niskie. Ale na pewno się rozejrzę! 🙂
Anitek - nie wiem o co chodzi z brokułami. Na pewno gazy się wydzielają podczas ich trawienia, ale dlaczego np. po nich tak, a po sałacie nie, to nie wiem. W sumie ciekawy temat! 😁
Ifyouliftmeup, Paula, Skwara - mój biust też nic nie ruszył. Ani odrobinę. Mam cały czas te same staniki no i nie mam siary. Mam nadzieję, że po porodzie pojawi się w nich jakiś pokarm. A co do rozmiaru, to mi zawsze pasił i nigdy nie chciałam większych piersi, więc jest OK. Ja mam takie B/C.
Paula - wiem, że tycie dla Ciebie to problem. Dla mnie w sumie też, ale ze względów zdrowotnych. Mi jakoś waga się trzyma, no ale mam jednocześnie te problemy z żołądkiem, więc nie szaleję. Pociechą niech będzie to, że Twój synuś bedzie dorodny i zdrowy. Moja mała raczej pokaźnych rozmiarów nie będzie, ale to chyba wynika z tej pępowiny dwunaczyniowej i z tego, ze w mojej rodzinie nie rodzą się duze dzieci.
Basia - fajnie, że zaktualizujesz tabelkę. Przejaśni się. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wam 🙂
ale mialam czytania 🙂 a mi dalej to grypsko nie przechodzi :/ fakt ze gardlo juz nie boli, ale przez te zatoki to w sobote myslalam ze sie normalnie udusze:/ dzis jest ciutke lepiej, ale dalej ciezko sie oddycha i ciagle smarkam a do tego jeszcze kazszel dochodzi :/ Zrobilam sobie syrop z cebuli ( smierdzi, ale dobry) 🙂 robie inhalacje, herbata z midem i cytryna i psikne czsami do nosa tym sprayem
( skoro pisze w ulotce ze mozna go stosowac w ciazy to chyba mozna) bo juz naprawde nie wyrabiam:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja dzisiaj w domku jestem na L4 byłam rano u lekarza rodzinnego i mam zapalenie gardła, mam się wygrzewa w domku, a dzisiaj taka ładna pogoda. Jak wracałam od lekarza to wstąpiłam do lupka i nabyłam parę okazów aż się cieszę bo bardo tanie i naprawdę świetne, jutro będę prac, a co do toxo to ja już miałam robione drugie badanie i mam wynik ujemny 🙂 i lekarka mówiła, że jeszcze raz można zrobic badanie dla pewnosci.
Dziewczynki idę zjeśc roslolek na to moje gardlo narazie paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie wlasnie zadzwonilam do Tesciowe 2 pogadac 😉 z Tesciowa 1 kontaktu nie mam i miec nie bede 😉
Kurcze organizujemy pomoc na czas porodu co bby sie mogl ktos Olafem zajac bo nie chce go zostawiac z kims obcym... a Meza przy porodzie chce miec...
Ech coraz bardziej mnie to irytuje bo sama nie wiem jak to bedzie?!
Skwara ja rowniez nie bylam badana na fotelu i ginek tego nie robi dopoki nie zaplace za cala wizyte, normalnie chodze tylko na usg. Szyjke mialam badana w 15tyg wtedy w szpitalu na pogotowiu. A tak to ginek sprawdza mi przez usg. Nie widzi tylko czy jest miekka wiadomo ale widzi czy jest dluga i zamknieta.
Tym razem pojde na cala wizyte bo za 120e to naprawde sie oplaca wiec sprawdzi mnie na fotelu.
Co do cytologii to roznie mowia ale z tego co sie spotkalam to wiekszosc twierdzi ze lepiej nie grzebac za duzo przy szyjce.
A wymaz na paciorkowca z grupy B jest obowiazkowy w PL. Tutaj tego nie robia 😠 wiec musze to zrobic prywatnie 😠 i najlepszy tydzien to ok 36 z tego co pamietam.
No i fakt przy porodzie to grozne dla dzidzi jest niestety 😞
Tak czytam sobie o tych cyckach i kg dodatkowych 😜
Mi urolsy o rozmiar heh 😁 ale pewnie pozniej wroca do swojego rozmiaru 😉
Kg sie zrzuci z pewnoscia ja na drugi dzien po porodzie mialam -7kg.
Ifyou tez sobie czasem mysle ze mam wszystko co najgorsze po rodzicach heh 😉
a pokazniejsza pupa no coz faceci raczej takie wola tak mysle 🙂 a rozmiar 40 w ciazy super!!!!!!
Chorowitki nasze zdrowiejcie szybciutko! co by do porodu sile zbierac 🙂
Justta jestes juz na zwolnieniu do konca? rowniez sie kuruj! kiedy masz termin? bo suwaczki sa rozne 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oooo jej chwile mnie nie było i 3 strony:P do przeczytania dzięki Anitek za info co do ubrania dziecka 🙂
Skwara, jak ja zawsze byłam u mojego to tylko kazał mi sie położyć i USG przez brzuch robił i tak sprawdzał małego "Franka", ale jak zaniepokoiła go ta szyjka to kazał mi się rozebrać i robił mi USG Transwaginalne czyli od dołu....


co do cytologi to miałam pobierana na początku....

a jeśli chodzi o koszulę nocną do karmienia to ja kupiłam sobie taka i jestem strasznie zadowolona, dobrej jakości i wygląda jak sukienka http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i2558489718.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Anitek mam zwolnienie do końca tygodnia, ale w poniedziałek idę już do mojej ginki i wtedy wezme zwolnienie już z pracy do końca, starczy tego pracowania, przez te dojazdy to się przeziębiłam, teraz odpocznę 🤪 , a termin mam z usg na 19 grudnia, a z miesiączki na 26 grudnia, tydzień różnicy , ale od początku tak wychodziło na usg i za każdym razem , więc myślę że to ten termin 🙃 a to się okaże później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie, bo nie odpowiedziałam na pytanie. A rodzice przyjechali, zjedli obiad i teraz pojechali na chwilę do mojej ciotki. Wrócą za 2 godziny.

Mnie ginek na każdej wizycie bada na fotelu, oceniając szyjkę i sprawdzając pH pochwy papierkiem lakmusowym, a potem robi USG. Wizyty miałam zwykle co 3-4 tygodnie. Wiem, że są głosy, że gmeranie przy szyjce też może prowadzić do zakażeń, jednakże - gin jest bardzo delikatny i używa sterylnych rękawiczek. Dlatego mi to w sumie pasi i tak się czuje bezpiecznie. Po badaniu mówi jaka jest konsystencja szyjki, długość i czy zamknięta.
Cytologię też miałam zrobioną od razu, jakoś w 6 tygodniu ciąży, bo wcześniejszą miałam sprzed 1,5 roku. Jedynym minusem są badania na własny koszt, ale gin mnie nimi nie zarzuca jakoś szczególnie.
Skwara - wyczucie tętna, coś niesamowitego! 🙂
Sprzątnę trochę po obiedzie i odpocznę po najeździe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzucholki wlasnie nadrabiam posty od wczoraj wieczora , wiecej tego nadziobać nie moglyście? 😁 😁 😁 😁 😁 😁 siedze i czytam zamiast isc cos zjesc po pracy hahaha.

Paula 🤪 🤪 🤪 30 tydzien ci leci 🙃 🙃 🙃 🙃 o ja pitole poczekalabyś na nas haha tak wybieglas do przodu z ta 30. 😁 😁 😁 😁 😁 cos czuje ze faktycznie pierwsza bedziesz lezec na sali 😜 😜 😜 😜 😜 fajnie bedzie przynajmiej jedna pierwsza opowiesz nam "jak bylo" 🙃

A tak w ogole brzuchate kobiety jak u was dzien mija? ja zaliczylam dzis szkolenie bhp w pracy w sumie przyda sie kiedys ale i tak za niedlugo spadam na zwolnienie lekarskie.

Co do zycia za granica to powiem to tak jak sie mowi "wszedzie dobrze gdzie nas nie ma.." powiem szczerze nie jest AZ tak kolorowo ,wszedzie zycie jest drogie , moze nie klepiemy biedy ale zal tylek sciska jak idzie sie do sklepu i kupuje spozywke czy chociaz chemie. Ja sobie tak mysle ktos musi miec w tym calym kryzysie niezly utarg.. podzielilby sie chociaz troszke. 😮
Ale mimo wszytsko tesknie - tak jak mowilam. 🙂

Sie rozpisalam 😁 dobra wracam do czytania mam jeszcze 5 stron do nadrobienia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Len mnie dopadl...
a tu trzeba sie za kolacje brac... M.pojechal na silke a przyjedzie na 8sma! po ostatnim razie raczej bedzie punktualny 😉
Co do badania na fotelu no coz tutaj nie ma takiego zwyczaju i jak sie prywatnie nie pojdzie i dodatkowo nie zaplaci za to badanie to nie ma...
Mi sprawdzali szyjke przez brzuch dlugosc i rozwarcie a w poprzedniej ciazy jak nie bylo widac przez brzuch tez raz mialam transwaginalne.
Emilka ja jakos nie tesknie za Polska... bardziej za pogoda czy czasami za tym ze czlowiek tutaj sam zdany na siebie i nie ma komu dziecka podrzucic heh jak sie chce wyjsc...
Zycie w IE jest niestety bardzo drogie, zreszta mozna sobie popatrzec ze dorownuja czolowkom jesli chodzi o najdrosze miejsca do zycia a niestety zarobki zupelnie inne niz np w Danii.
Ale co zrobic? zarabiac zarabia sie ok jakis kokosow nie ma i nie odklada sie za duzo albo i wcale ale zyje sie na normalnym poziomie.
Chce tez czegos lepszego dla moich dzieci a gdybym wrocila do PL to nie wiem co by z tego wyszllo...Oboje z Mezem pracujemy w zupelnie innych fachu niz nasze wyksztalcenie do tego. A w PL wszedzie sie liczy papier no i jeszcze najlepiej jakby bylo doswiadczenie.
Poza tym mam cicha nadzieje ze kiedy uda nam sie przeniesc do Australii....Marzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyou co Ty mowisz za glupoty... rozbrojilas mnie tym tekstem,ze wygladasz jak ufo+ masz cycki SSX i hahaha ta dupa jak szafa 😁 😁 😁 nie mam pytan 😁 😁 jestes chudsza i drobniejsza odemnie.. co ja mam powiedziec? łapie Cie deprecha? bo mnie na maxa 😞 😞 i mi zle z tym.

wikarynka
widze zauwazylas moj kompleks. Tak waga dla mnie jest wazna. Ciagle sie z tym problemem borykalam.. Pierwsza mysl, jak sie dowiedzialam,ze jestem w ciazy to ze bede wygladala jak krowa i tak jest 😞 😞
biologiaa i nie przeszlo ci chorubsko? wspolczuje.. kochana zdrowiej.. pij mleko z miodem lozko i jeszcze raz lozko 🙂 🙂 mi juz lepiej ale nadal mam zatkany nos od zatok mi idzie... POWROTU DO ZDROWKA ZYCZE 😘 😘 😘 😘
Justta wpolczuje zapalenia gardla.. boli jak cholera..w ogole bycie chorym boli a co dopiero w ciazy to masakra.. nie to ze zmeczona noszeniem itp a tu jeszcze ograniczeniu w spaniu typu zatkany nos i w ogole jak tu funkcjonowac 😞 😞 L4 mowisz-dobrze!! zdrowiej 😁 🙂 🙂 🙂 🙂
anitek hm 🤔 🤔 🤔tak paciorkowiec to podstawa w PL i tak jak mowisz okolo 36 tyg sie robi. Mowisz prywatnie ehhhhh... ale musisz zrobiec no co. ile takie cos wyniesie?? 🤔 🤔 I jak pomoc w opiece nad Olafkiem? napewno Ci ktos z rodzinki pomoze... prawda?
sylwia sliczna ta koszula do karmienia 😁 😁 😁 bardzo mi sie podoba.. yy ale ja to musze miec rozmiar M/L jak nie lepiej hahaha i znowu temat wagi i rozmiarów, przeraza mnie to 😞 😞 😞 😞
emilka haha pocieszylas mnie 🤪 🤪 nie no milo.. ja tez uwazam, ze wyladuje pierwsza a porodowce 🤪 🤪 🤪 no szal poprostu 🤪 🤪 a boje sie jak cholera!!!
Tobie tez piersi urosly...ooo maloo o rozmiar mi o 2 lub 3 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny nadal jestem przeziebiona.. katar meczy juz pije 3 herbate z cytryna goraca oczywiscie.. Zawsze sie leczylam ferwexem,golderxem itp 😉 do picia oczywiscie pod pierzyne i dwa dni i jak nowo narodzona a tu juz ponad tydzien a ja zducham.. Biologii widze tez nie przechodzi, mnie tez nie.. Wikarynka sie meczy z zoladkiem... cos starsznegoo... 😞 😞 😞 😞
chce juz listopad/grudziennn 🤪 🤪 🤪 🤪!!! i porod!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello kobitki ale sie rozpisałyscie znowu 🙂

przeczytalam wszystko ale niewiele pamietam bo jakas taka dzisiaj niedospana jestem nie wiem sama mowie czuje sie jak w pierwszych tygodniach bym spala chodze taka ciezka sama nie wiem czego chce :/

jutro poczytam na spokojnie wszystko jescze raz i odpisze pokolei 😁

a zaraz wezme ta tabelke do porzadku zaczne doprowadzac jutro wrzuce aktualizacje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo basia cos nam sie rozleniwujesz 😜 😜 ale wybaczam Ci.. ja tez sie czuje taka ociezala..zero sil..chodzic sie nie chce.. nic sie nie chce..
cos bym zjadla nie wiem co? obejrzala bym film?ale nie mam nic..noc spedzam sama. bo R na nocce.. szaaaallllllllllllllllllllllll 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula no wlasnie tez mi nie przechodzi :/ konsultowalam sie z lekarzem ogolnym i zalecil tylko mala dawke wit C....wiec pije herbate z cytryna.....to naprawde duzo mamy :/ u mnie w srode bedzie juz tydz....jak bym umiala pozbyc sie tych zatok i tego kataru to juz bylaby polowa sukcesu, bo od oddychania przez buzie boli gardlo i powstaje kaszel......A tak mnie w sumie troche nastrszaylyscie ta toksoplazmoza....i jak poczyatalam to objawy tokso.. sa wlasnie takie grypopodobne :/ A mi tez wyszedl 2 razy wynik ujemny, a ze ostatnio mialam stycznosc z kotem to teraz mam stresa, czy to rzeczywiscie grypa. Chyba jutro pojde do laboratorium i zrobie sobie platnie jeszcze raz badanie, dla swietego spokoju, pewnie wszystko jest ok...ale jak sie czlowiek juz nakreci i naczyta to pozniej masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - ja od 2 roku życia byłam tuczona i miałam nadwagę. Przez cały ten czas nauczyłam się jednego - schudnąć można zawsze, a rozumu się nie nabędzie. Dlatego pamiętaj, że po ciąży możesz brać się za siebie, chudnąć, stylizować się itede. Jednak największą wartością jest dobre serce i mądrość. Tego Ci życzę. 🙂
Masz rację, że ten żołądek mnie męczy. Próbuję na razie dietą i Ranigastem się wyleczyć. Zobaczymy co z tego będzie.
Anitek - ja też jestem zdania, że przy obecnych kosztach życia, pozyskiwane zarobki za granicą wychodzą na zero. To znaczy, żyje się, jest OK, ale to nie kokosy. Inna jest sytuacja, gdy mieszka się w Polsce, a do pracy dojeżdża np. do Niemiec i zarabia w Euro. Wtedy jest to naprawdę duża różnica między zarobioną kasą, a wydatkami. Jednak na to mogą sobie pozwolić ludzie tylko w moich rejonach, bo Szczecin prawie leży na granicy z Niemcami.
Rodzice są w teatrze. Niedługo mój mąż pojedzie po nich i zanocują u nas. Odezwę się chyba jutro rano. Dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...