Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W końcu i u mnie działa!
Jaśminka jest przesłodka! Kochana niuńka! 🙂:*
Sylwia, nic nie pomaga na wywołanie, no nic. Ja juz takie siaty dźwigam że zakwasy mam po nich a mój mały jak siedział w brzuchu tak siedzi i ani myśli wychodzić! Ale daje mu czas do końca tygodnia!! 🤪
Wikarynka, to na jakie temat te porady od położnej?
Emilka, ale ty jesteś fair 😁 możemy sobie dac egzekwo 😁
Dorotex, to współczuję tego bólu.........ja jak sobie przypomne mój najgorszy okres kiedy chodziłam po scianach to teraz nie miałam jeszcze takiego bólu...w ogóle mnie jakoś te skurcze to ledwo pobolewają...

I ja ząłożyłam temat na mamusie.net więc możemy wbijać 🙂
A nie uważacie że jak planuja jakies prace na stronie to powinni z dzień albo dwa wcześniej o tym napisać? A nie kurna mmy tracimy na tym potem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiecie, jak się widzi na suwaczku że 14 dni do urodzin dziecka to jeszcze huk, ale jak widze dwa to mie aż nosi! A jak za te dwa nie urodze to bedzie MASAKRA! Chyba rozniose chałupe!!

ANITEK, WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJLEPSZEGO 🙂 I OBY JAK NAJDŁUŻEJ W ZGODZIE I SZCZĘŚCIU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!

Biologiaa - tak, mam wagę sprzed ciąży, ale macica powoli się zwija i talii to niet. Ale spoko, mi to tam zwisa, najważniejsze, żeby mała była zdrowa. 🙂
Skwara - dzięki. 🙂 Położna robi tzw. wizytę patronażową i dużo mówi sama, ale też można pytać o wszystko. Mi mówiła o pielęgnacji malucha oraz mojej rany, o szczepieniach, o niezbędnych jeszcze wizytach i skierowaniach na nie, o żywieniu, witaminach, pozycjach i uldze przy refluksie, preparatach na kolkę itede. Była chyba w sumie godzinę u mnie, a ten czas zlecial szybko. 🙂
Fajnie, ze założyłaś temat, spróbuje tam zajrzeć. 🙂
Dziś jest u mnie mama i szaleje na punkcie wnuczki. Nosi ją ciągle na rękach, co nie jest najlepsze, ale nie daje jej sobie odebrać. 😉 Ja za to mam chwilę dla siebie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Melduje sie 2w1. Wczoraj juz czasu brakowalo a pozniej sil aby wejsc 😉
Baaaardzo dziekuje za zyczenia 🙂
Ja troche w biegu bo zabieram sie zaraz za farsz do pierogow na wigilie 😉 zrobie je dzisiaj i zamroze bo pozniej to roznie moze byc z czasem i silami 😉
a i sernik wiedenski mi sie zamarzyl wiec tez mam go zamiar dzis upiec 😜
Wikarynka Jasmika jest przesliczna!!! i ta czapusia taka duza na niej ha! tak slodko to wyglada 🙂 Aby calowac!!! No i brawo za kilograamy! 🙂
Skwara rozumiem Cie!!! Hmm moze rzeczywiscie z terminem jestes blizej 10grudnia i stad te opoznienia? Nie denerwuj sie odprez i moze wtedy sie cos zacznie dziac?
Biologia widze ze u Ciebie tez ucichlo 😉 no nic Babeczki musimy byc cierpliwe 🙂 ja totalnie odpuszczam bo tak jak sie slucha to im bardziej sie chce tym gorzej wychodzi. Robie sobie wszystko i tyle. Gorzej bedzie blizej 15grudnia bo jestem pod presja czasu ze wzgledu na wizyte Tesciowej heh 😉
No ale jak nie wyjdzie do 15grudnia to nic nie poradze na to niestety.
Milej niedzieli Babeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczyny, melduje sie w 2paku, u mnie nic sie nie dzieje 🙂 zero bólu zero skurczy od 3 dni 🙂 wiec chyba dobrze..ale w sumie chciałabym juz urodzić..

Skwara 🤪 NA PORODÓWKĘ !!! I TO JUZ!! FRU!!!! 😁 😁 😁 wiesz co .. moze faktycznie powinnas zasugerować sie pierwszym terminem z usg..
Super ze juz mamy miejscówke na mamusie.net - Za niedługo przeprowadzka 🙂

Anitek mam nadzieje ze miałaś cudowny dzien wczoraj.. uwielbiam rocznice 🙃

Wikarynka mam nadzieje ze kokardka nad łóżeczkiem Jaśminki wisi bo jest przeurocza !!!

Zycze wam dzis udanego dnia 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek wszystkiego naj z okazji rocznicy!!!! spoznione ale szczere 🙂

Wikarynka -Jaśminka jest przesłodka....super ze nabiera na wadze.

Skwara - nie denerwuj się najwidoczniej tak ma być...wiadomo każda by chcaiała jak najszybciej ale w sumie po coś te terminy mamy 🙂 ja też sie Majkiego nie spodziewam wczesniej jak po 10 tym po prostu czuje ze to jeszcze nie jego pora chociaz gdyby to ode mnie zależało to już bym go miała w ramionach a nie brzusiu 🙂A te skurcze co ja mam to jak to ładnie emiilka nazwala -straszaki ..poboli poboli i fruuuuuuu gdzieś sie rozwiewa w powietrzu.
Wczoraj jak padłam ok 17-18 tak wstalam dopiero dzis o 10....mój już wrócił do życia dostałam śniadanie do łóżka i sie obijam a on sprzata.... 🙂 no i to ja lubie 🙂
Zmykam sie ogarnąć do pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex, ty śpiochu:P i jaki męzu kochany 😁 mój by w życi nie wpadł na taki pomysł -.-
A kiedy sie dowiemy czy Mikołaj sie obrócił? Masz wizyte w tym tyg?
Anitek, nie za wczesnie na choinkę? 🙂
Basia, mój mały też m isie usadza pod żebrami, chyba mnie chce polamac.....i takie kulki pod żebrami:]

Ja we wtorek mam wizytę i pewnie bedzie mi kazal teraz co dwa dni jezdzic. Chyba zdechnę. Tylko boje sie sama jezdzic, a nie mam z kim:/
Dziś u mnie spagetti z tuńczykiem 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara mój mąż tak przeskrobał z piątku na sobotę że to dzisiejsze zachowanie to forma pokuty jaką sobie sam wymierzył żeby własne sumienie uspokoić ...więc nie miej złudzeń nie mam ideału pod dachem 🙂

Wizytę mam w środę ale bez usg wiec na macanego wszystko ale tak jak mi sie wydaje to główkę ma z prawej strony pod rzebrami a pupcie z lewej przy pępku i kopie mnie w pęcherz 🙂wiec bez zmian...no nic czekam...dlatego nawet do tego porodu tak mnie nie ciągnie z nadzieją że się jeszcze obróci może....

No i powiem wam że zgaga mnie wykańcza od 4 dni....miałam co prawda zgagę od 4 miesiecy non stop ale to co sie teraz dzieje to jest nie do ogarniecia ...już nic nie działa...śpię na siedząco a przełyk mam tak podrażniony że pali żywym ogniem.Tak sobie myślę że to właśnie mały główką jakby nie patrzec co raz większą ciśnie mi na żołądek.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mów że 100km bedziesz co dwa dni jezdzic do lekarza bo sie chyba sama rozpłaczę 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Wiesz co w tej sytuacji to ja bez kitu bym chyba wolała pojechac do szpitala...powiedz ze cie bole meczą jak na okres( żadnych tam cyrków ze ruchów nie czujesz )albo nie wiem ze sie martwisz ze sie nic nie dzieje i cie nie odeslą na bank na tym etapie bo jak masz i tak jezdzic co chwile to juz lepiej trafic w konkretne miejsce...dlugo i tak nie poleżysz a może ci podadzą oxytocyne i w dwa dni bedzie po zawodach....przemysl sobie temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara ty masz 100km do lekarza? chryste... ja pewnie bym zrobila tak jak mówi Dorotex.. posciemiaj , zrobia badania a tym bardziej ze juz po terminie jestes to pewnie nawet zastanawiać sie nie beda..bo skoro sie skarżysz na cos to zaden szpital nie bedzie ryzykowac na tym etapie i ci pomogą "ulżyć" sobie w cierpieniach.

Dziewczyny normalnie nie wiem co mam na obiad zrobic..siedze i w kropce jestem.. 🤢
Chyba na pizzy sie skonczy..nie mam sily stac przy garach..eh podchodze do zamrazarki otwieram i zamykam..i tak w kółko..:o moj juz zupke chińska zajada bo glodny a ja dalej nie mam pomyslu. :o moze sam by tak cos ugotował.
Za oknem leje tak ze nawet okna sie nie chce otwierac.. co za dzien :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj serniczek zaraz bedzie gotowy 😁 Pieczarki juz dochodza z cebulka i zaraz zabieramy sie za lepienie pierogow 🙂
Skwara wspolczuje 100km do lekarza to kawal jest... ja mam ok 30 a juz mi sie wydaje daleko heh 😁
Co do choinki to nie nie uzwazam ze za wczesnie 🙂 zawsze na poczatku grudnia mamy choinke 🙂
musza sie nia nacieszyc bo po swietach to juz nie to samo... do tego wyprowadzamy sie w 1 lub 2 tyg stycznia wiec choinki z soba nie zabiore do tego nie wiem co bedzie za tydzien w weekend a choinke moge kupic tylko w sobote w tym miejscu w ktorym ja kupuje od 4lat 🙂
No i tak juz mamy nastroj swiateczny zreszta jak 3/4 osiedla heh 😁
Dorotex dziekuje za zyczonka 🙂 no i Mezus sie spisal na medal oby nie musial dawac powodow zeby pozniej musiec przepraszac 😉
Emilka mowisz ze cisza sie zrobila 😉
No coz Ty tez masz jeszcze czas wiec na spokojnie 🙂
Predzej czy pozniej sie rozpakujemy innego wyjscia niet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja tak napisałam te 100km bo pamiętam jak Skwara pisała przy usg 3d że tyle km musiała po nie jechac...to nie wiem może zwykłego Gina ma gdzieś bliżej ale ostatnio też się pksem tłukła więc tak skojażyłam a może głupoty plotę:Pwięc najlepiej niech zweryfikuje sama te dane hyhyhyh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w koncu sie do was dobilam 🙂
Melduje ze u motylka wszystko ok, pisala do mnie jej siostra ze mam ktg co 2 dni i nic sie nie dzieje, wszystko ok 🙂
U mnie dzisiaj nudy....Skwara gdzie to zdjecie brzuchola? 🙂
Jutro jade z rana poprwiac to moje chorobowe, mam nadzieje ze znowu nie bedzie problemow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Padam na cyce... jeszcze ruskie pierogi zrobilam bo mi ciasta zostalo heh. Zjadlam tez swieego ananasa podobno dziala na porod hahahahahaha. Leze teraz z nogami w gorze i pewnie sie dzisiaj predzej poloze. Biologia dzieki za info od Motylka. Tez sie biedulka umeczy. A Ty jak tam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za wszystkie miłe słowa na temat Jaśminy. 🙂 Mi się też podoba, ale ja jestem nieobiektywna. 😉 Muszę pochwalić mojego męża, nauczył się i dziś ją sam przewija i karmi cały dzień.
Trzymam kciuki za Wasze rozpakowanie, już przecież można. 🙂
Skwara - odwiedziłam wątek założony przez ciebie na mamusie.net, ale chyba znowu mam coś nie tak z przeglądarką, bo nie chce mnie logować i jakoś mi nie hula. Jeszcze popróbuję. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale miałam dzien ufff... niedawno wrocilismy z dłuuuuuuuuuuuuuuugiego spaceru. w sumie to prawie 2i pol godziny 😁 ale dobrze sie czułam.. na dworze padał snieg takie wieeeeeeelkie płatki zrobilo sie mega swiatecznie i romantycznie wiec nie tracilismy chwili 😁 A do tego fajnie czasem jak buźka zmarznie 😁
wiecie co? 🤪 musze chodzic w kurtce mojego bo swojej juz nie zapne wygladam strasznie ale na szczescie to przejsciowe 😁
Jutro zamierzam umyć okna zeby na swieta były czyste no i od razu powieszę swiatełka i gwiazdki zeby juz cos tam sobie ładnie świeciło 😁 Uwielbiam Reykjavik na świeta nie ma domu czy okna bez kolorowych lampek, czy jakiś innych ozdób. A ulice to samo kazda kolorowo pooswietlana 😁 ahh ja chyba dzis zakochana chodze. świeże powietrze dobrze mi zrobiło.
Teraz .ide sie kapać, zobacze jakis film i spadam do Morfeusza 😁 jeszcze troche przed pomęczę mojego Godżille no bo wiecie co wcześnie to nie za późno hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka napisałyśmy w tym samym czasie 😉
Kurcze masz naprawde bohatera w domu 😁 Ciesze sie ze jest obok i tyle ci pomaga naprawdę jest co chwalić. 🙂 noo my zobaczymy jak nasi będą sie przyzwyczajać do tatusiowania.
I musze jeszcze cos napisac ! Fajnie ze wciąż jesteś tu z nami mimo ze juz tulisz swoje serduszko do siebie ! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, ale mi smaka narobiłaś?:P jutro se kupię ananasa haha 😁
Wikarynka, zgadzma sie z emilka, fajnie ze do nas zaglądasz 🙂
Biologia, gości miałam cały dzień i dopiero do kompa usiadłam i już wrzucam fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj ostatnia, dzisiaj pierwsza. No spac nie moge....juz którąś noc...
Też musze juz powoli myslec o choince i ozdobach bo jak mi sie lada dzien mały urodzi to przez dwa tygodnie nie bede mogla wylezc na zakupy a ten mój to sie nie nadaje do takich rzeczy....poza tym jak mu wieczorem powiedziałam ze o choince trzeba mysle to powiedzial ze po co nam choinka! No czujecie. Ten to dopiero wie jak mnie z równowagi wyprowadzić! Wszystko tylko zepsuć potrafi z tego sknerstwa. Az sie rozwyłam ☺️ ale podziałało.

Dziewczyny, nie martwcie się, ja na 3D byłam daleko u lekarza ale tak to mam ok 40km 🙂 i teraz jak mam samochód to pół biedy. Gorzej jak mi wody odejdą w trakcie jazdy...i to dopiero bedzie jazda 🤪 jak nie moge spac to mi sie przypomina wszystko co tu piszecie i co ja napisałam i co najgorsze czego nie napisałam i komu nie odpisałam i się stresuje dodatkowo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki, spac nie moge od 5 mam skurcze co 10 min.. pewnie minie i nic z tego nie bedzie ale czuje jakby mi pipke wypychało na zewnątrz.. powiedzcie mi czy wy jak czujecie skurcze to tak jakby was bardzo bardzo bardzo na okres zbierało?
w nocy co chwilie latalam na siku. Po 4 dniach spokoju dziwnie znow coś czuć..ajj..

Skwara widze ze ty tez spać nie mozesz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Baby 😁
Ja po wczorajszym ledwo ledwo dzisiaj 😉
Przesadzilam ale co tam nie ma sie cos martwic za duzo 😉
Byle do wieczora sie dokulac bo M. musial jechac do Dublina i wraca wieczorkiem 😉
Kumpela pozniej wleci na kawke dzieciaki sie pobawia 😉
Wikarynka fajnie ze Mezus zaczal ladnie pomagac 🙂 oby tak dalej! i baaardz cieszy mnie Twoje podejscie odnosnie drugiego dziecka 🙂
Skwara no to niezly text! u mnie bez choinki nie da rady 😉 a juz na pewno nigdy nie bedzie sztucznej 😜
No i fajnie ze jednak masz blizej do lekarza 🙂
Emilka ooo a Ty gdzie sie wpychasz do kolejki he?! 😜
A tak na serio to jak tam wogole???
No i tak to bol jak na okres. Wypychanie w srodku to moze baby niespodzianka sie obniza stad to uczucie.
Skwara Laura fajniusia heh i jakie ma wloski blond OMG!

A tak wogole jestem meeeeeeega zla! odebralam wynik na paciorkowca i z tego co widze na wyniku to jest napisane ze nie mogli zbadac probki pod katem : i tam wyszczegolnione nazwy bo za duzo probki bylo.... no masakra!!!! a ja sama ja pobieralam bo jak wiecie tutaj sie tego standardowo nie robi... a lekarka powiedziala tylko wloz i wyciagnij patyczek wiec nie wiem skad nagle ze za duzo probki! ja wymiekam! jutro mam ta wizyte w szpitalu wiec sie zapytam!


A tu macie choinke 😜
[IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/0b8f9b88.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/272dbc8d.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dalej w 2paku. leze..bo zaczelam sie bac.. moj dzis w pracy do 22.
To glupie uczucie nie mija..wręcz "wypychanie" zamieniło sie w mrowienie z wypychaniem..
Skurcze średnio co 15 min troche mniejsze jak rano.
Wiedziałam ze cos sie swieci bo w nocy jak wstalam to poczułam jakby dziecko "spadło' bezwładnie w dol i zaraz potym myslalam ze nie zdaze sie wysikac. a godzine pozniej zaczely sie skurcze.
JAk cos to dam wam znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...