Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
moi tescie tez mieli przylecieć na moj poród ...ale chyba dobrze sie stało jak sie stalo i ze ich nie bedzie.. boje sie ze bede totalnie sama z małym dzidziusiem ale mysle ze dam sobie rady.. mój mąż przeciez tez jest i mysle ze ejst na tyle odpowiedzialny ze mi pomoże ..lepiej samemu dojsc do wprawy niz tak jak wlasnie mowi Anitek.. z pomocą która tak naprawde przeszkadza.. bo jak podejmować odważne decyzje jak ciagle sie ktos "wpieprza"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emilka ja tak z Olafem zrobilam... chcieli sie ryc z pomoca powiedzialam ze nie...i ze maja to uszanowac... od poczatku bylismy z trojke pozniej M.wrocil do pracy musial jechac do Dublina i zostalam sama z niemowlakiem. Mama moja przyleciala jak Olaf mial 3tyg dopiero. I to byla najlepsza decyzja w sensie ta ze bylismy w trojke sami bo od poczatku nauczylismy sie wszystkiego sami i tyle... to jest tak silny instynkt ze sobie poradzisz jak i reszta Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello babeczi 😉

melduje sie i uciekam do ksiedza hehe spotkania przed slubem teraz poki jescze moge bo pozniej po rozwiazaniu albo z malym dzickiem na plecach biega nie bede heh 😁

nie moge cos z tej mojej przegladarki z brzuszka korzystac a z tej jakos dziwnie przyzwyczajenie robi swoje ... :P

poczytalam piate przez dziesiate i widze ze styczniowki cwaniakuja i chca nas wyprzedzic hehe zbey i one sie nie meczyly tak jak my do ostatnich dni grudnia pomimo wczesniejszego terminu hehe 😁

mnie dopadla jakas spiaczka i spalabym calymi dniami no normalnie taka do dupy jestem ze szok :/

zagladam czasami na ten czat wiec jak by ktora miala chwile to tez niech tam wleci cyba latwiej sie zlapac i pogadac niz tutaj :P

aniuuuu piekna Kornelka hehe no przesłodziutka 🙂 buziaczki od cioci forumowej :*

odezwe sie pozniej trzymcie sie kobietki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie dziewczyny, ja też uważam że najlepiej samemu zajmować się dzieciątkiem, oswoic sie z nim i jak to mówią "nauczyc sie dzidziusia". My tez z mezusiem sami sie opiekowalismy Dominikiem, nikt nam nie pomagal, bo ja tez tego nie chcialam ani moj maz. Nie wyobrazam zeby zaraz po porodzie miala mi mama czy tesciowa na glowie siedziec i udzielac swoich rad z przed lat.....
A co do karmienia piersią to też uwazam ze kobieta powinna sama wiedziec czy chce karmic czy nie, bo to tylko jej indywidualna sprawa a nie obcych ludzi...
Ja Dominisia karmilam przez rok i nie zaluje, teraz tez bede karmic (o ile sie da) ale mysle ze nie tak dlugo, tak do okolo pol roku 🙂
Byla u mnie kolezanka ktora jest w 31 tc i dzisiaj rano tez trafila do szpitala z infekcja moczu i tak jak ja dostala antybiotyk.
Koncze pisanie bo zaraz przyjedzie chrzestna Dominika na kawke, potem mezus wroci z pracy a po 19 bedzie tesc z wizytą , wiec dzisiejszy dzien nam ladnie zleci 🙂
A moja tesciowa przyjezdza z Berlina na pare dni zaraz po swietach (ale na szczescie u nas nie bedzie nocowac-chyba bym oszalala).
Trzymajcie sie Brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już po wizycie u lekarza, jestem zadowolona, bo wszystko ok 🙂 potwierdził że już czopa śluzowego już nie mam i że szyjka gotowa do porodu, rozwarcie lekkie też jest. Kazal mi jutro do szpitala jechac najpozniej w sobote rano na KTG oczywiście jeśli nie urodzę wcześniej... Tak więc najpierw Dorotex a poźniej pewnie ja..
Jeszcze mi powiedział, że dzidziuś nie wygląda na olbrzyma - i że to lepiej dla mnie bo będzie łatwiej urodzić. Mały waży orientacyjnie 3200 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cos sie zaczyna w koncu dziac 🙂
U mnie dzisiaj w nocy cos wpadlo do toalety 🙂 Bylo takie plum....i plywalo tam takie cos....wiec moze to ten czop, jak wczoraj mialam ten gesty sluz zoltawy na wkladce.....ale juz nie wiem :P
Z Dorotex to rzeczywiscie jaja by byly jakby dzisiaj urodzila Mikolaja w Mikolaja 😁 😁 😁
Cale rano biegalam i kupilam w koncu choinke i swiatelka 🙂 🙂 🙂 Jestem happy, teraz niech sie dzieje co chce 🙂 Po poludniu pojechalam do mamy i wracalam juz w sniezycy, ale na drogach slisko jak cholera :/ Musimy teraz uwazac.
Skwara czekam na wiesci od Dorotex 🙂 sama do Ciebie napisala?
Brzuch mnie troche pobolewa ale nawet nie wiem co ile minut :P:P Mama mnie dzisiaj pocieszyla ze brzuch mi sie obnizyl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, to super! Będziemy mieli nowe dzidziulki 😁 też nam napisz smska w razie co żebyśmy wiedziały kiedy kciukasy trzymać 😁 to dzidzia w sam raz fajna do rodzenia 🙂
Biologia, no sama napisała 🙂 to teraz i ty gotowa 😁 sie okaże rzeczywiście że zostanę ostatnia 🙂

Dorotex napisała że leży na razie i jutro będą decydować czy będą ją kroić.
Ja jutro mam wizytę i też z mężem jadę przez te śnieżyce i lód na drodze bo się trochę boję sama. Mój lekarz w życiu mnie nie badał na fotelu i nigdy szyjki nie sprawdzał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak coś to napiszę smsa 🙂 tylko nie wiem czy jak coś to w nocy nie obudzę:P Skwara, może się jutro i u Ciebie okaże że już prawie rodzisz.
Ja jak weszłam do gabinetu to najpierw mi cisnienie zbadał pozniej wyniki obejrzal i powiedzial mi zebym sie rozebrała najpierw usg tv a później przez brzuszek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow ale wiesci 🙂 super Sylwia 🙂 informuj nas 🙂 a Dorotex jeszcze.do polnocy pare godzin ma wiec kto wie moze bedzie mikolajowy Mikolaj 🙂 Biologia czytalam o Twojej prababci i wiesz co? Moja ukochana Babcia zmarla 8 grudnia a ta sama Babcia urodzona byla 3lutego i jak rodzilam Olafa to myslalam ze wyjdzie tego 3 ale porod niestety trwal dluzej wiec jest z 4. A dzis do Mamy mojej mowilam ze kto wie moze Nico urodzi sie 9.12 czyli tez dzien po tyle ze smierci Babci. Fajnie ze choinka zalatwiona 😉 ja wlasnie kapiel sobie szykuje... bo w krzyzu boli a Maly szaleje. A ja jeszcze sie coli do kebabu napilam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie napisałam i dopiero skojarzyłam z tym tv hahaha to się takie usg robi w takiej zaawansowanej ciązy?
Anitek, skoro mamy okresowe bóle to myślę że ta szyjka i u nas długością nie grzeszy 😁 no ale na pewno sie nie dowiemy 🙂 ale się macie z tymi babciami heheh cola i kebab to mój ulubiony zestaw ciązowy hahah 😁
Ja to mam trochę obaw bo się mój mały jakoś słabo rusza. Czy se wkręcam może? Jutro powiem lekarzowi, zobaczymy co on na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JA raz mialam takie USG chyba 2 albo 3 tyg temu ( USG TV) 🙂 moze w poniedzialek znowu mi zrobi 🙂
Ale za oknem jest pieknie, wszystko takie oblepione od sniegu, wystarczylo pare godz 🙂
Troche sie dzisiaj z moim pozarlam, jak zaczal sie temat jego wolnego po narodzinach malego. On najlepiej chodzilby do pracy nawet jak ja bede w szpitalu, a najlepsze jest to ze pracuje na popoludniowki, czyli wpadal by z rana na 2 godz, potem szedl by sobie na obiad i do pracy i caly dzien siedzialabym sama. Dziekuje za takie wsparcie :/ Nie chce zadnego tlumu gosci, babcie to niech sobie raz wpadna, ale jego chcialabym miec przy sobie...i przykro mi ze ma do tego takie podejscie. A najlepsze jest to ze jak juz wezmie te 2 dni okolicznosciowego ktore mu przysluguja z tytulu narodzenia dziecka, to na tacierzynskie pewnie od razu nie pojdzie, bo szef mu zwyczajnie nie da, jak jego firma jak co roku ma zastoj od swiat przez 3 tyg i musza chodzic na przymusowe urlopy. Wiec cos czuje ze przez najwazniejsze pierwsze 2 tyg jeszcze bede sama a on bedzie chodzil do pracy :/....mam nadzieje ze on jeszcze zmadrzeje i cos wykombinuje do tego czasu....Chyba ze maly urodzi sie dopiero na swieta wtedy problemu nie bedzie.
Anitek a my dalej leb w leb idziemy 🙂 15 grudzien tuz tuz 🙂 🙂
Ide polezec do wanny, bo brzuch znowu coraz bardziej boli.....tak bym chciala zeby to bylo jutro. Jakbym wiedziala ze pogoda tak sie zmieni i zrobi sie taka zima to juz dzisiaj pojechgalabym zapalic prababci znicz na grobie, a tak to nie wiem czy jutro sie odwaze. Juz dzisiaj jak od mamy wracalam to rzucalo mi autem jak cholera....chyba bede musiala sobie juz odpuscic samotne wycieczki autem......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara co do ruchow malego to pewnie juz tak bedzie, bo gdzie on sie biedny ma tam miescic bez konca 😉 Ja tez czasami tak panikuje i macham tym brzuchem na prawo i lewo byle tylko kopnal, a potem zaluje....bo on jak sie rozchula to mi wszystkie flaki zaczyna przestawiac i to juz nie jest mile :/ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...