Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć, dziewczynki!
U mnie nadal nic.
Klaudia- lekkie skurcze też mnie łapią, ale nieregularne. Wczoraj w nocy myłam duże okno, dzisiaj idę na spacer. I wysłałam maila do mojego lekarza. Jak napisze, że według niego nie trzeba do szpitala, to pojadę dzisiaj tylko na ktg. 😉 A do szpital zgłoszę się wtedy dopiero w niedzielę rano, czyli na 14. dobę.
U mnie szpital liczy tak samo termin porodu jak lekarz.

A wie ktoś, na którą dobę zatrzymują na Lutyckiej? Bo się zastanawiam czy dzisiaj tam nie pojechać na ktg. 🤨

Kurcze, ja tak strasznie nie chcę leżeć w tym szpitalu bez sensu, że szok. Wczoraj przez to pół dnia ryczałam. Mam takie huśtawki nastroju, że już sama ze sobą nie wytrzymuję. oby się coś ruszyło dzisiaj do wieczora, zanim pojadę do szpitala na ktg.
Trzymajcie kciuki, bo u mnie dzisiaj 10. doba po terminie......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
jejku ale dluuugo mnie tu nie bylo.... 😞
komp poszedl do naprawy i caly czas sie robil...widze ze mam troszeczke zaleglosci 🙂
u mnie wszystko dobrze mala Zuzia ma juz 1800 i jednak przesuneli mi termin na pczatek kwietnia bo tak wynika z usg...i prawdopodobnie czeka mnie cesarka ze wzgledu na to moje cisnienie i nieliczne bialko w moczu...no chyba ze zdarzy sie cud 🙂 zobaczymy jak to bedzie 🙂 no nic ja spadam uczyc sie i robic obiad 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, że Klaudia w końcu urodziła 🙂 Teraz jeszcze czas na Aneczkę 🙂

Madzia, fajne te pelerynki 🙂 Ja próbuję wygrać tę pier...chustę ale coś mi nie idzie 🙂 Nie wiem jak inni zdobywają te głosy 😠 😠 pewnie mają jakiś patent, a ja jak wariatka szukam osób które będą głosowały :P

Dziewczynki widzę, że się wymieniałyście adresami na nk 🙂 Ja w swoich znajomych mam na razie Magdę 🙂 Żeby Was nie angażować żebyście podawały swoje namiary jeszcze raz to ja podam swoje 🙂 Chętnie przyjmę od Was zaproszenia 😉

Marta Piniarska (Czekałowska) Luboń - są 2 Marty Piniarskie w Luboniu więc dlatego podaję dodatkowo panieńskie nazwisko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w końcu!! 🤪 SUPER wiadomość!! Bidula tyle się nadenerwowała...
Teraz tylko czekamy na podobne wieści od drugiej poterminowej Mamusi 😉

Co do NK - również chetnie bym się z Wami Kobitki wymieniła adresem ale niestety (albo i stety) nie posiadam konta na tym portalu 😉 I póki co nie czuję potrzeby aby się tam znaleźć... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mam wieści rodziła 17godzin Filip ma 57cm i waży 4050 maluszek 🙂 może mi się uda wstawić zdjęcie [img size=181]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/F-3b8e8148f1f2baca50e7967bc5c1ea45.gif" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej, nie było mnie tu przez 1 dzień, a ile się zdążyło wydarzyć. 🙂

Klaudia! GRATULUJĘ!!! Masz już Filipka w ramionach. Pewnie jesteś juz dużo spokojniejsza. Ciesze się. A Mały śliczny 🙂

Aneczko - trzymam kciuki i wypatruję fotki Twojego Maleństwa. Żeby szybko poszło i bez bólu 😁

Madzia - super pomysł na Waszą działalność 🙂

Marta - my na marcówkach głosujemy na Twoją fotkę, ale nie wiem jak mogłabyś zdobyć więcej głosów. Może na NK napisz o tym w śledziku? ps. Spisałam sobie Twoje dane i zaraz bardzo chętnie zaproszę do znajomych 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę pomóż, nie bądź obojętny... chodzi o moją kuzynkę... z góry dzięki!


"Natalia Ostrzyk, ul.Reja 3/2, 11-230 Bisztynek


APEL: TWÓJ 1% TO MOJA SZANSA NA LEPSZE ŻYCIE




Natalka urodziła się 11.12.2007 r. na dwa miesiące przed planowanym terminem. Ważyła 955g. Miała problemy z oddychaniem. Po sześciu miesiącach została postawiona diagnoza – Dziecięce porażenie mózgowe. Na początku tego roku Natalia miała robione EEG i na podstawie tych badań i charakterystycznych napadów stwierdzono Zespół Westa – epilepsja (padaczka). Zbyt późne rozpoznanie u dziecka choroby spowodowało, iż straciło szansę na rehabilitację w najważniejszych miesiącach życia tj. od urodzenia do 1 roku życia. Natalka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, samodzielnie nie je a pokarmy dla niej przygotowane muszą być starannie zmiksowane.., wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Z uwagi na występujący u Natalki Zespół Westa, wymaga ona bezustannej rehabilitacji, gdyż ataki epilepsji powodują, iż dziecko zapomina pewnych czynności, które do tej pory się nauczyła. Porażenie mózgowe jest także powodem zaburzenia funkcji wzrokowych ( oczka chcą patrzeć lecz sygnał z kory mózgowej jest bardzo słaby) dlatego jest dzieckiem niedowidzącym.
Pomimo niepełnosprawności nasza córeczka jest pogodną dziewczynką dużo się uśmiecha, przytula, uwielbia zabawki, które wydają dźwięki lub wibrują.
Jako rodzice chcemy aby nasza córeczka miała szansę na normalne życie, szkołę, pracę. Pragniemy aby raczkowała, samodzielnie siedziała, chodziła, mówiła. Wiemy, że jest to do osiągnięcia ale jeszcze sporo pracy przed nami. Jesteśmy gotowi na wyrzeczenia i zrobimy wszystko, żeby pomóc naszej Natalce.
Jedną z przeszkód jest niewystarczający zasób funduszy. Koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to wydatek 4500 zł. Zalecane są przynajmniej 5 turnusów w ciągu roku. Do tego jeszcze dochodzą wydatki na dojazdy do poradni specjalistycznych(neurolog, logopeda, okulista) oraz zalecana jest codzienna rehabilitacja z fizjoterapeutą ( 60 min to koszt ok 60 zł brutto ).
Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do Państwa o przekazanie 1% na leczenie i rehabilitację naszej córeczki.
Jak przekazać 1% podatku :
Należy wpisać w odpowiednią rubrykę:
Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom '' Zdążyć z Pomocą ''
KRS: 0000037904
Informacje uzupełniające – cel 1% należy wpisać: Natalia Ostrzyk nr:9497






SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA WIELKIE SERCE !


Z poważaniem rodzice Natalki
Monika i Marcin Ostrzyk"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...