Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
:P dzienki sanucha;] , a co do tej herbatki to czemu nie:P hehe, nie zawsze na kazdego wszystko działa wiec kajtucha nie kazdy ma taki sam organizm;p hehe,a co do rostepow to jak zostana to zostana ale niechce zeby byly takie niebieskawo fioletowe:/ 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc kobitki:] już poźna pora:P hehe niedawno umyłam sie po wielkich pożadkach:O hehe normlanie wysprzatalam pokój tak ze szok 😁 zadnego kurzu i fafrocha:O boszee cus mnie wiezlo na sprzątanie a od tego to juz mnie bierze do spania 😁 hehe 😁 moj dzisiaj miał mebelki do odsuwania 😁 a ja myk z odkurzaczem i sierą i jechane:d hehe coz dzidzia musi mniec zero kurzu jak bedzie 😁 hehehe .
Was rowniez brało na takie wielkie sprzatania 😁? hehe bo mnie to normlanie kompneło cus:d hehe mama nawet zemnie sie smiała:P hehe 😁
ide zara spac wkoncu ktora to juz godz:O hehe, dzidzia nawet juz chce isc spac bo mnie kopie i sie lekko porusza:P hehe wiec dorbanoc dziewuszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Brzuszki...ja mam jeszcze trochę czasu do porodu ale walczę z mitami o porodach i z różnych źródeł słyszę,że nie wszystkie szpitale wykonują znieczulenia zewnątrz oponowe?! Powiedzcie mi proszę czy takie znieczulenie otrzymuje się w każdym szpitalu położniczym w Poznaniu.
Czy zapłacenie lekarzowi daje gwarancje cesarki na rządnie?
Z góry dziękuję za info...pozdrawiam w taki piękny słoneczny dzionek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zalezy gdzie chcesz rodzic.
Jesli chodzi o cesarke na rządanie jej nie otrzymasz chyba ze masz przez innego lekarza np. kardiologa itd. ze nie mozesz rodzic wlasnymi silami i masz uzasadnione dlaczego to wtedy robia ci cesarke! a tak zebys miala na rzadnie to nie poniewaz lekarze sie boją!, chyba ze masz zagrozenie zycia płodu, lub półd nie jestem główka do dołu ulozone albo masz poprzecznie ulozenie plodu, albo nie masz zadnych postepow rozwarcia to wtedy cesarke masz bo musza ci ja zrobic.
Wiec co do znieczulienia przy kazdej cesarce ci je robią, a do porodu naturalnego rowniez mozesz otrzymac jakies tam znieczulenie ale musisz o nie poprosic hehehe i to stanowczo porposic hehe, zalezy jaki szpital wybierasz. ja wiem tyle na temat , ja akurat rodze na raszei i tam akurat dowiedzialam sie wszyskiego co mialam na temt rodzenia:] i znieczulen. pozdrawiam :] hehehe i nie stresuj sie przed nigdy nie wiaodmo co ci maly wywinie czy ci sie obruci:P hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za info 🙂

Natalucha czy w Raszei jak poprosisz dadzą Ci takie znieczulenie? Chodziłaś do szkoły rodzenia? Może to głupie pytanie, ale jak inaczej się dowiedziałaś? ☺️

czy uczeszczałyście do szkloy rodzenia? Ja chciałam się zapisać do szkoły przy Raszei ale od dawna nie ma miejsc a na natępny kurs już nie zdązę 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karulina - ja zastanawiałam się dość długo. Iść - nie iść... 😮 Dowiadywałam się to tu to tam czy warto. I większość była przeciw. My Kobitki instynktownie wiemy jak zająć się naszym Maleństwem a wiadomo że dopiero praktyka czyni mistrza więc uważam że wszystko wyjdzie w praniu jak już Córcię będę miała w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suanach- dziękuje za info 😉 ja mam bardzo niski próg bólu i myślałam,że jak poznam personel ze szpitala, zobacze co i jak to się jakoś oswoję,przygotuje psychicznie. Co do opieki nad Maleństwem, to jak wspomniałaś liczę na mój instynkt, małe doświadczenie i wskazówki Kajtuchy oraz obcowanie z małym Szymkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie powtarzam że w końcu jesteśmy do tego stworzone a przecież tyle małolat rodzi i daje sobie radę to co ja miałabym sonie nie poradzić... Gdyby ta rola przypadła na mojego Mężulka.... 🙃 oj to by się działo... jak on ledwo kichnie to już panika w oczach a co dopiero ból porodowy :P 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karulina- ja nie bylam w zadnej szkole rodzenia 🙂 i według mnie to nie potrzebne kazda kobieta ma instynkt macieżyński od pierwszej chiwli trzymania malca na rączkach 🙂 hehe.
A co do tego skąd wiem , będać na KTG na RASZEI , pielęgniarka bardzo miła osóbka rozmawiała ze mna siedziała bo ja o to poprosilam ze chialabym zadac jej kilka pytan ona mi powiedziala ze wpisze mnie w komputer itd. i zara przyjdzie przyszła i zadałam jej potrzebne dla mnie informacje , dlatego stąd to wiem. heeh , nie martw sie na zapas.
Ja zmienilam szpital rodzenia ponieważ bedac na polnej bylam nie mile przyjeta i wogule:/ jakos tak dziwnie, a na raszei wrecz przeciwnie heh :] mily personel, i wogule to jak wiem pelęgniarki pomagają ci przy dziecku jak czegos nie wiesz a jak chcesz poczytac troche to ci dam linka na raszeje:] i tak jestem opisna kazda sala:]tutaj masz troche opisane i pokazane zdjecia co jak i wogule wygląda:]
http://www.raszeja.poznan.pl/gip/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i zapomniałam będać na raszei dostałam do przeczytania karte taką gdzie opisują cięcie cesarksie co trzeba podpisac:O hehe przed porodem i powiem wam jak to przeczytałam to bylam w szoku:O nie bede opisywac co tam bylo napisane:O heh, wogule dostalam kwitki jakie trzeba bedzie wypełnić do przeczytania i powiem wam ze jestem bardziej swiadoma tego jak cesarka wygoląda itd. hehe
A co do rodzenia gdybysice nie wiedzielały to na Raszei porod rodziny kosztuje 50 zł:], - jesli chodzi o cesarke facet jest z tobą do czasu zanim ciebie nie potną potem go wypraszają i dopiero jak ciebie zaszyją to go wprowadzają , ponieważ faceci mdleją jak widzą jak sie tnie:] dlatego wypraszają hehe:]
Na polnej zas płacisz 150 zł - facet jest przy całej cesarce hehe :P i pępowine moze przeciąć ale jak wiem to sie nie licznym udaje bo tak to mdleją:d hehe .
A do porodów naturlanych facet jest z tobą przez cały czas wiec ma sie na kogo pokrzyczec 😁 hehehe ..... nie bojcie sie kazdy porod boli:] tu cię nacinają i tu wiec kotry jest dobry nikt tego nie wie....

jak co to pisac na gg 😁 hehe 1404081
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie byłam w szkole rodzenia. Chciałam się zapisać ale stwierdziłam że skoro moja mama i każda inna kobieta urodziła bez szkoły rodzenia to po co ja mam komuś kasę w kieszeń ladować. Poród boli i żadna szkoła rodzenia tego nie zmieni. A przy porodzie zawsze jest przy rodzącej położna która powie jak oddychać. Z reszta... Wiem po sobie że jak miałam skurcze to sama z siebie zaczęłam oddychać tak jak trzeba było, to takie...naturalne...wrodzone jakby 🙂
powiem wam jedną rzecz! Zawsze lepiej rodzic naturalnie! To jest mniejsza ingerencja w organizm kobiety, teoretycznie po 6tyg można robić wszystko a cc to jednak normalna operacja, znieczulenie, maska tlenowa na twarzy, no i krojenie a dochodzi się do siebie o wieeele dłużej niż po porodzie sn. Np za prawdziwe ćwiczenia można zabrać się dopiero po pół roku, przez trzy miesiące trzeba się oszczędzać, nie można dźwigać bo szwy które są na macicy rozpuszczają się...72dni!
Jeden poród boli a drugi nie tyle że boli bo jest znieczulenie, co strasznie boli po i jest się unieruchomionym bez dziecka przez co ciężko dziecko przystawia się do piersi bo przez pierwszą dobę życia dostaje mleko z butelki... Ile bym dała żeby urodzić małego naturalnie...po tym co przeszłam po cc radzę wam róbcie wszystko by rodzić naturalnie. Chwila bólu i po sprawie, a po cc nie jest tak lekko... Jakbym mogła to bym zapłaciła ale za pomoc w urodzeniu sn a nie za cc! Dla mnie to totalna głupota. Co innego jak trzeba ciąć bo są wskazania...
Te papiery które się podpisuje przed cc to takiego stracha mi napędziły że ryczałam... Nawet miałam do podpisania zgodę na przeszczepy organów w razie "ewentualnej" śmierci podczas cc...
Lecę spać! Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobitki 😉

Kurczątka ale się rozpisałyście... Ja też wtrącę kilka swoich "groszy" 😉 Nie chodziłam do szkoły rodzenia, bo nie uznaję tej "instytucji" za ważną, a wręcz przeciwnie, za zupełnie zbędną 🙃 I o porodach też nie czytałam, po za typowymi objawami, nie dopytywałam się innych jak to było, bo wolałam sama przeżyć... bo niestety natura nasza jest taka, że jak się na słuchamy to zapamiętujemy tylko te nie miłe fakty... czyli, że boli, ledwo się da to znieść itd. i dobrze na tym wyszłam 🙂 i miałam jeden argument ciągle w głowie "Moja Mama rodziła trzy razy i żyje to ja gorsza nie będę!" 😉 no i dałam radę 🙂

Po prostu zawsze będzie co ma być 😉 więc kilka głębokich wdechów i głowy do góry Brzuszki nasze Kochane 😎 😘


A ja uciekam śniadankiem się zająć 😉

Miłego dnia 🙂


p.s. Wczoraj z Darią byłyśmy na szczepieniu 😉 i Daria była bardzo dzielna 🙃 w ogóle nie płakała i teraz najbliższe szczepienie w październiku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha-co do towjej wypowiedzi zgadzam sie 🙂 hehei co do tych papierówk jakie ja tez otrzymałam zeby sie zapoznac co bede muisala podpisac;/ ehee to jak pisza o cc:O bylam w szkou 😞, ale niekotrym los płata figle i nie kazdy moze rodzic naturlanie 😞, zobaczymy jak w mym przypadku bedzie:/. ehee dzisiaj mam lekarza:O i skierowanie do szpitala juz na lezenie 😞 😞 wiec smutnio mi 😞 pozdrowki mamuski:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Melduje sie na stanowisku bo jakoś ostatnio brajk czasu aby zaglądac w każdy wątek 🙂 Hm ciekawe czemu 😁 😁 😁 😁 ?

Zgadzam się w pełni z Kajtuchą i Madziula 🙂 Zadnych szkół rodzenia 🙂

jade dzisiaj kupic spodnie na dupkę :P na Lecha wiec chyba koło Ciebie Madziula 🙂 bo przeż w żadne sie nie mieszcze 🙂 skromne 3 cm brakuja 😁

Maluda po porannym cycku jeszcze kima 🙂
wiec lece zjesc i się ogarnąc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

co tam z Karka urodziła ? mnie sporo nie było i muszę nadrobic straty .Natalucha widzę że już ostatnie sekundy .:laugh:

życzę Ci z całego serca delikatnego porodu jesli taki istnieje
zapisałam sobie twoje gg

ps
mój pierwszy poród nie był za delikatny bóle dostałam w piątek rano a syna urodziłam dopiero w niedzielę wieczorem wiec trochę się wymęczyłam , ale za to z córka poszło jak po maśle poród trwał ok 5 godz mam nadzieje że i tym razem będzie u mnie szybko :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milka, a dupa jasiu, nie urodziłam... nawet moja wyśniona data 10 marca juz przeminęła 😞

Ja od dzisiaj jestem spowrotem sama i mam czas włączyc kompa. Teść wyszedł ze szpitala i już sobie z teściową wrócili do siebie. Nie było tak źle jednak z teściówką pod jednym dachem. Nawet sympatycznie bym powiedziała, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja miałam już niby wg mojego lekarza urodzic, a nadal jestem 2w1. Wczoraj dotarłam jeszcze na kontrolną wizytę i dowiedziałam się,że rozwarcie w ciągu tygodnia zwiększyło się z 2cm na 2,5cm. Ale skurcze niewielkie - bynajmniej przy takich na pewno nie urodzę. Więc czekam sobie nadal w stanie gotowości. Jeśli nie urodzę w ciągu tygodnia, to w nastepną środę mam jeszcze jedna kontrola (też z ktg). A jeśli zupełnie nic się nie wydarzy do 22.03 wówczas będe musiała wstawić się do szpitala...

Słuchajcie, inna sprawa mnie nurtuje. Ja nadal nie wiem gdzie mam rodzić. Może dlatego Mały siedzi w brzuchu, bo czuje, ze matka nie wie co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...