Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂 Pooogoda ookropna aż nic się nie chce robić...

Mam jeszcze jedno pytanko 🙂 Bo ja chodzę prywatnie do gin i za wszystkie badania muszę płacić i mam jedno pytanko czy jak pójdę do swojego lekarza to da mi skierowanie na glukozę i wszystkie badania krwi i moczu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Hej dziewuszki 🙂 Pooogoda ookropna aż nic się nie chce robić...

Mam jeszcze jedno pytanko 🙂 Bo ja chodzę prywatnie do gin i za wszystkie badania muszę płacić i mam jedno pytanko czy jak pójdę do swojego lekarza to da mi skierowanie na glukozę i wszystkie badania krwi i moczu ?


Twój lekarz ginekolog do ktorego chodzisz prywatnie wysle Cie na tego typu badania, oczywiście platne.....
Ja tez chodze prywatnie..
Nie wiem jak to sie ma do lekarzy domowych, pierwszego kontaktu...wydaje mi sie ze nie moze on tak poprostu dac Ci skierowania na takie badania....to twoj lekarz gin zalea owe badania i co do glukozy informuje Cie jaka dawka w Twoim przypadku jest zalecana do wypicia, jedne kobiety maja 50 g inne 75g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski soorki,że się wtrącę.Ja byłam wczoraj na badaniach(morfologia,mocz i glukoza) i wyglada to tak,że pobierają krew trzeba poczekać na miejscu 2 godziny i znów pobierają.W każdej przychodni jest inaczej.Ja odebrałam wynik po 4 godzinach.Ja też mojego lekarza rodzinnego poprosiłam czy może mi dać skierowanie chociaż na morfologię i mocz bo też chodzę do gina prywatnie,ale lekarz rodzinny nie zgodził się mimo,że wiem,że inne laski tak kombinują.
Moim zdaniem lekarz rodzinny nie powinien tak postępować chociażby dlatego,że jestem teraz przeziębiona i jeszcze nigdy nie prosiłam o jakiekolwiek badaia na NFZ no ale widać rzeczywistość jest inna i trzeba się liczyć z faktem iż jeżeli chodzi się prywatnie do lekarza to wszystkie badania przez niego zlecone będą pełnopłatne.Pozdrawiam wszystkie stycznióweczki 🙂
Lutówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za odpowiedz 🙂 Właśnie przed chwilą wróciłam z przychodni bo byłam się dowiedzieć ile trzeba czekać na wyniki z glukozy i u mnie robią z rana a po południu są już wyniki i kosztuje to u mnie 20 złotych.

A spokojnie 🙂 Mój synuś dzisiaj spokojniutki 🙂 Chyba odpoczywa 🙂
Michasia ja dzisiaj też się objaaadłam hehe pizze sobie zamówiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dziś pogoda też straszna 😞 prawie cały dzień padało , na szczęście rozpogodziło się jak szłam po córcię do przedszkola 🙂
obiadku na szczęście nie musiałam dziś gotować , bo wczoraj zrobiłam gar grochówki 🙂 jak dla całego wojska 🙂 maluszek wyrabia sobie stałe pory ruszania się - około 7 rano i 24 w nocy 🙂 i szaleje wtedy bardzo 🙂 w dzień raczej mniej , ale to pewnie przez to , że jak się jest w ruchu to nie zwraca się aż tak uwagi na to.
miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki

U nas spokój, maluch odpoczywa a ja właśnie wróciłam z pracy i spacerków po mieście.
Glukoze w ciąży teraz robi się 75 już od jakiegoś czasu jest takie zalecenie, jednak w niektórych przychodniach pobierają krew przed i po 2 godzinach a w innych przed, po 1h i po 2h. Ja wybieram się jutro, zapomniałam tylko cytryny kupić ale mam żabke pod domem to pewnie rano coś tam znajdę 🙂
Teraz musze jeszcze skierowanie odnaleźć w gąszczu papierzysk 🙂
Byłam wczoraj u okulisty i ku mojemu zdziwieniu dostałam skierowanie na USG OKA, w szoku byłam nie wiedziałam, że coś takiego robią 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja sie powyglupialam z psem i mala skoczyla mi na brzuch 😮 ale dobrze sie czuje.. troszke brzuszek zaczol pobolewac i ide sie polozyc... a wiecie co ja bym sobie zjadla?? skrzydelka z grilla 😜 mniam 😉 oki spadam lulu 🙂 dzis od 5 nie spie wiec czas gonic 😁 dobranoc i do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka z rana.
Ja już sobie w kuchni posprzątałam.
Za oknem leje, a do sklepu po zakupy trzeba wyjść. Nie chce mi się ciągnąć ze sobą córci bo jeszcze się rozchoruje albo coś 😞 i tak już mi kichać zaczyna.
Co do tej wczorajszej ochoty na pizze, to dałam rade i wytrwałam bez niej - wynalazłam w domu snickers'a 😁
Mi na drugi dzień jakoś tak pizza średnio smakuje.
Zresztą jak ostatnio zamawiałam z takiej jednej pizzerni to ponad 3h czekałam na pizze i im już drzwi nie otworzyłam bo się zdenerwowałam strasznie 😲 no kto normalny przychodzi z pizzą po ponad 3 godzinach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 właśnie wróciłam z badania krwi i glukozy, ja miałam 50- kę do wypicia i była to dla mnie masakra 😮 tak słodkie , że mnie zemdliło , kanapka mnie podratowała 🙂 ale dobrze że mam to już za sobą 🙂 za to maluszek po chwili od wypicia glukozy zaczął szaleć , także rozbijał się po całym brzusiu 😁
a wyniki jak się pytałam to będą jutro rano już u gin 🙂 akurat jutro mam wizytę u gin, mam nadzieję , że tym razem nie będzie robił wymówek że jest zmęczony i bez gadania mi zrobi 🙂 już nie mogę się doczekać , żeby zobaczyć mojego maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamuśki 🙂

wczoraj byliśmy na badaniu serduszka Antosia i wszystko rozwija się prawidłowo 🙂 cała jestem szczęśliwa bo mój lekarz na nfz ma taki sprzęt, że nie zrobiłby mi takiego badania. mały waży już 545g 🙂 całkiem spory bobas 🙂 lekarz stwierdził, że wymiary ma w normie i pewnie będzie ciut większy 🙂 ale nie przerośnięty 🙂 w ogóle termin z USG wskazuje na 16 stycznia, czyli aż 10 dni wcześniej niż z @...ciekawe kiedy mój mały postanowi się urodzić. mam tylko nadzieję, że w styczniu...a no i sprawdził ilość wód płodowych i tez jest ok. więc naprawdę bardzo się uspokoiłam.
michasiu mi z mądrości ludowych wychodziło zawsze pół na pół. teraz mamy drugie zdjęcie siusiaka od drugiego lekarza więc już nie ma wątpliwości 🙂
co do badań to mi lekarz rodzinny dał skierowanie na początku ciąży na podstawowe badania, ale na glukozę chyba nie może dać. polecam pójść do przychodni ginekologicznej i powinni dać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂

U nas pogoda słoneczna 🙂 W sam raz na spacerek 🙂
Mój synuś jak na razie spokojniutki 🙂
Na weekend mam szkołę a tak mi się nie chce... Dobrze, że mój G ma też w ten weekend więc nie będę musiała ściskać się w busie tylko autkiem wygodnie pojedziemy 🙂

Miłego Dnia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po 75, jakoś poszło, do domu nie mogłam wrócić, kazali mi czekać w przychodni. Dobrze że mąż był ze mną to jakoś szybciej zleciały te 2 h 🙂 Kryzys miałam przez pierwszą godzinę, było mi strasznie niedobrze, mdliło mnie i w ogóle dygotałam, później jak już minuty odliczałam do kolejnego pobrania poszło łatwiej i szybciej 🙂 Ja wyniki będę miała w sobotę albo w poniedziałek. Dobrze że MC Donalds był niedaleko przychodni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też miałam 75 glukozy heh pychota prawda? 😁
właśnie wstawiłam do piekarnika zapiekankę makaronową
teraz ochote robicie mi na mc donalda hehe, ogólnie wole kfc tylko do najbliższego mam jakieś 100 km więc daleko troszeczkę
mam taką ochotę wybrać się do kina na weekendzie, tylko jak wróci mężuś z delegacji to mu się nie będzie chciało tyłka ruszyć i nic z tego nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...