Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamuśki.
No fakt, jeszcze tylko parę tygodni i wiecie co pewnie będziecie jeszcze czasem tęsknić za brzuszkiem i kopniaczkami maleństwa, a jeszcze jak wam po porodzie maleństwa urosną to będziecie tęsknić za tym jak były malutkie i w ogóle 😜 - ja tak miałam 🙂 i dla tego zdedcydowaliśmy się na drugiego bobaska, no dla tego i jeszcze nie chcieliśmy żeby córcia była jedynaczką bo fajnie jest mieć rodzeństwo. oj rozpisałam się, ja już się zbieram ogarnąć i po niunie idę bo u dziadków spała 🙂 a teraz jaka ja jestem wyspana 🤪 anii razu w nocy nie wstawałam 🙂 ok odedzwę się później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mamusie w poniedzialek.

Juz koncowka listopada...czas iby szybko lecial..bo teraz jakos mi sie dluzy jak odliczam dni.Jeszcze tylko miesiac!!!! Jestem przeszczesliwa ale i bardzo sie boje.Rozsteoy mam jedynie troszke z boku na udach i na boczkach .Ale brzuch jak narazie czysciutki.
Co do humorkow to mam i to straszne.Jestem zmierzla,rozdrazniona.Ale to przez to ,ze sie przejmuje juz tym porodem okropnie...
Mam lekarza dopiero za tydzien wiecc stwierdzi mi jak tam moja szyjka.
Mnie sie jeszcze brzuch nie obizyl,wiec sie ciessze ,ze moze do konca uda mi sie donosic...zreszta czemu niby nie 😁
W nocy nawet pospalam,ale 2 razy bylam siusiu..tak mi pecherz uciska corcia.
Spala ladnie w nocy ,teraz podskakuje mamusi ;p ha;*
Malutka wcina ze na ciagle czekoladke haha 😁 tak ja dopieszczam.No ale nie za duzo tych slodkosci 😁 Teraz narazie nie przejmuje sie waga.Po porodzie zaczne sie o to martwic...
Jeszcze zajecia 2 tygodnie pod rzad na uczelni i sesje niestety...;/ mam nadzieje,ze ten stres jakos na mnie nie wplynie zle...i ze nie beda mnie musieli karetka na orodowke zawozic hehe 😁 czarny scenariusz juz w glowie brrr;p
Dzis lece odebrac materacyk i zadatkowac wozek.Wiec zajrze do Was pozniej!!
3 majcie sie w 2 pakach:* 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki co tam u was? ja juz po lekarzu za tydzien znow na wyniki a za 2 juz do innej przychodni i ktg bo to 36 tydzien sie zacznie i zarejestrowalam sie do dentysty 🤢 wiec grudzien zapowiada sie ze bede latac 😞 kiedy ja odpoczne 😞 zaraz zabieram sie za wieeeelkie sprzatanie bo syf mam nie samowity a jeszcze obiad trzeba zrobic. dzis spagetti 😁 mmm tak mam ochote ze zrobic musze 😁 a jak tam u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja sie nalatalam.Ale wszystko pozalatwiane.Tez planuje dzis zrobic spagetti 😉 ha!
A tak to sie zle cos czuje...wszystko mi dokucza,boli....No ale coz poradzic...
Kupilam sliczny rozowy materacyk kokos-pianka.Wozeczek zamowiony.Do odbioru za 3 tygodnie 😉 kurcze ale ceny masakryczne moj wozek w 3 czesciach az 1550zł.
Wkladke do wanienki kupilam,brakuje mi tylko stojaka jeszcze 😜 i stojaka na baldachim ,o zapomnialam o tym.Ale to gdzies kiedys po drodze kupie.
Powiem Wam,ze jeste tak marudna i wogole,ze nawet nie mam ochoty zeby ktos mnie odwiedzal...ciagle cos wymyslam;D ale takie uroki ciazy...hormony buzuja;p
bede dzis wpadac,bo siedze w domku.
Piszcie co u Was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej daga no to falnie za wozeczek zaplacisz 😲 ja dostalam za darmo owiec o tyle dobrze, 2 czesciowy a fotelik dostalam od kuzynki nie pasuje do wozka ale nie musi 🙂 do wozka dokupilam torbe tylko i jeszcze nad folia sie zastanawiam 🙂 ja juz mam wszysciutko, baldachim tez dostalam znaczy ten stelaz a co do stelaza do wanienki wlasnie sie nad nim zastanawialam ale stwierdzilam ze na poczatku bede malego w pokoju kapac wiec na stol klasc bede a potem jak juz wiekszy bedzie to w normalnej wannie 🙂 ide makaron wstawiac do spagetti 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski.. 🙂 A ja stelaż do łóżeczka mam i kpl pościeli i baldachim też dostałam..; 🙂 Ale musze się w nową pościel zaopatrzeć.. 🙂 A stelaża do wanienki nie chce bo się boje żę jeszcze wywalę, na początku samym postawię na podłodze a później wanienke w wanne wsadzę.. 😁
Ja niestety musiałam z dalszej edukacji zrezygnować... 😞 😞 Szkoda tochę.. 😞 Ale musiałam się poświęcić...od lutego chyba spowrotem wróce ale bede miała już semestr do tyłu.... 🙂
A co do wózka to już mam upatrzony zieloniutki w 3 częściach i zaledwie za 760 zł... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
margerita a ile szt kupilas majcioch?? 😁 bo ja mam 5 bo w opakowaniu tyle bylo i nie wiem czy starczy czy dokupic... na łóżko też kupilam podkłady 5 szt i wydaje mi sie za duzo 🙂 ale co tam najwyzej oddam komus 🙂 co jeszcze w aptece kupowalyscie bo moze cos ominelam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Majcioch wziełam 6 szt bo tyle w opakowaniu było, a podkładów na łóżko tylko 1 bo to do porodu to więcej nie trzeba będzie.. 😁 A tych podkładów poporodowych 3 op....Aaa...i krem na rozstępy wziałam inny bo tamten nic nie pomógł a ten wziełam PHARMACERIS za 47 zł to może ten coś da... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Dziewczyny, co do rozstępów, to słyszałam, że nie ma reguły, że nawilżanie i stosowanie kremów na rozstępy może czasem pomóc, ale nie zawsze i jak ktoś ma skłonności, to je będzie miał czy się smaruje czy nie, więc spoko, na to wpływu nie mamy, więc nie ma co się zadręczać!! Trudno, zbledną, nie będzie ich tak widać, a jak będą dalej przeszkadzać, to będziemy wtedy myśleć co z nimi począć :P
Co do baldachimów, to słyszałam opinie, że to tylko walor estetyczny, a tak naprawdę tylko kurz zbierają, są niewygodne (gdy schylasz się po dziecko czy coś z nim robisz w łóżeczku czy na przewijaku), niektóre dzieci się ich boją, więc u mnie praktyczność zwyciężyła i darowałam sobie baldachim... 😉
A co do humorków i zmiennych nastrojów, to aż spytałam męża, czy daję mu się mocniej we znaki niż zwykle (gdy nie byłam w ciąży), to stwierdził, że właśnie nie, że nic takiego nie zauważył 🙂 To choć tyle dobrego 🙂
Dziś takie piękne słońce, że na spacer po lesie się wybraliśmy 🙂 Jak wchodziłam pod pierwszą górkę, to trochę brzuch stwardniał, pod koniec już mnie moje kości miednicy i kolano dawało się we znaki (babunia normalnie się robię, tu strzyka, tam kłuje 😉) ale poza tym super się tak dotlenić 🙂 No i nie mogę narzekać, czuję się bardzo dobrze (obym nie wypowiedziała w złą godzinę 😜 )

Margeritae u nas te podkłady na łóżko są też potrzebne po porodzie- w razie przecieków podczas tego krwawienia poporodowego... Też mam pakę 5 szt w opakowaniu, majcioszek 7 sztuk, jeszcze tych podpasek sobie dokupię, by nie zabrakło, najwyżej siostrze oddam jak nie zużyję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Majcioch wziełam 6 szt bo tyle w opakowaniu było, a podkładów na łóżko tylko 1 bo to do porodu to więcej nie trzeba będzie.. 😁 A tych podkładów poporodowych 3 op....Aaa...i krem na rozstępy wziałam inny bo tamten nic nie pomógł a ten wziełam PHARMACERIS za 47 zł to może ten coś da... 🤨


też miałam ten kremik- właśnie mi się skończył 🤨 ale ja jestem zadowolona z niego , mam po córci rozstępy na brzuszku ale nic nowego nie wyszło i wydaje mi się że to zasługa kremu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez mam 5 sztuk w okapowaniu tych majtek,i 5 tych podkladow na lozko.Tych podpasek kupilam 3 opakowania,bo podobno bardzo beda potrzebne.To wole wczesiej miec 😉

Wlasnie zjadlam bananka bo mialam takiego smaka,a teraz piecze mnie zgaga wiec jakas tableteczke musze zjesc;D
a tak to sobi juz leze,bo ze mna to kiepsko...wszystko doskwiera.A wieczorkiem to juz dopiero...
Malutka zaczyna szalec wlasnie,wiec musze jakas kolysaneczke jej puscic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak w ogóle to położyłam córcię już spać i szukam wózeczka dla synka 🙂
znalazłam kilka które mi się spodobały 🙂
ale na coś trzeba się zdecydować 🙂 i tak wybrałam 2 ale nie wiem na który się zdecydować
muszę się przejechać do większego sklepu z wózeczkami i zobaczyć je na żywo 🙂
a wybrałam takie :
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku... 6.beżowo - czarny
i taki :
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku... ultra violet

już normalnie na kartce zaczęłam sobie wypisywać plusy jednego i drugiego wózka 🙂
ale dalej nie wiem który lepszy 🙂co myślicie ? jakie wózki Wy wybieracie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja wlasnie musze z jedna paczke podpasek dokupic bo mam 2 🙂 ja uzywalam raz oliwki dla dzieci a raz specjalnego kremu na rozstepy 🙂 a jednak wyszly 😞 smarowalam sie 2 razy dziennie 😞 i jakos nie pomoglo wiec zgadzam sie z fruzia 🙂
moj malutki szaleje az strasznie boli pecherz 😞 glowke malenstwo wypina 🙂
a jak wam wieczorek mija?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki,

Ja szykuje się do cesarki prawdopodobnie jutro będę miała, bo już dostałam wszystkie rzeczy do cesarki i mam być na czczo. Boje się okrutnie o mojego synka bo to dopiero 34 tc a on taki malusi jeszcze. Zanim pojde na stół mam miec jeszcze USG zeby sprawdzić te pzepływy i szacunkową wage może też sprawdzą. ostatnio w piątek bylo 1570, ciekawe ile będzie jutro i jak będzie na prawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...