Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
arnulka napisał(a):
Ja też miałam straszny dzień... szkoda gadać 😞
Na lekarza przynajmniej nie mogę narzekać bo przy każdej wizycie mnie bada, robi usg i do tego jeszcze wszystko cierpliwie tłumaczy... a to wszystko na NFZ 🙂


szok 🤪 gdzieś Ty kochana takiego lekarza dorwała? 😁
tylko pozazdrościć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
arnulka napisał(a):
Ja też miałam straszny dzień... szkoda gadać 😞
Na lekarza przynajmniej nie mogę narzekać bo przy każdej wizycie mnie bada, robi usg i do tego jeszcze wszystko cierpliwie tłumaczy... a to wszystko na NFZ 🙂


szok 🤪 gdzieś Ty kochana takiego lekarza dorwała? 😁
tylko pozazdrościć 😉


no to naprawde szok 🤪 ze prywatnie to bym rozumiala ale na nfz to pozazdroscic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
arnulka napisał(a):
Ja też miałam straszny dzień... szkoda gadać 😞
Na lekarza przynajmniej nie mogę narzekać bo przy każdej wizycie mnie bada, robi usg i do tego jeszcze wszystko cierpliwie tłumaczy... a to wszystko na NFZ 🙂


szok 🤪 gdzieś Ty kochana takiego lekarza dorwała? 😁
tylko pozazdrościć 😉


no to naprawde szok 🤪 ze prywatnie to bym rozumiala ale na nfz to pozazdroscic 😁


Takiego lekarza to tylko klonować 😁 😁 i rozsyłać po wszystkich przychodniach 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Melduję, że jeszcze jestem w dwupaku i chyba sobie poczekam na poród, bo czuję się póki co wyśmienicie, nic nie wskazuje na to, by coś się miało dziać 😉 A do terminu już tylko 21 dni... 😁
Widzę, że też macie przejścia z ginekologami... Chyba tylko arnulka zadowolona ze swojego 😉 Mój to już trzeci, a nadal nie jestem zadowolona... przy następnej ciąży chyba będę szukać innego...o ile jeszcze jakiegoś znajdę u mnie w mieście 😉 Wizytę tez mam dopiero 27.12. a niby pod koniec to i co tydzień każą przychodzić, ja mam czekać prawie miesiąc 😉 I nie widzi potrzeby kierowania mnie na badanie na paciorkowca, a w szpitalu tego wymagają... Później to na mnie będą się drzeć, że nie mam zrobionego, nie na niego... A Wy miałyście robione to badanie?? Albo Wasi lekarze coś wspominali, że będziecie mieć robione??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny.
Pocieszcie sie tym, ze u nas cala ciaze prowadzi w zasadzie polozna (jesli ciaza bezkomplikayjna) i w takih przypadkach w ogole nie ma badan ginekologicznych przez cala ciaze. Ja np nie wiem co sie z szyjka dzieje, ale przeciez bede wiedziec jak sie zacznie, raczej tego nie przegapie.
Od 2ch dni za to tak mnie boli spojenie lonowe, ze normalnie mnie to niemal unieruchamia. Nie wiem za bardzo jak chodzic mam, bo mam momentami wrazenie, ze cos tam mi sie rozpadnie 😮 Rozmawialam dzis z szefowa o realna termin mojego ost dnia w pracy i na szczescie nei zostalo mi juz duzo. Jeszcze tylko jutro i wtorek, ale i tak musze rano wstawac i zaprowadzac malego do przedszkola. Zauwazylam ,ze wlasnie pozycja w jakiej siedze za biurkiem i w aucie mzoe sie przyczyniac do tego bolu. Okropny bol 😞 Mialam wizyte u poloznej wczoraj, powiedziala, ze maly siedzi glowka doslownie jakby na tej kosci, wiec to moze dodatkowo powodowac parcie i bol, i ze moze jak zaczni sie obnizac w miednice to bol moze zlagodnieje? Ale ja nie mam przekonania. Tym razem nie byl tak nisko jak ostatnio, ale glowka w dole i na brzegu , i to zupelnie normalne , wiec ok. Nastepna wizyta dopiero 28go (kiedys na tym etapie byly wizyty co tydzien, ale widac sie zmienilo i jak ciaza bezkomplikacyjna, to co 2 tyg, bo i tak w tym czasie sie nic nie dzieje, a kontakty telefoniczne do szpitala i na odzial poloznych w razie czego mam, wiec zawsze moge dzwonic a juz zwlaszcza jak sie zacznie, wiadomo 😜). Moja mama mi wczoraj mowila, ze jej sie snilo, ze odbierala mi porod...na trawniku 😁 I ze maly sie urodzil 10go i ona sobie pomyslala, ze jakby tak poczekal 1 dzien wiecej, to by tez byl z 11go - jak moj Oskar (luty) i mama (czerwiec). Ha ha zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
Melduję, że jeszcze jestem w dwupaku i chyba sobie poczekam na poród, bo czuję się póki co wyśmienicie, nic nie wskazuje na to, by coś się miało dziać 😉 A do terminu już tylko 21 dni... 😁
Widzę, że też macie przejścia z ginekologami... Chyba tylko arnulka zadowolona ze swojego 😉 Mój to już trzeci, a nadal nie jestem zadowolona... przy następnej ciąży chyba będę szukać innego...o ile jeszcze jakiegoś znajdę u mnie w mieście 😉 Wizytę tez mam dopiero 27.12. a niby pod koniec to i co tydzień każą przychodzić, ja mam czekać prawie miesiąc 😉 I nie widzi potrzeby kierowania mnie na badanie na paciorkowca, a w szpitalu tego wymagają... Później to na mnie będą się drzeć, że nie mam zrobionego, nie na niego... A Wy miałyście robione to badanie?? Albo Wasi lekarze coś wspominali, że będziecie mieć robione??

wiesz co nie miałam robionego takiego badania i z tego co pamiętam to nic mi lekarz nie wspominał o tym badaniu . Ale z ciekawości spytam się jutro położnej bo idę na wizytę.
Ciekawe co powie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej fruzia ja mialam juz robione takie badanie i wynik wyszedl dodatni 😞 😞 ale lekarz powiedzial ze czesto tak sie zdaza.. oczywiscie o tym nigdy nie slyszalam 😞 kazal mi tylko jak poczuje pierwsze mocne bole jechac do szpitala i bo oni musza mi dac jakis antybiotyk zeby dziecko się nie zaraziło bo zdażyć się tak może a wtedy dziecko może dostać sepsy lub ostrego zapalenia płuc ale to w najgorszym wyjściu 😞 😞 troche mnie tym zestresował 😞 więc teraz bardzo wczuwam się w swoje ciało i w razie czego migiem bedziemy pędzić do szpitala..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Ja jade na badania 17-go i zobaczymy co się tam u mnie dzieje zwłaszcze że już dawno nie miałam robionych żadnych badań 😮 Ide dziewuszki spać bo normalnie już dzisiaj padam z nóg... 🤨 🤔
no to do jutra a tak wogole co porabialas jak cie nie bylo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
Margaritaee napisał(a):
Ja jade na badania 17-go i zobaczymy co się tam u mnie dzieje zwłaszcze że już dawno nie miałam robionych żadnych badań 😮 Ide dziewuszki spać bo normalnie już dzisiaj padam z nóg... 🤨 🤔
no to do jutra a tak wogole co porabialas jak cie nie bylo 😁


Byłam u rodziców i w aptece...nic ciekawego.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane a ja zapomniałam Wam dodać że jest młody i przystojny :P
Pewnie dlatego jeszcze mu się chce (dlatego że młody a nie że przystojny 😉)
Najbardziej zaskakuje mnie jak przychodzę do niego koło 20.00 (a on przyjmuje od 8.00 rano) a on dalej z tym samym uśmiechem tłumaczy wszystko mi i mężowi i jeszcze z nami żartuje.
dr Michał Goryca - polecam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie zaraz poszukam na necie jakiegos info na temat tego badania, bo wiem, ze czytalam cos , ale to bylo na amerykanskim portalu, a nie angielskim, wiec nie jestem do konca pewna jak to tu jest. Choc nie kojarze, zeby mi jakies badania robili 4 lata temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
Melduję, że jeszcze jestem w dwupaku i chyba sobie poczekam na poród, bo czuję się póki co wyśmienicie, nic nie wskazuje na to, by coś się miało dziać 😉 A do terminu już tylko 21 dni... 😁
Widzę, że też macie przejścia z ginekologami... Chyba tylko arnulka zadowolona ze swojego 😉 Mój to już trzeci, a nadal nie jestem zadowolona... przy następnej ciąży chyba będę szukać innego...o ile jeszcze jakiegoś znajdę u mnie w mieście 😉 Wizytę tez mam dopiero 27.12. a niby pod koniec to i co tydzień każą przychodzić, ja mam czekać prawie miesiąc 😉 I nie widzi potrzeby kierowania mnie na badanie na paciorkowca, a w szpitalu tego wymagają... Później to na mnie będą się drzeć, że nie mam zrobionego, nie na niego... A Wy miałyście robione to badanie?? Albo Wasi lekarze coś wspominali, że będziecie mieć robione??


Mój ginekolog na ostatniej wizycie sam zapowiedział mi że pobierze wymaz na paciorkowca.
Ja z mojego ginekologa jestem bardzo zadowolona ale chodzę prywatnie więc wiadomo, że inaczej do pacjenta podchodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie doczytalam - to sie u nas nazywa Group B Strep i w UK obecnie nie przeprowadza sie na to badan, hmm... Pisze , ze w UK 1 na 2000 dzieci sie tym zaraza. Ok 25% kobiet bedzie nosicielami. W wiekszosci przypadkow GBS nie powoduje zadnego problemu czy zagrozenia dla dziecka, aczkolwiek mala liczba dzieci moze powaznie zachorowac z tego powodu. Symptomy pojawiaja sie w 1szym tyg zycia i zazwyczaj w ciagu pierwszych 12godzin. Co zwieksza ryzyko:
wczesniejsze dziecko z infekcja GBS, GBS w moczu wykryte w czasie innego badania (np na pecherz czy nerki), GBS w wymazie z pochwy, goraczka (wysoka temp) w czasie porodu, przedwczesny porod i porod po wiecej niz 18 godzinach od odejscia wod.

No to teraz musze zapamietac i modlic sie, zebym nic nie miala 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć z rana, ja bym jeszcze mogła spać, ale córa o 6 do mnie przyszła i się wydzierała mi nad uchem.. 😮 ja już nie wiem co mam z nią zrobić, rozwydrzona jest troszeczkę.. wiadomo pierwsze nasze dziecko no i jedyna wnusia dziadków - jak na razie.. oj troszeczkę na za dużo miała pozwalane no i buba 🤢 ogólnie kochana i grzeczna ale pokazuję rogi i mnie to martwi 😞

Arnulka mój dr też młody i przystojny z poczuciem humoru, ale tak mnie potrafi zdenerwować że wychodzę z siebie.. zmienia zdanie co wizyte 😠 tobie aby pozazdrościć widzę hehehehe 😉

Daga ja wczoraj już nie poszłam na zajęcia, nie miałam siły. No i na razie tyle mojego nauczania, wpadnę do szkoły w lutym na egzaminy 🙂 mam nadzieję że nie będą nic wymyślać i że jakoś zdam 🙂

Dobra, trzeba jakieś śniadanko sobie zrobić ale mi się z fotela nie chce ruszyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej z rana.

Wcinam wlasnie sniadanko,bo narazie w miare sie czuje wiec spoko.
Troszke pospalam,ale wstalam 2 razy no i ciagle ktorys bok mi dretwial./ no niestety...
dzis troszke leniuchowania,potem sprzatania i obiadek.
Tez mialam to badanie GBS i na szczescie wyszlo mi ujemnie.Wiec bez antybiotyku sie obejdzie.
Tinka- powiem Ci ,ze ja ledwo tak siedze na tym stolku.Ale staram sie zaliczac,zeby w styczniu miec mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!!
ja juz po sniadanku ale zaraz chyba sobie dokladke zrobie 😜 w koncu jest nas dwoje 😁 to jeden maly talerzyk platkow to za malo 🤪 😁

daga ja ci wspolczuje tych egzaminow nie dosc ze stres to jeszcze twarde krzesla... kregoslup boli.. ale lepiej teraz i pozniej miec spokoj
tinka no jak to pierwsze dziecko zawsze bedzie bardziej rozpieszczone.. 🙂 wiem cos po dziecku mojej siostry, teraz ma juz 2 ale wczesniej jak sobie przypomne to tez byly takie pobudki, pisk w sklepie jak sie powiedzialo nie i podobne dziwne sytuacje a ogolnie bardzo kochany chlopiec tylko potrafil rogi pokazac. ale pociesze cie teraz ma 2 dziecko i jest lepiej. wie ze wszystkiego nie dostanie ze trzeba sie liczyc z bratem i dzielic, moze u ciebie tez tak bedzie po urodzeniu malego.

ja dzis zamierzam zrobic porządki swiateczne w szafach 😁 tylko znow najpierw do babci musze isc zrobic jej zakupy potem obiadek ale dzis na szybko spagetii 😁 i biore sie za sprzatanie 😁 najgorsza lazienka bo mala a ja juz sie w kąty nie mieszcze 😜 musze jeszcze zrobic liste zakupow na swieta bo w sobote sie z mama wybieramy 😉 oj do niedzieli bede zalatana 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...