Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ais2 napisał(a):
tak co 7 min nawet co 5 a potem się "wyciszają"
Dzięki za link 🙂


no to już ładnie 🙂
a ile trwają te skurcze co 5-7 min? , dłużej niż godzinę?
w razie czego pakuj się do szpitala to dadzą Tobie kroplówkę na przyśpieszenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja pojechalam po Oskarka, przyszlam do domu i nomalnie dostalam kopa energii... 🤪 ,wiec posprzatalam co nieco. Nawet zaoferowalam mojemu malzonkowi, ze go odbiore z pracy, co by nie musial w tym glupim deszczu pieszo isc, przynjamniej wczesniej bedzie w dou i zabierze sie za robienie obiado-kolacji 😉 Az mi sie nie chce wierzyc, ze po tym jak bylam zmeczona, tak mi sie nagle znow zachcialo cos robic. Jeszcze bym w sumie cos zrobila, ale za 20 min mam wychodzic, wiec siadlam na chwile i pije sok grapefruitowy 🙂

Ais2 - no to trzymam za Ciebie kochana kciuki!!! Jesli to Twoje pierwsze, to jak Ci nic nie podadza, to taki stan moze potrwac troche zanim skurcze dojda do tych z odstepami co 5 min, ale byc moze sie u Ciebie juz faza utajona zaczela 🙂 U mmnie wlasnie tak sie zaczelo, ze na pocz leciutkie skurcze okresowe co 5 min, pozniej zniknely, pozniej znow sie pojawily nieco mocniejsze, ale co 15 min, pozniej co 7-10 min. Pozniej znow przerwa jakis czas zanim wrocily w podobnych odstepach - to trwalo w zasadzie caly dzien, w sumie gdzies do 1szej w nocy (od 5tej rano). Jak pojechalismy do szpitala, to zrobila mi tylko masaz szyjki, bo to przyspiesza zazwyczaj wszystko. I faktycznie, jak wrocilam do domu to sie porzadnie zaczelo. Porzadne skurcze i wlasnie tak co 5 min - i wtedy juz wiedzialam, ze jest faza aktywna. Takze trzymam za Was kciuki i informuj nas o postepach! Powodzenia w razie czego! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
jestem strasznie zmeczona... 😮 boli mnie brzuch i kregoslup...
haha no zaszalalam ania zaszalalam 😁 😁 ciekawa jestem kiedy urodze, ale lekarz jak sie wypytal o tamte terminy ktore wychodzily z usg to mowi ze bankowo w lutym urodze 😲 moze pod koniec stycznia tak + - 2 tyg 😁 😁


michasia - o w ktorym Ty teraz jestes w koncu tygodniu? Takie rozbieznosci? Brzusio masz jak na styczniowke 😉
wg usg to 32 tydzien a wg miesiaczki to 37 😁 😁 no brzuch na styczniowke waga tak samo 😁 😁 a termin na luty to mnie przeraza bo jak pomysle ze przyjdzie mi do lutego chodzic to przytyje spokojnie 70 😠 😁 a brzuch z rostepow mi chyba peknie.... 😞 nie wspominajac o kregoslupie 😮


michasia - nie pasujesz mi na 32 tydzien 😜 Ja bym na twoim miejscu byla gotowa tak jak wedlug miesiaczki - a czemu nie trzymaja sie daty miesiaczki wlasnie?? Dziwne to, nie? Bo ja rozumiem, ze po usg by sie zmienila data pare dni, ale tyle???


mi tez ta data nie pasuje 😜 powiem ci ze z miesiaczki wyliczenia tez mi sie nie zgadzaja 😠 wg moich wyliczen porod powinien byc miedy 20-25 stycznia 😁 ja chyba wiem najlepiej kiedy co i jak bylo 😜 😜 😁 a z usg oni pomiar biora wg wzrostu malenstwa a wiadomo ze jak matka mala to dziecko wielkie byc nie moze bo jak by to bylo 😮
zobaczymy kiedy bedzie chcialo to wyjdzie 😁 😁 byle by nie prenosic bo gdzies czytalam o starzejacym sie lozysku ale nic konkretnego na ten temat nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dobrze czytalas michasia. Lozysko ponoc zczyna sie starzec juz od 34 tyg, tzn wtedy osiage dojrzalosc i zaczna sie starzec Jeszcze przekazuje maluszkowi wartosci itd, ale wlasnie dlatego nie mozna przenosic ciazy i dlatego pozniej wlasnie sztucznie wywoluja jak nic sie nie dzieje do jakiegos tam czasu. No, ale faktycznie glupio...Skoro wiesz co i jak i kiedy 😮 Nie bierze pod uwage Twoich 'parametrow'? Pilnuj no tego dziwnego lekarza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie do dziewczyn które już rodziły - czy odchodził Wam czop śluzowy?? 😮 😮
bo ja w pierwszej ciąży go nie miałam , a przed chwilą byłam 2 razy w wc , i na papierze było dość dużo takiego galaretowatego , przeźroczystego śluzu 😮 za drugim razem był jakby beżowy 😮
i nie wiem co o tym myśleć 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
mam pytanie do dziewczyn które już rodziły - czy odchodził Wam czop śluzowy?? 😮 😮
bo ja w pierwszej ciąży go nie miałam , a przed chwilą byłam 2 razy w wc , i na papierze było dość dużo takiego galaretowatego , przeźroczystego śluzu 😮 za drugim razem był jakby beżowy 😮
i nie wiem co o tym myśleć 🤔


sorki kochana, ze dopiero teraz, ale nie bylo mnie przy kompie. Co do czopa, to mi odszedl, ale to juz bylo po jakims czasie odkad zlapaly mnie mocne skurcze i u mnie, z tego co pamietam, to wlasnie byl taki 'czop', taka zbita ilosc galaretowata sluzu, ale moj z tego co pamietam byl z krwia, stad wiedzialam, ze na bank musze jechac do szpitala i ze musza mnie przyjac (bo od pon rana do wtorku 14tej siedzialam u mnie w wannie na paracetamolu i czekalam az mnie laskawie do szpitala przyjma; takie poprawne skurcze co 4-5 min mialam wtedy przez jakies ok 12 godzin i wlasnie po tym czasie zauwazylam to cos, co pasowalo mi na czop). No to moze byc czop kochana, z tym ze czytalam, ze czop moze odejsc jakis tam czas przed rozpoczeciem sie calej akcji. Znalazlam to na necie:

Pierwszy okres porodu – to okres od początku rozwierania się szyjki macicy aż do uzyskania 10 cm rozwarcia. Statystycznie ten okres porodu trwa przy pierwszym porodzie ok. 14 godzin, natomiast przy drugim ok. 8 godzin, co oczywiście nie jest regułą. U niektórych kobiet wystarczą 2-3 godziny, a u innych niestety potrzeba na to dużo więcej czasu....
* 0-3 cm rozwarcia - ten etap to początek porodu. Jak go rozpoznać?

- na kilka dni przed pojawiają się często tzw. skurcze przepowiadające – są łagodne, trwają kilka godzin i same znikają,
- odchodzi czop śluzowy – na bieliźnie lub podczas wizyty w toalecie zauważysz dużą ilość śluzu o lekko brunatnym zabarwieniu,
- odczuwasz bóle krzyża silniejsze niż zwykle,
- masz biegunkę i/lub wymioty,
- odchodzą ci wody płodowe – mogą się sączyć lub odejść jednym strumieniem (wtedy nie ma wątpliwości),
- masz dreszcze na całym ciele,
- wreszcie – odczuwasz skurcze – najpierw nieregularne, a z czasem coraz częstsze i o równej częstotliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, a jak sie nie brzydzisz, to wpisz \\\'czop sluzowy\\\' w goole i ustaw na \\\'grafike\\\' i tam jest pare zdjec zamieszczonych (albo wpisz \\\'mucus plug\\\')... To cos takiego wlasnie 😜

To moze u nas sie zacznie sypac teraz na styczniowkach?? Informuj nas Aniu!! W miedzyczasie POWODZENIA I TRZYMAM KCIUKI!!!!! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
No i dobrze czytalas michasia. Lozysko ponoc zczyna sie starzec juz od 34 tyg, tzn wtedy osiage dojrzalosc i zaczna sie starzec Jeszcze przekazuje maluszkowi wartosci itd, ale wlasnie dlatego nie mozna przenosic ciazy i dlatego pozniej wlasnie sztucznie wywoluja jak nic sie nie dzieje do jakiegos tam czasu. No, ale faktycznie glupio...Skoro wiesz co i jak i kiedy 😮 Nie bierze pod uwage Twoich 'parametrow'? Pilnuj no tego dziwnego lekarza 😜
kochana ja wiem kiedy ci jak bylo wiem jakie mialam miesiaczki iilo dniowe bo zapisywalam w kalendarzu, ale lekarz uparty i twierdzi ze nie moze tak byc jak ja mowie 😮

chory czlowiek.. 🤨 wlasnie boje sie tego przenoszenia lozyska ale z drugiej strony boje sie ze beda mi wywolywac jak malenstwo nie bedzie gotowe.. 🤢 ja juz sama nie wiem.
a nie wiecie moze czy oni jakos sprawdzic moga czy lozysko sie juz zestarzalo?? niewiem np przez usg?? zaraz sobie poszukam jakis informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
mam pytanie do dziewczyn które już rodziły - czy odchodził Wam czop śluzowy?? 😮 😮
bo ja w pierwszej ciąży go nie miałam , a przed chwilą byłam 2 razy w wc , i na papierze było dość dużo takiego galaretowatego , przeźroczystego śluzu 😮 za drugim razem był jakby beżowy 😮
i nie wiem co o tym myśleć 🤔
i to druga sprawa ktora mnie zainteresowalyscie zaraz tez sobie na ten temat poszukam informacji.. ale powiem ci aniu ze taka wydzieline miewam tez ostatnio i lekarz sie mnie pytal a ja mu powiedzialam ze mam cus takiego a on powiedzial ze to jest niby stan normalny 😮 i ze jak zmieni kolor na zolty lub bardziej takie bialawy (przypominajacy ser) 😁 to wtedy najlepiej to zglosic bo to sa wtdey tak zwane uplawy 😮 😲 a i jak przy tym bedzie pieczenie, swedzenie lub nieprzyjemny zapach 😮 😲

ja bym sie jeszcze tym nie przejmowala ale jezeli ciebie to kochana niepokoi to jedz do lekarza i zapytaj. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak wogole to sie witam z wami kochane 😁
jestem zla bo moj poszedl wczesniej do pracy i w kieszeni mial tel i zadzwonil do mnie 😮 🤢 i obudzil 😠 a jak wstalam to i moje male wstalo i ugniata mi żołądek i mam mega zgage co nie daje zasnąć 🥴

madziu Ty to zawsze ostatnia piszesz posty 😁 co Ty tak do pozna robisz?? a ja to znów z rana Was witam 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki tez Was witam tak wczesnie.
Zostalam obudzona i jakos nie umiem zasnac,ale bede sie starala jeszcze przynajmniej troszke pospac pozniej.Dzis caly dzie sama jestem do 18 to sobie spokojnie poleze,zrobie obiadek...i tak jakos zleci.
Moja malutka jeszcze spi 😉
A tak poza tym zobaczysz Michasiu jak malutki sie obnizy jaka to bedzie ulga ,ze nie siedzi na zoladku juz;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obejrzalam sobie te \'\'wydzieliny\'\' bleee 😁 😁 😁 jak ktos ma zgage to nie polecam ogladania.. mnie bralo na wymioty 😁 😁 ale choć wiem co w trawie piszczy i w razie czego to już będe wiedziała ale powiedzcie mi ile przed porodem może odejść taki czop?? i jak odejdzie np podbarwiony krwią to jechać do szpitala? czy czekać na skurcze?

a i wyczytalam ze starzejace sie lozysko można okreslić przez usg bo to widać i trzeba liczyć ruchy (mam ta karte) ale często zapominam i jak maluszek jak jest barzdziej aktywny to zaznaczam godzine.. a przeczytalam że właśnie po przez ruchy tez może wyczuć że coś jest nie tak jak do wieczora było mniej niz 10 ruchów to jechać do szpitala, ponieważ gdy łozysko się starzeje mniej tlenu dochodzi do dziecka. musze jeszcze poszukac info jakis o tej pepowinie bo to mnie niepokoi najbardziej..
ale na szczescie mam robione ktg raz w tyg to jest jedyny plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Michasiu czop moze Ci odejsc nawet 2 tygodnie wczesniej.Wiec lepiej czekac na skurcze lub odejscie wod plodowych 😉 bo i tak Cie odesla z powrotem.
no tylko ze u mnie jest ta sytuacjia z tym wynikiem dodatnim gbs i on mowil ze jak co sie zacznie to odrazu jechac do szpitala wiec pytam 😁 czyli czop to nie jest pierwsza oznaka porodu ze na gwalt trza jechac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, wczoraj bardzo nie pisałam do was bo się zajęłam cukierkami na choinkę i mi zeszło z tym i potem aż ręce bolały heh 😁
U mnie synuś w brzusiu teraz chyba sobie śpi..
Ja na zgagę to wcinam powoli coś słodkiego i mi np pomaga 😜 dziwne ale prawdziwe 😜
A z taką większą ilością śluzu, to ją zauważyłam u siebie raz czy dwa..
No to widzę że styczniówki powoli zaczynają 🙂 Ais daj znać co i jak 😉
Ok później zajrzę bo idę się ogarnąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...