Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Na krótko przed rozwiązaniem ciężarna doświadcza objawów zbliżającego się porodu:
objawy ogólne – ból głowy, niepokój, kołatanie serca, uczucie gorąca, bóle krzyża;
objawy z przewodu pokarmowego – wymioty, biegunka, wzdęcia;
objawy z narządów płciowych – wzmożone upławy, uczucie nacisku w okolicy krocza;
zmniejszone odczuwanie ruchów dziecka.

Także kochana kto wie , może już czas na Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
Na krótko przed rozwiązaniem ciężarna doświadcza objawów zbliżającego się porodu:
objawy ogólne – ból głowy, niepokój, kołatanie serca, uczucie gorąca, bóle krzyża;
objawy z przewodu pokarmowego – wymioty, biegunka, wzdęcia;
objawy z narządów płciowych – wzmożone upławy, uczucie nacisku w okolicy krocza;
zmniejszone odczuwanie ruchów dziecka.

Także kochana kto wie , może już czas na Ciebie 🙂


dzidziusia bardzo czuje,bardzo ruchliwa.No ale wiele sie zgadza....
chcialabym bo juz mam dosc;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
Na krótko przed rozwiązaniem ciężarna doświadcza objawów zbliżającego się porodu:
objawy ogólne – ból głowy, niepokój, kołatanie serca, uczucie gorąca, bóle krzyża;
objawy z przewodu pokarmowego – wymioty, biegunka, wzdęcia;
objawy z narządów płciowych – wzmożone upławy, uczucie nacisku w okolicy krocza;
zmniejszone odczuwanie ruchów dziecka.

Także kochana kto wie , może już czas na Ciebie 🙂


dzidziusia bardzo czuje,bardzo ruchliwa.No ale wiele sie zgadza....
chcialabym bo juz mam dosc;(


to tylko jeszcze poczekać na skurcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tu znalazłam jeszcze coś takiego :
Poród może rozpocząć się niespodziewanie, chociaż nie wystąpił żaden z jego zwiastunów. Zwiastunem nadchodzącego porodu może być (ale nie musi):
obniżenie dna macicy, które powoduje, że masz zmniejszony ucisk na żołądek, oddychanie stało się łatwiejsze i lżejsze, pojawił się większy ucisk na pęcherz moczowy. Może to nastąpić 2 tygodnie przed porodem, a nawet wcześniej. Zdarza się, że obniżenie brzucha następuje dopiero w zaawansowanym porodzie;
skurcze przepowiadające – są to nieregularne bądź regularne skurcze macicy pojawiające się kilka dni przed porodem. Zwykle są krótkie, poniżej 45 sekund, mogą trochę boleć, zanikają po kilku godzinach. Nie mają tendencji do nasilania się;
zwiększa się ilość wydzieliny z pochwy;
wymioty, biegunka, zawroty głowy;
zmiana nastroju;
ból w okolicy krzyżowej;
przed porodem dziecko mniej się rusza i jest spokojniejsze;
zauważyłaś plamki krwi - to skutek skracania się i rozwierania szyjki macicy;
gęsty śluz podbarwiony krwią (czop śluzowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/17/73055410365545702324166.jpg/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/255/73055410365545702324166.jpg[/IMG][/URL]

hahaha 😁


Tu mi przychodzą słowa piosenki "marzenia się spełniają " 😁 😁 😁
może kiedyś 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
daguza1234 napisał(a):
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/17/73055410365545702324166.jpg/][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/255/73055410365545702324166.jpg[/IMG][/URL]

hahaha 😁


Tu mi przychodzą słowa piosenki "marzenia się spełniają " 😁 😁 😁

może kiedyś 😁 😁 😁



fajnie by było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
no too teraz to juz zaczelam sie coraz bardziej stresowac...
a dodatkowo taki jakby prad co jakis czas czuje na pipce i kosci lonowej...;/ to tez moze o tym swiadczyc?

wiem Aniu,nie zawsze jest tak jak sobie zaplanujemy 😉


Tak jak Ania napisala, kazda przezywa roznie. Moze mala sie obniza glowka i stad parcie na spojenie lonowe. Ja przy pierwszej ciazy w ogole nie mialam zadnego bolu w tych okolicach i doslownie nic mnie nie bolalo ani nie mialam zadnych potencjalnych objawow zblizajacych sie bolow czy samego porodu. Po prostu pewnego ranka obudzilam sie z regularnymi skurczami jak na miesiaczke - i ot. Staraj sie nie stresowac, ale badz czujna i wsluchuj sie w swoje cialo. Jak sie zacznie - na pewno bedziesz wiedziec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
a torby do szpitala masz przy drzwiach przygotowane ? 😉
każda kobieta odczuwa to na swój sposób , więc może u Ciebie to sygnały , że już się zaczyna 🙂


No wlasnie, torbe lepiej miej gotowa gdzies w poblizu - tak na wszelki wypadek 😉
Pamietaj, dzidzia 37-tygodniowa, to juz dzidzia pelnoterminowa, moze przyjsc w kazdej chwili od tego momentu 🙂
p.s. a jakby sie zaczalo, to oczywiscie daj znac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...