Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
michasiu - a nie za wczesnie na badanie wzroku? Takie niemowlaczki dobrze i tak jeszcze nie widza a najwczesniej chyba mozna wzrok sprawdzac po 6 m-cu zycia. Nam nikt wzroku malego nei sprawdzal, sprawdzali natomiast sluch.

Moj dziubdzius wczoraj zjadl kolo 20tej, pozniej kolo polnocy, o 4tej a pozniej juz po 7ej, wiec tez nie najgorzej 😉Wiem, ze po jedzonku nie od razu zawsze zasypia, ale grzecznie sobie lezy w lozeczku i sam sie do snu potrafi utulic 🙂

Wczoraj sie dowiedzialam, ze moja najlepsza przyjaciolka (z Polski) rowny miesiac po urodzinach Jared'a (a dzien po urodzinach Oskarka) zostala mamusia, jupi 🙃 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daga - no to ladnie Julcia wazy 🙂 Szkoda, ze tez nie macie tych pneumokokow bezplatncyh 🤨 Bo faktycznie sumy kosmiczne za te szczepienia 😮 Ja Oskarka szczepilam i wsjo bylo ok i tego tez bede szczepic, no ale tak jak napisalam...u nas one sa darmowe 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasiu no zapytaj sie nastepnym razem. Wydaje mi sie, ze gdzies kolo 6m -ca mozna, ale tez nie jestem na 100% pewna 😉

daga- no bardzo drogie, 2x 300 to juz jest 600, do tego chyba z 3 dawki tych pneumo i chyba taka sama cena, co? To w sumie jak sie podliczy, to czyjas wyplata cala moze byc 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasiu ja do okulisty chodze co 2 tyg - tak mam skierowane ze względu ze to wcześniak, ale teraz okulista jedyne co moze sprawdzić to czy nerwy wzrokowe rozwijaja się prawidłowo. Tez się zastanawiam nad wzrokiem małego bo oboje nosimy okulary a ja na dodatek od urodzenia nie widzę na jedno oko, więc tym bardziej się niepokoję o wzrok małego ale teraz za wcześnie na to. Dziwne że ty nie dostałaś skierowania do okulisty skoro to wcześniak.

Dominik już waży 3600 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
dziś była u mnie ciocia, moja kuzynka urodziła miesiąc przede mną i jej Borysek też ma takie kolki, też tylko na rękach i też ma charakterek więc to u nas chyba rodzinne 😁
mleko bezbiałkowe chyba pomaga (obym nie zapeszyla) bo Kacper zrobił się spokojny w miarę i już się aż tak nie pręży 🙂 noc była spoko i dzień też, dużo spał 🙂
więc i ja się pochwalę jego wagą - wczoraj wynosiła 4880g :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
no te szczepienia sa strasznie drogie... powinny byc za darmo.. ale to Nasza Polska ciagna z tych biednych ludzi jak tylko moga i jeszcze marudza ze malo dzieci sie rodzi.. 😮
aga to Twoj kawal chlopa juz 🙂 super
daga a probowalas dac jej czopek? czy z marudzeniem nie ma tragedii?
doncia no mnie tez to dziwi... zapytam sie na bilansie nie zaszkodzi przeciez sprawdzic..
widze ze Twoj Dominis wazy podobnie do mojego 🙂 moja mama sie smieje ze powoli Kacperkowi drugi podbrudek sie robi 😁 😁

ja dzis spalam moze ze 2 godziny 😞 maly taki marudny byl 😞 glowa mi peka a jeszcze moze dzis polozna przyjechac i musze ogarnac na szybciocha dom a maly mi sie budzi co chwile.. 😞 teraz usiadlam zeby odsapnac... 😁
ile u was razy byla juz polozna?
a aga jak tam Twoja? 😁 Żyje??? 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spac mi sie chce 😁

Co naskrobalyscie? 😜

My sie juz z polozna w ogole nie widujemy, zostalismy \'przekazani\' pod opieke do health visitor. Przyjdzie do nas w poniedzialek 25go, to maly bedzie mial 6 tygodni. Wtedy tez ide na kontrole do lekarza ogolnego (u nas ogolny prowadzi, gdyby cos bylo powazniejszego nie tak, wtedy do pediatry w szpitalu daja skierowanie), no i wtedy tez bede miec kontrole ja po tej cesarce i w ogole po porodzie. No i musze sie umowic na szczepienie w 6 tyg. A 20go w srode mamy wizyte w szpitalu na usg bioderek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie położna była 2 razy ale podpisałam jej 3 obecności bo nie miałam już czasu na spotkania z nią.
Standard jest taki że do 8 tygodni życia położna ma przyjść 4 razy albo 5 nie pamiętam. Przez to że byliśmy w szpitalu przez 4 tż to nam mało czasu zostało na wizyty położnej, ale mi ona do szczęścia nie potrzebna, dajemy rade sami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
zaglądam tylko na chwilkę , bo Kubuś dziś w nocy i w sumie cały dzień jakiś marudny , najlepiej to cały czas na cycu siedzieć 😁 śpi po 45min czasem godzinę trochę possie cyca i znów zasypia . Jestem zmęczona tą dobą , aż normalnie dałam małemu smoka , żeby trochę possał go i może ciut pomogło . Staram się dużo pić , żeby nie było problemu z pokarmem i wydaje mi się że mam go sporo , mam nadzieję , że ta noc będzie dużo lepsza niż poprzednia 🙂
więc dobrej nocki i Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!
daga slyszalam wlasnie ze po szczepieniach czesto dzieci maja stan podgoraczkowy 😞 i sa marudne dlatego ja juz kupilam czopki ale chyba kupie te co doncia pisala 😉
ania ja tez padnieta po nocce jestem takze sie nie martw nie jestes sama 😉 w dzien ciut lepiej bylo 🙂 bylismy na spacerku i troszke pospal chociaz 🙂
maly juz taki ciekawy swiata jest az milo popatrzec dzis lezal sobie troszke na rekach u mamy potem u taty spokojnie i sie rozgladal 🙂

ciekawe jak tam moja noc dzis bedzie wygladac.. jeszcze jutro znajomi wpadaja 🤨 moj znow bedzie pic i zas wszystko na mojej glowie 😠

nawet nie mam pomyslu co do jedzenia przyszykowac.. 😞 jakies porady?? 😉
ide malego nakarmic i lulu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej.

My mialymy ostatnie karmienie o 23.30 ...poznie spanie do 4 😉 a potem to juz 2 godzinki i pospane;p
Malutka nadal ma delikatna ta goraczke,wiec jeszcze z ia nie wychodze na dworek...trudno,..
nie wiem czemu tak dlugo jej sie to utrzymuje,bo dawalam czopki;...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

My dziś ładnie spaliśmy ostatnie karmienie o 21 i później o 2.30 się obudził a następnie o 6 🙂 ciągu dnia co 2 godzinki butle dostaje.

Dziś znów jakiś marudny jest, teraz akurat śpi ale jak nie śpi to płacze, jakby mu coś było. Brzuch ma miękki, nie ma gorączki, troche może gulgocze ale jakoś nie specjalnie. Nie wiem czy dzwonić po lekarza czy czekać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieńdoberek 🙂

Nocka przespana wzorowo 🙂
Wczoraj wieczorem był u nas lekarz. Płucka czyste, katarek wewnątrz gdzieś zalega i dlatego tak charkocze czasami, bo odkaszlnąć nie potrafi.

Pierwszy raz lekarz stwierdził, że to dobrze że mały ma wysypkę pokarmową na twarzy. Dobrze bo dostaje dużo składników odżywczych i jego organizm poprzez wysypkę i zielone kupki uczy się walczyć z alergenami. Jakby tego nie miał a jadłabym tylko ziemniaki z marchewką i ryżem to mleko i jego organizm były by ubogie w witaminy i inne potrzebne (i nie potrzebne) składniki. Podoba mi się takie podejście - a nie jak w szpitalu, tego nie wolno, tego nie wolno i w zasadzie pozostały mi tylko ziemniaki z ryżem i marchewką ugotowaną - a tu też słyszałam że czasmi brokuł potencjalnie wzdymajacy jest lepszy od marchewki - i bądź tu mądry.

W tygodniu nawet w KFC byliśmy bo już byłam na takim głodzie, że musieliśmy 🙂 Jedno mleko wylałam po moim niewskazanym posiłku a później normalnie karmiłam swoim. Czasami tak trzeba odskocznie zrobić na coś bardzo niewskazanego, żeby nie zwariować i nie stracić zapału do karmienia piersia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu dalej cisza 😁
nic mi się nie chce, mam dość tej pogody, niech już przyjdzie wiosna 😞
mój maluch płacze coraz mniej, ale za to jest już tak ciekawski, że wszystko musi widzieć bo się denerwuje, a okno i tv to już obowiązkowo, lubi światełka 😁 kolek też trochę mniej ale jeszcze są... Teraz śpi sobie na moich kolanach no bo przecież lozeczko to zło najgorsze...
A mnie naszła taka refleksja, że....... TĘSKNIĘ ZA BRZUSZKIEM, FAJNIE BYŁO MIEĆ TAKĄ kręcącą się PIŁECZKĘ 😁 ha ha a tak się zarzekałam, że tak mi źle było, jednak się zapomina o tych gorszych chwilach... Ale nigdy, a już napewno przez najbliższe 10 lat nie zamierzam tego brzucha na nowo wypełnić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście zajęte nasze mamusie 🙂
doncia logicznie rzecz biorąc to jest coś w tym co mówisz, by jeść różnorodnie... Ale ja od kilku dni odstawiłam nabiał i widzę, że wysypka zeszła, więc pewnie mała ma na to alergię 😞 Więc muszę tego unikać, cóż zrobić... Dobrze, że to tylko wysypka, czasem alergia objawia się trudnościami z oddychaniem i wstrząsem anafilaktycznym, a to już zagraża życiu...
Poza tym Tosiulka nie sprawia większych problemów. W nocy jak dotąd śpi od 19:00-20:00 do 1:00, następna pobudka na karmienie o 4:00, później o 6:00 i dalej jak Bóg da 😉 dziś wzięłam ją do łóżka i karmiłam na wpół śpiąca i przeciągnęłyśmy do 9:00 😉 Na spacery chodzimy codziennie. Dziś tylko pół godzinki, bo nie ma gdzie chodzić- albo wieje tak, że aż głowę urywa albo drogi oblodzone i ziiimno. W tym tygodniu czeka nas szczepienie, we czwartek się wybieramy...już się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe agucha aż 10 lat?? 🙂 Ja zaraz po porodzie powiedziałam mężowi, że niestety, ale Tosia nie będzie miała braciszka 😉 Teraz już inaczej na to patrzę i dopuszczam myśl o kolejnym dziecku 😉 Ale za brzuszkiem tęsknię tak jak Ty, ciąża to dla mnie był piękny czas, super się w niej czułam i super się czułam z brzuszkiem 🙂 Tak wyjątkowo 🙂
Ja Tosi już teraz nie pozwalam się wgapiać w tv, po prostu trzymam ją tak by go nie widziała, a jak będzie starsza, to całkiem nie będę go włączać. Teraz zabawiam ją grzechotkami i swoimi minami i śpiewami 😉 Patrzy uważnie i się uśmiecha do nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi w szpitalu też kazali odstawić nabiał bo niby po tym Dominik miał kolki. Nie jadłam nic nabiałowego przez prawie miesiąc i lekarz, który przyszedł do nas na wizyte domowa stwierdził że to szaleństwo żebym zupełnie nic nabiałowego nie jadła. Kazał mi wprowadzic pomału jakieś jogurty czy sery żeby nie na raz za wiele. Tak też zrobiliśmy. Wysypki jakieś ma ale jest ok.

Ja też tesknie za brzusiem, szczególnie że krótko go miałam i nie doczekałam się ogromnego brzucholca z którym ciężko się przemieszczać 🙂

Mój mąż chyba woli poprzestać na jednym dziecku. Stwierdził ostatnio że woli dac jednemu wszystko co możemy niż dzielić na pół. Niby coś w tym jest ale ja chciałabym jeszcze spróbować 🙂.

Pożyjemy zobaczymy 🙂

Właśnie wróciliśmy z rehabilitacji. pani była zachwycona postępami Dominika. Juz fajnie trzyma główkę na wznak, nie "ściąga" go na lewą strone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi w szpitalu też kazali odstawić nabiał bo niby po tym Dominik miał kolki. Nie jadłam nic nabiałowego przez prawie miesiąc i lekarz, który przyszedł do nas na wizyte domowa stwierdził że to szaleństwo żebym zupełnie nic nabiałowego nie jadła. Kazał mi wprowadzic pomału jakieś jogurty czy sery żeby nie na raz za wiele. Tak też zrobiliśmy. Wysypki jakieś ma ale jest ok.

Ja też tesknie za brzusiem, szczególnie że krótko go miałam i nie doczekałam się ogromnego brzucholca z którym ciężko się przemieszczać 🙂

Mój mąż chyba woli poprzestać na jednym dziecku. Stwierdził ostatnio że woli dac jednemu wszystko co możemy niż dzielić na pół. Niby coś w tym jest ale ja chciałabym jeszcze spróbować 🙂.

Pożyjemy zobaczymy 🙂

Właśnie wróciliśmy z rehabilitacji. pani była zachwycona postępami Dominika. Juz fajnie trzyma główkę na wznak, nie "ściąga" go na lewą strone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...