Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też już po obiadku. Strasznie mnie z nóg ścieło, położyłam się ale że nie lubie spać w dzień to zabrałam sie za pieczenie ciasta i sprzątanie, później może na spacerek do parku się wybiorę a to raczej pod wieczór jak sie ochlodzi. Teraz i tak muszę ciasta pilnować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.mamaebaby.eu/serwisy/pliki_z_g3m podaje wam stronke na ktorej mozecie za darmo sciagnac 1 bajke dla dzieci a w zamian za wyslanie i zarejestrowanie sie na tej stronie dostaniecie po butelce z avent 🙂 wszystko dokladnie opisane na tej stronie. nudzi mi sie i grzebie po internecie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w ten niedzielny poranek.
Wczoraj wieczorem źle się czułam, wszystko mnie bolało.. w dodatku córcia zamiast dać mamie pospać to co trochę mnie wołała.
Dziś będziemy leniuchować, może wyjdziemy na spacerek po obiadku. Tzn jak się będzie chciało mężusiowi wyjść na spacer.
Dobra miłego dnia wam życzę papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
ale dzis piekny dzien 🙂 ale dzis postanowilam wogole nie wstawac z lozka i jeszcze nawet w pizamie jestem 🙂 moj zrobil obiadek 🙂 na dworze ani razu nie bylam za goraco... 🙂 ale lezac bardziej czuje ze brzuch na dole mi twardnieje, nie wiem z jakiego powodu to sie dzieje 😞 wizyte u lekarza mam dopiero 17 wrzesnia i niewiem czy pojsc wczesniej i zglosic, nie chcem zeby to wygladalo ze z byle powodu latam po lekarzach... milego dzionka zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej
ale dzis piekny dzien 🙂 ale dzis postanowilam wogole nie wstawac z lozka i jeszcze nawet w pizamie jestem 🙂 moj zrobil obiadek 🙂 na dworze ani razu nie bylam za goraco... 🙂 ale lezac bardziej czuje ze brzuch na dole mi twardnieje, nie wiem z jakiego powodu to sie dzieje 😞 wizyte u lekarza mam dopiero 17 wrzesnia i niewiem czy pojsc wczesniej i zglosic, nie chcem zeby to wygladalo ze z byle powodu latam po lekarzach... milego dzionka zycze


Cześć Dziewczyny

Michasia masz tak jak ja z tym twadnieniem, też jak leżałam czułam je bardziej. Na początku brałam nospe rozkurczowo - jest bezpieczna w ciąży, w przeciwieństwie do skurczy (twardnienia). Co prawda czytałam gdzieś że od 18-20 tc macica przygotowuje się już do porodu i dlatego te skurcze mamy. Jednak jak są silne są niebezpieczne, bo mogą wywołać przedwczesny poród. Nie wiem jak tobie twardnieje czy na całej macicy czy tylko miejscami. Ja miałam tak, że czułam ucisk na całej macicy, a momentami robiły mi się wręcz góle twarde jak kamień i było je normalnie widać. Czasami miałam skurcze co pare minut i poźniej kilka godzin przerwy. teraz dostaję Fenetrol czy jakoś tak - jest to silny środek rozkurczowy dla ciężarnych i prawdopodobinie będę już go brała do końca. Moja znajoma też to brała i jak odstawiła w 38 tc na następny dzień urodziła.
Lekarze zalecają odpoczynek, mi leżenie w łóżku wcale nie pomagało, wręcz przeciwnie, bolały mnie plecy i psychicznie już nie wytrzymałam musiałam wrócić do pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

jak sie macie po Upalnym dniu>??

My dzis Rodzince-Tescią,oznajmili ze bedziemy miec SYNKA!! ucieszyli sie nawet bedzie to ich 2 Wnuk bo juz maja 5miesiecznego Kube a w 2013 beda miec jeszcze 2 Wnucząt naszego Maksymka i niespodzianke marcowa. Natomiast z imieniem bylo gorzej nie podoba im sie.... 🤢 🤢 Trundo sie mowi...Oni tz tesciowa by chciala go nazwac Tomasz albo Mariusz co mi sie kompletnie nie podobaja te imionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Werka-Merka napisał(a):
hejka

jak sie macie po Upalnym dniu>??

My dzis Rodzince-Tescią,oznajmili ze bedziemy miec SYNKA!! ucieszyli sie nawet bedzie to ich 2 Wnuk bo juz maja 5miesiecznego Kube a w 2013 beda miec jeszcze 2 Wnucząt naszego Maksymka i niespodzianke marcowa. Natomiast z imieniem bylo gorzej nie podoba im sie.... 🤢 🤢 Trundo sie mowi...Oni tz tesciowa by chciala go nazwac Tomasz albo Mariusz co mi sie kompletnie nie podobaja te imionka


Moim teściom też imię nie pasuje, teściówce podoba cie Ivo, ale to w ogóle nie wchodzi w rachubę. I tak imię wybierają rodzice, a oni już swoje dzieci ponazywali, więc niech teraz przyjmą do wiadomości decyzje swoich dzieci. Co prawda ja na początku też do tego imienia podeszłam sceptycznie ale wszystkie inne propozycie męża były nie do przyjęcia. Więc zostal puki co Dominik i mama Dominika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
michasia24 napisał(a):
hej
ale dzis piekny dzien 🙂 ale dzis postanowilam wogole nie wstawac z lozka i jeszcze nawet w pizamie jestem 🙂 moj zrobil obiadek 🙂 na dworze ani razu nie bylam za goraco... 🙂 ale lezac bardziej czuje ze brzuch na dole mi twardnieje, nie wiem z jakiego powodu to sie dzieje 😞 wizyte u lekarza mam dopiero 17 wrzesnia i niewiem czy pojsc wczesniej i zglosic, nie chcem zeby to wygladalo ze z byle powodu latam po lekarzach... milego dzionka zycze


Cześć Dziewczyny

Michasia masz tak jak ja z tym twadnieniem, też jak leżałam czułam je bardziej. Na początku brałam nospe rozkurczowo - jest bezpieczna w ciąży, w przeciwieństwie do skurczy (twardnienia). Co prawda czytałam gdzieś że od 18-20 tc macica przygotowuje się już do porodu i dlatego te skurcze mamy. Jednak jak są silne są niebezpieczne, bo mogą wywołać przedwczesny poród. Nie wiem jak tobie twardnieje czy na całej macicy czy tylko miejscami. Ja miałam tak, że czułam ucisk na całej macicy, a momentami robiły mi się wręcz góle twarde jak kamień i było je normalnie widać. Czasami miałam skurcze co pare minut i poźniej kilka godzin przerwy. teraz dostaję Fenetrol czy jakoś tak - jest to silny środek rozkurczowy dla ciężarnych i prawdopodobinie będę już go brała do końca. Moja znajoma też to brała i jak odstawiła w 38 tc na następny dzień urodziła.
Lekarze zalecają odpoczynek, mi leżenie w łóżku wcale nie pomagało, wręcz przeciwnie, bolały mnie plecy i psychicznie już nie wytrzymałam musiałam wrócić do pracy 🙂
ja wlasnie mam tak jak ty macica cala mi twardnieje. i to jak leze a jak chodze to nic nie czuje... niewiem zobaczymy jak w tym tyg nie przejdzie to pojade do lekarza, i tez dzis mialam tak ze doslownie gula mi wyskakiwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
doncia to lekarz przepisal ci tabletki rozkurczowe? i ile razy mowilas o tym lekarzowi az przepisal ci tabletki?


Nospe wzięłam po rozmowie telefonicznej, a te tabeletki to na wizycie od razu mi lekarz przepisał, inny dziwił się trochę bo są strasznie silne, dlatego mam kołatania serca, ale wolę ja się telepać, niż żeby maluszkowi było coś nie tak 🙂 Nospe zwykłą możesz bez problemu kupić w aptece, ona ma 40 mg forte ma 80 ja brałam tą forte bo akurat miałam w domu, zobacz może tobie ta zwykła pomoże a jak nie to weź dwie.

Aha i najważniejsze o czym nie wiedziałam a nie pamiętam czy już pisałam, zostałam przez to ochrzaniona przez 3 lekarzy w szpitalu (tam też wylądowałam któregoś wieczora ze skuraczami)
NIE WOLNO DOTYKAĆ BRZUCHA!!! Jak ci twardnieje, masz skurcz trzymaj ręce z dala od niego, bo niestety nasz dotyk powoduje że jeszcze bardziej się napina 😞 a zawsze rozmasowywałam sukrczone mięćnie czy to karku, czy łydki 🙂

Nie martw się, jak masz telefon do położnej lub lekarza to może zadzwoń, jeśli sama boisz się brać nospe, ale spokojnie on pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nospe akurat w domu 🙂 tak ze jak cos to bede brac jak po niej nie minie to juz pojde do lekarza niech mnie do szpitala na konkretne badania wyslle zebym wiedziala co i jak. wow to faktycznie masz mocne te tabletki 🤪 ale jak pomagaja to bierz, no i kiedys pisalas o tym glaskaniu brzucha. tez nie raz ktos mi mowil o tym ale ciezko czasami sie oprzec a zwlaszcza jak czujesz jak sie niuniek kreci az korci dotknac brzusia 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dokładnie, dotykanie brzucha jest chyba syndromem kobiety w ciąży 🙂 to jak odruch bezwarunkowy, po prostu ręce same lgną do brzusia 🙂

Michasia, chyba tylko z nas takie ranne ptaszki 🙂 Jakaś cisza na forum przez weekend nastała, pewnie teraz jak będę w pracy wszyscy się rozpiszą i wieczorem będę miała dużo czytanie 🙂

Dziś ide drugi raz na połówkowe USG tym razem do swojej przychodni, ciekawe czy coś powie o moim serduszku małym i tych zwapnieniach które ma 😞 lub juz ich nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bede trzymala kciuki zeby bylo wszystko bylo ok 🙂 ja dzis zrobilam sobie spacerek do sklepu zeby kupic kukurydze 🙃 taka mnie ochota naszla 🙂 i teraz jak sobie usiadlam to brzusio zaczol bolec 🤨 to chyba znak ze musze naprawde sie oszczedzac. dzis do samego wieczorka sama bede moj poszedl do pracy ... wstawilam pranko i chyba to dzis na tyle, bede musiala poleniuchowac 🙂 doncia ty tez sie oszczedzaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 co raz zadziej mam czas tu zagladac 😞 ale postaram sie to zmienic 🙂
Jak sie czujecue?
bo u mnie dziwne zmiany, do tych czas nie wymiotowalam wcale, jakos tydz temu zdazylo mi sie po raz pierwszy i w tym tyg tez chyba 2 raz a to dziwne bo przeciez czulam sie ok od poczatku ciazy nie mialam zadnych nudnosci a tu w 18 tyg sie pojawly 😞
zastanawiam sie czy to nie czasem od tych witamin ktore wlasnie zaczelam brac,lekarz kazal mi odstawic kwas foliowy i zaczac brac te witaminki.....ehh sama nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobietki...
agasiulec pewnie od witamin masz te nudności...chyba powinnaś spróbować innych skoro na te masz taką reakcję

michasiu nie martw się brzuszkiem twardniejącym, na pewno wszystko jest ok. ja sobie biorę no spę jak mnie coś zaczyna ciągnąć albo boleć. wprawdzie nie twardnieje mi bo pewnie jeszcze za malutki jest. jak będzie Cię długo trzymało to jedź do szpitala i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doncia jakie zwapnienia?? chyba coś przeoczyłam 😞 ja zamierzam się zarejestrować do prywatnej kliniki na badanie serca płodu. kosztuje 335 zł 😲 ale chyba będę spokojniejsza jak się dowiem że wszystko jest dobrze. takie badanie robi się między 21 a 24 tc. więc dla mnie to będzie około 20 września.
już się nie mogę doczekać zajęć w szkole rodzenia. mam nadzieję, że zaczną się zgodnie z planem we wrześniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. Ale dziś upał 🤢 nie chce się wychodzić z domu, ale jak trzeba to trzeba.
Mnie brzuszek boli i ciągnie na dole tak jak mam szew po cesarskim podczas spacerów i ogólnie jak się zmęczę. Ok mamuśki zajrzę do Was troszeczkę później bo muszę coś na obiadek zrobić, tylko nie wiem co bo ostatnio moja córcia ma brak apetytu i jeść nie chce. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
Doncia jakie zwapnienia?? chyba coś przeoczyłam 😞 ja zamierzam się zarejestrować do prywatnej kliniki na badanie serca płodu. kosztuje 335 zł 😲 ale chyba będę spokojniejsza jak się dowiem że wszystko jest dobrze. takie badanie robi się między 21 a 24 tc. więc dla mnie to będzie około 20 września.
już się nie mogę doczekać zajęć w szkole rodzenia. mam nadzieję, że zaczną się zgodnie z planem we wrześniu 🙂


Te zwapnienia mogą być wynikiem przeziębiena mojego na początku ciąży, bo one występują właśnie po stanie zapalnym u matki. W 30 tc ponownie pójdę na USG do tej przychodni, żeby sprawdzić czy się wchłoneły bo podobno się wchłaniają jeśli to nic groźnego. ten konowąl u którego dziś byłam ani słowem się nie odezwał że coś nie tak, dopóki sama nie powiedziałam mu że juz wcześniej robiłam badanie i wykazało zwapnienia. Wtedy potwierdził ze faktycznie jest biała plamka, ale nie ma co się przejmować 🙂

Nie mniej w 30 tc pójdę znowu tak gdzie czuję się bezpieczniej a lekarz udziela wyczerpujących informacji. Tam połówkowe trwało 35 min tutaj 15 min. Tam lekarz policzył paluszki u raczek i nózek, ten policzył ale kończyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...