Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry kobietki 🙂

U nas aż tak zimno nie było bo skończyło się dzisiaj rano na -20 i autko mężowi bez problemu odpaliło 🙂

Zuziek też bym się przeszła na studniówkę... ale w moi wieku to już można tylko powspominać tamte chwile:P

Angela to mamy USG połówkowe razem 🙂 napisz jutro jak tam maleństwo się rozwija... a idę na 4D więc też postaram podzielić się z Wami odczuciami po wizycie 🙂 a i trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie, czy wszystkie wybieracie się na usg 3 lub 4D?
Ja przez moje łobuziątko odpuściłam sobie to badanie, obawiam się, że wydam kaskę a ono znowu nie pokaże kim jest, może buźkę zasłoni itd. Trochę mi żal 😞 ale stwierdziłam, że fotki zwykłego chyba mi wystarczą i oglądanie podczas wizyty.

Agulka też czekam na wieści po tym usg 🙂 Na pewno będziesz miała fajną pamiątkę 🙂 Trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka my idziemy na USG 4D z jednej strony żeby właśnie zobaczyć buzinkę, sprawdzić czy będzie synuś czy córcia (bo narazie się ukrywa, a lekarka też nie wysilała się za bardzo), ale z drugiej strony -to co ważniejsze- chcemy zobaczyć czy rozwija się prawidłowo... Czytałam ostatnio co z takiego badania można wynieść i jest tego sporo(jak pracuje i wygląda serce, nerki, wątroba itd. wody płodowe, pępowinę, po bardziej widoczne "skazy" rozszczepioną wargę, wodogłowie.

Nie zawsze jest też możliwość zobaczenia tych wszystkich rzeczy bo i dzidzia musi być dobrze ułożona, ale ponoć jak źle widać lekarz każe przyjść innym razem i nie pobiera wtedy opłaty za wizytę. Z tym, że to już zależy od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 4D przy badaniu połówkowym ... ale dopiero 5 lutego , już nie mogę się doczekać... fakt , wydatek spory , ale w porównaniu z centralną Polską to nie jest tutaj jeszcze tak fatalnie drogo ... miałam też 4D przy okazji badania genetycznego w 14 tygodniu , zapłaciłam 150zł , dostałam 2 zdjęcia i płytkę.
Ale pamiątka super , zdjęcie mojego Maleństwa postawiłam sobie na kominku... 🙂 🙂 🙂

Czekam z niecierpliwoscią na Wasze relacje po badaniu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my też sie wybieramy na to usg ale gdzieś wyczytałm że najlepiej po 24 tc więc jeszcze troszkę się wstrzymamy a najbardziej to nam chodzi o to czy dzidzia zdrowa i czy prawidłowo się rozwija noi pamiątka niesamowita 🙃

laaf teraz już jest -24 ale rano to była masakra a mieszkam 60 km od Radomia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc ale mialam problem z netem wczoraj ;(

ja ide na USG polowkowe juz 3 lutego wtedy bede w 24tc i moze zrobie tez 3D bo ostatnio jak bylam na genetycznym to misio niechcial pokazac buziuni heh
ale moze teraz zobaczymy czy to na 100% dziewuszka czy chlopak bo tu lekarze maja rozne zdania na ten temat heee ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wizyte u lekarza dopiero 1 lutego ale usg mówił że mi nie zrobi;( ze na nastepna wizytę, no ale kto wie, może zrobi 😉 ostatnio tez nie chciał ale mi zrobił he he 😉 niestety nie chodzę prywatnie ale usg ma w gabinecie,a na 3d pójde dopiero po 24 tc. Mówił, że wtedy lepiej wszystko widac. Mój mały ostatnio duzo sie rusza, nie wiem czy nie za często czasem??? Ja pierwszy raz w ciazy to nie wiem.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki

Ehh...ja to dopiero idę na 3d za 4 tyg moze 5 tyg, gin powiedziala ze lepiej wtedy widac wszystko. Jeszcze trochę musze poczkać 😞

Staram się namówić mojego mężulka na mały remoncik w naszym pokoju przed przyjsciem Julci. Oby się udało 🙂

Miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki,

ja na usg położnicze idę 8 lutego i to jest termin sztywno ustalony przez lekarza. Będę wtedy w 24 tygodniu... Na usg genetycznym które miałam w 14 tygodniu lekarz zrobił nam zdjęcie Małego w 3D i mimo, że buźka jeszcze była niewyraźna to widać było oczka, nosek, uszko, rączkę także pamiątka niesamowita.

Jak tak czytam, to widzę, że nasz Maluch szybko zaspokił ciekawość rodziców, bo już na usg genetycznym lekarz powiedział nam, że na 90% będzie chłopak, a przy kolejnj wizycie tylko to potwierdził.

Więc dziewczyny trzymam kciuki aby ta która jeszcze nie wiem a chce wiedzieć kto tak fika w jej brzuszku dowiedziała się o tym przy najbliższej wizyce u lekarza.

Miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chyba też nie będe szła na USG 3/4D

a co do dnia maturzysty czasem nazywają to dniem ŻAKA albo jakoś tak nie w każdej szkole to jest ale coraz więcej szkół to wprowadza hehe 😜 było fajnie ale szybko się zmęczyłam :P dołączam zdjęcie z odpoczynku :P [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/monis.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie (Lublin) usg 3d/4d kosztuje 200 zł (przy ciąży pojedynczej... przy mnogiej 'tylko' 360 zł :]) dlatego usg połówkowe będzie zwykłym usg. W przyszłym tygodniu mają nam oddawać klucze do mieszkania, więc każdy grosz się przyda. Za 200 zł może uda nam się jeden pokój pomalować 🙂 a na usg 3d albo 4d pójdziemy innym razem, jeszcze 20 tygodni przed nami, więc czasu jest sporo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...