Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

fatalnie sie z rana czulam, teraz juz lepiej,jakies maskaryczne fronty ida przez Wrocław chyba i tak mnie glowa bolala, ze juz sama nie wiedzialam co ja mam ze soba zrobic.Na szczescie juz jest duzo lepiej... 🙂

Macie dziewczyny przeboje z tymi lekarzami.Dobrze, ze dopielyscie swego.Zdrowie naszych Dzieci jest najwazniejsze i nikt nie moze oceniac naszego samopoczucia w ciazy, bo my wiemy najlepiej jak sie czujemy.

Ja jutro mam wizyte nie spodziewam sie rewelacji, pewnie pobiezne usg, bo na takie porzadne to jeszcze 4 tyg bede musiala czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki 😉

dzisiejszy dzien w szkole przeżyty 😉 3 spr. napisane :P hehe ale to nie koniec dzisiaj tylko na chwilke nadrobić 8 stron 🤪 (oszalałyście) :P i napisać posta że żyje hehe i dalej w książki bo jutro 2 kartkówki z jezyków i dwa spr. masakra... ale trzeba ścisnąć pośladki i mieć potem z głowy 😜 hehe...

dowiedziałam się dzisiaj kiedy mam matury ustne 14 maja polak i 20 maja niemiecki doszłam do wniosku że po 20 maja moge się już rozpakować 😜 i nie bedzie mnie nic obchodzić ale przed 20 maja nawet niech te moje maleństwo nie myśli wychodzić 😜 hihi

miłego dnia kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki

ja byłam dzisiaj na spacerku i się troszkę rozruszała, troszkę połaziłam po sklepach kupiłam zajączka i jajeczka he he takie ładne kolorowe 🙃 🙃 🙃

kkasia, komsi przerąbane macie z tymi lekarzami moja też nie jest pierwszej młodości ale żadnych problemów mi nie robi i od listopada jestem na zwolnieniu ale u mnie to troszkę inna sytuacja z pracą i nie mogę przerwać zwolnień bo mi nic nie będzie się należało i ona dobrze wie co przeszłam i ogólnie spoko babka jest 😉

dzisiaj cały dzień mam zgagę 🥴 i nic nie pomaga i to już chyba tak będzie do samego końca niestety 😞
u mnie teraz dzień bez zgagi to święto he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kosmi przerypane z takimi lekarzami... kobiecie w ciąży nie wolno się denerwować a tu na dzień dobry w gabinecie można się wkurzyć...

Ja właśnie wróciłam od lekarza rodzinnego (poszłam po tą receptę na luteinę) bez problemu załatwiłam wszystko 🙂 i już jestem spokojniejsza. A o mało zrypa też nie dostałam bo całe 1,5 roku jestem w śląskim funduszu zdrowia a nie zapisałam się do żadnego lekarza :P (byłam zdrowa więc po co? :P) a i przy okazji mam godzinny spacer zaliczony (czas przejścia ciężarówki z przychodni zahaczając o warzywniak 🙃 ).

Zuziek po takiej dawce nauki Twoje dziecko będzie bardzo szybko chłonęło wiedzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idac tam z rana mialam dzikie przeczucie, niecierpie zastepstw,ale wiecie co jest najsmieszniejsze zeby krowie chociaz cos z tego ubylo, ze da i ten cholerny swistek. A tu nic nie dosc ze wpadla na zastepstwo, obslugi usg nie znala do konca bo za nowoczesne dla niej bylo...to jeszcze ja musialam sie z nia licytowac. Jak sie wkurze to zrobie sobie termin jeszcze jeden jak moja wroci, bedzie juz w nastepnym tyg ale wszystko juz pelne wiec za dwa tyg do niej pojde wrrr.

Zuziek Ty gigancie! Ogarniaj ogarniaj;]

Kkasia27, zebym wiedziala ze bedzie zastepstwo zrobilabym termin na tydzien wczesniej, hmmm a moze powinnam sie doszukiwac szwabskiej wredoty w starej no wiecie fance kolegi a 😉 Antypolskiego nastawienia, moze ja jakis przystojny Polak kiedys wyrolowal 😉))kit jej w oko. Postaram sie w wawce zalatwic sprawe. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem czy mi wejdzie dzisiaj coś do głowy... tak mnie mocno brzuch boli... 😞 wziełam no-spe i mama powiedzialażebym się położyła do łóżka... dostałam jakiś skurczy ;/ takie jakby zdrętwienie brzucha i ciągnięcie w dół... masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziakupoloz sie i odpocznij i staraj sie nie dotykac brzucha.

we Wroclawiu sie unormowalo i nawet fajny zachod slonca byl.Ale popoludnie to istny meksyk slonce i za chwile zamiec sniezna i tak w kolko:/

Kruszynka jak tam na 3d, jakie wrazenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf laaf laaf znalazlam cos dla Ciebie, popatrz na to:
http://www.babymama.pl/Przyszla-mama/Elle-TENS-stymulator-bolu-porodowego/flypage.tpl.html

http://www.babymama.pl/Przyszla-mama/Obi-TENS-stymulator-bolu-porodowego/flypage.tpl.html

czytalam kiedys o tym sposobie uśmierzania bolu porodowego, podoobno na zachodzie to jest czesto wybierana metoda, ale oczywiscie do ans jeszcze nie dotarla.


http://www.babymama.pl/Karmienie/Dodatki-do-karmienia-piersia/Butelka-dla-kobiet-karmiacych-250ml-Medela/flypage.tpl.html
tu popatrzcie dziewczynki znalazlam fajna butelke i nie droga.

http://www.babymama.pl/Karmienie/Dodatki-do-karmienia-piersia/SNS-System-wspomagajacy-karmienie-Medela/flypage.tpl.html

a tu taka ciekawostka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 ja właśnie wróciłam do domu z usg. Oczywiście nasze małe wstydliwe nadal ukrywa swoją płeć 🙃 nóżki ściśnięte razem, nic nie można było dojrzeć. Oczywiście zdrowiutkie jest, waży koło 900 gram, ma bardzo długie nóżki (cała reszta na 25 tydzień, nóżki na 27...), duże pełne usteczka (po tatusiu! 😎 ) - ziewało sobie podczas badania i mlaskało 😉 słodki widok. Główkę ma przy moim pępku, więc rzeczywiście rosnąca często bańka to wypinający się tyłeczek 😎 (to akurat po mamusi, bo ja się zawsze tyłkiem rozpycham 😁)

wielka szkoda tylko, że płci nie dało się wypatrzyć... no ale za miesiąc kolejne usg, więc... 🙂

w Lublinie śniegu napadało przez 10 minut tyle, że świata praktycznie nie widać. Powrót zimy 🙃

i jeszcze dziś się okazało, że 11 marca mamy przegląd techniczny w mieszkaniu, więc może ze wszystkimi robotami uda nam się ruszyć w kwietniu 🙂 🙂 🙂 w 2 miesiące powinniśmy zdążyć.

Za dużo zjadłam, idę spać, bo aż płaczę przy ziewaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek z tymi studentami w szpitalach klinicznych to faktycznie zgodnie z przysługującymi pacjentowi prawami ma on mozliwość odmówic ich obecności, ale w życiu różnie to bywa.
Więc wolę sobie dodatkowego stresu odmówić. Szczególnie, że ten szpital i tak nie jest mi po drodze.

Jeśli chodzi o krzywą cukrową to ja zapłaciłam za tą po 75 g 18zł plus 3,80zł za samą glukozę, którą musiałam kupić w aptece.

Coś ostatnio niewyspana chodzę, a dzień bez popołudniowej drzemki to dzień straowny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek_ no to cudownie, ze widzialas dzis swoje Malenstwo;] Niewazne jaka plec, wazne ze rosnie zdrowo 😆

Ja ju postanowilam, jutro callne do enel-medu i zrobie termin na poniezdialek 😉 Mam nadzieje, ze beda milei cos wolnego;] I zobacze Synka w stolicy Polski, skoro tu mi nie pokazali 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, super, że z maleństwem wszystko w porządku 🙂
A z tymi naszymi wstydliwymi dziećmi to możemy przybić sobie piątkę :laugh: Zawsze pozostaje nadzieja, że dowiemy się na następnej wizycie 🙂 ale i tak najważniejsze w tym wszystkim jest, żeby były maluszki zdrowe.

Waja, dzisiaj w szkole rodzenia mieliśmy o laktacji i położna wspomniała o tym pojemnikach na pokarm tej firmy Medela i o tym pojeminczku z rurką też-chodzi o tę bliskość i dziecko ma wrażenie jakby było nadal na piersi. Dowiedziałam się różnych ciekawych informacji m.in. o pobudzaniu laktacji, diecie w trakcie karmienia itd. i każda z nas brała po kolei lalkę i położna patrzyła czy dobrze przystawiamy do piersi (oczywiście na sucho w ubraniu 🙂 ).

Zuziek odpoczywaj jak najwięcej możesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haj kochaniutkie 🙂
Wajeczka zerkne na linka ale chyba dopiero rano 🙂
Komsi nie wiem czy tak z dnia na dzień będzie ławtwo sie dostać. Pisałaś o enel-medzie...a na ile wpadasz do Wawki? W enelu mam znajomosci zawodowe ale w...implantologii 😁 no ale dowiedzieć sie mogę ewentualnie czy mozna coś przyspieszyć 🙂 Zadzwon sobie jutro a ewntualnie jak bedzie problem to ja zadzwonie 🙂
Kwasiek na bank to bedzie facet, mowie Ci!!!!!!!!! 😁 cholerka ale ten nogi...hmmm na babeczke wskazuja 😉
Koniecznka powiem Ci ze ja mialam w nosie czy byli studenci czy nie...modlilam sie zeby w koncu urodzic i bylo mi wszystko jedno...
padam na pysior dzisiaj, jutro kolejne zajecia w szkole r.
a wlasnie jak sie okazalo jestem "najmlodsza" wiekiem ciazowym na zajeciach (w grupie jest 7 par), jedna z dziewczyn ma termin na polowe kwietnia i chyba nie zdazy zaliczyc wszystkich zajec 😉
Zuziaku ja mam czesto takie wlasnie twardnienie brzuszka i takie ciagniecie w dol zwlaszcza jak dlugo siedze np w pracy i dosc intensywnie sie podniose...no nie jest to przyjemne uczucie. Jakos nie zwracam na to uwagi ale to chyba nic zlego nie oznacza? A Ty sie babo ucz i malucha przetrszymaj zeby w spokoju mature napisac 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, dostałam zdjęcia kości udowej, przekroju przez brzuszek i przekroju przez główkę, bo te rzeczy najbardziej lekarzy interesują. Gdyby to było usg 3d, to pewnie bym dostała ciut więcej, ale to było zwykłe usg. Mieliśmy ogromnego farta, że mogliśmy buźkę sobie pooglądać, bo było super wszystko widać 🙂 za miesiąc pójdziemy na 3d 🙃

Anulka, ja mam wrażenie, że dopiero jak urodzę, to dowiemy się, co spłodziliśmy 😉 póki co szykujemy się na zakup neutral-ciuszków. Ale to po wypłacie męża, bo teraz jesteśmy biedni jak myszy kościelne 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie pszczółeczki moje kochane 🙂

Dzisiaj mija mi kolejny roczek 🙂 Nie uważam to za tragedie po prostu jestem starsza, co nie znaczy stara:P Jakieś ciacho zaraz do pracy musze kupic 🙂
Kwasiek nawet waga w sumie wskazuje na chlopinke, ja wlasnie sie tez obawiam ze moj dawidek bedzie duzy i wtedy ciezej wycisnac 😉 tak sobie marze zeby nie byl wiekszy od swojej siostry (wazyla 3350) i nie bedzie tak zle 🙂
A wracajac jeszcze do sprawy Komsi...ja mam lekarke (tez babka juz starej daty) ktora wyznaje zasade ze im mniej ingerencji w dziecko tym lepiej, czyli USG max 3 razy podczas ciazy i nawet tetno mi nie zabardzo chcaiala mierzyc bo tez uwazala ze dziecko tego nie lubi. USG jest u niej w gabinecie ale ona ni w zab nie wie jak to obslugiwac. Jak miala mi wypisac zwolnienie to strasznie cierpiala bo musiala w dwóch egzemplarzach (mam dwa zatrudnienia)...a najbardziej zaskoczyla mnie tym: jak bylam u niej w gabinecie dostala esemesa (dzwiek mam troszke dluzszy jak dzwonek) a ona sie tak przestraszyla ze kazala mi na przyszlosc telefon wylaczac 😁 dasz wiare? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂

Męża wyprawiłam wcześniej na szkolenie to mam chwile dla siebie, ale chyba się jeszcze położę.

Kwasiek gratuluje dorodnej i długonogiej dzidzi 🙂 😉

Ja po wczorajszych zajęciach ze szkoły rodzenia jestem bardzo zadowolona. Położna jest rewelacyjna! Godzinę mieliśmy pogawędki, jakieś ciekawostki o połogu i godzinę na lekkie ćwiczenia oraz śpiewanie piosenek dla maluszków:laugh: było zabawnie 🙂
Dostaliśmy też różne dodatki: informację o masażu krocza, rzeczy które obowiązkowo trzeba zabrać do szpitala, jakie majtki jednorazowe są najlepsze, czasopisma dla rodziców itp. Tatuś też dowiedział się ciekawych rzeczy dla siebie (na co ma zwracać uwagę, w czym może pomagać zaraz po porodzie- hehe np. zmiana podpaski). Zobaczymy jak to będzie w praktyce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie Brzusie 🙂

Waja, pracujesz(łaś)na położnictwie, prawda?
Mam pytanie o pielęgnację pępuszka noworodka, położna w szkole rodzenia powiedziała, że zgodnie z nowym zarządzeniem teraz pępuszek goi się na sucho. Niektore dziewczyny uczęszczające ze mną na zajęcia sceptycznie do tego podchodzą. Czy słyszałaś może o takiej pielęgnacji? Nie wiem czy to zarządzenie jest ogólnopolskie czy tak wymyślono w pomorskim i ciekawi mnie na ile ta metoda może być skuteczniejsza od wcześniejszych, czyli używania spirytusu chyba rozcieńczanego?).

Kwasiek, z mężem też czasami mamy takie wrażenie i nie zdziwi nas jak płeć poznamy dopiero po narodzinach. Póki co żyjemy nadziją z wizyty na wizytę. Co do kupowania ubranek i tak chcę mieć najwięcej rzeczy w kolorach neutralnych, ale czasami jak widzę jakąś śliczną różową sukienusię albo ładne ubranko dla chłopczyka to buzia w podkówkę i niestety mogę sobie tylko na razie popatrzeć.

Laaf zapiał kogut już u Ciebie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jedna ważna rzecz została też powiedziana- trzeba zwrócić uwagę na to żeby za długo nie przenosić ciąży. Opowiadała o przypadku kiedy kobieta miała czas i nie spieszyła się do szpitala... wody płodowe zrobiły się jej zielonkawe a pępowina prawie że zgniła, tętno matki było szybsze od tętna dziecka a powinno być odwrotnie 😞!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, wszystkiego najlepszego w dniu urodzinek 🙂 Szczęścia i spełnienia marzeń 🙂

Agulka, no to fajnie macie w SR, że dostajecie informacje, bo my musimy zapisywać sobie najważniejsze rzeczy na swoich kartkach.
A o masażu krocza czytałam, ale polecają do tego oliwę z oliwek, czy położna mówiła wam o jakimś innym produkcie do smarowania, bo masażyk mniej więcej wiem jak zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...