Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam kochane 🙂
Troche mnie nie było i już tyle do nadrobienia...
Natka dołączam się do kondolencji [*]
Laaf wszystkiego Najlepszego kochana!!! Widze ze miałaś niezły ubaw dziś w tej szkole 😉 Ja teraz jak pójde do gina 10.03 to pewnie też dostane do szkoły rodzenia 🙂
Mi też często sztywnieje brzuch...zwłaszcza w nocy 🤢 No i ostatnio mam bóle podbrzuszne ale to pewnie z tej rozciągającej sie macicy...

A ta pogoda mnie dobija, tu ładnie świeci słońce a za chwile taka chmura i sypie śnieg 😮 Ja już chce wiosne, nie moge patrzeć na ten śnieg 😠

Witam nową czerwcóweczke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tą miętą, to nie do końca tak. Rzeczywiście nie można pić herbaty miętowej, bo zwiększa wydzielanie kwasów, a tym samym zgagę. Ale już na przykład rzucie gumy miętowej często pomaga, zwiększając wydzielanie śliny i łagodząc objawy. Z Rennie jest też taki problem, że ma smak mięty pieprzowej, a lepsza była łagodna mięta. A mnie nic nie pomaga, poza typową farmakologią, gdyż od wielu lat cierpię na bardzo silny refluks,i nawracające zapalenia żołądka i przełyku. 😞 I wszystkie te domowe sposoby jak mleko, migdały, majeranek, pomagają mi na jakieś pół godziny, a potem dalej to samo :X Podobnie jest z Rennie, czy Manti niestety...
Ale co tam, zawsze mogłoby być gorzej. Pozdrawiam wszystkie zgagowiczki i życzę dobrej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka, bardzo mi przykro 😞( trzymaj się.

Co do twardnienia brzucha, to u mnie się to wiąże ze zmianą pozycji maleństwa albo z serią szybkich kopnięć. Zawsze mi wtedy brzuch twardnieje, ale po chwili jest ok. Muszę tylko się odchylić trochę do tyłu, żeby maleństwo zyskało więcej miejsca i mogło się wygodnie ułożyć 🙂
Ostatnio mam dziwne skurcze. Wystarczy, że się trochę pochylę - i już boli. Zakładanie i zdejmowanie butów, przebieranie się czy podniesienie czegoś z podłogi wymaga odrobiny gimnastyki i zaciśnięcia zębów. I w związku z tym, że chuda jestem i brzuszek noszę na zasadzie bębenka przed sobą, to ten bębenek już trochę waży i zaczyna mnie ciut podbrzusze pobolewać, gdy długo chodzę. I spodnie ciążowe już za ciasne mam, muszę męża na zakupy wyciągnąć... nie lubię tak sępić 🥴 no ale trudno - muszę...

przed chwilą wróciliśmy od naszych znajomych. Pogadaliśmy trochę, zjedliśmy tortillę domowej roboty i lody z owocami. Troszkę witaminek wpadło 🙂 oby tylko mnie zgaga w nocy nie męczyła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

W Gdańsku świeci słoneczko, śniegu przez wieczór i noc napadało i minusowa temperatura...wrr.

U mnie twardnienie brzucha nie trwa długo, więc spoko, bóle podbrzusza zdarzają się raz na jakiś czas.

Poza bolami krzyża (od czasu do czasu), to strasznie się męczę,więc uważam że chodzić i wykonywać inne czyności spokojnie. Zdarza mi się też, że robi mi się tak bardzo słabo -nie mogę wtedy ustać i muszę się położyć na dłużej.

Już jakiś czas temu czytałam (w Dziecko lub M jak Mama) i przy okazji byłam w szoku, że ser żółty ma więcej wapnia niż ser biały. Jem jeden i drugi, bo bardzo lubię, z przewagą na ser żółty. Mleko też mnie zdziwiło, więc piję rzadko,natomiast codziennie albo co 2 dni pije maślankę naturalną lub owocową, jeżeli mam smak na coś słodkiego.

Co do porządków przed świętami, to okna umyje mój mąż tak jak na Boże Narodzenie 🙂 i najwyżej pomogę mu ogólnie w pozostałych porządkach w miarę możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny:laugh:


Anulka tabelka super dobry pomysł .pytałyscie o imie bo nie mam wpisane nie wiem jeszcze corka chce abym dała Patryk Syn znowu chce Piotrusia tata Remigiusza a ja juz sama nic nie wiem . chyba synek moj na najlepszy pomysł z Piotrusiem i tak chyba tak zostanie .... 🙂

macie moze problemy ze snem bo ja cos od tygodnia nie moge zasnac mecze sie i mecze . 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane moje czerwcóweczki 😉

ja dzis mam zły humor bo okazało sie ze pan sprzedawca z allegro jeszcze niewyslal paczki i niewiem kiedy dostane wózek napisalam mu maly ochrzan i ze chce wózek do czwartku !

zdenerwował mnie tak ze az ze złosci zjadlam byle co na sniadanie zupke chunska i kawe zbozowa ahh do tego wczesnie wstalam bo maz mnie obudzil jak do roboty szedł i jeszcze ten snieg zasrany! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha jeszcze raz ja pisałas Kwasiek ze trudno sie ruszac
no to fakt ale bedzie nam gorzej z pewnoscia w maju :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ja juz teraz sie ledwo ruszam sporo przytyłam prawie 20 kilo a gdzie do czerwca kolezanki mowia ze brzuchol juz mam na 9 miesiac wiec jak juz bede w tym 9 to mąż mnie chyba na porodówke taczka zawiezie :laugh: :laugh: 😆 😆 :laugh: :laugh:

mam tylko nadzieje ze nie przekrocze 100kg bo to by byla masakra




ps: z synem przytylam w ciazy (13 lat temu) uwaga dziewczyny 46 kilo duzo co???
ale z córka troszke mniej jakies 25 kilo

wtedy to dopiero byla gimnastyka aby cos podniesc z podłogi :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, wkurzający ten facet z allegro i drażniący śnieg 😠 ale spokojnie, nie warto się przez takie coś denerwować, jak możesz to zrelaksuj się, a na drugie śniadanko już n ie jedz zupki chińskiej 🙂

Milka, w tabelce wpiszę na razie imię Piotruś, jak coś zawsze możecie zgłośić jakieś zmiany, będę na bieżąco aktualizować.

Tabelkę zamieszczę jak więcej zmian będę miała naniesionych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry brzucholki

laff mam pytanie jak cie to ucho złapało to do kogo szłaś najpierw do rodzinnego? czy do laryngologa trzeba mieć skierowanie?
kurcze pół nocy nie spałam boli mnie ucho i ząb i nie wiem czy od ucha mi tak promieniuje że i ząb boli czy odwrotnie i czy iść najpierw do dentysty czy do rodzinnego wzięłam apap ale to guzik daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, fajny artykuł czytałam na edziecko-jak uniknąć nacięcia krocza, pewnie i tak większość szpitali będzie nacinanie stosować i nie zawsze tak się da, ale warto przeczytać: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,3354086.html?as=1&ias=2&startsz=x

Jeszcze dołączę ciekawy link do filmiku o ćwiczeniach mięśni Kegla: http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,5181739,Jak_cwiczyc_Miesnie_Kegla.html

No i jeszcze przeczytałam o jednym sposobie na zgagę - trzeba wymieszać w równych proporcjach kminek z majerankiem i rzuć powoli szczyptę mieszanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia najpierw trzeba isc po skierowanie do laryngologa do rodzinnego jesli chcesz tam isc, bo wczoraj byłam.
Natka współczuje;(
A i okna tylko 2 małe umyłam więc jest ok, ale nie bede sie tak przemęczała.
Mnie w nocy ząb i ucho tez boli, a zęba mam zrobiobe 🤢 to nie wiem od czego, a u laryngologa wczoraj byłam i nic nie zauważyła żeby było coś nie tak.
Kobiety powiedzcie mi jakie miałyście wyniki na glukoze, ja po 2 godz miałam 141, a ginekolog na to nic nie mówił a położna że to granica, sama nie wiem czy mam jesc normalne czy nie???
co myslicie o tym????

Buziaczki;*




[URL=http://www.naobcasach.pl]



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂

Kiedy otworzyłam oczy dzisiaj rano przeżyłam szok widząc śnieg... jeszcze trochę pruszy, ale nie jest źle. Co niektórzy chyba jednak nie wiedzą, że może być ślisko bo mój mąż ledwie wyjechał i już dzwonił, że dwa wypadki minął po drodze (na odcinku 2km!!!)masakra.

Co do nacinania krocza to położna nam mówiła, że pytają się o zgodę rodzącą. A na marginesie lepiej wymasować sobie krocze niż dać się pociąć...

Co do spnia to właśnie nie wiem co się stało, ale wieczorem nie mogę zasnąć a znowu rano budzę się godzinę przed budzikiem męża czyli albo 5:30 albo 6:30 😞 A męczące jest też to że jak chce się obrucić na drugi bok to mam wrażenie jakby mi się igła wbijała w macice...wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂

A ja sobie siedze wczoraj spokojnie ogladam dr Housa, a za oknem zima wrocila, ale bylam wsciekla juz chialam, zeby bylo super wiosennie i zeby wrocil mi apetyt na zycie 🙂A tu jedno wielkie g...

angela co to Twojej glukozy to 141 nie jest jeszcze zly chociaz przyjmuje sie, ze wynik pomiedzy 140-180 jest niepokojacy, ale wiesz co ksiazka to inaczej pisza.
Znalazlam jeszcze cos takiego:
na czczo e spedza mi to snu z powiek.Jak jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂

A ja sobie siedze wczoraj spokojnie ogladam dr Housa, a za oknem zima wrocila, ale bylam wsciekla juz chialam, zeby bylo super wiosennie i zeby wrocil mi apetyt na zycie 🙂A tu jedno wielkie g...

angela co to Twojej glukozy to 141 nie jest jeszcze zly chociaz przyjmuje sie, ze wynik pomiedzy 140-180 jest niepokojacy, ale wiesz co ksiazka to inaczej pisza.
Znalazlam jeszcze cos takiego:
na czczo e spedza mi to snu z powiek.Jak jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂

A ja sobie siedze wczoraj spokojnie ogladam dr Housa, a za oknem zima wrocila, ale bylam wsciekla juz chialam, zeby bylo super wiosennie i zeby wrocil mi apetyt na zycie 🙂A tu jedno wielkie g...

angela co to Twojej glukozy to 141 nie jest jeszcze zly chociaz przyjmuje sie, ze wynik pomiedzy 140-180 jest niepokojacy, ale wiesz co ksiazka to inaczej pisza.
Znalazlam jeszcze cos takiego:
na czczo e spedza mi to snu z powiek.Jak jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cholera jasna brzuszek znowu oszalal:/tyle sie napisalam i wcielo mi polowe postu.Jestem zla...

Dobra najwazniejsze:
znalazlam takie wytyczne co do wartosci glukozy przy badaniu krzywej cukrowej:

na czczo i powodu do zmartwien to Ty tez sie nie martw. 🙂

Chialam zapytac sie jak sie czujecie ze swoim ciezarnym cialem.Bo ja calkiem dobrze i w sumie patrze w lustro i mam momenty, ze nie wierze ze to ja tam stoje i sobie mysle"ale jaja jestem w ciazy" 🙂Ciekawe kiedy sie przyzwyczaje 🙂
macie jakies roztepy, ja mam delikatne na piersiach, ale jakos specjalnie mi nie przeszkadzaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj wynik po obciążeniu glukozą po 2 godz to 106 - i nie wiem czy to dobrze czy też zle....
Dziś o 16 mam wizyte u gin 🙂 super juz sie nie mogę doczekać kiedy zobaczę maluszka 🙂

A dziś mam takigo lenia że brak słow, a domek trzeba bylo by ogarnać...

Z moim spaniem jest tak, że co godzinke mam pobudke do wc. W nocy potrafie wypic nawet 2 litry wody wiec to wiążę się z częstymi wizytami w toalecie.
Zgaga jak narazie mnie nie męczy 🙂
Pozdrawiam Mamuśki 🙂

Co do rozstępów to kilka pojawiło mi się na wewnętrznej stronie ud a brzuszek i inne czesci ciala pozostaly bez zmian 🙂

Waja ja tez tak mam ze czasem az nie dowierzam ze w brzuszku takie malenstwo mieszka 🙂

Wogole moj mężuś tyle się naczytal w necie o porodach naturalnych (koniecznie chce przy mnie wtedy byc) że gdy już leżeliśmy sobie w łożku to taki cały przejęty mowi "Kobiety tyle muszą wycierpiec podczas porodu, ja bym nie chcial że by tak cie bolalo, może postaramy się o cesarke"

Tak mnie zamurowało jak to powiedzial, za nim jeszcze postaralismy sie o malenstwo to ja tak panikowalam ze jak juz bede w ciazy to nie urodze naturalnie bo boli itd itd a teraz mam zupelnie odwrotnie, jak narazie nie panikuje swiadomoscia rodzenia naturalnego.
To mi się mężulek chyba wystraszyl tego co mnie czeka i uparl sie na ta cesarke jak osiolek, musze mu to z glowki wybic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry czerwcóweczki 😉

za godzinke zbieram się do gin. jakoś specjalnie nie jestem podekscytowana 😜 jedyne co mnie cieszy że usłysze bicie serduszka i mniej pocieszające dowiem się ile brzybrałam przez ostatni miesiąc :P hehe

waja też czasem nie wierze że jestem w ciąży patrze w lustrze że mam brzuszek ale to takie dziwne i nie dość że czuje maluszka w brzuszku jak kopie to nie umiem sobie wyobrazić że ta mała istotka bedzie kiedyś w moich ramionach 😉 no i że bede wychowywać ją do 18-stego roku życia a nawet dłużej :P (sama nie dawno 2 lata temu miałam 18-naście i jakoś dalej czuje że rodzice mnie wychowują mimo że mam męża i dziecko w drodze) 😜 hehe

odezwę się jak wróce od gin.
miłego dnia kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aj dziewczyny dobra połowa ciąży już za nami. Już nie długo zaczniemy wyścigi na porodowke 🙂
Mi tak szybko mija czas w ciaży że jeszcze tylko 3 miesiace i okres ciązy bedzie już za nami ale wejdziemy w kolejny cudowny okres macieżyństwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko zaszło, zachmurzyło się i znowu prószy śnieg 😞

Ja chyba na zmiany pogody lub ciśnienia zaczęłam reagować takim opadaniem z sił. Rano wstałam zadowolona i pełna wigoru,miałam kilka spraw zaplanowanych-nie są pilne,ale chyba zostanę w domku, bo co jakiś czas musze położyć się.
Jedynym pocieszeniem jest, że maleństwo sobie tam kopie i wierci się.

Na razie pojawiło mi się kilka małych rozstępików na biodrach-na szczęście są blade i mam kilka też niedużych rozstępów na piersiach-niestety czerwonych - krem niestety nie pomógł.
Moja moja mama powiedziała, że jak była w obydwu ciążach to też miała takie rozstępy na piersiach i u niej jak na tamte czasy smarowanie oliwką i hartowanie prysznicem też nie uchroniło przed nimi.Jedyne co jest pocieszające, że po porodzie część zniknęła albo pozostawiła bardzo mało widoczne ślady. mam nadzieję, że genetycznie odziedziczę też brak roztępów na brzuchu 🙂

Ciekawe jaki ja bedę miała wynik po glukozie, wybieram się w przyszłą środę.

Do ciąży już dawno przyzwyczaiłam się, na początku tylko myślałam, że może test, wyniki beta hcg i jakieś symptomy są urojone i jak pójdę na wizytę okaże się, że to jednak nie ciąża. Na szczęście okazło, że mała fasolka zamieszkała we mnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...