Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzieki Anulka 🙂 Jak widac znow nasze koguty o tej samej porze 🙂

Ja jeszcze nic nie czytalam o masazu krocza...ale na pewno poczytam, co do pepuszka kamili smarowalam piochtanina a jak sie zaleca teraz...? nie wiem. Agulka kazda swiadoma kobieta, podkreslam SWIADOMA nie dopuści do przenoszenia dłużego niz 2 tyg., moja kamila urodzila sie 2 dni po terminie a wody tez juz mialam zielone...pytanie ile ta kobieta przenosila...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka mamuśki 🙂

Laaf - STO LAAAAAAT !!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Ja też słyszałam że teraz się już pępuszka niczym nie "smaruje" , u Zuzi używałam fioletu i spirytusu na zmianę , ale myślę ze z tym nie ingerowaniem to też niezły pomysł, z tym że moim zdaniem, dla dzieciaczków urodzonych w lecie , bo jest cieplutko i pępuszek można "wietrzyć". W zimie pod grubszym ubrankiem , może to być troszkę trudniejsze ...

Moja Zuza urodziła się tydzień po terminie, poród był wywoływany po awanturze jaką zrobiła moja mama ówczesnemu panu ordynatorowi porodówki na której rodziłam , bo baran stwierdził, że spokojnie jeszcze ze 2 tygodnie mogę se w ciąży pobyć ... sam poród nie był cięzki ale wody też już były zielone, niestety... (od położnej pózniej usłyszałam ze jeszcze dzień ,dwa i byłoby po dziecku )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w enel-medzie pierwszy termin na czwartek ale w czwartek bede juz w domu. W centrum medycznym bemowo na srode ale krotko przez samolotem, dzizes ale nas jest, i wszystkie robie 4d 😉moze jednak cos znajde.szukam dalej.
Laaf masz jakies pomysly w wawcegdzie co i jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LAFF- 100000 LAT ZDRÓWKA I SZCZESCIA I DOOOZO KASY I POCIECHY Z DZIDZI 😘

A ja dzis ok czuje sie dobrz po tej luteinie . jutro juz piatek i znow kolejny tydzien i czas jakos leci tylko cholera mojego wózka i koszul nadal niema !!! kurier sobie w chusteczke leci albo sprzedawca mezul powiedzial ze jak do dzis nieprzyjdzie to dzwonimy do sprzedawcy!

aha no i oczywiscie milego dnia grubaski :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
mam termin na 20czerwca bedzie chłopiec (mam w domku parkę 13 i 10 lat)
to maleństwo jest szczesliwym zaskoczeniem dla mnie i dla męża
juz nie moge sie doczekac jego narodzin . pozdrawiam wszystkie mamusie


ps ojoj po tylu latach mała dzidzia w domu to bedzie sie dzialo:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamuśki 😉


Laff wszystkiego naj naj najlepszego !!! 🙂

Mamuśki a jak jest u Was ze spaniem?? U mnie ciężka sprawa, jak zasnę to jest oki, ale najgorzej jak obudzę się w nocy to później nie mogę sobie wygodnej pozycji znaleźć, kręcę się i wiercę z boku na bok i czuje jak malutki pływa mi w brzuszku przez te moje kręcenie. I jak tu się wyspać ehhh....

Pozdrawiam Was w słoneczną wiosenna pogodę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamuśki,

Laaf STO LAT!!!

Kicia22 ja też mam podobnie. Najgorsze jest jak się obudzę w nocy to później ciężko znaleźć odpowiednią pozycję i zasnąć. Ostatnio to chyba jakieś 2 godziny się męczyłam. Ale na szczęście nie zdaża się to codziennie 🙂

Miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wracając do tematu pielęgnacji pępuszka - to chyba to jest to czego najbardziej się obawiam w pielęgnacji malucha 😞

Kumpela urodziła 3 tyg temu i do pielęgnacji używa tylko spirytusu aby do zakażenia nie doszło i szybciej pępuszek odpadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂
Witaj milka
Wczoraj wogole nie miłam czasu wejsc na brzuszka.

Ale juz szybciutko opowiadam: Malutka jest super slodka-taka pyzunia jest na twarzy:laugh: już widać ze bedzie sliczna. Usg trwało 40 min, bo doktorowa cierpliwie czekała aż mała zabierze rączki z przed twarzy- mały wstydzioszek:laugh: Usg 3D mogła bym mieć codzienie-mała uśmiechała się tak slodko, pokazywała nam rączkę tak że mozna bylo policzyć jej paluszki-dosłownie jakby przybijała piątkę- PRZEŻYCIE NIESAMOWITE 😉 😉 😉
Oczka i usteczka tak jabym chciała najprawdopodobniej Jula ma po tatusiu a po mnie malutki nosek:laugh: Waży 812g i ma 28cm. Pytałam ginki czy te wymiary w porządku mówi ze jak najbardziej- czyli dobrze. A zapomniałam dodać że nóżki też ma takie słodkie, no nie mogłam się napatrzec. Dobrze że płytkę w kazdej chwili mozna zobaczyć.
A ja dzisiaj znowu lęce sprawy załatwiać ehhh...
Zdjęcie wkleje po południu bo już muszę uciekać

Miłego dzionka dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki 😉


Ja wróciłam rano do domku, bo byłam u mamy i dobrze mi sie tam spało ale o 7 musiałam wstac żeby jechac do laryngologa, ale wszystko było oki 😉
Za to wczoraj brzuch mnie bolał i to nieżle, rwało mnie w dole brzucha i prawą noge do tego, myślę że to przez macice ze się rozciąga i pachwiny, tez tak myslicie???


Laaf wszystkiego najlepszego;*




[URL=http://www.naobcasach.pl]



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJ MILKA JA TAM MYŚLE ZE TO SUPER NIESPODZIANKA TAKI MALUSZEK 😆 LAAF NAJ NAJ NAJ LEPSZEGO ZDRÓWKA PRZEDEWSZYSTKIM I DUŻY BUZIAK:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: : NIEWIEM jak wy dziewczyny ale dzisiejszy dzien dlamnie jest straszny wstalam chyba lewą nogą jest mi słabo i wogule niemam siły na nic 😞 brzuch tez mi dawał 2 dni ale po nospie narazie jest lepiej.ta pogoda chyba namnie tak działa bo dzis nie do życia jestem .ALE co tam nawazzzzniejszeze moje maleństwo czuje sie dobrze bo wojuje ile się da:P :P pozdrawiam milego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANGELA MYŚLE ZE TO WŁASNIE TO O CZYM MYSLISZ BO ja mam to samo od 2 dni poleżałam i przeszło puki co 🙂 jestesmy juz w takim czasie ze malenstwo rosnie jak na drożdżach a co za tym idzie cała reszta razem z nim hihihih . Bedziemy musiały to przezyć 😆 Trzymaj sie i odpoczywaj napewno bedzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Milka 🙂

Angela, ja miałam jakiś czas temu taki ból w lewym boku promiejący do uda, przedwczoraj miałam ból podbrzusza, no i prawie codziennie mam twardnienie brzucha. Te nasze objawy są skutkiem całyczas powiększającej się macicy, chociaż czasami zastanawiam się czy nie są to skurcze przepowiadające, bo one stopniowo przygotowują macicę do porodu.

Kruszyna fajnie, że malutka jest zdrowa i śliczna.

Sylwia, może ja Tobie będę podsyłać mailem tabelkę, jak coś w niej zaaktualizuję, żebyś zmieniła go na linka i zamieszczała na naszym wątku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf - wszystkiego najlepszego! 🙂 😘

co do pielęgnacji pępuszka, to też słyszałam i czytałam, że rezygnuje się z używania spirytusu i nadmanganianiu potasu. O, znalazłam w gazecie. Szkoda że nie można zrobić kopiuj-wklej 😉

" 😜ojawiło się nowe zalecenie dotyczące postępowania z kikutem pępowiny. Wystarczy jak najczęściej osuszać rankę, pozostawiając ją na wierzchu, np. nie przykrywając jej pieluszką. Dostęp powietrza sprzyja szybszemu gojeniu się i zapobiega namnażaniu bakterii. Pielęgnacja ta jest powszechna w wielu krajach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii. Roztwór spirytusu dodatkowo odkażał gojącą się rankę. Należy zawsze pamiętać, że niezależnie od stosowanych metod pielęgnacji, niezagojony pępek jest miejscem, przez które do organizmu dziecka mogą dostać się groźne bakterie. Dlatego kikut przez pierwsze 2 tygodnie po narodzinach trzeba dokładnie wietrzyć i osuszać (także unikać zamaczania go podczas kąpieli). Jakiekolwiek zaczerwienienie wokół pępka, pojawienie się ropnej wydzieliny lub przykrego zapachu, trzeba natychmiast zgłosić pediatrze."

A co do spania, to bardzo polecam Wam poduszkę-kojec dla matki (taki długi robal). Odkąd mąż mi taki wynalazek kupił, nie mam problemów ze spaniem (nie licząc zgagi, nudności czy częstego siusiania). Tylko, że wtedy facet niestety idzie w odstawkę, bo ciężko jest się przytulać do poduchy i do faceta 😉 ale mój i tak na podłodze śpi, bo łóżko dla nas dwojga jest za małe, więc nie mam z tym problemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...