Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj Ann 🙂

Laaf, u mnie oprócz białej wydzielyny, która jest normalnym zjawiskiem, też czasami pojawia mi się coś wodnistego na majtkach lub wkladce higinicznej, ale zauważam to dopiero przy korzystaniu z toalety, po nogach na szczęście mi nie leci. Na ostatniej wizycie ilość wód płodowych miałam w normie, więc pewnie to takie wydzielinowe upławy. Pewnie Wy też tak macie. Zresztą że tak powiem można poczuć co to jest, podobno wody płodowe mają słodkawy zapach. A na tym etapie, którym jesteśmy, jak jest duży nacisk na pęcherz to może też zdarzyć się chcąc nie chcąc lekkie popuszczanie moczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laaf nie do końca na mecie ale małymi kroczkami zbliżamy się ku końcowi 🙂
Z utęsknieniem czekam na garderobę bo wtedy będę mogła zwolnić komódki dla Małego.
W weekend czeka nas jeszcze malowanie garderoby i sypialni a resztę która zostanie będziemy juz robić jak się Mały urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym mojemu Miśkowi już się marzy mieszkanko 4-pokojowe. Żebyśmy my mieli sypialnię tylko dla siebie, Antek swój pokój a trzeci dla... Basi 🙂 Już sobie wszystko obmyślił, że góra za 2 lata się stąd wyprowadzimy. Ach ten mój kochany Marzyciel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akurat kończę czytać rozdział o 8 m-cu i tam są wymienione różne objawy dot. tego m-ca. Na pewno o tym wiecie lub czytałyście, ale tak z ciekwości przedstawie je 😉

8 miesiąc

* objawy fizyczne:
- silna, regularna aktywność płodu
- nasilające się białawe upławy pochwowe
- nasilające się zaparcia
- okresowe bóle głowy, mdłości lub zawroty głowy
- zgaga, niestrawność, wiatry, wzdęcia
- przekrwienie błony śluzowej nosa i sporadyczne krwawienie z nosa
- uczucie zatkania uszu
- krwawienie dziąseł
- bóle pleców
- ucisk i/lub ból w okolicy miednicy
- lekkie obrzęki w okolicy stawu skokowego i stóp, sporadyczne obrzęki twarzy i rąk
- żylaki kończyn dolnych
- żylaki odbytnicy
- wystający pępek
- świąd brzucha
- narastające skrócenie oddechu, spowodowane naciskiem macicy na płuca ( które ustępuje nieco, gdy dziecko przesunie sie niżej)
- trudności w zasypaniu
- zwiększenie liczby skurczów Braxtona-Hicksa (to te skurcze przepowiadające)
- nabrzmienie piersi
- niezręczność
- siara wyciekająca z piersi (chociaż moze ona pojawić się dopiero po porodzie)

* objawy psychiczne:
- pragnienie by ciąża dobiegła końca
- obawy dot. zdrowia dziecka i porodu
- wzrastające roztargnienie
- podniecenie - pomieszane z lekkim niepokojem - na myśl, że to już niedługo.

To tyle 🙂 Oczywiście możemy mieć te objawy, ale niekoniecznie wszystkie. Ja przynajmniej mam tylko niektóre z nich. Dzisiaj rano doszła niezręczność 😉 mam nadzieję, że codzinnie tak nie będzie. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, przy okazji poczytałam o skróconym oddechu-problemach z oddychanie.
Podobno łatwiej będzie się oddychać:
- siedząc musisz mieć plecy prosto i niegarbić się
- spanie w pozycji półsiedzącej (z 2 lub 3 poduszkami pod plecami)
- unikanie znacznej aktyności fizycznej.

Nie wiem na ile da się to zastosować i czy pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne to zestawienie objawow 8-ego miesiaca 🙂Najbardziej podobal mi sie wystacy pepek 🙂Moj nie wystaje tylko sie rozlazi, pocieszam sie ze jeszcze tam jest jedna faldka nie naciagnietej skory wiec brzuch moze jeszcze urosnac bez roztepow, taka, tak nadzieja matka glupich 😉
Niezrecznosc, niezdarnosc i atechnicznosc to cala ja w ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze to Anulka ujelas moj sie tez rozplaszczyl 🙂
Powiem Wam ciekawostke, wlasnie weszłam no forum juz matek praktykujacych i byla mowa o chusteczkach do dupki i wszystkie jednoglosnie stwierdzily, ze najlepsze sa z tesco robione przez tesco.Chyba wezme to pod uwage 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka rozumiem ze dziewuszka Basia za jakis czas sie szykuje 😜

Anulka dziekujemy za liste, tak jak piszesz wiele z niej moge podpisac pod soba 🙂
Jesli chodzi o oddychanie, staram sie siedziec prosto, spac na wysokim oparciu nie umiem 😞 co do sprawnosci fizycznej nie slyszalam ale sama widze ile mnie chodzenie (a zwlaszcza te schody) dobija.
MAsz oklaska ode mnie 🙂 Pępek mi nie wyskoczyl ale jest prawie na plasko z calym brzuszkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłamw urzędzie pracy, ateraz tylko juz po porodzie trzenba doniesc akt urodzenia małego,maz sobie spi, ja z nim leżałam, ale wolę nie spac bo w nocy nie zasne, no ale w koncu jest, bede miałą komu pomarudzic,ostatnio jestem niezdarna 😉 he he




[URL=http://www.naobcasach.pl]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf Jeśli jest to coś co mieści się na ekranie wystarczy, że zrobisz sobie print scrin (jest taki przycisk na klawiaturze 🙂) i następnie wklej to do Painta. Jeśli trzeba cosik poobcinaać to możesz to zrobić i zapisać rysunek tak jak będziesz chciała jpg bmp..... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

ja właśnie się dowiedziałam że w weekend zajęcia odwołane z powodu pogrzebu prezydenta więc mam wolne i z tej radości zrobiłam sobie przerwę i jestem i zaległości już nadrobione

co do kosmetyków to męża bratowa jest na bieżąco i ona używa nivea tylko na odparzenia sudokrem i jest bardzo zadowolona a co do chusteczek to mówiła że niektóre są bardzo cieniutkie i w sumie na jedno jej wychodziło czy kupiła droższe czy tańsze ale firm wam teraz nie powiem bo nie pamiętam a nie chce namieszać...
mówiłam jej żeby mi zrobiła listę co mam kupić bo coś z pamięcią u mnie ostatnio nie bardzo he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do rankingu pieluszek to jest dobra pomoc przy ich wyborze 🙂 zapisałam sobie w ulubionych pozycjach (przyda się jak już będziemy je kupować). Narazie zaopatrzyliśmy się w tetrowe, białe i kolorowe + jedna flanelowa. Na początku zamierzamy używać tych pieluszek chyba że będziemy wychodzić z domu założymy małej pampersika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...