Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂

Moje dziecko dzisiaj wyjatkowo w dobrym humorze 🙂
jutro na szczepienie sie wybieramy zdecydowalismy sie na rotawirusy tym bardziej, ze maz pracuje w przychodni i nie wiadomo co na rekach przynosi.Boje sie jak cholera, ale bede dobrej mysli 🙂

A co wygladu, to kilka dni po porodzie czulam sie super kobieco, teraz juz miej, ale mam z tym luz.Chociaz nie ustrzeglam sie roztepow i to na brzuchu i na piersiach, ale nic nie moge nic z tym zrobic wiec lajt.Jestem na minusie 14 kg zostaly mi dwa do zrzucenia 🙂Jak stoje to jest luzik moj brzuszek jakos wyglada, ale jak siadam to robi sie faldka a raczej falda zbednej skory, ale przynejmniej Julka ma gdzie nozki opierac 🙂Bardziej mnie wkurza, ze sie zaczelam garbic musze sie pilnowac 🙂

Dzisiaj pierogi na obiad i na kolacje wiec smiagam jesc:*

Laaf i w koncu gdzie bylas u ortopedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek my nie kupujemy pieluchy.
Lekarz zalecił tylko pieluchowanie (więc zwykła tetra) i układanie na brzuszku.
Zobaczymy jaki będzie rezultat. Oby wszystko było ok. Jestem dobrej myśli.

Uciekam, bo przyszli znajomi na grilla. Mały śpi więc może troszkę posiedzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, jak mogłabym być zła z powodu suwaczków, poprostu zobaczyłam, że masz nowe i sobie obejrzałam, no i chciałam pomóc z tym napisem, bo sama kiedyś też tak miałam, dopóki Laaf nie powiedziała jak mam zrobić, żeby napis nie zniknął. Jak dla mnie mogłabyś mieć identyczne suwaczki czy wzór napisu i byłoby OK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie dziewczyny jaki hardcore miałam ponad 2 h temu. Mała była marudna, ale jeszcze zagadało się ją, przytuliło, ponosiło na rękach to nawet uśmiechała się, ale potem jak zaczęła ryczeć - pierwszy raz tak mi dziecko zanosiło od płaczu i tak głośno.Brzuszek miała miękki, więc kolka odpada, pieluszka zmieniona i krzyczała m.in. LEEEEEEE, czyli chce cyca, ale chwyta i puszcza i krzyczy, potem to była już w takim amoku, że nie pomoglo wpychanie cyca do buzi. Krótki moment przelomowy, kiedy uspokoiła się, jak daliśmy jej trochę przegotowanej wody, ale potem znowu to samo. Wreszcie z wyczerpania zasnęła, jak już szykował mąż kąpiel, więc na śpika do wanny, obudziła się, uśmiechała, bo lubi kąpiel, ale potem znowu syrena, ale jakoś złapała tego cyca, trochę possała i zasnęła.
Wyobraźcie sobie jacy poczuliśmy się bezradni, zastanawiając jak jej pomóc.Wydaje nam się, że to przez te przeklęte upały, dziecko tylko w pampersie albo na golasa i męczy się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka tez to przerabialam jakies trzy tyg temu, nie za fajna sytuacja i bardzo stresogenna, bo naprawde nie wiadomo jak pomoc.Pomysl czy nie zjadlas czego co mogloby Malej zaszkodzic luz zmienic smak Twojego pokarmu, a problemów z kupa nie ma?A moze to jakas spozniona reakcja na szczepienie?Najwazniesze, ze juz za Wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały też marudny, przez te upały ale w nocy ładnie spi, teraz chyba też, bo zasypiał i leży na łózku i chyba spi, bo nie ma słychać,żeby sie obudził a pozatym jego pora spania, to powinien juz spac... Patrze,że mam przez 3 dni pół kg mniej i fajnie 😉) coraz lepiej, we wrzesniu ide naślub szwagra to muszę jakoś wyglądać;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A po wizycie poloznej dzis, Maxym wazy 5280g. Przypakowal od poniedialku 140g;] Papusniak maly moj kochany. A senior kindzio ma zapalenie ucha, lezy z ziemniakiem przy uchu... jak do jiutra nie orzejdzie do lekarza pojdzie. ajajaj 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja u ortopedy bylam na gajowickiej (polecila mi moja lekarka).

Anulka poniewaz Olcia jest wylacznie na piersi to raczej cusik niedobrego zjadlas...lub rzeczywiscie upaly!!!
Dawid dzisiaj chyba pomieszal noc z dniem. wrocilismy okolo 17 i od tej pory spi jak zabity dwa razy juz zjadl czyli ponad 6h, masakra pewnie obudzi sie w nocy i bedzie rajdowal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja u ortopedy bylam na gajowickiej (polecila mi moja lekarka).

Anulka poniewaz Olcia jest wylacznie na piersi to raczej cusik niedobrego zjadlas...lub rzeczywiscie upaly!!!
Dawid dzisiaj chyba pomieszal noc z dniem. wrocilismy okolo 17 i od tej pory spi jak zabity dwa razy juz zjadl czyli ponad 6h, masakra pewnie obudzi sie w nocy i bedzie rajdowal 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, Laaf, jak nie po szczepionce taka spóźniona reakcja, to raczej pogoda, bo jem to co zwykle, nic nowego nie wprowadziłam i Olcia nigdy tak nie płakała przy piersi i wogóle. Jak zasnęła malutka, tak sobie spokojnie śpi.

Idę lulać - spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczęta 🙂

No i znowu pierwsza 🙂

Mała po tej akcji przespała spokjnie noc, raz obudziła się na karmienie po 1.00, a potem po 5.00 i niedawno sobie zasnęła. Z karmieniem też było ok.

Dzisiaj ma być niższa temperatura, zapowiadają niby 23*, deszcze i może przypałęta się burza. Na razie zaczął wiać silny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😉 zaglądam do was raz dziennie ale widze dużo do nadrobienia nie ma 😉

Laaf dzieki za dobre słowo 😜 to że lubie piwo nie powinno raczej nikogo interesować a że sobie pozwole raz na jakiś czas jeden na dzień 😉

Waja ja też się bardzo garbie :P taki gientki kręgosłup :P hehe staram się to kontrolować 🙂

Anulka ciesze się że nie jesteś zła 😜 bo są różni ludzie 😉 i wolałam się spytać 😉 ;*

moja mała wogóle ciężko znosi upały je 60 ml jak kiedyś wciągała 90ml a teraz powinna co najmniej 110ml pić ale nie wpycham jej tylko co jakiś czas daje pocyckać butle... masakra biedne te nasze dzieciaczki od jutra mają być chłodne dni NARESZCIE 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuzku, ja karmiaca, zamowilam sobie radlerka 😉 bezalkoholowe ze spritem czyli. Tez sie gapili, ale w dupie mam. A wczoraj jak nakarmilam mlodego i polotylam spac, to sobie pare lykow od kindzioka wzielam pszennego piwaka 😉
Zaraz sie zwijamy do sklepu kupic prezenty blizniaczkom na urodziny, a potem w odiwedziny do hotelu typu mojego miejsca pracy. pokazac im maxymola 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

jejku jakie duże te wasze dzieciaczki my w zeszłym tygodniu ważyliśmy małą to ważyła 3600 czyli jeszcze nie osiągnęła wagi urodzeniowej dziś wieczoram kolejne ważenie bo mamy wagę w domku i co tydzień będziemy ją ważyć

Anulka i inne matki karmiące powiedzcie mi co wy jecie bo ja już nie wiem co jeść i co pić poza wodą mineralną moja mała ma dopiero 3 tygodnie i boję się jeść normalne posiłki więc na razie wszystko mega dietetyczne

Angela ja też mam wesele pierwsze 14 sierpnia, drugie 28 a trzecie 11 września masakra a ważyć się jeszcze nie ważyłam ale sporo mi zostało głównie na brzuchu i aż się boję jechać na zakupy bo załamki dostanę jak nic nie znajdę na siebie a na 2 wesela napewno idziemy nad trzecim jeszcze się zastanawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
tesciowie przyjechali oczywiscie sa zachwyceni. Bylismy na spacerku a jak wrocilismy Dawidek dal popis swoich grymasow 😉 W ncy spal w sumie ladnie ale od 5 juz z nami w lozku dokazywal 🙂
My mamy w rodzinie tez kilka wesel do jesieni ale wszystkie w okolicach warszawy i raczej odpuszczamy sobie...nie wiem kiedy mlody bedzie gotowy na taka podroz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam we wrześniu wesele kuzyna, ale nie jedziemy, bo jest to poza Gdańskiem. Moi rodzice są obydwoje chrzestnymi, więc nawet nie mam z kim zostawić. Babcia męża nieodważy się zostać, bo nawet boi się ją wziąźć na ręce (czasami gorzej się czuje), a z teściami za chiny ludowe nie zostawię dziecka.

Sylwia, ja jem:
- chleb biały, pszenny lub razowy czysty lub z ziarnami / bułki zwykłe lub grahamki
- chałka lub bułki maślane
- pije mleko, ale nie codziennie i z umiarem
- jogurt naturalny
- wędliny, parówki
- twaróg
- serek naturalny np. Turek, Philadelphia, a ostatnio mąż kupił Arli Buko
- pomidory, rzodkiewki, ogórek zielony, sałatę - również z umiarem i co któryś dzień, buraczki
- makarony - jadłam bolognese, a dzisiaj jadłam z pomidorami, czarnymi oliwkami i mozarellą
- ryż, ziemniaki
- pierś z kurczaka, schab, ryba pieczona lub robiona na patelni grillowej
- kurczak pieczony, ale mężowi oddaję chrupiącą skórkę
- ryż z warzywami na patelnie, ale stram się, żeby nie było tam nic wzdymającego
- z zup - rosół, pomidorówka
- ciasta - sernik na zimno, drożdżówka, sernik pieczony i raz zjadłam mały kawałek Tiramisu
- ciatka maślane, biszkopty, ciastka takie bez cukru, sezamowe, a ostatnio wciągnęłam pączka z budyniem
- kaszkę dla dzieci Bobovita na mleku modyfikowanym (mleko zawarte w kaszce)
- jabłka, maliny, skusiłam się też na kilkatruskawek i było ok.
- dżemy: wiśniowy, porzeczkowy lub jagodowy, ale ostatnio przejadły mi się
- sok jabłkowy, woda mineralna, kawa inka, herbatki owocowe
- naleśniki
I to mniej więcej chyba wszystko.

Musisz spróbować i patrzyć na reakcję Igusi, bo każde dzieciątko może zareagować inaczej.

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzisiaj pierwsza. Chyba pierwszy raz...

Wczoraj mieliśmy marudny dzień. Antoś spać nie chciał. Ale w nocy tylko raz obudził się na karmienie 🙂 Obudził się przed 7 i teraz śpi...

W końcu jest czym oddychać. Tylko znowu na spacerek nie pójdziemy 😞 Aj to lato albo +35 albo straszny wiatr i deszcz. Oj zmienia na m się pogoda z roku na rok...

Miłego dnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂

Wczoraj Julka miala szczepienia i jakos poszlo.Nocka minela calkiem spokojnie 🙂Jedyne co to Mala dostala jakiegos gigant apetytu isiedzi na piersi regularnie co 2 h, co u niej nie jest sprawa normalną 🙂Generalnie ładnie przybiera na wadze wiec sie matka cieszy 🙂

Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki korzystaja z mat edukacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...