Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Angela, a jak długo trzymać kapuściany okład?
Pierś obecnie mnie nie boli, ale jest nabrzmiała, pomimo, że mała z niej jadła, i z jednej strony ma takie stwardnienia, czyli mam zapchane kanaliki mleczne, jedyne co czułam podczas karmienia i trochę po - kłucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez bakterie w moczu, a najgorsze to wlasnie ze te bakterie sa dosyc grozne i ciezkie do wyleczenia a nie ma zadnych objawow w zdrowiu dziecka tylko wlasnie spadek wagi.
I tez nie ma jednoznacznej przyczyny skad taka bakteria sie wziela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ma pytanko do ciebie. Kim jesteś z zawodu, że posiadasz taką rozległą wiedzę med. W końcu nie bez powodu zostałaś ochrzczona " Naszym ekspertem " na brzuszku.
Usunęli Ci tego pieprzyka podczas CC. Pytam bo ja jak rodziłam to lekarz stwierdził że mu się nie podoba mój pieprzyk na udzie i zaraz po porodzie kazał iść do dermatologa ( w ciąży bardzo się zmieniła ale ja tego nie widziałam bo i mi zasłaniał brzuch, ale teraz widzę ze jest inny i troszkę dziwnie wygląda).
Jak masz gradówkę to radzę Ci nie zwlekać z pójściem do okulisty . Ja miałam i tak mi ją leczyła okulistka że musiałam iść na zabieg podczas którego okazało się ze mam ja nie tylko na powiece ale i w środku. Podczas zabiegu myślałam, ze zwariuje bo znieczulenie nie zadziałało bo obejmowało tylko powiekę a nie jej wewnętrzna cześć a gradówki się nie wycina tylko wyrywa. A po zabiegu okazało się ze uszkodzili mi rogówkę oka i muszę nosić okulary. Miał mi się naprawić wzrok do 2 lat ale niestety się nie poprawił a po ciąży jest jeszcze gorszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka liść z kapusty trzeba trzymać jak najdłużej i potem wymienić na nowy. Trzeba to robić , aż pierś przestanie bolec lub zniknie zastój. Mi robiła obkłady z kapusty położna w szpitalu. Ważne jest sposób w jaki się obkłada pierś tzn ona robiła mi to tak:
-zimne liście kapusty należy stłuc ( nerw liścia tylko nie można robić tego metalem )
-brodawkę należy posmarować i dać na nią gazik
-obkładamy pierś nie brodawkę ( na brodawkę wyrywamy dziurę )
-na liść dajemy woreczek i obwiązujemy pielucha obie piersi( jeżeli obwiązujemy prawa pies to pieluchę zawiązujemy z lewej strony szyi). Podnosimy tymi pieluchami wysoko piersi
-potem mocno zawiązujemy pielucha obie piersi ( wygląda to jakbyśmy z pieluchy zrobili stanik bez ramiączek)
- na to wszystko nakładamy stanik najlepiej ciasny żeby ściskał piersi
Ważne jest żeby przed takim okładem ściągnąć z piersi te miejsca gdzie robi się zastój ale ręka nie laktatorem. Jeżeli jest zapalenie to po kilku godz liście są czarne i mokre.
Ten okład naprawdę pomaga, nic ze po nim wyglądałam jak bym miała piersi wielkości arbuza 🙂 ale ważne ze pomogło i gorączka mi bardzo szybko opadała a piersi przestały bolec.
Przy zastojach nie powinno się używać laktatora a grudki w piersiach powinno się ściągać ręką pod letnim prysznicem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie 🙂

Madalena, Angela dzięki za radę 🙂
Na noc położyłam sobie liść kapusty - schłodzony i podziubany widelcem, obwiązałam bandażem, żeby nie wypadł, ale również na brodawkę, bo nie wiedzialam, że nie powinno się, w necie jak szukałam nie było nic napisane, no chyba że było na jakiejś innej stronie - wszystkich nie czytalam.
Ogólnie wczoraj usiadłam i zaczęłam przystawiać do piersi poduchę grzejącą i robiłam masaż piersi, właśnie ręcznie odciągając pokarm, potem ten okład z kapusty - jest już lepiej, jeszcze dzisiaj powtórzę te okłady, z tym że z kapustą zrobię tak jak Madalena radzisz, no i małą jak najwięcej będę przystawiać.

W Gdańsku dzisiaj leje i na razie jest 18*. Ciekawe czy Olcia będzie spać dzisiaj w ciągu dnia, bo ja z chęcią się zdrzemnę - taka senność pogodowa.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 u nas 16 stopni 😉 może pogoda optymistycznie nie nastraja, ale przynajmniej jest czym oddychać 😉
Madalena, jestem pielęgniarką po module pediatrycznym 😉 Z pieprzykiem muszę pójść do dermatologa albo chirurga, w ciąży nie zdążyłam tego zrobić. Podczas cc mówili, że mogliby to usunąć, ale w końcu zostawili. Zmniejszył się teraz ten pieprzyk do rozmiaru sprzed ciąży, ale porosły na nim jakieś grudki 🤔 myślę, że i okulistę, i dermatologa uda mi się załatwić w tym tygodniu za jednym zamachem 🙂
kicia trzymam kciuki za badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

moja mała wczoraj była okropna całą noc i dzień praktycznie nie spała tylko takie drzemki krótkie myślałam że mnie wykończy... 🥴

dziś już trochę lepiej ale na razie nie śpi a ja muszę troszkę popracować bo paczki czekają na wysłanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo dziewczyny ;*

dziękuje wszystkiem za życzonka ;*
ja dzisiaj idę z małą do przychodni z wynikami moczu są dobre ale musze zanieść żeby zobaczyła pediatra i przy okazji zważe małą 🙂

u nas też pochmurno chyba bedzie padać ale wole taką niż te upały...
miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ale okropna pogoda u nas i jest tak zimno w domu ze musiałam na chwile włączyć grzejnik.
Za chwile zbieram się na bioderka a po południu na szczepienie ale się boje tam iść bo wczoraj podczas pobierania krwi na morfologie się zaniósł a co dopiero będzie przy szczepieniu.
Morfologia mu troszkę zaniżona wyszła ale raczej go zaszczepia bo nieznacznie jest poniżej normy.
RCB ma 3.99 ( norma od 4 do 5.9)
HCt 35.6 ( 36 do 53)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maxymek ma mala ciemieniuche 😞 troszeczke kropeczek na glowce zaraz nad czolkiem, troszeczke na brwiach i na platkach usznych;( walczymy z nia 🥴
idziemy zarz po spiworek bo Niuniusiek ze swojego pierwszego juz wyrosl... zajada wlasnie cycunia, i spadamy.
W sobote wpada tesciowa na tydzien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi Agnieszka też ma ciemieniuchę... na brwiach 😉 dopiero dzisiaj zaczęłam z nią walczyć, więc zobaczymy jaki będzie tego efekt 🙂 póki co, po potraktowaniu oliwką i "wyczesaniu" nie ma śladu ciemieniuchy 😉

wierciła się Mała, kręciła, zasnąć nie mogła. Położyłam ją na brzuszku i śpi jak zabita 😉 ja też idę się kimnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

my po szczepieniu. Mały bohater nam rośnie, zapłakał jakby go raczej komar ugryzł 🙂
No i waży już 5700, czyli od wyjścia ze szpitala przybrał już 2kg.
No i dzisiaj kończy 6 tygodni...

Mały dzisiaj np. zasnął o 23.30 i spał do 3.30 i potem do 7.00

Zmykam bo się budzi więc będziemy jedli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia np. zasnęła po kąpieli tak przed 21.00, spała do 4.20, potem do 8.30.
Położyłam ją dzisiaj pierwszy raz na macie edukacjyjnej, ale miała zaciesz 😁 no i zasnęła na niej to przykryłam ją kocykiem i spała ze 2h.

Dziewczyny, karmicie na żądanie czy bardziej przestrzegacie godzin co ile małe ma zjeść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Moja Mala wczoraj zasnela o 22 spala do 3.20-karmienie i spala do 7.W nocy karmie ja jeden dwa razy.
Anulka ja karmie na zadanie i nie mamy unormowanych godzin karmien.
Dziewczyny czy nie uwazacie, ze tym karmieniem to jest jakism maly mlyn informacyjny, kazdy mowi inaczej?
I wlasnie nie rozumiem skoro "na zadanie" to jak to mozna unormowac, skoro tak samo jak doroslemu chce sie w jeden dzien jesc wiecej w drugi miej to wydaje mi sie ze tak samo jest z maluszkeim.
Ostanio uslyszlam opinie, ze karmic piersia gora 3 min.Juz widze mine Julki jak ja odstawiam od piersi po trzech minutach 🙂

Moja mala tez ma ciemienuche na brawiach 🤢

Agulka moje dziecko tez tylko w pionie lubi byc trzymane inaczej to od razu sie kreci i jest niezadowolona.Najdziwniejsze jest to, ze u obcych to jakos wytrzymuje te pozycje tylko u rodziców jej nie pasuje.Dziwna sprawa...

Ostanio Jula sie slini i to jest pierwszy objaw tego, ze jest glodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 😉

moja mała waży 4290g 😉 wszystko z małą ok 😉
małą też ma ciemieniuche ale olikwa i wyczesywanie jak narazie skutkują... a co do ślinienia też mała zaczyna jak jest glodna albo ssie paluchy 😜

a i moja je ostatni raz o 12 i śpi do 6 rano 😉 więc ja jestem bardzo wyspana 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...