Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Laaf, mój mąż czyta książki m.in. z wydawnictwa Fabryka Słów, ma w swojej kolekcji serię książek o Jakubie Wędrowyczu. Oprócz książek, wypuścili koszulki z bohaterami i zamówiłam z tym Jakubem, obrazek jak z okładki z napisem i zarówno tytułem książki Homobimbrownikus. Będzie miał niespodziankę 😆

Olcia była dzisiaj na spacerze z dwoma kawalerami - jeden starszy o 2,5 m-ca, drugi młodszy o 1,5 m-ca.

Niuńka wchodzi jeszcze w ciuszki na 62, ale pewnie waży już ponad 6 kg, bo 2 tyg. temu ważyła 5800 g.

Angela, super że masz już suknie 🙂 pochwaliłabyś się jakąś fotką, chyba że wolisz poczekać aż do ślubu i zaprezentujesz się nam w całej krasie 🙂

Te pchanie piąstek, paluszków oznacza przede wszystkim zapoznawanie się ze swoim ciałkiem, z odkryciem nowej rzeczy, ale może pomagać się uspokoić, pokazać, że jest się głodnym. Komicznie dopiero będzie wyglądać jak nasze pociechy zaczną pchać swoje stopki do buzi 😁

Muszę zacząć ćwiczyć, ale jakoś brak mi motywacji - nic nowego 🙂

Życzę dobrze przespanej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo 😉

Anulka mój mąż też czytał te książki nawet chyba dwie mamy w domu 😉 ja osobiście nie przepadam za tego rodzaju książkami ale on był zachwycony 😉

u mnie tez nie ma motywacji do ćwiczeń :P a chciałabym troszke brzuszka zrzucić (bo jakoś tak dziwnie jak bym zgrubła 😜 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek Ty bierzesz te zastrzyki a ja słyszałam,że nie są za dobre, bo dostaje sie za dużą dawkę hormonów jednorazowo, a tabletki to codziennie małą dawkę, Anulka Ty bierzesz tabletki, jakie są dobre wg Ciebie,bo nie chcałabym przytyc do wesela a za tydz mam wizytę u gina, pierwszą po porodzie dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Zuziek mój mąż zaczytuje się w tych książkach - oczywiście jak ma czas, ma swoich ulubionych autorów. Ja również tak jak Ty nie garnę się do ich czytania, chociaż mąż namawia mnie 🙂 ale ja wolę inne książki.

Przy okazji pocieszę Cię, że też coś zgrubłam - pupa mi rośnie i brzuszek troszkę większy się zrobił. Chyba muszę odstawić chałkę, danio - moje ulubione drugie śniadanie albo jeść raz na jakiś czas, no i pochłaniam różne ciasteczka, aż mnie trzęsie za słodkim, nawet jem dużo takich bez cukru. Cukru brak, ale raczej z ilością też lepiej nie przesadzać.

Angela, mi gin przepisał tabletki Cerazette, bo mogę przy nich karmić piersią, ale chyba Ty już nie karmisz to może porozmawiaj o nich lub o Cilest, obydwa mają bardzo małą dawkę hormonalną - te pierwsze bierze się non stop, a przy drugich robisz tygodniową przerwę.
Cilest brałam ponad 8 lat i byłam bardzo z nich zadowolona, nie tyłam przez nie, ale z drugiej strony na każdy organizm mogą działać inaczej. Gin na pewno dobierze Tobie odpowiednie tabletki i wyprobujesz jak będzie ok. to stosujesz, jak nie to zmienisz.

Ostatnio wypatrzyłam w gazetce Twoje dziecko portfel na pieluszki i chusteczki mokre - dzisiaj zamówiłam, bo może wreszcie będę miała jakiś porządek w torbie od wózka albo mogę też wrzucić do swojej zwykłej torby. A tak to pampersiaki walają mi się w woreczku foliowym.
A to link do strony i do portfelików:

http://www.e-smoczek.pl/list/portfele_na_pieluszki.html

Ja zamówiłam portfel "Mama czarodziejka" 🙂

Idę zajrzeć do Olci i wyszykować się, bo o 11.00 przyjeżdża moja siostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj, ja też muszę trochę poćwiczyć... za miesiąc mam ślub przyjaciółki, muszę się wcisnąć w sukienkę, którą kupiłam tuż przed ciążą. Od pasa w górę wygląda wystrzałowo (ha, mam czym pooddychać), ale niestety brzuch wygląda tak, jakbym w kolejnej ciąży była...
Więc sobie postanowiłam, że dwa razy dziennie (rano i wieczorem) będę robiła brzuszki. I codziennie ciut więcej. Co prawda nie chcę chudnąć, ale sadełka z chęcią się pozbędę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta Sukienka agulka była kupiona na targowisku, a juz ich nie sprzedają i daleko musiała jechac do Sierakowic, a mi pasuje idealnie, bo ona i tak kupiła ta srebna i tirkusowa coś pomiedzy niebieskim a zielonym, i tez fajna. No raz mi gin przpisal cilest bo miałam bolesne miesiączki ale nie kupiłam bo ich nie potrzebowałam wtedy a teraz tak. Ja kilka dni brzuszków nie robiłam, bo brzuch bolał i dzis znowu bede robiła bo trzeba za siebie sie brac, do mojego slubu tez daleko nie zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kur** znów przypaliłam garnek 😠 😠 😠 Jakimś cudem udało mi się go uratować. Musiałam co prawda nożem zdrapać centymetrową warstwę przypalonego mleka i później porządnie resztę wyszorować, ale jakoś się udało. Tyle tylko, że teraz mnie łapy bolą 😠 😠

wrrr...

no nic, szybko sobie zrobię z 10 brzuszków, może zdążę jeszcze coś zjeść (kanapki - bezpieczniejsze...) zanim Mała się obudzi. A jak się Mała obudzi, to ją nakarmię i spadamy do sklepu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Kwasiek ja jak odciagalam laktatorem byl;y bardziej zflaczale niz po ssaniu Dawidka ale moze poprostu mnie j jadl...

Co do tabletek ja bralam logest i tez bardzo dobrze sie po nim czulam i absolutnie nie tylam. Wiem ze Logest i Cilest sa dobre i maja podobne sklady.

Kwasiek kup sobie specjalny garnek do mleka to sie nie bedzie przypalalo 🙂

CO do cwiczen tez powinnam bo brzuchol tez mam jak 4-5 miesiac ciazy ale niestety odezwal sie moj dysk pomiedzy 1 a 2 kregiem. Znow miewam zawroty glowy i niestety przy wiekszym wysilku sie zwiekszaja 🥴 Znow chyba wroce do cwiczen tych kregow ale nie maja one nic niestety wspolnego ze spalaniem kalorii 🥴 W ciazy minela mi ta przypadlosc zupelnie ale domyslam sie ze zmienil sie srodek ciezkosci i walilo na krzyz...

Anulka nie slyszalam o tej serii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej !!!

Kwasiek fajna ta strona 🙂Lubie patrzec na takie rzeczy 🙂

Bylam z Julka u pediatry, chcemy wyjechac na weeknd a ona wydawala mi sie podejrzana, jak zreszta wczoraj pisalam 🙂I od razu czuje sie lepiej, bo Mala nie ma sladu przeziebienia 🙂Za to musimy isc do por rehabilitayjnej lub neurologicznej, bo skreca ja troche na prawo, ale podobno to nic takiego i nalezy to po prostu skontrolowac.Lekarka myslala,ze Julka ma 3,5 miesiaca, bo mowi, ze tak przytomnie patrzy 😉Na wadze przybiera elegancko, dokarmiac jej nie musze z czego bardzo sie ciesze bo na tym punkcie mam totalny odpal i jeszcze jak naczytam sie ze Wasze dzieciaczki maja po 5 kilosów to wydawalo mi sie, ze ja glodze 😉

Ja tez musze zaczac cwiczyc, ale weny brak...w sumei nie jest tak tragicznie, a lekki brzuchol zawsze mialam wiec sie do niego szczerze przywiazalam, ale moze faktycznie nalezy go ujedrnic.Roztepy na piersiach sa juz prawie niewidoczne, ale te na brzuchu chyba zostana ze mna do konca.Tylko czasami sie zastanawiam jak to bedzie po drugiej ciazy wtedy to juz w ogole bede pasiasta jak tygrys 🙂

Wiecie jak patrze na Julke to ciagle mam mysl, ze musi miec braciszka i nie wiem skad mi sie to wzielo, ale jak mysle o drugim bobasie to ciagle chodzi mi jedno imie po glowie-Michal.A do tej pory mial byc Franek 🙂

dobra ale sie rozpisalam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doskaonale wiem gdzie jest Sycow bo przejezadzam tamtedy jak jade do Wawki bo mamy tam znajomego no i bo kiedys moj m. tak pol roku pracowal 🙂
jak bedziesz dojezdzala do korony wjedz na wiadukt kieruj sie na kowale i zaraz na biskupin dojedziesz i jestes u mnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, super, że wszystko ok z Julcią.

Mi marzy się Konradek, ale jak będzie w przyszłości druga córcia to też będę ogromnie się cieszyć 🙂

A zapomniałam się pochwalić, że Olcia spała od po kąpieli i karmieniu aż do 6.00 bez żadnej pobudki, czasami jak tak śpi, to łapię stresa, że może ją budzić do karmienia, ale nie jest noworodkiem, więc chyba jest najedzona, jeżeli nie budzi się w nocy. Zresztą przybiera na wadze i chyba powinnam być spokojna i cieszyć się, że mogę się wyspać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nigdy nie budziłam małej do karmienia nawet jak była noworodkiem sama dawała znać kiedy chce jeść a teraz ładnie co 3h je 😉

a mi się marzy Antoś 😉 ale jak bedzie dziewczynka (co może być bardzo prawdopodobne bo u mnie w rodzinie od strony mamy są same dziewczynki) jak bedzie to bedzie Marysia 🙂
ale gdzie tam do drugich dzieciaczków :P hehe najpierw wychowajmy te brzdące 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja dzisiaj byłam u gina

Anulka też mi przepisała mi Cerazette a przed ciążą brałam yasminelle i było ok (wcześniej brałam mikrogynon i mercilon i są do dupy dużo przytyłam po nich i straszne huśtawki nastroju po nich miałam)

a mi 10 kg zostało z przed ciąży masakra po prostu 😠 i załamka totalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, życzę duuużo cierpliwości i uciechy z pociech 🙂 🙂
Mam trochę ciuszków po mojej córce. Jeśli by coś Wam wpadło w oko...to piszcie na maila [email protected]
Cena ciuszków do negocjacji. W każdym razie ceny oscylują na poziomie 3 zł -8 zł. Za wyjątkiem chusty, płaszczyka, kombinezonu.
Link do Szafy Madziusi - Szafa Madziuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf 😉 u mojego męża ze strony raczej się parka zdarza 😉 ale u nich akurat dwóch chłopców było 😉 jak narazie to z mojej strony przeważają same babki ale się zobaczy za 4 lata (mam nadzieje) bo wtedy chce następne :P a jak Angela wspomniała jak bedzie trójka to jeszcze lepiej bo zawsze marzyłam o 3 dzieciaczków ale nie wiem czy finansowo wyrobimy :P

persy7 ja mam aż za dużo ciuszków także dziękuje 😉 i tak jak Natka napisała polskie numeracje są całkiem inne bo ja mam wszystkie ciuszki z angli i mała juz na 68 nosi a dzisiaj byłam w realu i tam 62 były albo takie w sam raz albo za duże 😮 hyhy... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...