Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 🙂

Olcia znowu spała długodystansowo od 20.00 do 5.45, teraz sobie znowu śpi 🙂

Dzisiaj albo w tygodniu wybiorę się do apteki po pojemniczki na mocz i zacznę mrozić mleko dla małej. A we wrześniu będę musiała zaopatrzyć się w nową butelkę, bo ta co mam Tommee Tippiee ma 150 ml i jest 0+,następna jest 3+ - ma większy przepływ i pewnie jest większa.
Póki co butelka będzie używana sporadycznie, no i muszę zaobserwawać czy Olci nadal będzie pasić ta butelka.

Jak już jestem przy temacie butelek - to mam pytania:
- ilu używacie na zmiane?
- czy w jednej butelce podajecie mleczko, a drugiej np. wodę lub herbatkę, czy wszystko w tej jednej?

Przez te stan zapalny Oluśka nie chciała za bardzo jeść z prawej piersi i lewą mi tak wyciągnęła, że teraz jest większa niż prawa 🤢 Myślicie, że to przejdzie czy zawczasu zabrać się za szybkie ujędrnianie lub może znacie jakiś sposób na to?

Dodam, że Olcia z prawej je przez nakładkę, inaczej nie chce, jeżeli wogle chce z niej jeść.
W piersi jeszcze te twarde miejsca wyczuwam, mniejsze, ale niestety są, chyba przejdę się do innej poradni laktacyjnej. Tam panie położne były ok, ale mam wrażenie, że lekarze np. chirurdzy są do dupy na dyżurach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, wlewacie nadzieję w moje niewyspane serce 🙂 U nas maksymalna przerwa między karmieniami, przy dobrych układach, to 4 godziny (czyli przy dużym szczęściu 3,5 godziny spania). Najczęściej to jest jednak 2,5 - 3 godzin między karmieniami. Mały jest już szerszy niż dłuższy, zastanawiam się, czy mu jakoś nie limitować tego jedzenia, co prawda lekarz powiedział, że na tym etapie nie ma mowy o zapasieniu dziecka. Bardzo nie chcę mieć dziecka z nadwagą, szczególnie że po tej mojej cukrzycy ciążowej on też może mieć skłonności i na nadwagę trzeba uważać szczególnie. A może to ja powinnam jeść bardziej dietetycznie?
Co do jedzenia, to powoli włączam kolejne rzeczy, na razie płacz był po naleśniku ze szpinakiem i czosnkiem (trudno powiedzieć, co z tego zaszkodziło, na razie odstawiam obie rzeczy) i po jeżynach. Cała reszta póki co się sprawdza, przy czym warzywa staram się na razie jeść raczej gotowane niż surowe (oprócz sałaty, pomidora i marchewki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo ;*

Anulka ja mam dwie butelki do mleka i na zmiane w niej daje tzn. jak gdzieś wychodze to biore 250ml bo jest "chuda" i wchodzi do termo opakowania na butelki i czasem w domu tez jej używam a tak to 150ml z canpolu przeważnie... a na herbatkę mam butle z NUK-a 150ml i tylko w nie daje na razie...

Angela ja tylko stwierdziłam że kąpanie dziecka o 17 czy 18 to troszke dla mnie za wcześnie bo po kąpaniu już z dzieckiem nigdzie nie wyjdę i przeważnie w domu już siedze... ale ja w żadnym wypadku nie chcę się wtrącać w twoje metody wychowania kochana 😉 robisz jak ci wygodnie 😘

Ann czytałam że dzieci karmione piersią mają mniejszą tendencje do tycia niż te karmione mlekiem modyfikowanym... z resztą to samo tyczy się przekarmiania dzieci karmione piersią nie można przekarmić a dzieci karmione butlą owszem (oczywiście w przypadku mojej Zuzi to chyba nigdy "nie uda" mi się jej przekarmić to jest taki Tadek Niejadek 😮 ale jeśli przybiera na wadze i jej to starcza to się nie przejmuje)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 Ann, nic się nie martw, maluchy w tym wieku nie mają nadwagi - zbierają tłuszczyk i to jest dobre - to świadczy o tym, że są zdrowe i że mamy pełnowartościowy pokarm 🙂 a tym się trzeba tylko cieszyć, a nie zamartwiać 🙂

Ja kąpię Agę zwykle między 19 a 20. Zasypia koło 21:30-22.00. Ostatnio fajnie gada podczas kąpieli 🤪
chwaliłam się Wam, że powiedziała już dwa razy "ma" ? 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂

Kolejna nocka super przespana 🙂 Ann jeszcze daj troszke czasu Stasiowi a i on zacznie przesypiac 🙂

Ja jak narazie kurna nie moge trafic do sklepu z butelkami i mam tylko 2 i to male 😮 mlody zjada juz 130ml i cholirka musze sie zaopatrzyc 😉

Anukla sloneczko Ty moje czy mi przypomnisz jak zmienialo sie to rozrzeszenie na dokumencie w kompie? Pamietasz jak Cie kiedys prosilam 🙂

acha i wszystko mieszam butelki i dla wody i dla mleczka 🙂 nie ma znaczenia ktora, poprostu ta co jest wolna 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siems 😉

To moja Julka przy Waszych dzieciaczkach to nocny marek, kapiemy ja kolo 21-22, wlasciwie z zasypianiem nie ma problemu i spi od razu.W nocy budiz sie kolo 3-4.

Zalozylismy jej nowa karuzele i stwierdzam, ze ta zdecydowanie jej bardziej odpowiada niz poprzednia, smieje sie do niej.Ale wlasnie cos pokrzykuje, co w wjej wypadku oznacza znudzenie, wiec uciekam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, wiem, że chciałaś mrozić odciągnięte mleko - w czym mrozisz? Jak poniżej napisałam, chę kupić kilka pojemników na mocz, bo są sterylne i tam wlewać - tak poleciła położna w szkole rodzenia. Jak myślisz, czy raz użyty pojemink można potem wysterylizować i ponownie użyć?

A co do Agusi, to jeszcze trochę i usłyszysz "ma-ma" 🙂

Kkasia, przy okazji oklask za powrót - tak na nowy dobry początek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anulka, nie ma znaczenia, czy pojemnik jest nieużywany, czy użyty 10 razy - ważne, żeby go wysterylizować. Wtedy nie ma na nim żadnych bakterii, więc spokojnie można z niego korzystać 🙂 ja mam zamrożone 2 pojemniczki, jeden 100 ml, drugi 120. Mało, ale moje piersi produkują ostatnio akurat tyle pokarmu, żeby wystarczyło da Agniesi. Raczej żadnej nadprodukcji nie mam niestety 😞 Może spróbuję niedługo coś odciągnąć po tym, jak nakarmię Małą, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziś Aga kończy 3 miesiące 🤪 w związku z tym lada moment spodziewam się kryzysu laktacyjnego...

czekam aż Młoda się obudzi i polecę z nią do przychodni - spróbuję ją zapisać na środę na szczepienie. Ciekawe czy są jeszcze jakieś miejsca 😉

kkasia, dobrze znów Cię widzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo Agniesia juz 3 miesiące 😉 niech dalej tak ładnie rosnie;* ja kapię o 17 lub 18 bo potem juz nie wychodzę, a on zasypia tak jak pisałam, to wtedy my możemy wyjśc, teraz spi juz 1,5 godzinki ponad i czekam aż sie obudzi to pójdziemy na spacer i wtedy siedzimy 3 godziny albo więcej puki głodny się nie zrobi 😉 a potem znowu, więc pozniej nie ma potrzeby juz wychodzic na wieczór. Wtedy mam czas dla siebie i męza a Kubus dziś o 2 30 sie obudził i spał go 6 30 więc się wyspałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super Agniesia ma 3 miesiące 😉 a jaki mały pulpecik z niej 🙂

Kkaska dostałaś oklaska ode mnie 😉

i tez dodaje zdjęcia Zuzieńki mojej 😉



tak moja Zuzia trenuje podnoszenie główki (niestety tylko tak lubi leżeć na brzuszku na kolanach bo na ziemi niestety zaczyna płakać)


a to Zuzia z dzisiaj 🙂 hihi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

a tu Aga ze mną podczas spacerku po ogrodzie botanicznym :] trzeba częściej takie wypady robić.

Mam do Was pytanie - kiedy zamierzacie rozszerzać dietę maluchom? Ja za jakiś miesiąc planuję pomalutku wprowadzić jakąś kaszkę manną. W sklepach jest masa produktów dla dzieciaków od 4 miesiąca życia. Teoretycznie moja mała dziś zaczyna 4 miesiąc, ale podejrzewam, że chodzi o ukończony 4 miesiąc życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LAT DLA AGUSI
NO I WIDAC ZE CYCUCH MAMUSI JEST NAJLEPSZY 🙂

Anulka wlasnie o to mi chodzilo, dzieki wielki 🙂 oklask 🙂

Zuziaku Twoja dziewuszka jest taka zgrabniutka i subtelna jak przystalo na babeczke 🙂

Moja kolezanka mrozila pokarm w specjalnych woreczkach i bardzo sobie chwalila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
takie sumo małe mi rośnie 😁 😁 😁
ale to tylko na tych zdjęciach tak wyszła 😉 normalnie druga broda nie jest aż tak widoczna 😉 😁 ciekawa jestem ile już waży 😉
używamy od wczoraj pampersów rozmiar 4 🙃

Zuziaku, fajna ta Twoja Zuzia 🙂 🙂 🙂 wypróbuję takie leżenie na brzuszku, bo Adze też leżenie na czymś zupełnie płaskim nie pasuje. Dzięki za podpowiedź 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, wszystkiego naj dla Agusi - już 3 m-ce 🙂

Zuziek, ja chyba też tak będę próbowała Olcią, bo ostatnio coś buntuje się napodłodze z podnoszeniem główki, wcześniej było ok.

Ja myślałam o rozszerzeniu diety małej przy karmieniu piersią dopiero w 5 lub nawet 6 m-cu. Wiem,że są produkty od 4 m-ca, ale wydaje mi się,że wstrzymam się.Też wydaje mi się, że chodzi o skończone 4 m-ce. Z tego co czytałam i słyszałam mamy róźnie wprowadzają produkty, jedne wcześniej inne później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...