Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mam siostrę, mojej mamy brat ma 2 córki, od taty strony jest wymieszane, a od męża strony - on jest jedynakiem, teściu jedynak, jedynie teściowa ma rodzeństwo - u nich są parki, tylko u jednej ciotki są 3 dziewuchy.

Tak czy siak zobaczymy też za 3-4 lata czy raczej będzie dziewczynka czy chłopiec, a może spróbujemy wcelować.

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja mam dziwnie z tą wagą, bo z jednej strony jestem już 6kg poniżej stanu sprzed ciąży, a z drugiej strony nie wchodzą na mnie praktycznie żadne spodnie i spódnice. Chyba mi się poszerzyły biodra, inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. W każdym razie nie mam w czym chodzić i nie mam czasu na chodzenie po sklepach i szukanie nowych ciuchów. Zostaje tylko internet. Ciekawa jestem tylko, czy te biodra już mi tak zostaną, czy kiedyś jednak wrócę do stanu wcześniejszego, szkoda byłoby pozbywać się rzeczy, które lubię i niedawno je kupiłam.
Co do zakupów przez internet, to mam już bluzki do karmienia ze schowanymi wycięciami - strasznie sprytnie rozwiązanie, nie trzeba się rozbierać w miejscu publicznym jak nawet w takiej rozpinanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dzisiaj moja córcia znowu spała do rana, jak poszła spać po kąpieli i karmieniu dokładnie 19.45 to spała do ok. 6.30. Wstałam w nocy do wc i odrazu do małej zajrzałam, a że tak spokojnie i cichutko oddycha to połozyłam jej rączkę na brzuszku, żeby sprawdzić czy ok. i poszłam dalej spać. Ciekawa jestem, czy to takie chwilowe dłużesze spanie i wróci do jednej nocnej pobudki czy może juz tak będzie.

Ja od porodu zjechałam 13 kg, czyli jescze o 2 kg mniej niż przed ciążą, ale jak pisałam wydaje mi się, że przytyłam. Na szczęście w większość ciuchów sprzed ciąży jeszcze wchodzę.

Wczoraj szukałam jakiś piosenek i wierszyków dla małej i znalazłam fajną stronkę, oprócz różnych tematów, jest tam m.in. o wychowaniu dziecka, w co się bawić, jest też bardzo dużo kołysanek, piosenek rymowanek, wierszyki itd.
http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/w-co-sie-bawic.html

Zmykam małą wyszykować na spacerek, jeszcze cycuś i lecimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Anulka super spioszek z Olenki, trzymam kciuki zeby tak zostalo 🙂

My z Mala pospalysmy dzisiaj do 9.30, po czym ja wstalam a Jula dalej komarzyla 🙂Dzisiaj ma doskonaly humor, smieje sie sama do siebie, znaczy usiluje bo walczy ze swoim nadmiarem sliny 🙂
Maz zadzwonil z pracy, ze jedzie na badania do szpitala zakaznego, bo kolezanka z pracy go
zakuła igła 😞A w tym tyg mial jakiegos mega pecha, bo to juz drugi raz 😞stwierdzil, ze tego za duzo i pojechal...bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

a ja już 21kg zrzuciłam, ale co z tego jak jeszcze 4 zostały, a cciałabym w sumie jeszcze 14 zrzcić. Oj miałabym wagę z czasów studenckich. Najgorszy jest ten brzuszek i boczki. Trzeba sie zabrać za ćwiczenia ale tak jakoś się nie chce 😞

My też jak się nam skończą przejdziemy na pampersy 4, a ubranka Antoś już niektóre nosi na 74!!

Oj rośnie jak na drożdżach.

Mały uwielbia czewony kolor. Za liskiem chytruskiem mógłby się spalić. Uwielbia go. Podobnie jak misia strażaka z mega czerwoną czapą 🙂 Zaczyna już zagadywać, chwytać rączką, tylko się tak zastanawiam czy nie będzie leworęczny, bo tak jakoś więcej nią operuje. A ostatnio rano po krmieniu tak się głośno śmiał, że aż babcia, która była u nas na kilka dni się obudziła bo nie wiedziała co się dzieje. Oj będzie dużo radości jak Maluchy zaczną nam gugać i śmiać się...

Miłego dnia i słoneczka takiego jak we Wrocławiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie caly komplet, ale dokladnie sie nie orientuje.Na razie nici z naszego weekndu, bo musi po pobrac krew od tych osob po ktorych sie zakul, jzu widze rodziców tego dziecka(5 miesiecy):/Wrocic znowu do szpitala z tymi probkami a jutro odebrac wyniki...szal doslownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam jeszcze temat kulinarny: czy myślała któraś z Was o przetworach na zimę pod kątem naszych Maluchów? Dotarło do mnie, że kiedy będziemy wprowadzać nowości do diety Stasia, będzie środek zimy i nie będzie świeżych owoców i warzyw. Mój Tata zaoferował, że zrobi trochę przetworów dla wnuka i szukamy inwencji. Macie może jakieś pomysły? Nasze pomysły to na razie przeciery z jabłka, marchewki, dyni, gotowane na parze, miksowane i pasteryzowane w słoikach.
Założyłam nowy wątek na ten temat, bo chyba jeszcze nie było takiego:
http://www.brzuszek.net/forum,lato_w_sloikach_na_zime_dla_niemowlaka,30,427855.html,str=0
Tyko mi nie mówcie, że są na rynku gotowe słoiczki, bo wiem o tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Olcia czasami zaśmieje na głos, ale jeszcze rzadko, ale wczoraj przez przypadek odkryłam, że mała ma łaskotki w okolicach paszek i jak mi się rozchichrała 🙂 Mama miała wielką uciechę, dzisiaj znowu sprobowałam połaskotać ją delikatnie i znowu śmiech na głos, muszę mężowi pokazać jak wróci z pracy 🙂

Ja nie myślałam o przetworach, bo w tej lodówce babci mało się zmieści, a zamrażarki nie posiadamy. Chyba będziemy korzystać z mrożonek ze sklepu. Zresztą muszę poczytać o robieniu przetworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My się nastawiamy raczej na przetwory w słoikach, bo zamrażarkę mamy bardzo małą.
A tak w ogóle to znalazłam schemat żywienia niemowląt opracowany w 2009 roku i jestem w szoku, jak szybko się wprowadza właściwie wszystkie warzywa i owoce 🙂 Bardzo mi się to podoba, bo jakoś tak bym wolała wychować dziecko wielosmakowe niż takiego co wcina monotematycznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki!
Dziękuje za życzonka 😉
U mnie znowu remonty ( mam murowanie w pokoju 😜, zakładają nam nowe ogrzewanie w całym domu). Nie mam czasu nawet głowy czasem umyć hehe i chodzę jak strach na wróble. Zaglądam czasem do naszego wątku i tylko poczytam troszkę i dalej jak nie do małej to sprzątam, bo cały czas jest coś do roboty.
Malutka na razie w porządeczku sie rozwija twu twu 😉 Jakieś trzy tygodnie temu ważyła 5kg i miała 59cm. 13 września idziemy na kolejne szczepienie. Wykupiliśmy z mężem za pierwszym razem tą szczepionkę kojarzoną dwa wkucia, a teraz juz tylko bedzie po razie. Z resztą moja malutka na szczepieniach spała hehe
Zaczyna już mówic ghhh... gr... aggg.... i takie tam Smieje sie juz fantastycznie, zaczepia zabawki i powoli je chwyta
Jesli chodzi o przetwory to ja mam jagódki zamrożone i soki z czarnej porzeczki, wiśni i truskawek. Trzeba pomyslec jeszcze o buraczkach, ogóreczkach i marchewce.
Z tego co czytam to z waszymi pociechami wszystko super i rosną jak na drożdżach, więc super.
Miłej nocki Wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo a ja dzisiaj bede mieć cały dzień prasowania 😮 przed wczoraj jak byłam na realu chciałam kupić dwa pajacyki dla małej bo coś mało ich miałam (z niektórych wyrosła momentalnie) to mama mi powiedziała żebym zniosła kartony ze strychu z ciuchami małej tak więc wczoraj to zrobiła i się znalazło pełno ubrań na jej rozmiar 62/68 trzy pełne pralki i dwie suszarki zapełnione a dzisiaj trzeba to wszystko wyprasować do tego musiałam udostępnić moją szafkę mojej córci cwaniara ma już dwie szafki a ja z mężem tylko po jednej 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamuski 🙂

Kruszyna czy ja dobrze przeczytałam ??? 😮Twoja córcia przespała szczepienie??? 😮 OMG Ty szczesciaro 🙂 🙂 🙂 🙂

Zuziaku ja juz nie prasuje ciuszkow Dawidka bo uwazam ze to strata czasu a młodemu nic sie nie dzieje jak nie wyprasuje 🙂

Natka MOj smyk tez nie lubi czapki a raczej jej zakladania pozniej sobie odpuszcza 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...