Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 🙂

Olcia przespała usg bioderek, ale niestety szczepień już nie - był płacz. Za to ja nie płakałam na szczepieniach, mama opowiadała, że na pierwszym szczepieniu, po wkłuciu pielęgniarka zaczęła mnie szczypać, bo wystraszyła się, że może nie mam czucia, ale na szczypanie już zareagowałam, tylko nie pytałam się czy płaczem czy jakoś inaczej 🙂

Co do czapeczek, to raczej mało które dziecko je lubi. Moja mała na początku trochę się buntowała, teraz też nie przepada za czapeczkami, ale już tak nie wierci się i nie marudzi. W dodatku notorycznie ściąga skarpetki, jak ma założone, więc spędza czas boso, chyba że ma chłodne stopki to musi mieć założone, żeby troszkę ogrzać.

Mam pytanie czy Wasze maluchy też mają chłodne dłonie, bo Olcia ma wszystko ciepłe oprócz dłoni i stopek. Myślicie, że to norma tak jak u dorosłych ludzi czy może dlatego, że macha rączkami i nożkami.

Dzisiaj Ola zrbiła jednak pobudkę o 4.35, zasnęła o 5.00 i spała do 8.30. Mama przespała z 8 h ... WOW 🙂

Ja muszę przejżeć małej garderobę, napewno z komody muszę wypakować ciuszki na 56 i wynieść do piwnicy, zamiast nich dołożyć ciuszki na 68, bo już niebawem wyrośnie z tych na 62, już większość jest na styk.

Lecę do małej, bo coś marudkuje na macie.

Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂 laaf ja prasuje bo lubie prasować 🙂 zwłaszcza te malutkie ubranka Zuzi 😉 ale dzisiejsza sterta mnie przeraża i prasuje tylko te najbardziej pogniecione 😜

Zuzia też ma zimne rączki i nóżki właśnie zawsze wtedy kiedy nimi macha a jak śpi zawsze ma cieplutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

mnie też czeka prasowanie. Prasuję, bo po pierwsze - lubię, a po drugie ubranka wtedy są dużo bardziej miękkie i można je trochę "porozciągać" (co niekiedy jest konieczne, bo ten tłuścioszek już się w niewiele rzeczy mieści, a mamy deficyt większych ubranek...)

dzisiejsza nocka średnio na jeża - Mała zasnęła o 22, obudziła się o 1, 3, 5, 7 i 9. Ale jakoś nie jestem strasznie padnięta o dziwo. Może dlatego, że wczoraj się wyspałam (spała 6-7 godzin) 🙂

co do jedzonka dla maluchów, to ja będę dawać małej jedzonko ze słoiczków, chyba że będę miała możliwość załatwienia warzywek z pewnego źródła. Koleżanka mamy już mi powiedziała, że zasadziła specjalnie dla nas marchewkę i pietruszkę, więc może na tej bazie coś będę gotować 🙂 przesyłałam Wam jakiś czas temu książkę kucharską dla dzieci - jakby któraś jej jeszcze nie miała, to krzyczcie - prześlę 🙂

zapomniałam zapisać Małą na szczepienie... powinna mieć we środę, ale nie wiem czy się jeszcze załapiemy. Najwyżej poczekamy jeszcze tydzień 🙂 za 3 tygodnie mamy iść na kontrolę bioderek do ortopedy - ciekawa jestem czy jest poprawa... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki

coś spokojnie ostatnio..

moja też nie lubi czapki na maksa i tak kręci główką aż ją ściągnie a największy jest dym jak jej opadnie na oczy he he a skarpetki to norma zawsze jedną gdzieś zgubi 😉

a my dzisiaj pół dnia w drodze z niunią bo szukaliśmy samochodu żeby kupić a cycków się z dzidzią nie zostawi więc jechała z nami ale grzeczna była i samochód też kupiliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz też nie lubi czapki, ale generalnie nie znosi ubierania i rozbierania, więc nie mam pewności, czy to chodzi akurat o czapkę. Skarpetki jakimś dziwnym trafem się trzymają na nogach.
Wczoraj mieliśmy sądny dzień, płakał prawie cały czas. Wydaje mi się, że to dlatego, że poprzedniego dnia zrobiłam "próbę czosnku" i zjadłam jednego naleśnika ze szpinakiem i czosnkiem. Próba nieudana, a szkoda, bo gdybym mogła jeść czosnek, nie brakowałoby mi już tak bardzo innych przypraw. W sumie nie mam pewności, że to od tego, ale na wszelki wypadek czosnek sobie jednak odpuszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, wysłałam 🙂
ja przyprawy jem normalnie - staram się unikać potraw bardzo pikantnych (np. skrzydełek na ostro) i czosnku (który uwielbiam), ale obiady gotuję tak, jak zawsze. W ciąży jadłam wszystko normalnie i podejrzewam, że dzięki temu teraz też jestem wszystkożerna 🙂
Mała dziś ładnie spała: 7 godzin + 3 🙂 wstała o 7:30, nakarmiłam ją, pogadała trochę ze mną, pozwiedzałyśmy mieszkanie i teraz od godziny nadal śpi 🙂 kupiliśmy jej wczoraj w biedronce ciuszki - jak macie gdzieś blisko biedronkę, to zajrzyjcie - dwie sztuki bawełnianych body z długim rękawkiem kosztują 3 zł. I to nie jakaś cienka bawełna, tylko taka fajna gruba 🙂

Zmykam wyjąć pranie i zjem drugie śniadanko 🙂 🙂

A później albo na zakupy (spodnie muszę sobie kupić, bo mi się dupa ledwo mieści w te, które mam i wygląda to tragicznie, nie wspominając o tym, że jest cholernie niewygodnie...) albo do ogrodu botanicznego na spacerek na świeżym powietrzu 🙂 🙂

Miłego dnia!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej:0

a ja jestem w szoku moj synus spal dzisiaj 9h i 15 min 😮 poszedl spac o 20 a obudzil sie o 5,15 🤪 w miedzyczasie oczywiscie obudzilam sie i zagladalam do niego no ale spiochal na calego 😁

Kwasiek ja mam dla malego tyle ciuchow ze nawet nie nadazam z akladaniem a bodzikow to chyba najwiecej ale rzeczywiscie atrakcyjna cena 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak ale nim zasnie to troche zbawi ale wtedy spi do 1-2 i mam czas dla siebie 😉 teraz jak zasnie przed 19 lub po to mam duzo czasu zeby cos zrobic, kiedys zasypiał o 22-23 teraz juz lepiej 😉 dostaje wiecej jesc na noc, bo tyle chce i zasypia. Na Kasia w koncu sie pojawiła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o jaaa witaj Kasia spowrotem... 😉 🤪 🤪

Angela troche wczesnie jak na mnie :P moja mała o 20:30 jest kąpana a o 21 już najedzona zasypia i wtedy mam wolny czas dla siebie... i przed snem spokojnie mogę się napić piwka albo posiedzieć na necie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
o
Angela troche wczesnie jak na mnie :P moja mała o 20:30 jest kąpana a o 21 już najedzona zasypia i wtedy mam wolny czas dla siebie... i przed snem spokojnie mogę się napić piwka albo posiedzieć na necie 😉


i piona Zuziak 🙂
moj mlody akurat o 20 w kimke wpada po kapieli ale nie wczesniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia, witaj spowrotem 🙂 My tu martwiłyśmy się, wysyłałyśmy smsy, na gg, maile i cisza, ale cieszę się, że wszystko ok 🙂 Czekam niecierpliwie na zdjęcia - z tego co widzę w avatarku to śliczny synuś 🙂

Olcia kąpana jest o 19.30, zasypia po karmieniu najpóźniej po 20 - wtedy mam czas dla siebie, dla męża, mogę obejrzeć coś w tv itd. Mała obecnie "nocną" robi pobudkę najwcześniej ok.3, po 3, a najpóźniej 6.30 jak niedawno zdarzylo się.

Dzisiaj dłuższy czas trzymała grzechotkę w ręku i sobie nią grzechotała - były tym bardzo zafascynowana.

Acha, jeszcze Oleńka wypiła dzisiaj pierwszy raz z butli, niedużo, bo 60 ml wody, ale udało się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...