Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Złożę, złożę 🙂 jeszcze muszę z mężem na spokojnie sprawę przedyskutować, żeby później nie było niespodzianek. I do izby pielęgniarek i położnych będę musiała zadzwonić, żeby się dowiedzieć, czy praca w szkole na stanowisku pielęgniarki da mi możliwość przedłużenia prawa wykonywania zawodu (powinna, ale w sumie nigdy nic nie wiadomo...) 🙂
Aga śpi, mnie delikatnie zaczął brzuch boleć (bardziej mnie boli tez rozwalony jęzor) - wzięłam tabletkę, zaraz sobie zrobię make-up i koło 13 obudzę Agę, żeby pójść z nią na spacerek 🙂 pogoda u nas super, 16 stopni, bezchmurne niebo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😉 u nas spoko z wynikami, dowiedzilama sie ze dziewczynka, 4 latka która wczoraj przyjeli ma białaczkę wostatnim stadium, matka sie nie zorientowała 😮 🤨 🤨 🤨 taka słodka, zagadaywałam j aale ona nic nie mówiła, na wieczór poprostu nikła w oczach, nie wiem czy ją uratowali,l jakie to niesprawiedliwe 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, mi pediatra zawsze mówi, żeby w razie choroby Agi nie rezygnować ze spacerów, tylko bardziej zwracać uwagę, żeby dziecka nie przegrzać na spacerze. A jak Młoda była chora jakoś w październiku, to przy ujemnych już temperaturach tak czy siak kazała nam na spacery wychodzić, bo to zdrowsze dla dziecka, niż siedzenie w domu z jakimiś zarazkami.

Aga sama się obudziła 🙂 w dobrym humorze, bo gada do siebie i ścianę drapie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela, to dobrze, że wyniki są ok 🙂 bardzo się cieszę 🙂 a co do tej dziewczynki i białaczki, to powiem Wam, że jest to chyba jedyna choroba, której ja panicznie się boję, mimo, że w przypadku dzieci rokowania są całkiem niezłe. Chyba odetchnę z ulgą dopiero wtedy, gdy Aga pójdzie do szkoły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, mi zawsze mówiła pediatra jak dziecko nie ma podwyższonej temp. lub gorączki to można przy chorobie wychodzić, więc jak to jest można czy nie? Ola nie ma katraku i kaszelku, kupka była raczej normalna ani za rzadka ani za twarda, ma apetyt, choć jak odwinęłam pieluchę to trochę ciągnęła się od pupy. Poza tym ma obecnie znowu 38* i już od 6.00 trzeci raz zasnęla, jak obudzi się to dam jej czopek.

Angela, to bardzo przykre z tą dziewczynką, nie znam się, ale wydaje mi się, że jak to ostatnie stadium to chyba odwrotu już nie ma. I mówisz, że matka nie zorientowała się - to nie bylo objawów czy je zlekceważyła myśląc, że to nic takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, często lekarze nawet lekceważą objawy. Przy białaczce głównym objawem jest to, że dzieci często chorują, są osłabione i mają problemy z krzepnięciem krwi, co wychodzi często dopiero przy morfologii. A że białaczka dziecięca dotyczy najczęściej dzieci mających 3-5 lat, to raz na jakiś czas powinno się profilaktycznie robić morfologię krwi, żeby w razie wu odpowiednio wcześnie wyłapać dziadostwo.

A co do spacerków, to ja na pewno bym poszła, chociażby na pół godzinki 🙂 ale ja to ja 😉
Coraz bardziej mnie ten brzuch boli 🤢

Gotuję właśnie młodej lane kluseczki. Drugie podejście - pierwsze wyszły zbyt rozpaćkane 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

A ja dzisiaj wpadlam w ziemniaczany szal i robie placki ziemniaczane pieczone w piekarniku dla malej tez wymyslilam ich wersje, zobaczymy jak wyjdzie.

Angela super, ze z Kubusiem juz dobrze 🙂
Anulka moze to trzydniowka, obajwy by pasowaly.
Kwasiek gratuluje pojawienia sie okresu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem jka z ta dziewczynką, bo jka ona przyszła to ja wychodizłam do domu, biedne dziecko...ja jade do lekarza od kierowców na 17 z mezem, jutro na pierwszą jazde sie umówie jak da rade albo na pojutrze, jak najszybciej 😉 nie moge sie doczekac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Kwasku ja właśnie czekam na okres ktory mi sie spoznia ale znow wracaja mi z nim problemy jak widze....
Co do dziewczynki z bialaczka ja nawet nie chce myslec o dzieciach chorych bo to jest masakrycznie przygnebiajace... 😞 😞 😞

Kwaksu jesli chodzi o prace to jak masz pomysl na Age to sie nie zastanawiaj tym bardziej ze jak bedziecie chcieli druga dzidzie to spokojnie bedzie spala z etatem 🙂

Komsi czy komplecik doszedl?

avchas Dawis coraz wiecej kroczkow robi i to nie przypadkowo ale do calkowitego chodzenia jeszcze troszke brakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byliśmy u pani doktor - Olcia ma troszkę powiększone węzły chłonne na szyjce i pod paszkami + zaczerwienione gardło - stwierdziła 3dniówkę. Z tyłu ma też napuchnięte dziąsła. I widzisz Kwaśku, jak będzie podwyższona temperatura to nie wychodzić na dwór. Mam podawać Cebion, doraźnie czopek przeciwgorączkowo i popsikać gardło Tamtum Verde.

A temp. póki co spadła. O 14 miała jeszcze 38,3*, a po czopku przed 16 już 36,7*.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chciałam się pochawlić wózkiem http://swiatmalucha.com/wozki-spacerowe-quatro-wozek-spacerowy-quatro-jimmy-kolor-rozowy/p,25653 ale jak widac 😁 Madalena się zastanawia nad nim 😉 ten pierwszy polecam chociaż uważam osobiscie że cena jest za wysoka co do tego wózka 🤨 moje 150zł które dałam nawet za nówke byłaby w sam raz...

jutro z Zuzką na kontrole zobaczymy co powie osobiście uważam że jest bardzo dobrze katarek znikł rzadko kiedy pokasłuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się że żyjemy ale jestem zmęczona i jakoś nie mam weny do pisania.
Mam mięsożerne i pomidorożerne dziecko 🙂 Mięso jest w stanie wcinać samo, ostatnio nawet zjadł spore kawałki dość łyczastej wołowiny. A na pomidora paszcza się otwiera nawet jak już wcześniej stanowczo odmówiła współpracy 😉 Nauczyłam go też jeść natkę pietruszki (drobniutko posiekaną), dodaję ją teraz właściwie do wszystkiego i drobno posiekany surowy koperek. Jutro po raz pierwszy posiekam mu do jajeczniczki szczypiorek, a w przyszłym tygodniu spróbuję z kiełkami. Jeszcze nie zaczęłam dawać tego żelaza i zastanawiam się czy zaczynać, skoro je tyle potraw będących jego źródłem. Może zaryzykuję i po miesiącu zamiast po dwóch zrobimy badania kontrolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, to ze Staśka prawdziwy łasuch zielny 😉
Zuziaku, fajnie Ci się trafiło z tym wózkiem 😜 ja z mojego bardzo zadowolona jestem i nie żałuję wydanych pieniędzy. Mały, lekki (6,5 kg), wszędzie się zmieści, zwrotny. Szkoda tylko, że folii przeciwdeszczowej do niego nie dostałam... 😞
Anulka, dobrze, że napisałaś z tymi spacerami 🙂 będe wiedziała na przyszłość. Chociaż pewnie co lekarz, to inna opinia, jak zwykle.

Aga już od godziny śpi. Zjadła wczoraj ze smakiem trochę pomarańczy, alergii nie ma, więc jutro dostanie kolejną porcję 🙂
O, mężuś mi piwko przyniósł 🤪 tzn. sobie, ale może się podzieli ze mną... ☺️
Byłam u przyjaciółki, przycięła mi szwy, bo strasznie mnie w jęzor raniły. Mogę bez bólu mówić i jeść - niesamowita ulga 🙂 🙂 ale powiedziała, że kiepsko się to wszystko goi 🤢 no, zobaczymy...

Idę zaraz spać, bo ta paszcza + okres = mieszanka iście męczeńska 😉
Kolorowych snów i spokojnej nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 Kubus miał pobudke o 3 na mleczko po 20 poszedł spac 😉 a my z mezem winko wypilismy i małe co nie co, za tydzien wyjezdza do Holandii 😞 🤨 i bedziemy znowu sami, adobra wiadomosc taka,że mam dziś pierwsza lekcje jazdy autem o 18 30 😉 ciekawe jak pojdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek a jaki Ty masz wózek?

Zuziek a masz ten wózek już w domu. Jak tak to mogłabym Cie prosic o kilka zdjec tego wózka jak wygląda w rzeczywistości. Jaki on wogule jest?

Sylwia
widziałam ten wózek ten wózek na żywo i nie jest zły ale czegoś mu brakuje. Fajne ma siedzisko i pałąk jest z regulacją wysokości. Ogólnie jest fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek ;*

Kwasiek ja też nie dostałam folii ale pewnie byłą w zestawie tylko od tej znajomej go nie dostałam :P ale mam ze starego wózka może nie idealnie pasuje ale zawsze zakrywa przed deszczem 😁

Madalena dzisiaj bede z kumpelą na spacerze to porobie zdjęcia chociaż wygląda jak na zdjęciu 😉 a i dostałam do niego torbe :P której nie ma w zestawie wogóle nie jest z kompletu tylko osobno taką kupiła i ją dała 😁 fajna bo i do koloru i jest spora 😉 a ja lubie mieć wszystko pod ręką dla Zuzi :P

na 11:00 zmykam na kontrole i jade do centrum kupić młodej pampersy bo ma chyba tylko 2szt. 😮 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a zapomniałam wam napisać Adam wczoraj mi dzwonił że na budowie stadionu był śmiertelny wypadek zaraz obok niego... chłopak ok. 20lat spadł z 30m 😞 😞 😞 😞 😞 masakra 😞 tak sie teraz boje o Adama że szok 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Ola o 4 obudziła się na zmianę pieluszki, wypiła trochę wody i dostała czopka, nie męczyłam jej termometrem, ale czułam, że temp. podskoczyła. Spała do 6.30.

Dzisiaj 2 dzień bez porannego cycusia i jest ok. - najpierw zjadła kaszkę, a później wypiła 90 ml modyfikowanego.

Jak obudzi się to pójdziemy na spacer, bo piękna pogoda.

Kwasiek, masz rację co lekarz to inna opinia, tylko że poprzednia pediatra tak samo mi mówiła. Jak już wyjdziemy na spacer to lekarka kazała nam unikać słońca, ale mamy parasolkę przy wózku, więc Ola nie będzie na nie wystawiona.

Angela, powodzenia na pierwszej jeździe, a kiedy teorię będziesz zdawać?

Ja chciałabym zrobić prawko, bo zawsze jest łatwiej jak mają 2 osoby, ale nie wiem kiedy zrobię, bo brak dodatkowych funduszy i czasu - może jak wrócę do pracy, co prawda czasu też nie będzie za wiele, ale może jakoś lepiej się to zorganizuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Dawid dziisaj na nogach od 6.00 a ja od 5.00 😮 spac nie moglam to czytalam sobie 😉

Kwasku jka po piffku pewnie malego wirka mialas? 😉 hehe po takiej przerwie....

Angela a jezdzilas juz wczesniej? powodzonka oczywiscie zycze, zawsze to fatwiej jak sie mobilnym 🙂

Anulka to co w koncu dolega Olci? to tylko ta trzydniowka? bo jakos dluzej trwa nic 3 dni...

Zuziaku zrozumiale ze sie obawiasz...a Adam tez pracuje na wysokosciach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, lekarka stwierdziła 3dniówkę, Ola ma podwyższoną temp. na zmianę z normalną, ma tak od niedzieli popołudniu. Wg tego co lekarka mówila jutro powinna przestać gorączkować za to może (choć nie musi) pojawić się wysypka, która wystepuje po 3dniówce i to jest normalne i samo przejdzie. Jakby gorączka nie ustępowała, a wysypki nie byłoby to w czwartek mamy przyjść.

Ola zaledwie 2 raz była chora, a już boję się co będzie jak pójdzie do żłobka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezdziłam predzej z mezem i znajmoymi pare lat temu, dzis bede m usiała odswiezyc pamiec 😉 a tak to wogóle testy dopiero pod koniec kiedy wyjezdze wszystkie godziny, czyli za 2 miesiace tak, instruktor nie ma teraz duzo ludzi wiec mu pasuje czesciej jezdzic ze mna, 2-3 razy w tyg 😉 nie moge sie doczekac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...