Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam nowe czerwcowki 🙂

Ja polecam ksiazki "Katedra w Barcelonie"Falcones Ildefonso i "Cień wiatru" Ruiz Zafón Carlos.

Pępek tez narazie na swoim miejscu 🙂Kicia ja zaliczylam dzisiaj podwojny skurcz bo zlapal mnie w dwoch nogach, ale jakos krotko trwal, palce do gory i pomoglo 🙂
W ogole mam jakis nerwobol ciagnie mnie od pachwiny i przez caly prawy bok, ale jak siedze jest ok 🙂

Szkoda ze parnasus kipski bo byl na liscie filmow do obejrzenia, ale teraz juz nie chce na niego isc, idziemy jutro na Avatara, mam nadzieje, ze bedzie super 🙂

laaf przemyslenia na temat sklepu z odzieza dla ciezarnych w hali strzegomskiej przesle Ci na priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie rano nie skurcz tylko sraszny głód dopadł. Na śniadanie zjadłam tyle, że aż sie przeraziłam.

U mnie pępek póki co na swoim miejscu, jeszcze jest wklęśnięty, ale już się przesuwa do przodu więc tylko czekać aż wyskoczy na zewnątrz...

Witam wszystkie nowe mamusie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane moje ja juz jestem 🙂
tyler mialam do czytania hee ale juz .
Awiec na wstepie witam nowe czerwcówki i majóweczke 🙂
angela- bidulko ty dasz rade a jak ja na mojego meza 9miesiecy czekalam jak był na wojnie..... i sie doczekala 🙂 szybko mi ten czas zlecial bo zajelam sie soba i ja mezus wrocił zobaczył mnie piekna i zadbana i sie cieszył 🙂
Pepek mam tam gdzie był ale jest prawie na wierzchu bo widac jego dno hee w 1 ciazy niemialam wogole pepka juz pod koniec ciazy 🙂
Dzis spalam do 9 ale czuje sie jakas umeczona 😞 ide zaraz polezec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ja dopiero co przyjmowałam księdza dzidziusia pobłogosławił i medalik dostałam żeby nas chronił...

Pępek jest na swoim miejscu i mógłby tak zostać

Co do kina to polecam " 😜odróż małego żółwia"
byłam niedawno to jest w wersji 5D super był ktoś?

jeżeli chodzi o książki to sagę "Zmierzch" przeczytałam jednym tchem ale najciekawsza jest ostatnia część 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
idziemy na Avatara w wersji 3d juz sie nie moge doczekac 🙃

sylwia a ja wlasnie "mecze" te ostanio czesc zmierzchu i zmeczyc nie moge. 🙂

konieczynka ja własnie wczoraj zjadlam taki potezny obiad, ze sama nie chcialam w to uwierzyc najsmieszniejsze bylo to ze wcale nie czulam sie super objedzona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, jak Wy szybko odpisujecie, już się pogubiłam 🙂 więc może spróbuję jakoś tematycznie, żeby o niczym nie zapomnieć 😉

Po pierwsze bardzo dziękuję za miłe przyjęcie 🙂

Zuzik - brzuch Cię bolał na dole (tak jak przed okresem) czy z boku? Bo jak z boku, to normalne (też mnie tak boli) bo się macica rozciąga. A bóle w dole brzucha mogą mieć charakter skurczowy, więc na te warto uważać. Mo moja pani dr zaleciła branie Nospy w razie silnego bólu. Póki co jakoś daję radę bez leków 🙂

A co do książek/filmów:
Polecam sagę "Zmierzch". Też pochłonęłam ją 2 razy w tamtym roku :P Filmy są kiepściutkie, zrobili z tego komedię romantyczną w marnym wydaniu. A w książkach wątków jest wiele - miłość Belli i Edzia to tylko tło pewnych wydarzeń. Mój mąż podchodził do sagi bardzo sceptycznie, ale przekonałam go do przeczytania jej. Czyta obecnie drugi tom i mówi, że mu się podoba, co mnie bardzo dziwi, bo to miłośnik kryminałów i sensacji.
"Nostalgia anioła" rzeczywiście jest fajną książką, utkwiła mi w pamięci, choć czytałam ją jakichś 5 lat temu. Ostatnio oglądałam film - w porównaniu z książką dość marny (jak to często z filmami bywa). Książka bardziej daje do myślenia. Więc jakby ktoś się wahał między książką a filmem, to zdecydowanie bardziej polecam książkę 🙂
Ostatnio czytałam "Bez mojej zgody" - filmu nie oglądałam, więc na ten temat nic nie powiem. Ale książka fajna. Początkowo dość ciężko się ją czyta, ale porusza wiele ważnych kwestii, więc suma summarum przeczytać warto.
Teraz zaczęłam zmagać się z opowieścią o prostytutce z XIX-wiecznego Londynu ("Szkarłatny płatek i biały" 😉. Podobno bardzo fajna księga. Poczekamy - zobaczymy. A właściwie poczytamy - zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ Mamy ten sam termin porodu 🙂 ciekawe która pierwsza z Nas wystartuje hihi 🙂

Mały dziś jest tak ruchliwy ze nawet na chwile nie daje mi spokoju. Uczucie fantastyczne 🙂

Od tego siedzenia w domku to już nie wiem co mam robić, mieszkam u teściów a teściowa też w domku wiec co tylko chce zrobić w domu to ona od razu każe mi odpoczywać. A więc dziś zrobiłam sobie domowy gabinet kosmetyczny 🙂 (brakuje mi mojej pracy strasznie, a najbardziej tego miłego kontaktu z klientkami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek tak to są bóle jak na okres i wiem że to są skurcze... biore nospe forte taka przepisał lekarz ale szczerze mówiąc mi nie pomagają... strasznie sie wkurzyłam na położną dzisiaj bo chciałam iść do lekarza i dzwonie czy mogłabym dzisiaj przyjść chociaż mam dopiero wizyte na 29 stycznia a ta mi że jak boli to niech pani do szpitala idzie bo my mamy na terminy wizyty i nie mozna tak sobie przychodzic ;/ myslałam że ten telefon zgniote w ręce :/ coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą lekarza albo pojde prywatnie to tego mojego bo on jest fajny ale ciulatą ma położna (zawsze mnie wkurwiała) :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli masz możliwość wcześniejszej konsultacji u innego lekarza, to na Twoim miejscu natychmiast bym z tego skorzystała, nawet jeśli miała by to być prywatna wizyta, tym bardziej jeśli nadal odczuwasz takie dolegliwości, lepiej nie czekac tylko dla bezpieczeństwa udać się do lekarza.
Najważniejsze zdrowie mamusi i dzidziusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem że najważniejsze jest zdrowie maleństwa ale dosłownie czuje bezradność :/ kobiety w ciąży powinny mieć przywileje u lekarza a nie być zbywane (to jest chore dla mnie) a po to jest lekarz żeby powiedział co jest nie tak a nie odrazu jakaś baba mnie do szpitala kieruje... gdzie położą mnie na tydzień nic nie stwierdzą dadzą leki które biore w domu i tak samo moge leżeć w domu a nie w szpitalu :/ ( a jesli naprawde miałabym leżeć w szpitalu to lekarz powinnien to swierdzić) jak bym tak z każdą dolegliwością miała iść do szpitala a nie konsultowac tego z moim lekarzem to 9 miesięcy bite leże przykuta do szpitalnego łóżka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mnie brzuch bolał to lekarz mnie przyjął prywatnie nawet koło 24 a dzwoniłam o 18 kiedy miał jeszcze pacjentki, nie miał czasu zbytnio ale i tak mnie przyjął, mówił, że tylko sie przeziębiłam po badaniu i przepisał mi scopolan, odrazu mi pomaga po zażyciu, to było miesiąc temu 😉Dzięki za wsparcie 😉 ale ja 9 miesięcy bez męża bym nie wytrzymała, kazałabym mu wracać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh ja właśnie dlatego nie chodzę do przychodni do gina... szkoda nerwów i zawsze są sztywnie ustalone terminy na wszystko. Do prywatnego lekarza zawsze mogę się zgłosić z każdą dolegliwością i nikt mi nie wylicz, że USG już miałam robione określoną ilość razy więc nie przysługuje mi więcej... fakt trzeba zapłacić, ale to tylko raz w miesiącu i nerwów mniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku od rana mnie nie bylo a tu na zuziek sie podmienil:P Czytam widze zdjecia zuziaka a tu jakas moniczka sie pjawia, mysle cos sie na forum popierniczylo:P
Wajeczka idz jak najbardziej na 3d.Fabula i scenariusz typowo amerykanskie...ale film jest poprostu sliczny 🙂 Jak zobaczysz to zrozumiesz o co mi chodzi 🙂
Wlasnie widzialam reklame na plakacie nostalgii aniola i chcialam pojsc ale chyba najpierw przeczytam ksiazke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też od tego siedzenia w domu nie wiem już co robić.
jak decydowałam sie na L4 to się zastanawiałam czy to dobry pomysł, bo nie należę do osób które potrafią leżeć i nic nie robić.
Ale w pracy atmosfera nienajlepsza, ciągłe podenerwowanie więc stwierdziłam, że dla malucha lepiej będzie jak posiedze w domu bo przecież niczym nie zasłużył by się denerwować.
Ale to siedzenie w domu też jest męczące...
No cóż w sumie trzeba korzystać póki można, wysypiać się, opoczywać, leniuchować bo za pół roku będzie o to trudno...

Marta_79 witamy wśród nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konieczynka ja już od listopada siedzę na l4 i z jednej strony się cieszę że mogłam pójść na zwolnienie bo mnie szef zwolnił jak się dowiedział o ciąży a z drugiej nie przyzwyczajona do siedzenia w domu aż mnie skręcało a jeszcze mieszkam teraz z teściami ale przyzwyczaisz się ja śpie jak najdłużej podobno później maluszek spokojniejszy jak się dużo śpi:P

marta_79 witamy witamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka81 - a faktycznie - jestesmy prawie sąsiadkami 🙂

Dziewczyny dbajcie o siebie i swoje maleństwa! One są najważniejsze. I tak szybko rosną ze szok!

Ja mam małą rojberke, co sie nauczyła chodzić i nie mam czasu sie roztkliwiac nad sobą - ale na szczescie u mnie wszystko ok :-)
Różnica miedzy dzieciaczkami bedzie 1,5roku wiec bedą się ładnie bawiły i Mały szybko dogoni siostre :-)

Ale bede miala wesoło 😁 😁 😁

Mamom w pierwszej ciąży polecam spać ile tylko mogą, lezec sobie ot tak na łózku i czytac ksiazkę czy ogladac film. Pozniej bedzie z czasem słabiej - ale co wieczor bedziecie w głowie przezywac zeszły dzien ze swoimi szkrabami 🙂

Trzymajcie sie! Bede wpadac tutaj :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka i tym wlasnie mowilam wczesniej (jeszcze nie bylo Cie z nami), jak ja bym poszla na L4 to bym jaja codziennie znosila z nudow. Odkad pamietam zawsze albo sie uczylam albo pracowalam, po kamili wrocilam po 1,5 miesiaca do szkoly:P Jesli rzeczywiscie w pracy nie najlepsza atmosfera to daruj sobie i sprobuj zortganizowac jakos czas oczekiwania na dzidiunie 🙂 Ja zamierzam pracowac na maxa chyba ze cos sie wydarzy (tfu, tfu, tfu). W mojej pracy jest jak wrodzinie ale wloskiej, duzo sie krzyczy ostro dyskutuje ale tak u nas wyglada burza mozgow 🙂 Generalnie juz tyle lat razem ze dla mnie to norma, chociaz z boku mogloby to wygladac co najmniej dziwnie:P
Czesc marta kolejna czerwcoweczka zblizona do mnie wiekiem a jednak mlodsza:P Chyba jestem tu najstarsza:P
Wiem Zuziek (kurna chyba mi tak zostanie), bo najpierw zobaczylam inny nick a pozniej twoja informacje ze zmienilas:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...