Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
na jednej imprezie byłyśmy:P
ja to się obawiam, że u mnie to może byc maj, bo podobno wśród starszych mam jest więcej porodów przedwczesnych, a poza tym to ta moja ciąża nie jest taka bezproblemowa: biorę od 11 tc prochy na obniżenie ciśnienia i ma cukrzycę ciążową 😠
ale czuję się świetnie, wszystko na razie jest pod kontrolą, dzidzia zdrowa
we wtorek byliśmy na USG - właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że będzie dziewczynka - maleństwo waży 412g i wszystko ma na miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ale fabryka tekstów...
jak widać mimo wczorajszego spadku ciśnienia i faktu, że część z Was pół dnia przespała to wpłynęło to przełożyło się to na ilość tekstu 🙂
aż trudno do wszystkiego się ustosunkować.

ja podobnie jak Wy w niektóre dni czuje maleństwo cły dzień a późneij przez kilka dni cisza. no cóż póki co Mały leniwy czasami bywa... Na naszego dziła, gdy ręka którą przykłada sie do brzuszka jest ciepłe (od gorącej herbaty lub zwykłego potarcia). Wtedy chętniej w tym miejscu daje o sobie znać 🙂

a jeśli chodzi o imię. My się już w 14 tygodniu dowiedzieliśmy, że na 90% będzie chłopiec (co po miesiącu się tylko potwierdziło) i tak zaczęliśmy mówić o Małym Antoś, no i tak już zostało. Antoni obchodzi imieniny 7, 12, 13 czerwca więc jeśli urodzę w terminie lub troszkę po to się może zdażyć, że Mały urodzi się w dzień imienin. Tak się jakoś złożyć może 🙂

Witam nowe Mamy...
i życzę miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamunie "stare" i nowe !!!!

U mnie piękna zima na całego , aż miło popatrzeć ... hmmm , gorzej z przebrnięciem przez zaspy 😉...

Co do imion , to u mnie jest tak ... mam w domu trzy dziewczyny (z czego 1 rodzoną i dwie które mąż wniósł we wianie po pierwszym małżeństwie 🙂 🙂 ) , z rozpędu więc , mimo że nie wiemy jeszcze kto jest mieszkańcem mojego brzuszka , wybraliśmy jednogłośnie imię dle dziewczynki , a mianowicie Antosia - po mojej prababci 🙂
Po czym nastała cisza , bo jako córko-doświadczeni , odkryliśmy że na chłopca to w ogóle pomysłu nie mamy 😲 !!!! A może po prostu , najłatwiej będzie z ewentualnej Antosi zrobić Antosia ??? 🙂 ... No cóż , wszystkiego dowiemy sięjuż za tydzien 🙂 🙂 🙂 :laugh:

Miłego dnia dziewczynki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki dzięki za słowa otuchy 🙂
ja dopiero wstałam wczoraj pogadałyśmy sobie z Angela prawie do drugiej he he i już dzisiaj mam lepszy humorek

zuziek u mnie też troszke mówiła że słyszała serduszko a zaraz nic i szukała z 5 minut i nic to w końcu powiedziała że nie będzie dzidzi gniotła i dała spokój

anulka laaf z tym usg to u nas tak lipa jest troche bo lipsko to taka dziura (13 tys mieszkańców 1 szpital, 5 ginekologów) i 2 tylko co przyjmują prywatnie i to akurat Ci najgorsi najgorzej że ta moja nie przyjmuje prywatnie to jeszcze pomyśle...


chcemy jechać na usg 4D ale to do kielc musimy (bo u nas to można pomażyć o takim) ale jak będe miała zjazd w szkole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane
witam nowe mamusie jak i te stare hee
u mnie ok jak narazie tylko waga sie znow podniosła ale ja bede w poniedzialek u lekarza to zapytam czy moge pocwiczyc bo na poczatku niewolno mi bylo 😞

ok spadam bo mam dzis sporo zajec papa buziaki
ps a wy to macie spust 10 stron nakreslic od wczoraj od południa !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania233 to o ile Ci sie ta waga podniosła?

ja mam +2kg od sylwestra troszke dużo jak na jeden miesiąc ale w sumie od początku ciąży to mnie przybyło 3,5 to chyba nie tak strasznie

również witam nowe mamusie 🙂

kahha ale fajnie masz z tymi bliźniakami mi sie zawsze mażyły a jeszcze 2 dziewczynki to już szczyt marzeń he he ale u nas w rodzinie nie było bliźniaków więc mamy małe sznse myśłałm że może po odstawieniu tabletek sie trafi (słyszałam że tak sie zdarza) ale będzie jedna dzidzia i też się ciesze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja zaraz się szykuje do ginekologa 😉 USG nie bede mieć ale na pewno posłucham bicie serduszka :P dowiem się też czy w końcu mi się coś przybrało bo po świętach i sylwestrach wyszło że schudłam 🤪 dziwne 😜 trzymajcie kciuki żebym dostała skierowanie na USG 😁

co do ilości kobitek w rodzinie to u mnie same baby że tak powiem zaczęło się od babci która urodziła dwie kobitki moja mama też dwie kobitki i jej siostra też dwie kobitki :P także na święta i inne imprezy same kobitki tzw. babiniec 😁 dlatego mój tata wolałby pewnie wnuczka 🙂 W KOŃCU 🙃 a za to od mojego narzeczonego to woleli by wnuczkę bo mój Adaś ma jeszcze brata także u nich sami chłopcy :P no i sam mój chce Zuzie kochaną :P hihihi

dzisiaj bedzie zabiegany dzień bo po gin. przychodzi fryzjerka do mnie czesać na studniówkę i szykowanie :P potem o 19 już jedziemy na sale hihihi na prawdę jestem ciekawa ile wytrzymam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek ja mam podobną sytuacje nas było 3 w domu siostra ma dwie córy a mój tata mówi że we mnie cała nadzieja teraz żeby wnuka miał he he
za to u teściów odwrotnie same chłopaki w rodzinie i teściowa marzy o wnuczce bo wnuka już mają

a my cóż możemy poradzić albo jednym dogodzimy albo drugim he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natka widzę, że mój Antek będzie miał imiennika lub imienniczkę 🙂

Jeśli chodzi o płeć dziecka to mój tato bardzo cieszy sie z wnuka (pierwszego), bo ma dwie córy, a jeśli chodzi o drugich dziadków to Mały będzie ich pierwszym wnukiem i nie zanosi się aby póki co mieli ich więcej, także radość ogromna bez względu na płeć.

Zuziek idź posłuchaj Maleństwa a późnie baw się jak najdłużej dasz radę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy wasze dzieci mają ustalone pory aktywności i odpoczynku? w tym okresie powinny mieć.

Bo ja mam wrażenie że młoda jakoś nie bardzo, generalnie nie ma zasad a napewno żadnej reguralności. Mam warażenie że cały czas jest aktywna z krótkimi przerwami. Generalnie nie martwie się, ale choroba czy ona w ogóle śpi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiejska babo, moja może i ma, ale ja jeszcze nie czuję regularności
jak się we wtorek pytałam o to lekarki, to powiedziała, żeby się tym nie przejmowac, bo teraz to jeszcze tak może byc
poza tym to moja pierwsza ciąża i przed nią miałam spory własny brzuszek, więc jakiekolwiek ruchy zaczęłam czuc dopiero niedawno, coś ok. tygodnia temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj synuś już jakieś swoje pory wyznaczone ma. Zaczyna o 11, później przerwa do 15, 16 i wieczorem to broi na całego tak o 22 czasem i nawet o 1 w nocy.
Zazwyczaj gdy ma 2 dni dużej aktywności, to później robi sobie jeden dzień lenistwa i wtedy tak mocno nie kopie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki

U mnie śliczne słoneczko, aż chce się góry przenosić 😜

Witam nowe czerwcowe mamusie, im więcej tym lepiej:laugh:
A u nas oczywiście klimat niepowtarzalny jak na prawdziwe babeczki przystało:P

Zuziek życzę Ci strasznie udanej studniówki, w końcu ma się tylko raz w życiu, także korzystaj ile się da 🙂

Wczoraj byłam w sklepie z art dla dzieci i już chciałam kupić cokolwiek jakieś body no chociażby szczoteczkę do włosów, żeby sobie humorek poprawić. Niestety mój mąż stwierdził, że on jeszcze nie czuje potrzeby wcześniejszego kupowania. Powiedział ze dopiero jak wyremontuje pokój i jak kupimy komodę i łóżeczko... 😞 tak się w domu rozbeczałam...

Dziś już lepiej 🙂 jedziemy w weekend po farbę itp.:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jaka jestem wkurzona 😠 wyobraźcie sobie że lekarza nie było i do następną wizytę mam dopiero 10 lutego 😠 😠 😠 poryczałam się normalnie pół drogi wyłam... tak mnie już denerwuje ta przychodnia masakra 😠 😠 a nie zmienię na prywatnego bo nie ma teraz na to kasy 😞 ehhh... jestem taka wkurzona, a wieczorem studniówka 🥴 🥴 nie co musi się stać żeby mi się humor poprawił :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek studniówka to naprawde ważny dzień i nie pozwól żeby jakiś palant popsuł Ci ten dzień a z dzidziusiem napewno wszystko dobrze i już Ci sie tam pewnie w brzuszku szykuje na tańce 🙃
a może jak tak potańcuje na studniówce a potem na weselu to niezły tancerz z niego wyrośnie he he

nie przejmuj się i leć sie stroić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek, dziewczyny mają rację studniówka zdarza się raz w życiu (chyba, że zostaniesz nauczycielką w szkole średniej 🙂) i dzisiaj nie myśl o tym, że lekarza nie było, na pewno jest wszystko ok. Zrób się na bóstwo i baw się.
Miłej i bardzo udanej studniówki!!!

Ja też już myślałam, że maleństwo ustaliło sobie rytm dnia, ale niestety jak widać nie, chociaż po obiadku zawsze da mniej lub więcej znać o sobie, wieczorem jak leżę w łóżku, no i czasami rano jak robię śniadanie-niestety nieregularnie.

Wizytę u dentysty mam za sobą - wyszyszczono mi kamień z ząbków, bardzo bolało w trakcie i jeszcze z prawie 2 h po 😞 bo w ciąży zrobiło mi się zapalenie dziąseł i krwawią-najczęściej jak myję zęby, ale byłam dzielna-wytrzymałam 🙂 Wszystkie ząbki zrobione, także następna wizyta i to tylko kontrolna za pół roku

Kruszyna, chociaż z mężem ustaliłam, że stopnio zaczniemy robić zakupy w II połowie lutego (po następnej wizycie), to ja ostatnio kupiłam 1 myjkę frotte dla maleństwa,a wczoraj zakomunikowałam, że znowu coś kupię. Dzisiaj wzbogaciłam się o druga myjkę frotte i 1 pieluszkę flanelową zieloną w misie :laugh: Chciałam kupic jeszcze nożyczki z okrągłymi końcami,ale nie było, a komplety grzebyczek ze szczoteczką były takie ładne rózowe i niebieskie, że zdecydowałam się poczekać na poznanie płci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie "stare" i te które do nas ostatnio dołączyły 🙂

Zepsuł mi się laptop i teraz grzecznościowo korzystam z komputera u szwagra. Takim też sposobem nie mogę nadążyć za wami:P od wczorajszego południa bagatela 12 stron... ufffff:P

Zuziek z małym jest na pewno wszystko dobrze, więc nie smuć się bo to szkodzi, i baw się dobrze na studniówce. To ważny dzień niezależnie od tego ile wytrzymasz:P

Co do ruchów małej to ostatnio nic nie czuje i tak też było na USG. A jak zobaczyliśmy że usiedzieć na chwilę nie może spokojnie to już jesteśmy spokojniejsi. Wszystko zależy od tego jak się ułoży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, z moim mężem też zastanawialiśmy, czy po odstawieniu tabletek może trafią nam się bliźnięta. W rodzinie nie było, a po tabletkach mogą się zdarzyć. Zamiast dzieci w liczbie mnogiej będzie jedno spod znaku Bliźniąt 🙂

Piszecie na kogo u Was w rodzinie liczą - na wnuczkę lub wnuczka.
Ja mam młodszą siostrę, a Sebastian jest jedynakiem - nasi rodzice mówią, że im jest obojętne-najważniejsze, żeby było zdrowe. Najlepiej ma moja babcia od strony mamy,bo ma 4 wnuczki (nas 2 i 2 od wujka - mamy brata).Babci podobno jest też obojętne, ale wszyscy gdybają, że pewnie z prawnuka bardzo ucieszyłaby się.

Dzisiaj ważyłam się i u mnie znowu -1 kg, ale co tam, raz będzie na plus raz na minus.Czuję się ok. 🙂

Natka, jak u mnie będzie córka to też będzie miała imię po prababci - Olga, odkąd pamiętam podobało mi się to imię.
A u Ciebie jak nie będzie Antosia, to zawsze może być Antoś 🙂

Musiałam nadgonić kilka godz. nieobecności na brzuszku 🙂

Ada, oklask dla Ciebie na dobry początek w naszym gronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek miłej i tanecznej studniówki życzę 🙂

Właśnie wróciłam z małych zakupów i tak o to mój synuś wzbogacił się dziś o śliczny przewijak 🙂 i maluteńkie, takie słodziutkie skarpetusie 🙂 hihi
Humorek od razu poprawiony i optymizm wrócił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też całe życie marzyłam o bliźniakach, jak to określił mój gin "tak, rozumiem, że z lenistwa" :laugh: W sumie miał racje: jedna ciąża i jeden raz niedogodności z nią związane, jeden poród i od razu dwójka 🙂 Z tym, że marzyłam o parce, a tu się okazuje jednojajowe kobitki. W rodzinie męża w pokoleniu dziadków był jeden przypadek bliźniąt, a do tego prawie 8 lat brałam proszki anty (odstawiłam w kwietniu) no i bach: mamy dwie kruszynki 🙂

A u nas z kolei z płcią przeważają chłopaki i każdy jak na mnie patrzył to od razu mówił: CHŁOPAKI BĘDĄ, bo tak ładnie w ciąży wyglądam (bardzo poprawiła mi się cera i ogólnie wygląd). No i tak się nastawiliśmy, więc jak lekarz na usg powiedział "O tutaj mamy 1 dziewczynkę, a tu 2" to mój mąż zbladł i o mało z fotela nie spadł :laugh:

Z tą regularnością ruchow u mnie to jest tak: jak chodzę to regularnie nie czuję ruchów, a jak tylko chwilę usiądę czy położę się to się kręcą wiercipięty 🙂

A z wagą nie zgadniecie -5 kg w stosunku do wagi przed ciążą - jestem wysoka i raczej niechuda 😉 Dziewczyny ciągną energię z moich zapasów i na zdrowie 🙂

Zuziek olej pajaca-lekarza. Z dzieciaczkiem na bank wszystko gra! Poszalej (ale z rozwagą) - studniówkę ma się tylko raz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek - biedna ty ale mysle ze na studniówce ci sie troszke poprawi nastrój kochanie i zycze ci miłej zabawy napewno bedziesz najpiekniejsza na balu :*

Sylwia- ja niestety juz 13kg na + jestem w samym styczniu okolo 4,5kg i w grudniu to samo aj juz niewiem co to bedzie a cwiczyc mi poki co niewolno ale zapytam lekarki o to czy moge
niejem slodyczy ani nic co mogloby mnie az tak rozepchac
pieczywo tylko rano potem sporo owocow i miesko co dzien ale duszone i bez panierek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...