Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no i jestem,uff
Hejka Beti, super ze juz w domku, polezysz ale co sie nie robi dla tych naszych maluchow 🙂
Megi witaj, lepiej pozno niz wcale 😉
Anulka, nasz kochany moderatorze, moja propozycja jest taka zeby do tabelki czerwcoweczek dolaczyc nasze nr telefonow (oczywiscie jesli sobie zyczycie), wlasnie dla takiej sytuacji jak z naszym Zuziakiem, sms by sie przydal to mniej bysmy sie amtwily 🙂
Co do torby, znow zacytuje jdna z pan z "bocianka", pakujemy juz w 36tc. Mam nawet wpis co potrzeba, jutro Wam wypisze 🙂
Co do badań, pytalam sie dzisiaj na moich klinikach: Nie wymagaja ani HBS ani HIV, na nieszczescie dla poloznych (wcale im sie nie dziwie). Wiem ze po urodzeniu dziecka ma ono wykonywane szereg badań, informacje na ten temat dostaje sie poczta, dlatego tak wazne jest aby podac po urodzeniu adres korespndencyjny.
Dzisiaj zwiedzałysmy porodowke, tzn niestety tylko sale indywidualna z wanna (jazda bez trzymanki), bo na sali ogolnej dwie dziewczyny rodzily. Porod w wodzie 500, porod w jednej sali 250, porod w drugiej sali 150. Generalnie na pewno wezme sale pojedyncza, oczywiscie to na pewno jesli beda wolne:P
A tak wlasciwie dziewczyny wiecej bylo tu mamus, mam nadzieje ze wroca do nas jak Beti 🙂
aaaaaaaaa ale bym zapmniala dzisiaj kupilismy lozeczko (jednak drewniane 😉 ) z materacykiem grycznao-kokosowym i koldrke z podusia, mrrr jakie slodzutkie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela ty batonika a ja jak nie zalicze tabliczki czekolady i dwoch szklanek coli (wiem nie ukrzyzujcie mnie ale nie pije kawy) to dnai nie zakoncze, to jest masakrycznie silne 🥴

Angela spokojnie, czesto sie zatrzymuj polaz troche nie uciskaj poprostu malucha i bedzie oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

ja dzisiaj byłam u ginki posłuchałam serduszka szyjka mi sie troszke rozchyla ale tak samo mówiła 2 miesiące temu więc nic się nie dzieje waga +0 to chyba przez tego zęba nic nie przytyłam ale to nawet lepiej he he
a poza tym dostałam skierowanie na morfologie i mocz


dzisiaj dodałam nowe aukcje więc zapraszam serdecznie kompleciki mam śliczne

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow, ale się rozpisałyście. Mam 10 stron do nadrobienia, ale to zaraz. Pisałyście, że 10 ruchów dziecko wykonuje po 30 tygodniu ciąży.

To moje ma najwidoczniej po 10 par rączek i nóżek 😮 Chyba, że chodzi o 10 obrotów o 360 stopni - wtedy byłoby u mnie wszystko "w normie".

Aż się zaczynam bać, co mi tam rośnie! 😁

Mąż też fajną miał minkę po przeczytaniu o tych 10 ruchach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek to tak jask z moim, hehe. Dzisiaj jak zwiedzalysmy ta sale porodowa to babeczka demonstrowala ktg no i oczywiscie kto sie pierwszy zglosil? oczywiscie Asia:P mowi mi ze 27 tc to jeszcze troche za wczesnie no ale ja sie uparlam. podlaczyla...i co bylo slychac? uderznia i wariactwa Dawidka ale ni hu hu zadnego tetna 😉 ale sie usmialismy 🙂
Kwasiek zalozymy moze watek "dzieci pobudzonych nad wyraz" 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do badań w ciąży, pisałam kiedyś, że moja gin nie jest zbyt skłonna do zlecania ich. Pytałam się ostatnio o toksoplazmozę, żółtaczkę itp - powiedziała, że oficjalnego zalecenia, żeby wykonywać te badania nie ma - i dlatego ona ich nie zleca. Proste. Choć wg mnie trochę lekkomyślne. No ale... z lekarzem kłócić się nie będę (jeszcze...)

Torbę do szpitala będę pakować, gdy uzbieram potrzebne rzeczy. W kwietniu ruszy na całość urządzanie naszego mieszkania, więc stresik będzie i pewnie trochę obowiązków, więc przydałoby się ciut wcześniej zorganizować, w razie jakichś wcześniejszych skurczy czy nawet porodu. Wolę podmuchać na zimne 🙂

Kupiliśmy dziś z mężem uroczy komplecik ciuszków dla Maleństwa 🙂 body z krótkim rękawkiem + rampersik. Chyba zaczyna mnie ogarniać ciuszkowa gorączka 😁

a co do numerów telefonów, to jestem jak najbardziej za, bo po przeprowadzce nie będę miała neta 😞 mój nr 508059891

laaf, matko dziecka "pobudzonego nad wyraz", ciekawe co nam tam wykiełkowało i jakie będzie po rozpakowaniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam dzisiaj stódnióweczke dopiero teraz zauważyłam że zostało mi 100 dni do porodu :P

co do tel to też jestem za to mój nr tel 511412334

a jeżeli chodzi o pakowanie to może w maju bo ja mam na koniec czerwca dopiero termin

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂 Dawno mnie nie było, więc mam sporo do nadrobienia, ale to przez ten remont... Wczoraj i dziś cały czas coś wynosilismy, przenosili, układali itp... mam juz dość 🤢 Ale jeszcze troche zostało.
Wczoraj byłam u gina 🙂i miałam usg. Wszystko jest ok, moja Wikusia jest duża bo waży już 1100g!! I jest długa, ale dokładnie mi nie podała ile ma, powiedziała tylko że maleństwo to nie jest...:P L4 dostałam dalej bez problemu na szczęście, bo już myślałam że będą z tym problemy. Niestety dalej mam nisko łożysko i bede musiała iść do szpitala na 2-3 dni żeby sprawdzili dokładnie jego stan bo ona nie jest w stanie ocenić... 🤨 Widziałam że zuziak też w szpitalu... 🤢
Jeśli chodzi o nr telefonu to ja mam taki: 504-057-914.
Moja mała kopie i sie już nawet rozpycha i wypina, chyba ma mało miejsca skoro taka duża, bo brzucha za dużego jak narazie nie mam... Ale już jestem na plusie 9 kg... 🤨
Sylwia fajne masz aukcje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Dzisiaj w Gdańsku pochmurno 😞

Laaf - właśnie wprowadziłam podane nr telefonów do tabelki. Czekam na kolejne.

Witaj Megi1975 w naszym gronie 🙂 Prowadzimy taką mamusiowo-dzidziusiową tabelkę i wpisałam już Przy Twoim nicku termin porodu,jeszcze brakuje mi płci dziecka i jego imienia oraz ewentulanie nr tel., jeżeli oczywiście będziesz chciała podać.

Żółtaczka to jest HBS 😉 teraz po przeczytaniu postów już wiem, więc jednak mam taką rubrykę w karcie ciąży, ciekawe czy lekarz mnie skieruje czy nie (?)

Wczoraj mieliśmy w szkole rodzenia spotkanie z ginem, sypatyczna babeczka. Mówiła o porodach SN i CC, wskazaniach do CC, znieczuleniu, akcji porodowej, o porodzie łożyska, nacięciu, połogu itd. O tym liczeniu ruchów mówiła, że należy zgłosić lekarzowi jeżeli po 24 h nadal nie występują żadne ruchy. Sposobem na poczucie maleństwa jest masowanie i dotykanie brzuszka,czyli o tym wiemy, wtedy małe powinno odezwać się nawet leniwie, bo może akurat spać - zdarzają się dni, że więcej śpi.
Za 2 tyg. w SR mamy pierwszą pomoc maluszka.

Idę położyć się, bo coś opadam z sił - pewnie znowu przez pogodę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM CZRWCÓWKI pomysł z numerem telefonu to super sprawa oto mój 🙂 728690601 🙂 🙂 , jeżeli chodzi o pakowanie torby do szpitala to jeszcze nic do niej nie posiadam nawet glupiej koszuli do porodu 😉 😉 ale widze ze musze sie sprężać:P Sprawdzałam w karcie tą żóltaczke i faktycznie jest rubryka ale wyniku brak, lezałam juz dwa razy w szpitalu i nikt nic nie mowił czepiali sie tylko o ta grupe ze musze nosci orginał 🤨 🤨 18 marca mam wizyte u swojej gin :P mam nadzieje ze mój szkrabek nie bedzie juz wstydliwy wyśłuchal błagań mamy i pokaże co tam ma , ale bym była szcześliwa.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kkasia - ja mam w poniedziałek wizytę i też po cichu liczę, że maleństwo pokaże w co zostalo wyposażone 🙂 ale z drugiej strony wole sie nie nastawiać, żeby znowu nie usłyszeć, że nie uda sie stwierdzić, bo znowu zasłania się.
A najważniejsze co chce usłyszeć, że dzidziuś jest zdrowy i prawidłowo rozwija się oraz że moje wymniki są ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...