Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

odsłaniam dzisiaj okno i myślałam że szlag jasny mnie trafi !!!! w Tychach bieluśieńko jak na Boże Narodzenie , nic tylko se choinkę spowrotm ustroić !!!!!! WIOOOOOOSNĘ CHCEEEE!!!!!!!!

fajny pomysł z tymi nr tel ... oto mój 721 312 081 ,
szkoda że nie mamy tel do Zuziaka , przynajmniej wiedziałybyśmy co u niej i maleństwa ...

torba do szpitala ... hmm.. no cóż ... jak dla małego mam już wszystko to dla siebie wielkie nic !!! Może faktycznie wypadałoby się rozejrzeć za paroma potrzebnymi rzeczami 😲

ja też , podobnie jak Ania kartę ruchów dostałam , w szpitalu , parę dni przed porodem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki 🙂

Ustroń zasypany, biało biało i jeszcze raz wszędzie biało. Gdybym jeszcze mogła sobie na nartach pojeździć to byłoby super a tak to niech to topnieje i będzie oki:P

Dziewczny ale nadajecie tempo... ja wczoraj po przeczytaniu postów zaczęłam się zastanawiać nad wyprawką, moją torbą do szpitala i cholibka mam tylko suszarkę (do osuszania szwów w razie nacięcia- na szkole rodzenia radziła nam zabrać ją ze sobą)i nic więcej ani dla siebie ani dla Marysi.

A słyszałyście o czymś takim, że dziecka po porodzie teraz się nie myje? Ja myślałam że wyczyszczą mała a to dopiero jak idzie do domu albo już w domu. I tak się zastanawiam czy te rzeczy które jej założą nie będą zniszczone po pierwszym założeniu??

Mój nr tel 883-917-456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Torba do szpitala - ja oprócz 1 koszuli nocnej i 3 par majtek poporodowych (dostawałam gratis przy zakupie sklepie ciążowym 🙂 ) nic nie mam. No trzeba będzie w kwietniu zrobić zakupy i jak juz pisałam spakować się w 36 tyg.
Do mojego szpitala dla dziecka oprócz pampersów i wilgotnych chusteczek nie mam brać nic więcej (chyba). Ciuszki tata ma przywieść jak bedą wypisywać ze szpitala. Muszę jeszcze raz podpytać się położnej i spisać, żeby nic nie umknęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, ja również słyszałam o tym. Ale to nie jest tez tak że takie "brudne" malenstwo ubieraja w ciuszki.
W szpitalu w ktorym bede rodzic jest tak ze maluszek jest dokladnie wycierany ale nie odrazu kąpany , bo maluszek przez skóre wchłania jeszcze cos z tej mazi płodowej (ale nie pamiętam dokładnie co). Jest kąpany 3 4 godz po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też słyszałam to samo co napisała kicia. Zresztą jak pisałam ja do szpital dla malucha nie mam brać ciuszków aż do momentu wypisu, więc nie martwię się o stan ciuszków, które mam w domu. Ciekawi mnie tylko czy dzieci ubierane są w ciuszki jednorazowe czy piorą na okrąło niezliczoną ich ilość? Muszę sobie spisać kolejne pytanie do położnej, bo potem zapomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozmawiałam z położną i wyglada to tak, że jeśli chcesz żeby dziecko miało sprane i prawie dziurawe ubranko nie bierzesz swojego, czapeczke lepiej mieć swoją bo te szpitalne zsuwają się z główek niemowlaków... muszę się rozeznać jak jest w dwóch innych szpitalach (bo jeszcze się nie zdecydowałam na konkretne miejsce porodu).

A co do kąpieli dziecka to na SR mówiła nam o tej mazi która się musi wchłonąć. Byli jednak rodzice których puścili z nieumytym dzieckiem do domu bo podczas wizyty położna widziała na główce jeszcze pozlepiane włoski z krwi (rodzice bali się go porządnie umyć). Sama nie wiem albo co szpital to obyczaj 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂

Czyli nadal wszystkie wyczekujemy wiosny... wiosna cieplejszy wieje wiatr, wiosna znów nam ubyło lat... lalalala
-może pomoże:laugh:

Mój tel 510-143-569 🙂

A jesli chodzi o ,,niemyte" dzieci to po raz pierwszy słyszę 😮 Wiem, tylko że od razu po porodzie nie myją, bo lekarz bada dzidzie itp. ale brudne do domu????? to przeciez tyle bakterii na tym dziecku siedzi ze masakra 😮 😮 😮

Ja wezmę dla dzidzi ubraka, chodźby miały sie nawet zniszczyć. Moje pierwsze maleństwo, więc te kilka złotych na body dam radę przeboleć:P A jakie będzie ślicziutkie

A wogóle Kicia i Laaf fajne focie 🙂
Ciekawe jak tam Agulka w podróży? Może się odedzwie na brzuszku...

No i ciekawe co u Zuziaka naszego(pewnie tęskni za nami:P ), może w poniedziałek juz do domu ją wypiszą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez słyszałam o tym niemyciu dzieci ale zapewniem cie Agulka ze dzieci sa wycierane przed ubraniem 🙂
mozna zazyczyc sobie aby dziecko niebylo kąpane przez te 3 dni w szpitalu ale po co ?
ja moja wykapie w szpitalu chyba sama na drugi dzien 🙂

a zuziak pewnie mysli jak nadrobi te nasze pisanie heeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o mnie to już zapowiedziałam mężowi, że dziecko ma być wykąpane przed wyjściem ze szpitala i nic mnie to nie obchodzi, że komuś się nie chce.

A propo Zuziaka to ciekawe jak długo będzie w tym szpitalu?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a oto lista:

PORODÓWKA

- szlafrok
- klapki pod prysznic
- skarpetki (podczas porodu duzo sie chodzi a stopy marzna najszybciej)
- myjka do twarzy (reczniczek)
- woda mineralna niegazowana
- wazelina do ust (podczas oddychania sluzowka sie wysusz)
- lewatywa
- maszynka do golenia
- cukier w kostkach (jesli porod jest dlugi chodzi o wzmocnienie - to bylo dla nas najbardziej kontrowersyjne do momentu wyjasnienia 😁 )

IZBA PRZYJEC
- dowod osobisty
- grupa krwi oryginal
- karta ciazy + badania
- książeczka ubezpieczeniowa (teraz wiem ze juz nie ma ksiazeczek to wystarczmy rmula lub dowod wpalty do zusu)

NA ODDZIAL
- dwie koszule rozpinane z przodu
- kapcie
- przybory toaletowe
- majtki jednorazowe
- dwa biustonosze dla karmiacych
- wkladki laktacyjne
- duze podpaski bawelniane
- termometr
- recznik papierowy

DLA DZIECKA
- paczka pampersow
- mokre chusteczki ( babeczka mowila ze juz w domu nie przesadzac z tymi chusteczkami i wybierac jak najmniej zawierajace substancje zapachowe, niezawodna jest zwylka woda)
- krem du pupy (alantan, linomag -tlusty)
- spioszki 3 szt., kaftaniki 3 szt., body 3 szt., czapeczka (taka mycka bez wiazania na szyi), skarpetki 2 pary, maly kocyk,
- pieluszki tetrowe 3 szt., 1 pieluszka flanelowa (szpital zapewnia pieluszki ale one sa czesto wybielane i rowniez chodzi uczulenie malucha)

DLA TATY
- zmienne obuwie
- wygodne, czyste ubrania
- kanapki, woda, kawa , herbata

oczywiscie mowimy o porodzie rodzinnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Brzuchotki 🙂

laafna klinikach bylo tak, ze dziecko na sali porodowej lezy dwie godziny po porodzie w celu obserwacji, pozniej przenoszone jest na oddzial noworodkowy i tam myte, jeszcze raz zaopatrywany pepek, podawana wit K.A z tego co pamietam dzieci codziennie sie zwozilo do sali noworodkowej i tam byly kapane.

Ale tak jak piszecie co szpital to inne zwyczaje.U mnie w szpitalu dziecko kapie sie 3-4 h po porodzie,I codziennie dopoki dziecko nie idzie do domu.Tylko w samym dniu wyjscia kapiel odbywa sie juz w domu i my w szpitalu nie kapiemy, zeby dziecka nie zaziebic.

Dziewczynki mi ostnio bylo tak smutno, jakis totalny dol mnie dopadl, ale juz jest lepiej.Wczoraj gotowalam obiad stalam 1,5 h a dzisiaj sie ledwo ruszam.Boli mnie tak w lewej pachwinie, ze ledwo stoje ogolnier cale krocze mnie boli i czuje sie jak staruszka.
Torby do szpitala jeszcze nie ma skompletowanej, czeka mnie jeszcze remont pokoju pod koniec kwietnia, juz mam lęki czy my sie ze wszystkim wyrobimy, ale wierze, ze tak.

Dziewczyny ktore siedza w domu na L$ nie jest wam smutno?Bo sobie mysle, ze z jednej storny chialabym wrocic do pracy a z drugiej wiem ze bylo by mi bardzo ciezko.
Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na L4 trochę mi tęskno za ludźmi z pracy,ale za samą pracą już nie i tak chcę ją zmienić - mam nadzieję, że znajdę coś innego po macierzyńskim, chociaż wiem że będzie ciężko.

Laaf, przydatna lista, ja muszę sprawdzić co ja w moich notatkach zapisałam. Trochę jestem wkurzona, że w mojej SR nie dają wydrukowanych takich list co do szpitala, czego nie jeść jak się karmi itd. byłoby łatwiej, a tak będę musiała swoje bazgrołki przepisać, bo tak na kolanie pisane.

Waja podawałaś swój nr tel., bo nie pamiętam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co się orientuje cukrzyca ciążowa występuje tylko w czasie ciąży i nie jest niebezpieczna dla Ciebie i dziecka,ale musisz być oczywiście pod nadzorem lekarza i pewnie będzie zastosowane jakieś leczenie, ale niestety nie wiem jakie.

Ja w poniedziałek dowiem się jakie mam wyniki po teście na obciążenie glukozą.Oby były ok.

Judytka, mamy założoną taką tabelkę - narazie brakuje mi w niej płci i imienia Twojego dzidziusia oraz nr tel., jeżeli będziesz chciała podać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf nie wiem czy o to mnie pytałas wczoraj, ale do szpitala jeszcze nie wiem kiedy pójde, prawdopodobnie dowiem sie w poniedziałek bo musze odebrać L4...
Mój mąż dzis wrócił z poligonu no ale cóż..tylko na weekend bo w niedziele znowu wyjezdza na szkolenie do Poznania na 2 tygodnie... 😠 szlak mnie trafi!!! A tyle jest jeszcze roboty w domu...nie wiem kiedy to skończą... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki

ja dziś pół dnia w aucie bo sie wybrałam z mężulkiem za warszawke (jechał z towarem) i przenocujemy w stolicy u jego brata a jutro do domku... a dzisiaj już takie mnie kłucie złapało że chodzić nie mogłam jak poszliśmy na zakupy to chyba przez to siedzenie w jednej pozycji przez cały dzień...

a o tym że dziecka się nie kąpie to ja pierwszy raz słysze... ciekawe jak jest u nas....

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Judyta, jeżeli będziesz pod kontrola lekarza i zastosujesz się do wszystkich zaleceń, to Twojemu synkowi nic nie będzie. Ale musisz poważnie do tego podejść. Cukrzyca ciążowa rzadko przechodzi w 'normalną' cukrzycę, aczkolwiek czasami się to zdarza.

Dziewczyny, mam ostatnio takie problemy ze snem, że to masakra - w dzień chodze jak zombie, na niczym skupić się nie mogę. A wszytsko dlatego, że... zasypiam na kilka sekund i się budzę, jak gdyby nigdy nic. Kupiłam sobie w aptece jakąś ziołową herbatkę "nasenną" - zobaczymy, czy pomoże. Zdesperowana już ciut jestem...

A tak poza tym, to w piątek odbieramy akt notarialny i za jakieś 3 tygodnie zaczynamy prace 🙂 cieszę się jak durna i jednoczesnie martwię, że nie zdążymy... ech 🥴

Dziecko już mnie kopie po żebrach. Gdy ziewam - boli mnie cała klatka piersiowa i serce. Ciasno, kurde...

Idę sobie tą herbatkę zaparzyć. Przydałoby się ciut wyspać, bo jutro mam spotkanie klasowe z podstawówki. Przyjdzie raptem góra 5 osób, ale zawsze to coś. Już mam dośc wirtualnego kontaktu z ludźmi i z chęcią pogadam z kimś na żywo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...