Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Aleksandra27 napisał(a):


aaaa i jeszcze białe plamki na dziąsełkach zniknęły 😞. Czy słyszałyście coś o cofaniu się ząbków?

a jesteś pewna, że to były ząbki? 🙂

A co do okresu, to Anulka bierze tabletki anty i taki okres nie powinien się pojawić, więc może to o to chodzi...

Sorry, trzepnięta dziś jestem, nie potrafię ubrac myśli w słowa 🤢 idę się umyć, wypiję kawę i może będzie lepiej. Oby 🤢


Kwasiek raczej to ząbki bo na pleśniawki to na pewno nie wyglądało 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra, to gratulacje postępu w zasypianiu i przesypianiu nocki. Szybko poszło, oby tak dalej 🙂

Olcia dziękuje za życzonka 🙂

A tu mała pożeraczka króliczków, oj trzeba pilnować, żeby takich futrzaków nie brała do buzi, ale nie zawsze się uda hehe

[URL=http://img255.imageshack.us/i/p1070706.jpg/][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/7947/p1070706.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

nocka nie taka zla bo kilka razy sie przebudzal ale tylko przez katar, dzisiaj obudzil sie i troszke lepiej sie czuje, nadal nie goraczkuje to juz sie ciesze. 🙂 dzisiaj razem go inhalowalismy i bylo troszke lepiej tzn. ryczal przez pierwsze kilka minut a pozniej dalismy mu do macania ta maske i juz troche sie uspokoil ale zawodzil tak na sile ze sie z niego smialam 😉

Kwasku dziekuje slicznie za sms ale nie mialam sily juz sie rozpisywac 😘

wogole dziekuje Wam wszystkim moje kochane czerwcoweczki za zainteresowanie i troske, jestescie cudowne 😘 😘 😘 😘

I oczywiscie sto lat dla Olci i zdrówka przede wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego dobrego dla Olci 🙂 Ale te nasze dzieciaki rosną 🙂

U nas nocna znowu dość dobra, z dwiema pobudkami na jedzenie. Na szczęście te trzy noce to był incydent, chociaż od tamtej pory Stasiek inaczej rozkłada nocny sen: wcześniej pierwsza przerwa była bardzo długa (6-7 godzin) a kolejna już tylko 2 godziny. Teraz to jest bardziej równomierne, 4+4 albo 4+3.

Muszę się Wam wyżalić dziewczyny. Na wiosnę robiliśmy w mieszkaniu wentylację, bo pojawił się grzyb. Zleciliśmy to firmie, która się zna, ma doświadczenie i takie tam. Przyszli, pogadali, przyszli znowu, przyprowadzili fachowca (rzeczywiście, mówię to bez ironii) który szczegółowo pomierzył co trzeba zrobić i jakie sprzęty dać do parametrów naszego mieszkania. Mój mąż miał wątpliwości, czy zamontowanie wentylatora na pionie który wcześniej służył do piecyków gazowych (wcześniej nam je zdemontowali i wprowadzili miejską ciepłą wodę) nie będzie powodować cofania się sadzy do mieszkania i wciągania powietrza z drugiego pionu gdzie panowie montowali kratkę. Nabajerowali, że montują nam taki wentylator zamykany na klapki i tak się go ustawi żeby ciąg był prawidłowy. Potem było jakoś dziwnie, bo nie mogłam się doprosić żeby w swojej ofercie napisali konkretnie jakie modele urządzeń nam proponują, ale odpuściłam bo nam zależało na czasie. Byliśmy tacy zakręceni że w trakcie roboty nie sprawdziliśmy tego i okazało się później że zamontowali nam zupełnie inny wentylator niż rozmawialiśmy, bez żadnych klapek. Zadzwoniłam do nich w tej sprawie, to się tłumaczyli że parametry są takie same i wszystko jedno który jest zamontowany. Nie przekonywało nas to ale odpuściliśmy znowu bo zbliżał się termin porodu a po zrobieniu wentylacji mieliśmy jeszcze robić szafki do łazienki.
No i co jest teraz? Ja zaczęły się mrozy to spełniły się co do joty proroctwa mojego męża: przez ten wentylator wdmuchuje nam mroźne powietrze z zewnątrz razem z sadzą która została w tym kominie z czasów piecyków gazowych. A wcześniej ciągnęło nam powietrze nie z mieszkania tylko z tego drugiego pionu łazienkowego, który na szczęście ma kratkę z zamknięciem, więc z tym sobie poradziliśmy. Wrrrrrr...
Będziemy chyba do nich dzwonić i prosić o poprawienie, czyli wymianę tego wentylatora na taki jaki miał być pierwotnie. Aż mi się nie chce myśleć, że znowu się będzie trzeba z nimi wozić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

U nas locka spokojna, chociaz z niecodzienna pobudka o 1, ale mloda malo zjadla po kapieli, nastepna o 6, ale mimo wszystko jestem jakas taka nie do zycia.

Laaf super, ze Dawidkowi juz lepiej 🙂
Kwasiek kurcze wspolczuje tych nocy z tak czestymi pobudkami.I tak mysle co by tu zrobic.Moze musisz ja kapac duzo pozniej, zeby Agniesia byla tak padnieta, ze ten pierwszy sen bedzie dlugi.No sama nie wiem...
Ann wspolczuje ponownego zalatwiania sprawy, nie lubie takch sytulacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

Wszystkiego dobrego dla Oleńki 😁


U nas dzisiaj była rewelacyjna nocka. Położyliśmy małą o 20. Pobudka była o 23 i 1 a potem spokój do 7 (córeczka wstała razem z rodzicami 🙂. Teraz też spała 2 godzinki więc mogłam na spokojnie obiadek przygotować 🙂 jeszcze tylko kopa prasowania mi została do ogarnięcia i bedzie ok 😜

Nie wiem co się stało, ale zawsze mi było za ciepło a teraz cały czas marzne. Marysia wyssała ze mnie cały tłuszczyk i chyba nie ma mnie co grzać (przynajmniej kiedy mężulek jest w pracy).
Znacie jakieś sposoby na poprawe krążenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha Kwasiek ja mam dokładnie tą samą sytuacje (poza dzisiejszą nocką) z moją córcią. Pobudka dzień w dzień po 1,5h. Myślałam, że jest niedojedzona ale ona tylko troszkę się napije i śpi dalej. Okazało się że to ząbki nie dają jej spać 😞 Jest taka mądra książka do ściągnięcie w necie "Każde dziecko może nauczyć się spać" spróbuj może pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agulka, u nas była poprawa sytuacji po wprowadzeniu na dobranoc kaszki. Tzn. nie budziła się Młoda co godzinę, tylko robiła 2-3 pobudki. Więc git. Ząbki już są. Dwa. Więc teoretycznie z ząbkami mamy spokój na kilka tygodni. W dzień Aga śpi jakieś 2-2,5 godziny. Więcej jej nie pozwalam - rozbudzam ją na siłę. Czasami śpi mniej, np. wczoraj. Ale i tak noc wyglądała tak, jak wyglądała. Więc nie wiem o co chodzi. Chyba po prostu taki urok tego mojego brzdąca 🙂

A Ty też cały czas piersią karmisz? Czyli piersiowe mamy to Ty, Anulka, Ann, Waja, Komsi (chociaż już pomalutku przestawia się na flaszkę) i ja. Można powiedzieć, że pół na pół 😉
Nie pamiętam jak z Madaleną i Koniecznką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ja nadal karmię Małego. Ale mój Mały głodomorek już w ciągu dnia dostaje jedną butle i na noc po kąpaniu drugą. Do tego obiadek i deserek. Generalnie Mały przy cycu się strasznie złości i często płacze także stwierdziłam, że nie będę go głodzić... Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać pokarm mimo wszystko przez ten okres zimowy. A jak nie to trudno...

Kwasiek ja myślę, że Twoja Mała jest głodna i dlatego się tak często budzi. Wiem, że ona nie chce ciągnąć z bitli ale może warto próbować. Obie byłybyście bardziej szczęśliwe, bo ona najedzona a Ty wyspana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka, ale właśnie dzisiaj ja byłam w szoku, bo brałam Małą do piersi, a ona cyca w buzię łapała i zasypiała. Może z 5 razy pociągnęła, więc to raczej nie głód 😮 poza tym mam ostatnio dużo pokarmu, więc Mała może jeść, ile chce.

Oryginalne to moje dziecko jest i tyle 😉

U nas jest tak: Aga wstaje, po godzinie dostaje cyca, później tuż przed drzemką (więc koło południa) dostaje drugi raz cyca. Dziś nie chciała. Jak wstanie (koło 13:30) to dam jej obiadek i popije cycem parę łyczków. Później cyca dostanie między 16 a 17. O 19 kąpiel, o 20:30 kaszka i koło 22 cyc.

łojj, ale mi w uchu zadzwoniło 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...