Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
Ja znowu pierwsza, ale tym razem wstałam chyba z przyzwyczajenia, bo Stasiek spał dziś bardzo przyzwoicie i pobudka na zabawę była dopiero o 5:30, teraz znowu śpi.

Byliśmy wczoraj na kontrolnym usg jamy brzusznej pod kątem nerek (w usg połówkowym wyszły poszerzone kanaliki moczowe i wskazanie do kontroli po porodzie). Z nerkami nadal wszystko ok, natomiast przy okazji zażyczyliśmy sobie sprawdzenia pod kątem refluksu, no i okazało się, że jednak miałam nosa. Wyszedł skrócony odcinek przeponowy przełyku co sugeruje upośledzenie wpływu, czyli w szczególności skłonności do refluksu. W czasie badania refluksu jako takiego lekarz nie zauważył ale być może dlatego że nie udało mi się Staśka porządnie nakarmić bezpośrednio przed badaniem. Tam było tyle ciekawych rzeczy, że mimo że był bardzo przegłodzony, tylko odrobinę pociumkał, a tak to się rozglądał. Lekarz powiedział, że dopóki nie ma jakichś poważniejszych konsekwencji, on by sprawy dalej nie drążył, bo dalsza diagnostyka oznacza sondę w przełyku przez dobę, a i tak leczy się to wyłącznie operacyjnie, więc to byłaby już ostateczność. Powiedział natomiast, że rozsądnie byłoby zachowywać ogólne zalecenia dotyczące postępowania z dzieckiem przy refluksie i obserwowanie dziecka, podobno w miarę często mimo takich skłonności w dzieciństwie się wszystko wyrównuje. To był najlepszy w Wawie usg-ista dziecięcy, więc mu wierzę i nie będziemy panikować. Szkoda że nie udało mi się z nim dłużej porozmawiać, Stasiek ryczał tak strasznie jakby go ze skóry obdzierali, nie widziałam go jeszcze tak płaczącego. W tych warunkach chciałam jak najszybciej z nim wyjść z tego gabinetu. W przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie więc pogadamy z pediatrą na ten temat. Generalnie to mi tłumaczy wiele spraw: niechęć Staśka do spania inaczej niż na brzuchu i ogólnie niechęć do leżenia na pleckach, słabe jedzenie, kaszel który czasami pojawia się bez powodu. Ta diagnoza o tyle wydaje mi się istotna, że będziemy lepiej rozumieć sygnały które wysyła jego organizm i nie będziemy go zmuszać do rzeczy które by powodowały dyskomfort pod tym względem.
Po tym wszystkim przypomniałam sobie, że kiedyś laryngolog po głębszym zajrzeniu mi do gardła też powiedział, że mam tendencje do refluksu i być może stąd problemy z gardłem. Może tak być że ja miałam to samo co Stasiek tylko nikomu nie przyszło do głowy żeby mnie pod tym kątem sprawdzać. Może to jest po prostu cecha anatomiczna niejadków?

Kwasiek, trochę lipa z tymi mięśniakami, ale mam nadzieję że to nic poważnego, w każdym razie zanim zaczniesz się przejmować a już na pewno zanim zaczniesz coś z tym robić, może potwierdź u jeszcze jednego lekarza że trzeba? Lekarz który nam urodził Staśka, opowiadał że trafia do niego bardzo wiele pacjentek zakwalifikowanych niepotrzebnie na operację z powodu mięśniaków. Mówi że w tej chwili sprzęt usg jest na tyle czuły że widać nawet najdrobniejsze zmiany a lekarzom obsługującym go często brakuje doświadczenia, żeby ocenić które z nich mają jakiekolwiek znaczenie. Mówi że przy niewielkich mięśniakach nie ma żadnej potrzeby ingerencji bo nie mają one żadnego wpływu na funkcjonowanie organizmu, jedynie trzeba je obserwować żeby wkroczyć szybko, jeśli by się zaczęły powiększać.

Coś jeszcze miałam napisać ale już nie pamiętam. Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hehe, Stasiek sam się leczy na refluks 😉 Znalazłam w necie:
skuteczna metoda niefarmakologiczna leczenia refluksu jaką jest układanie na brzuchu, nie zalecana u niemowląt ze względu na ryzyko SIDS, może być zalecana u noworodków hospitalizowanych, u których monitorowanie parametrów życiowych minimalizuje ryzyko SIDS

Inną metodą jest zagęszczanie pokarmu, tu też Stasiek leczy się sam, bo najlepiej wchodzą mu kaszki z podwójną porcją proszku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Wszystkiego naj najlepszego dla naszych 8 miesięczniaków Dawidka i Gerdzika!!! Buziaki od Olci i cioci Ani

Kurcze, gdzie ta Kasia podziewa się???

U nas nocka z 2 pobudkami po 24 i na ululanie po 1, a Olcia wstała przed 6 i już nie chciała zasnąć, pomimo że tarła oczka. Jakbym chciała, żeby już wszystko jej sie uregulowało, ale chyba niedoczekanie moje.

Dziewczyny, czy Wasze maluchy też odstawiają takie cyrki jak kładzie się je na pleckach do przewijania? Ola jakiś czas temu tak robiła, ale wymyśliłam samolocik i zaczęło działać, potem na trochę był spokój, a od niedawna znowu jej się włączyło, samolocik już nie działa, a ona dosłownie drze sie jak opętana, obojętnie czy to dzień czy noc.

Zuziaku, gratuluje 1 ząbka u Zuzki.

Angela, sorry, oczywiście gratulacje dla Ciebie i trzymam kciuki, żeby wszystko udało się z pracą. A pomyłka pewnie wyszła z tego, że siedziałam przed kompem z marudą wiercipiętą na kolanach, która dobierała się do klawiatury, a nad Twoim postem był post Sylwi.

Juuupi, przed chwilą dzwonił kurier, że ok. 12 przywiezie paczkę z kojcem. Ciekawe jak sprawdzi się ogordzenie hehe

Kwasiek, to nie fajnie z tymi mięśniakami, ale mam nadzieję, że będzie ok. Ja póki co, jak kazał mój gin nie przejmuję się moją torbielką za jajnikiem, liczymy na to, że wchłonie się, ale o tym przekonam się pod koniec kwietnia, wtedy mam przyjść do niego na wizytę. z Poradni K nie dzwonią, więc pewnie cytologia wyszła ok.

Komsi, oglądałam fotki Maxymka na fb i chciałam powiedzieć, że fajnie Tobie z tą krótką fryzurką 🙂

Śniadanie zjedzone, kawka wypita, więc trzeba reszcie wyszykować się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

gratulki dla Zuzienki za pierwszego zabka 😘 😘 😘 😘
teraz moze Dawidka w uszko ciachnac 😁 😁 😁 😁

Kwasku ja sie dokladnie nie znam jak to jest ale pewnie trzeba je usunac przed kolejna ciaza...chociaz nie wiem czy wlasnie jak sie zachodzi w ciaze to one przypadkiem nie ustepuja?...hmmmm chyba cos takiego slyszalam ale nie jestem pewna. Druga sprawa czy ich wielkowsc moze unimozliwisc zajscie w ciaze...

Komsi a Ty do ktorej siedzisz w nocy? 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 Kochane dzieki, ale do kwietnia został dobry miesiac i to nam zleci 😉 a Kwasiek, moja teściowa miała mięśniaki i zostały usuniete i nieciekawa sprawa bo usuwali jajniki i chyab macice tez, ale to jak miała ze 40 lat dobrze, mojej mamie wycinali torbiele, ale z tymi mieściakiami to zle bo dostała krwotoku w domu i musiała szybko na operacje i mięśniak był juz jak jajo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zajrzałam sobie na mamusie.net, ale chyba jeszcze do końca stronka nie trybi albo admin coś tam jeszcze załącza.
Z jednej strony mogłybyśmy zacząć pisać na tej stronce jak w 100% będzie działać, ale z drugiej szkoda byłoby tego naszego wątku, tyle tu wspomnień i przeżyć. A co Wy o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
mam termin na październik. Jejku to taka wczesna ciąża. O niczym innym nie myślę tylko, żeby nie poronić. Mam dwa pęcherzyki. Objaw lambda- bliźniaki dwujajowe... Niestety lekarz jeden i położna mówią mi żeby się nie ekscytować bo może zostać tylko jeden. Czy ktoś miał taki przypadek, że miał dwa pęcherzyki a urodził jedno dzieciątko??? Bez sensu, że tak wcześnie USG zrobiłam Teraz tylko o jednym myślę czy poronię czy nie
Przepraszam ze tak sie wam w watek wkradlam ale juz chhyba mam obsesje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezzzu marzenka, spokojnie pomalutku i dobra mysl niech bedzie z Toba 😉 😘 😘 😘

Ann dobrze ze wiecei na czym stoicie, no i nasz Gigant daje rade sam sie leczyc. dobrze jest wiedziec i tak jak mowisz, nie oczekiwac czegos czemu dziecko np. nie podola...

jezzzu to ja gdzies tam na tych zdjeciach jestem... o fuck... 😉 nie no zartuje ale z ewnoscia nie jestem wystajlowana....Wszystkiego Najlepsiejszego dla funfla Dawida !!! Maxym z mamuska 😉Zebow Dawid zebow i usmiechu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i jeszcze chcialam wam powiezdiec ze ja dzis od 7.30 na nogach i juz umyta i ogolnie zrobiona, bo od 8.04 mam hydraulikow w chacie zmieniaja jakis wentyl w grzjniku bo nie trybil, tzn pol grzejnika grzalo a pol nie...

I se siedze i czekam az pojda, bo chcialabym z siora pogadac... no i mozecie mnie zobaczyc w kamerce wlasnie. 😉se wlaczylam a co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka, bądź dobrej myśli i nastaw się pozytywnie, trochę zwolnij tempo i na pewno nie dźwigaj ciężkich rzeczy, a przede wszystkim nie denerwuj się!!!
U nas na wątku chyba żadna nie miała tego objawu lambda, w każdym razie u nas wszystkie urodziłyśmy po 1 dzieciaczku.
Jakbyś miała jakieś pytania to pisz śmiało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo ja nie mam kamerki 😉 Wcisnęłam Wchodzę bo nie widziałam Was i myślałam, że może trzeba wejść gdzieś głebiej, potem dałam Odmów a ten mnie i tak wyświetla 😉
A Ciebie widzę Komsi, nie wiem jak było z długimi ale z krótkimi jest gites 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, Anulka, u nas też na przewijaku są cyrki, ostatnio łącznie z natychmiastowym przewrotem na brzuszek, ucieczką z przewijaka, ściąganiem pieluchy itp. Ubieramy teraz już głównie na kolanach bo tylko tak się da Staśka unieruchomić na chwilę. A poza tym mamy ratunkowego Hipcia, taką zabawkę do kąpieli - hipcia na rowerze wodnym, który śpiewa O sole mio i który jest w stanie Staśka wyrwać z ryku. Hipcio jest używany tylko przy ubieraniu, żeby się za szybko nie znudził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaa no tak swietne zdjecia z basenu... wczorajszy akijaz bo przeciez po co sie myc z rana skoro do basenu bede wchodzic, wlosy rozpizdziel 😉 gra gitara... jezzzusiku ale sie motaja te chlopy z tym grzejnikiem... juz godzine, dobrze ze wlasciiel miezkania z to placi nie my 😎
A na przewijaku zaczyna byc coraz trudniej...zeby porzadnie zalozyc pamperola...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mąż w ostatni weekend wyrzucił nasz przewijak, bo nie używaliśmy go, a poza tym zaczął z jednej strony rozklejać, a poza tym do następnego bejbisa sparciałby.

Ann, ja Olcie też coraz częściej na siedząco ubieram i na kolanach, żeby tak mi nie zwiewała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...