Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agulka nie masz za co przepraszać. Ja tez przeciez nie raz zalilam sie wam i pomagaliscie. A co do ciebie to tak jak bym widziala mojego m przed ta wyprowadzka i powrotem. teraz jest zupelnie innym czlowiekiem bo wie co moze stracic i ze sie nie zawaham nawet sekundy jesli tylko bedzie cos nie tak. Pomysl o sobie i malej i ze wy macie byc szczesliwe a nie ciagle zastanawiac sie czy dzis vczasem bedzie ok czy znowu sie przyczepi o cos. Dziecko to wszystko odczuwa a ono potrzebuje duzo milosci tej BEZWARUNKOWEJ.

U mnie Tomek wstaje do małego wtedy kiedy go o to poprosze, karmi go, przebiera. Starszego syna prawie od urodzenia kompie sam - tak juz przyjelismy kiedys i zostalo. Adasia kompiemy raczej razem chociaz sama ostatnio zaczelam bo do wanny przeszlismy 🙂.

Co robicie dzisiaj na obiad bo zupelnie nie mam koncepcji a i musimy wprowadzic nowy plan oszczedzania kasy tylko nie wiem jaki bo szykuja sie u nas zmiany (napisze pozniej o co chodzi) a kasa jest na to potrzebna . Moze cos podpowiecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jeszcze co do tego pomagania, to Wam napiszę że często jest mi łatwiej jak wiem że danego dnia mogę liczyć tylko na siebie. Na przykład dziś: mama zaproponowała że przyjdzie zabrać Stasia na spacer i umówiłyśmy się na 12:00. Tyle że Stasiek padł właśnie 10 minut temu i ze spaceru na razie nici. A potem na spacerze będzie dawać czadu zamiast spać spokojnie, więc mamy już z nim nie mogę puścić. Zaplanowałam sobie że zrobię w tym czasie kilka rzeczy a tymczasem lipa. Gdybym od początku wiedziała że będę sama, inaczej bym sobie rozplanowała wszystko i była w stanie się dostosować do aktualnej sytuacji, czyli bym zapakowała Staśka w wózek i wyruszyła jak tylko zobaczyłam że jest senny. Dziś zresztą zupełnie inaczej niż normalnie je i śpi - kaszki rano nie bardzo chciał jeść, wrąbał potem 2 wafelki ryżowe, owoców nie chciał (zamiast jabłek dziadkowych dałam Bobovity jabłka z morelą i winogronami, może dlatego). Dostał cyca i śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My 100 zł, a Paweł zawsze pomaga przy małym, do niego zawsze nalezy karmienie jak idzie spac, w nocy wstaje nawet nie musze prosic, czasem nie budzi mnie a ja wstaje rano i sie pytam czy Kubus cała noc przespał? Ale nie mój maz jest Kochany 😉 I nowinka dnia 😉 Dostałam staż, w poniedziałek mam sie stawic do Urzedu gminy w celu przedstawienia porpozycji stazu o 10, juz nie moge sie doczekac, wole staz niz ten osrodek, bo wiem ze krócej tam bede, bo do 13 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas było co łaska, takie faktyczne. No i nie pamiętam ile daliśmy 🤨

Jednak wysłałam Staśka z babcią na spacer. Jak nie pośpi to babcia zawiezie go do nich do domu (mieszkają przy tej samej ulicy), wrócą w każdym razie za 2 godziny. Łeb mi pęka, szukam w necie jakichś informacji na temat tego niespania i najsensowniejsze co znalazłam to rada, żeby dać raz nurofen dla dzieci, to się zobaczy czy nie budzi się z bólu (np. z powodu zębów). Do tej pory nigdy nie dawaliśmy Staśkowi takich specyfików (żadnego viburcolu, paracetamolu ani nic innego), musimy to przemyśleć. Jak powiedziała moja pediatra: rodzice też muszą przetrwać i to jest zasadniczo dla dobra dziecka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My daliśmy 350. Nie mogliśmy się zdecydować czy 300 czy 400 i wyszła średnia.

Angela a ty czasem nie miałaś mieć załatwionej pracy od 1.04? Tak mi coś świta, że było coś taiego.

U nas Marysia zaczęła przesypiać noce chyba po zyrtecu. Jedna pobudka albo dwie na dopojenie i spokój. Tak się zastanawiam czy po odstawieniu kropelek znowu zacznie się męczarnia 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciezarnabebe napisał(a):
hej dziewczyny! czy podzczas waszej ciazy ktoras stosowala klotrimazol globulki na grzyba 😞 i czy to nie zaszkodzilo waszemu dzidziusiowi? czy was szczypalo?
bardzo prosze o pomoc ☺️


W ciąży nie stosowałam, ale przed ciążą chyba tak. I o ile dobrze pamiętam, tak mi to wysuszyło śluzówkę, że nawet krocze mi lekko pękło 🥴 🤢
Po wielu latach (!) walki z upławami, przepisano mi w końcu metronidazol, po którym problem się skończył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za odpowiedzi odnośnie $ dla księdza 🙂 my chyba damy 100.

Aleksandra, nie wiem, czy pościcie w piątki, czy nie. Ja np. zrobiłam na dzisiaj wątróbkę drobiową z cebulką. I niedługo chyba zrobię kluski leniwe 🙂 a co to za zmiany? Do głowy przyszły mi dwie rzeczy. Albo przeprowadzka, albo ciąża 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dobra, przeszukałam neta w kwestii niespania. Mnóstwo dzieci tak ma, że się budzi co godzina i nie wiadomo dlaczego. Czasem przechodzi po miesiącu a czasem jak mają 6-7 lat. Czasem to zęby (ząb może wyłazić i kilka miesięcy), czasem bogate życie emocjonalne, czasem konieczność pilnego trenowania o 3 nad ranem świeżo nabytych umiejętności (chodzenia, wstawania, siadania, turlania się etc.). Czasem spanie z rodzicami pomaga a czasem nie. Środki przeciwbólowe tak samo. Nie ma reguły, nie ma uniwersalnej recepty, trzeba zacisnąć zęby i przetrwać. W sumie mogłam się tego spodziewać.
A ten paracetamol to chyba powinniśmy dawać w środku nocy jak przestanie działać kaszka. Albo karmić kaszką o 2 w nocy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):

Aleksandra, nie wiem, czy pościcie w piątki, czy nie. Ja np. zrobiłam na dzisiaj wątróbkę drobiową z cebulką. I niedługo chyba zrobię kluski leniwe 🙂 a co to za zmiany? Do głowy przyszły mi dwie rzeczy. Albo przeprowadzka, albo ciąża 😉


Dzisiaj nie ma postu bo jest święto Kościelne 🙂 ja zrobiłam zupę warzywną a na drugie sznycelki z ziemniakami i buraczkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nieplanowanie postowo, na sniadnaie byl lososiowy kumpel, mnaimusny z kopereczkiem go podalam, a na obiad rybka na parze filtey i ziemniaczki z marchewka na parze i surowka z salaty do tego z pomidorrro i cebullo 😉

Moja mama dala 400zl, ja uwazalam to troche za duzo no ale ok... kazdy daje ile moze 😉 Mama tak chciala to dala 😉

Maxym wrocil z kinolem ze spaceru zaraz podgrzeje mu spageterie 😉 sloikowa, a jak bedziechcial to zalapie sie na rybke i kartofelka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek, u nas w kościele było co łaska, więc daliśmy 50 zł.

My nie pościmy w piątki, ale dzisiaj to mamy ochotę na taki postny makaron z twarogiem na słodko.

Ale we mnie się gotuje...babcia kur..dupę nam obrabia gadając z kimś przez telefon wiedząc, że jestem w pokoju obok, a i tak wszystkiego nie może powiedzieć, bo ja usłyszę. Gówno prawda co mówi, już sama sobie dopisuje historię. Grabi sobie nieźle...ale co zrobimy nic, najwyżej mogę się nieodzywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co jeszcze m.in. powiedziała, że chcemy tylko pieniędzy ok. to dzisiaj powiem męzowi, że w kwietniu nie brał kasy - tych marnych 300 zł i niech się nimi wypcha, a jeszcze to co mówi to nie jego zdanie tylko kogoś innego - po chwili dodała, że to zawsze wina kobiet. Wiecie co aż płakać mi się chce i dostałam z nerwów takich drgawek, że poszłam szybko kurze powycierać, żeby jakoś uspokoić się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, no nieciekawie. U mnie też były takie jazdy, dopóki nie powiedziałam babci krótko i na temat, że mnie jej pieniądze nie interesują. Wtedy się skończyły jakieś spekulacje...

Aga się nauczyła nowego "słówka" - łazi i mówi w kółko "tetete tetete tete" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka współczuje Ci takiej sytuacji wy dla niej chcecie jak najlepiej a ona tylko potrafi Was oczernić 😞


A miałam wam pisac bardzo fajne do chrupania dla dzieci sa oblaty. Mój chrupie je pełną para a skład mają taki: mąka pszenna , mleko odtłuszczone, olej roslinny, sól ( minimalna ilosc soli bo wogule jej nie czuc, są bardziej słodkie niz słone))
Spróbujcie sobie

[URL=http://img684.imageshack.us/i/lskieoblatyvisabell.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/4066/lskieoblatyvisabell.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...