Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kubuś spi w pajacyku i czy nie za ciepło mu? Dodam,że i tak zawsze spi rozkopany, ale moze jeszcz emu za ciepło, nie wiem, ale za ciepło na dwozru u na snie jest, tylko wczoreaj co było, dzis 16 stopni na dworzu... ja fasolke po bretonsku ugotowałm, pierwszy raz w zyciu, bo wczesniej nie było jakos okazji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂

Agniesiu od Kwaska wszystkiego dobrego, duzo usmiechu na codzien, samych wspanialych chwil, zeby rodzice Cie nie denerwowali 😉zyczy Julka i Waja:*

Julka spi juz dobre piec miesiecy w samych body i koszulce z dlugim rekawem tak spi u nas w domu, a u mojej mamy w samym body z dlugim rekawem.I tak zawsze sie rozkopie, a stopy ma bardzo cieple.


Ann Julia tez sie trzesie, ale jak jest dopiero po snie, chwile to trwa i jak "dojdzie" do siebie to jej mija.Jak mnie ktos wybudzi z glebokiego snu to mam taka samo.

Dziewczyny dajecie dzieciom pieczarki juz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja, ja ostatnio kupiłam jakiś obiadek z pieczarkami, ale już jak go odgrzewałam, to sobie przypomniałam, że grzyby są ciężkostrawne i nie powinno się ich dawać dzieciom do drugiego roku życia. Podzieliłam ten obiadek na 3 porcje, wymieszałam z jakimś innym i w takiej postaci Aga to zjadła - jakoś szkoda mi było wyrzucać cały obiadek... 🤨

Sylwia, super, że z kredytem wszystko ok 🙂 trzymam kciuki!

Ja dziś spróbuję Agę troszkę lżej ubrać na noc. Tylko że zawsze mam z nią "problem", bo ona się strasznie wierci i rozkopuje. Przykryję ją, a po 5 minutach ona leży na kocyku, głowę ma w drugą stronę łóżeczka 🤔 chyba jej założę dziś na noc bodziaka z długim rękawkiem i skarpetki na stópki. I zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie pocieszyłyście z tą trzęsawką 🙂 Ja też w sumie myślę że to nic groźnego ale na wszelki wypadek zapytamy przy najbliższej okazji.

Byłam dziś po raz pierwszy ze Stasiem w Tesco w poszukiwaniu letnich ubranek. Mam taką fanaberię żeby mu kupić jakieś bodziaki z bardzo cienkiej bawełenki, takiej prawie przezroczystej bo jest zimnolubny. No i kicha, są tylko takie z bawełny konkretnej, dobrej jakości ale przez to za ciepłej dla niego na lato. Dostaliśmy w spadku jedno takie ubranko z cieniutkiego materiału (C&A) ale jedno to za mało. Nie wiecie czasem gdzie można takie cienkie kupić? A może Sylwia masz takie w swojej ofercie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Agusi na 1 urodzinki - zdróweczka i niech ten śliczny uśmiech nigdy nie schodzi z buźki!!! Całuski od Olci i cioci Ani 🙂

Kwasiek, ja też ostatnio przeglądałam nasze archwialne posty i na taki sam pomysł wpadłam jak Ty z wydrukowaniem na pamiętkę, tylko faktycznie trochę czasu trzeba poświęcić, że zebrać najciekwsze posty. I gratuluję torciku, bardzo fajnie wygląda.

Ola śpi albo w cienkim pajacyku lub bodziaku z długim rękawem i skarpetkach, zależy jaka temperatura za oknem, bo to różnie bywa, acha przykrywam ją też kołderką, ale tak jak Wasze maluchy rozkopuje się.

Waja, ja jeszcze wstrzymam się z podawaniem Oli pieczarek.

Dzisiaj byliśmy złożyć wniosek o paszport dla Olci, do odbioru za 2 tyg., byliśmy jeszcze po formularz i dowiedzieć się odnośnie podatku od gruntu - mamy wykupine mieszkanie z gruntem, teraz czekam na męża jak wróci od lekarza.

Wydaje mi się, z chciałam jeszcze coś napisać, ale obecnie już nie pamiętam, póki co idę podgrzać obiadek małej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff troszke nadgonilam, mirka kregoslup... jezuuu, co teraz jak sie sprawa ma?
nowa strona dla mam?
Angela prawko powodzenia 😉
Zuziek z ojcem wysmienicie 🙂)
Stasiek lotnik stolowy... jezzzusie 🙂
Igusia pierwsze kroki idelane 🙂

mxymo spi w bodziaku na dlugi rekaw przykryty kolderka, dopki naturalnie nie obkreci sie na rzuch i spi potem odkryty z kufrem na wierzchu 🙂

mam nadzieje, ze poza wszystkim co doczytalam nie przeoczylam jakis super lub niesuper wiadomosci, maxymo w kojcu..ufff siedzi i sie bawi zaraz wylatuje z nim na dwor 😉 bo temat oganriam sie i wokol siebie po powrocie jest w obiegu 🙂 buziole;****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jest zimno w domu bo jest kiepsko ocieplony wiec ja ubieram Piotrusia w zwykła piżamkę, może w środku lata ubiorę go same body ale narazie nie. ale za to nie przykrywam go bo po 5 minutach i tak jest odkryty. A jak jest cieplej to mamy otwarte okno.

U nas była taka burza z gradem i wszystkie sadzonki mi szlak trafił. Pelargonia przeżyła bo była pod daszkiem a szałwia jest nie do poznania( kwiat jest tak zbity gradem poznania badyle tylko stercza listki sa jak sitko). a takie były piękne. Były............................

Dzisiaj odwiedziła mnie siostra z 2 córeczkami jedna 3 letnia a druga 7,5 miesięczna i w koncu normalnie sobie posiedziałam przy kawie i pogadałam. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufff... ale dzisiaj miałam dzień śpiący... nic mi się nie chciało :P

a Zuzia dzisiaj pełna wigoru 😜 zjadła pół rogalika i zaraz danonka dostanie zasuwa w kółko po pokoju 😁 hehe

jutro i po jutrze wolne 🤪 ale fajnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus juz spi a ja włosy sobie zafarbowałam i za 20 min ide myć, a tak pozatym kolezanka zaprosiła mnie na wesele z klasy i siedziałysmy razem w ławce 😉 na 30 lipca, wiec z checia sie wybiore a moj mąż chyab też nie będzie miał nic przeciwko, bo to blisko mojej mamy i tam przenocujemy a Kubus zostanie z ta babcia w Sominach... jutro juz tydz mija jak meza nie ma, ciezko mi jest, jakby był chociaz na weekend to bym, wytrzymała, no ale bedziemy miec swoja kuchnie...cos za cos, ale nie wiem czy wrto, bo dla mnie jednak maz wazniejszy;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, łelkam bek 🙂 Jak Maxymek, śmiga po domu? Odkrywa fajne zakątki?

Co do pieczarek to gdzieś czytałam że od roku, a grzyby leśne od 6 lat. Ja bym się jeszcze wstrzymała.

Stasiek dziś u dziadków ściągnął z półki takie stare żelazko z żeliwną podstawką... Na szczęście nie na nogi ani na głowę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to sie Komsi nawrocila 🤪 🤪 🤪 doszly doszly szamponiki i dziekuje slicznie a Dawid Maxymolowi za zabawke 🙂 🙂 🙂 supe ,dzieki kochana 😘 😘 😘 😘

Mirka kregoslup poki co oki ale musie sie szanowac...co w jego wypadku = ciezka sprawa...

Dawid coraz gorzej przechodzi zabkowanie tzn. marudzi i uwaza ze wszystko mu wolno i sie nalezy 😜 oczywiscie ryki niezadowoloenie na kazdym kroku 😉

Madalna specjalnie zapytalam taka stomatolozke ktora zajmuje sie chirurgia dziecieca i powiedziala ze jesli te pecherze z krwia dot. wylacznie pojedycznczych miejsc (czyli tych w ktorych wykluwaja sie zeby) to nie musisz sie martwic - niektore dzieci tak ciezko przechodza zabkowanie. Natomiast jesli te zmiany-pecherze sa na wiekszej powieszchni dziasel to powinnas pokazac lekarzowi bo moze to byc jakies schorzenie. Generalnei ciezko jest cos doradzic nie ogladajac ale to byla jej wstepna po opisie diagnoza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, emigrantko - witaj 😘 🙂
Teściowie już pojechali. Szwagier w piątek wylatuje na pół roku na Cypr...
A ja padam na pysk. Zjem na siłę jakąś kolację, umyję się i idę spać.
A i Agę jeszcze uśpić muszę - teraz łazik jej się włączył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a Igula włąśnie zasnęła

Komsi witam z powrotem

Ann body mam raczej (tak mi się wydaje) z cienkiej bawełny ale nie wiem czy o taką cienkość ci chodzi napewno są cieńsze niż te z early days tylko rozmiarówka jest zaniżona to patrz na wymiary kwasiek brała kiedyś to może ona powie czy cienkie czy grube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo hejo, bede sie starac rozbawiac was kochane, stesknilam sie i prosze o wybaczenie ale nie ogarnialam za bardzo timowo w polandzie 😉
melinuje sama od rana kinollo w szkole od 7.30 potem prosto do pracy i tak wroci chyba o 23?albo zaraz nie zrozumialam go z rana ☺️
przywiezlismy ze soba smarki oboje i gardlo ja, mam nadzieje ze kinolowi z kinola nie leci tez... bo dwoje zasmarkanych w domu styknie, mi przechodzi maxymkowi wolno bo wolno ale pomalutku tez 🙂

droge powrotna pomimo nerwa starych bo korki byly i ciagnelismy sie 9h mlody znosl wysmienicie, spiewal bawil sie tylko godzine spal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia śpi już od po 20.

Komsi - witaj 😉

A mąż trochę wkurzony po wizycie u lekarki, bo on wcześniej i teraz szedł z tym męczącym wieczorami, nocą kaszlem, a ona przyczepiła się do ciśnienia.Bardzo dobrze, że zaiteresowała się tym, ale może te ciśnienie wysokie może być powiązane z tym kaszlem co może równać się alergii, ale dlaczego tak podejrzewamy, bo na początku kwietnia moja teściowa wylądowała w szpitalu z wielką opuchlizną buzi i towarzyszącym temu wysokiemu ciśnieniu, dokładnie nie stwierdzono co mogło wywołać takie uczulenie. A tak wogle jeszcze w wrześniu zeszłego roku mąż miał wyniki idealne i ciśnienie ok.
A bieżące wyniki - ogólnie ok w normie, jedynie ma minimalnie podwyższony cholestelor, białe krwinki i monocyty, ekg wyszło b. dobrze. Lekarka wogle pokręcona przepisała nowe leki na ciśnienie, łaskawie coś na gardło, dała skierowanie do kardiologa, ale już do alrgologa nie, ma znowu zrobić jakieś badania. Dała na ulotce jakąś dietę. A najlepsze mąż przejrzał ulotkę i pyta się jej czy jak nie słodzi to ma zacząć wg diety słodzić 1 łyżeczkę cukru.
Naprawdę kuchnię prowadzę raczej lekkostrawną, no cóż mogę częściej piec jakieś mięcho czy rybę na obiad. Mięsa czerwonego jemy mało, mąż prawie nie soli, nie je słodyczy, a jak już to okazyjnie itd. Zmniejszył ilość picia kawy do 1 góra 2, herbate czarną rzadko pije a jak już to b. słaba, ostanio nie chciał tłuszczyku z patelni na ziemniaki i chce kupić karnet na siłownie m.in. z zajęciami kardio. Zobaczymy co będzie. Może do alergologa pójdzie prywatnie, jak nie może doprosić się o skierowanie.

Powiem Wam, że to moje dziecko mnie zadzwia wlazła na leżaczek stojący koło biblioteczki i stanęła, żeby ściągnąć jedną z figurek, ale że byłam obok to ją ściągnęła, poza tym nauczyła się już otwierać i to jedną rączką w naszym pokoju najniższą szufladę z płytami, której do tej pory nie potrafiła otworzyć ze względu na ciężkość.

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...