Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no ja tam próbowałam co nieco zagadać, ale dupa wołowa - nikt mnie nie lubi 😞 😜
Anulka, ja jakoś nie kojarzę, żeby nadciśnienie łączyło się z alergią. Jestem alergikiem i ciśnienie zwykle mam w okolicach 105/65...
A co do lekarki, to wg mnie dobrze zrobiła. Takie wysokie ciśnienie jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza przy wyższym cholesterolu, braku ruchu i dodatkowych kilogramach(o ile dobrze kojarzę, Twój mąż do szczupłych nie należy). A kaszel może i jest męczący, ale jest dużo mniej niebezpieczny. Więc lekarka skupiła się na rzeczy ważniejszej...

No dobra. Do jutra babeczki 😘 kolorowych snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj ostatnia, a dziś pierwsza 🙂
Właśnie się ogłupiamy piosenkami dla dzieci 😮 moja mama kupiła Adze jakąś płytę. Straszne to jest! 😲 🤢 Muszę się z siostrą skontaktować, ona na pewno zna jakieś normalne piosenki dla dzieci... 🤨
Nie wyspałam się. Czuję się, jakbym spała 2 godziny. Wczoraj było to samo 🥴 mąż mówi, że też tak ma. Może za gorąco w pokoju? No ale przy otwartym oknie nie ma jak spać, bo głośno... 😞 😞 albo pijani sąsiedzi (cały czas etap parapetówek...) albo samochody...

Idę po kawę. Komu jeszcze zrobić? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasku ja za kawusie dziekuje bo pije juz druga 🙂
Powiem Ci ze u nas pod okanmi jest boisko i jak tylko sie cieplo robi mam ten sam problem ale poprostu jak juz nie daje rady zasnac dzwonie na straz miejska co fakt pojawaja sie po najwczesniej 40 min ale zawsze cos 😜
Komsi mirek nie ejst na zwolnieniu bo juz mu lepeij ale musi na siebie uwazac...
a jak tam tesknota za kinolem? 😜 😁

czy Wasze dzieci tez tancza jak tylko uslysza muzyke? 😁 Dawid potrzasa dupskiem nawet jak jakas melodia przy reklamie jest a ostatnio nie chce opuscic kamiski pokoju (bo tam zawsze jakas muzyka gra), jaj jakie to jest zabawne jak ten pampol podskakuje 😁 😁 😁wogole jak zasuwa na nozkach to jak kaczuszka wyglada 😁 😁 😁

Anulka co do chorob nie wypowiadam sie bo sie nie zanm ale mamy tu nasza ekspertke 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, Aga nie tańczy, ale śpiewa do muzyki i gra na czym popadnie w rytm muzyki 😉

A tak w ogóle, to moje dziecko uwielbia (!!!) wierszyki dla dzieci 🙂 Obecnie na tapecie mamy Tuwima - jak jej czytam "ptasie radio" albo coś innego językopołamańczego, to się Młoda tak śmieje, że mam ochotę czytać i czytać i czytać... 😁 😁 😁 uwielbiam ten jej śmiech 🙂 🙂

co myślicie o takim jeździku? Szukam jakiegoś prezentu dla Agi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas też nocka kiepska, bo Stasiek się strasznie wałkował i w końcu nikt z nas się nie wyspał. Z hałasem mamy to samo. W końcu zamknęliśmy okno bo nie dało się spać.
Co do piosenek dobrej jakości muzycznej to szczerze polecam Akademię Pana Kleksa. Chętnie słuchamy też Arki Noego i Małego VooVoo. Akademia Pana Kleksa właściwie leci u nas na okrągło od wielu miesięcy i jeszcze jej nie znienawidziliśmy co też o niej świadczy dobrze 😉 Chyba niestety poza tym niewiele jest dobrych dziecięcych piosenek. Szukam czegoś w stylu Arki Noego co by nie było piosenkami religijnymi ale dotychczas nie udało mi się niczego sensownego znaleźć. Kupimy w końcu też chyba muzykę Lady Pank z fillmu "O dwóch takich co ukradli księżyc" - te piosenki są mało znane ale bardzo fajne. Niezła chyba też jest Magda Fronczewska, przynajmniej te piosenki które mamy w ramach jakiejś składanki (słowa pisał dla niej Jacek Cygan). Polecam też płyty Polskiego Radia z bajkami z muzyką Jerzego Wasowskiego.
A sama się chętnie dowiem jeśli Wy wiecie o czymś jeszcze sensownym 🙂

Stasiek tańczy na razie wyłącznie w chuście z mamusią 😉 Ale domaga się piosenek i buntuje jak przestaną grać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj Dawid poki co ksiazke traktuje jak kolejna rzecz do zniszczenia owszem czytamy i pokazujemy obrazki ale generalnie poki co ma to w poszanowaniu 😜
co do muzyki to ja specjalnej nie puszczam a jemu podobaja sie najnowsze trendy ktorymi siostra go raczy 😉

Kwasku jezdzik bardzo fajny ale ja sie jeszcze nie zastanwialma na rocznym prezentem dla mlodego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry dzien, maxym smiesznie dyga jak slyszy muze.
No dzis mi odwalil numer tyko i wylacznie z mojej winy 🙂 kinol wyszedl do szkoly, a ja jakaas taka przysapana i wlozylam maxyma do kojca, przy kojcu stoi wielka donica z palma i ten maly gad przez szczebelki nasypal sobie piachu do kojca, nie wiem ile zjadl...tak pol h sobie lezalam ale cisza byla przez 10minut... juz posprzatane, po sniadaniu oboje maxym w kojcu z gasiennica od babci ja z herbatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kwasiek_ napisał(a):
Komsi, bo nasze dzieci są już na takim etapie, że cisza jest złowieszcza 😁 😁 Aga jak jest cicho, to znaczy, że coś kombinuje albo zaciera ślady kombinowania 😁 😁


Komsipodpisuje sie pod tym obiema rekami i nogami 😁 a maxym poprostu mial ochote na pozarcie ziemi i sobie nie zalowal 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Kwasiek, ja tam się nie znam, u teściowej podobno w szpitalu lekarze przypisali ciśnienie alergii, ale cholera wie jaka była faktyczna przyczyna. Co do lekarki to bardzo dobrze, że zajęła się tym ciśnieniem, ale niech nie lekceważy tego kaszlu, bo to nie ot tam taki kaszelek, tylko od 3 tyg. męża męczy i jest taki duszący. Poza tym nic nie satałoby się jakby dała skierowanie do alergologa.

Co do muzyki to Olcia ma 2 płytki, które uwielbia słuchać The Best Kids Ever http://www.empik.com/best-kids-ever-1cd-various-artists,prod61070531,muzyka-p
i Przeboje Rybki Mini Mini http://www.empik.com/przeboje-rybki-mini-mini-various-artists,prod60177078,muzyka-p a tak to co też leci w radio lub tv, szczególnie lubi dicso/pop i przy nich podryguje 🙂 super to wygląda. A jedna z ulubionych piosenek-teledysków Oli w tv (nie dziecięce) to piosenka Pewexu Dziunia 😁 😉 http://www.youtube.com/watch?v=cvtb1np-Pt8

A czytanie to miała taką książeczkę z obrazkami dzieci i napisami co robią, ale zniszczyła, a do snu przeczytałam jej już takie książki jak Bajki klasyczne, Kubuś Puchatek, Chatka Puchatka, Powrót do Stumilowego lasu, a teraz z braku laku czytam jej Złotą drogę Lucy M. Mongomery, bo tej książki nie zdążyłam jeszcze przeczytać.
Na Dzień dziecka chcemy Oli kupić zbiór książeczek Poczytaj mi Mamo http://www.empik.com/poczytaj-mi-mamo-bechlerowa-helena-grabowski-slawomir-nejman-marek-papuzinska-joanna-porazinska-janina-wawilow-d,prod58850807,ksiazka-p. Wogle musimy trochę zorganizować książek dla dzieci, właśnie muszę sprawdzić czy mam wiersze Tuwima.

A jeżeli chodzi o pojazd lda dzieci to my myślelismy coś bardziej w stylu to co pokazywała Zuziek.

Zmykam, bo trzeba się ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, trzymam kciuki za wizytę!

Aga śpi już prawie 2 godziny, ale nie budzę jej jeszcze - w nocy krótko spała, więc niech się troszkę wyśpi 🙂 kurde, ja się mogłam położyć, no ale trudno. Może dziś wcześniej pójdę spać 🙂 ostatnio się kładę po północy...
dziś mam postanowienie: przesadzić kwiatki, na spacerze z Agą kupić świeże warzywka (pomidory, ogórki, może jakieś owoce) i pójść spać najpóźniej o 22:30 🙂 i dużo jeść, bo chudnę strasznie... (48 ważę 😞) Co trzy godziny muszę coś zjeść. Czyli teraz sobie zjem płatki kukurydziane na mleku, koło 15:00 zjem torcik i owoce, o 17:30 obiad, a jak Aga pójdzie spać to zjem szybko kolację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lepiej bym tego nie nazwala zlowieszcza cisza Kwasku 😉 bylam po warzywa i gotuje zupoline dla maxymola. nawiozlam miecha bo mamy dostep do ubojni i to uczennica mojej mamy i wszystko swiezutkie cielecinka dla maxymka 😉no i dla nas tez smakolyki wieprzowe i wolowe 😉
Kwasku to zajadaj bulki, ponoc jedna bulka to 4kromale chleba a "krosanty" to maja chyba z 8 bulek w sobie wiec nic tylko do piekarni i jakies z nadzieniem czekoladowym i hejaaa 😉

Mlody spi i niech spi, wczoraj pozno mi zasnal i dusil komara do 3 potem po 8 dopiero spac poszedl. pogoda ok to wybede z nim na spacer jakis dluzszy.

A! i dzis maxymo rozbeczal sie na widok babci ktora spotkalismy na dole wstawiajac pranie...troche wstyd bo babcia mila nagadalam jej ze zeby mu wychodza i nerwowy jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉 U nas pobudka 2 razy, cos ostatnio znowu sie przestawił mały głodomor na 1 i 5 he, a tak to obiadki mu nagotowąłam i do niedzieli mam spokój, pospzratałam i oidpoczywam, popoludniu biore sie za przejrzenie testów na prawko, bo jeszcze nic z grubsza nie ogarnełam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwasiek ja mam cos takiego tzn Piotrus ma ( w avatarku na nim siedzi 🙂 )

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/690/najsolidniejszyautkojez.jpg/][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/9532/najsolidniejszyautkojez.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

i drugi raz bym tego nie kupiła. bujaczka wogule nie uzywalismy bo to sie prawie wogule nie bujało. Jedzic w tym nie chce jak narazie, jedynie co go interesuje to panel na kierownicy który spiewa piosenki piszczy jest klakson jak w samochodzie ma gaz i hamulec. Jest bardzo niski i zle sie nim jezdzi po polu. Raczka do pchania jest zbyt płytko wsadzona co sprawia ze ten zółty plastk peka i co najwazniejsze jak bys chciał Ty powozic w tym Agę po jedna reka musisz pchac a druga kierowac kierownica bo jedzie we swiat a ono jest bardzo niskie i kregostup po 5 minutach siada.
Jedyny plus dla mnie to to ze Piotrus popycha go i chodzi trzymajac sie go popokoju z tym ze znow kierownica sie sama kreci i prosto co najwyzej przejedzie 2 metry.
A i to uatko ma pasy ale takie w których Piotrusia jak miał 7 miesiecy nie moglam zapiac bo były krótkie. I co najwazniejsze jest mało stabilne kiedys Piotrus w nim siedział i wstał a autko sie przewróciło i ledwo co go złapałam bo by walna głowa o podłoge.
Ja jestem z niego nie zadowolona bo w za ta cene kupilabym rowerek taki jak ma Zuzia one sa po 100 zł gdzie raczka do popychania jest zintegrowana z kierownica ( rewelacyjny rowerk) i pchacza zwykłego kupisz za 80 zł.
ale decyzja należy do Ciebie.
Ja bym tego juz nie kupiła.
Hołduje zasadzie co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku, jak będziesz, to mogłabyś wrzucić zdjęcie tego rowerku Zuzi? Bo się chyba nie dogrzebię... 😞

Magda
, dzięki za opinie :*** znalazłam coś takiego o tym Twoim jeździku http://cokupic.pl/produkt/Chicco-4-w-1-Je-dzik-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, na forum mamuś któraś z mamuś pyta o rehabilitację przy stwierdzonej asymetrii dziecka. Ann, o ile dobrze pamiętam, to Stasiek miał z tym problem, może mogłabyś coś poradzić tej dziewczynie? tutaj link: http://www.mamusie.net/forum,asymetria_i_napiecie_miesniowe,32,953.html,str=0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem w szoku jak przeczytałam te opinie w w moim przypadku on sie nie sprawdził.
Moze jak bedzie wiekszy i sam bedzie jezdził to bede bardziej zadowolona.

To są tego typu rowerki. Wpisz na allegro rowerek i wyskoczy ich w 3D.
Są i tansze i droższe ale podstawowe rzeczy maja te same, wszystko zalezy od kształtu i czy jest jakas melodyjka. Zuziek ma jeszcze doczepiane takie majteczki do których się wkłada mniejsze dziecko ale i bez ich można spokojnie wozić w nim dziecko. my mamy podobny tylko ze używany i do jazdy jest super. Niekiedy kilka razy dziennie wożę go w nim a on jest wniebowzięty. Jest podnużek na nózki a potem te wszystkie elementy sie odpina i jest zwykły rowerek dla dziecko w którym nawet 2,5 letnie dziecko może jeździć. Jak dziecko ma więcej niż 104 cm to już mu niewygodnie ale do rozmiaru 100 cm śmiało sobie jeździć może.
http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy-pszczola-rower-bujak-3-kolory-i1625828947.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena, dzięki 🙂 właśnie patrzyłam na te rowerki. Muszę napisać do tego gościa, czy te "majteczki" są w standardowym wyposażeniu, bo niektóre zdjęcia są z nimi, a niektóre bez, natomiast w opisie nie ma o tym ani słowa 🤨 a wolałabym jakiś rowerek albo z tego typu majteczkami, albo z szelkami.

Wieczorem jeszcze pokażę mężowi rowerki, stoliki edukacyjne i huśtawki, bo nad tymi trzema rzeczami się zastanawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja też myślałam o taki popychaczu samochodziku i ma idze chrzesny kupić a rowerka nie chciałam bo ich synek dostał taki z szelkami teraz ma 2,5 roku i dopiero teraz zaczyna na nim jeżdzić to stwierdziłam że bez sensu kupować teraz niech kupią rowerek za rok jak chcą
a dziadki spacerówke parasolke a my chyba tą żyrafe a tak poza tym to mówiłam jednej ciotce że coś takiego by mogła kupić
http://allegro.pl/plywajace-osmiorniczki-do-kapieli-tomy-sklep-i1611879400.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia bo na tym rowerku sama nie bedzie jeżdzic bo do pedalków nie dostanie ale jest super bo można min jeżdzic godzinami bo jest wygodny dla rodzica. Ja takim nwet do sklepu zajadę a w przyszłym roku odepnę te wszystkie dodatki i bedzie sam pedałował.

Ciekawa ta ośmiorniczka 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...