Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, dzisiaj robiłam badanie moczu i właśnie sprawdziłam w necie wyniki i okazało się, że ph mam 7 i leukocyty 5-10, a norma to 0-5 no i dość liczne nabłonki śluzu, pasma śluzu i bakterie. Kurcze całą ciążę było ok a tu teraz na tydzień przed terminem taki hit. Trochę sie martwię ale jutro powtórzę wyniki bo może źle pobrałam a w piątek rano do lekarza więc zobaczymy co z tym będzie. Ale myślę, że coś mi się jakiś tydzień temu przyplątalo 😞 Kurcze no...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dostał się do unijnego programu na zaawansowane komputerowe prawo jazdy. Trochę nie mieliśmy świadomości, w co się pakujemy, bo wydawało się, że to tylko 4 tygodnie kursu wyjęte z życiorysu i dalej będzie z bańki, a tu tymczasem okazało się, że na przygotowanie do 4 egzaminów trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Już trzy zdał, jutro zdaje ostatni, najtrudniejszy, a miał ostatnio mało czasu na naukę, bo nas wszystkich obsługiwał. Problem z tym egzaminem jest taki, że w sumie jest 60 min na 20 pytań, więc się łatwo rozkoncentrować, a zalicza dopiero 75%. Jak się ma czas, to się w końcu dojdzie jak co zrobić, ale żeby się zmieścić w tej godzinie to trzeba wszystko robić mechanicznie i nie zastanawiać się. Zobaczymy, jak ma zdać to zda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koniecznka, sorry że tak w fizjologię wchodzę, ale mnie mój gin wbija do głowy, że w ciąży do badania moczu trzeba się dobrze "zakorkować" tamponem, bo inaczej wynik będzie zafałszowany przez śluz, w którym mają prawo być różne cholerstwa, których nie ma prawa być w moczu. Ja tego nie wiedziałam, więc na wszelki wypadek piszę, bo może nie tylko dla mnie to nowość, a głupio się stresować niepotrzebnie przez źle zrobione badanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To komputerowe prawo jazdy to jest taki międzynarodowy certyfikat, że się umie posługiwać komputerem (chodzi głównie o oprogramowanie biurowe i podstawy baz danych). Praktyczne znaczenie ma to głównie w pracy urzędniczej, bo trochę łatwiej z tym znaleźć pracę w razie czego, a w niektórych miejscach wpada się w wyższe widełki płacowe. Ten certyfikat jest na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym - mój podstawowy zdał kilka lat temu, a teraz się porwał na następny poziom. W pracy też przydatne (wiedza z kursu znaczy), ale głównie chodzi o papierek. U nas jednak papierki się nadal ceni, szczególnie u kogoś, po kogo wieku widać, że komputer po raz pierwszy miał szansę zobaczyć już w dorosłym życiu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann no właśnie sobie poczytalam o tym i dlatego jutro powtórze wyniki z zachowaniem wszystkich ostrożności i zaleceń. I się okaże...
I powodzenia dla męża na jutrzejszym egzaminie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie teraz wróciłam od mamy .... i jako mama wróciłam od córki ( bo była cały dzień u babci i została jeszcze na noc dzisiaj ) , dostałam piękny kubek z napisem Mama i wierszykiem w środku i budzik z Marylin Monroe !!!! 🤪 śmiechu było przy tym co nie miara bo moja mama ,jak już wcześniej pisałam , też dostała od nas zestaw z Marylin Monroe (torbe i kubek) ... hi hi hi ... fajny zbieg okoliczności !!!

Aleksandra - jeszcze raz gratuluję !!!! fajnie że jesteś już w domku z Małym .. no i z nami oczywiście ... 🙂

Dobrej nocki ... do jutra Mamusie i Brzusie 🙂 !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂

W nocy budziłam się, bo mała naciskała mnie u dołu po lewej stronie myślałam, że zwariuje z bólu, nie chodzi o to że bolało, ale że nie mogłam spać. Na szczęście większość nocy przespałam, więc nie jest tragicznie, jednak pewnie w ciągu dnia zdrzemnę się.

Jak dobrze pójdzie to mieszkanie będzie gotowe na poniedziałek, we wtorek przyjdą meble, a w środę przyjdzie agd - pralka i kuchenka i będzie można wprowadzać się. No i zostaną nam jeszcze jakieś pierdołki, ale to już pojedziemy w weekend do Ikei albo hipermarketu.

Przez ostatnie 2 dni uszłyszałam od kilku osób, że brzuch mi się obniżył.

Dzisiaj idę po południu do internisty niech zrobi mi wpis do karty ciąży.

Aleksandra, dobrze że już jesteście w domku i jest ok. A mam pytanie rodziłaś przez CC czy SN?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

a ja już na wysokich obrotach ... lece zaraz do przychodni , bo w poniedziałek mam isć do szpitala, a mam umówioną wizytę u mojej ginki prowadzącej ... no i muszę sie podowiadywać jak to jest z L4 w takiej sytuacji ... bo póki co, cały czas , do 4 czerwca jestem na L4 z poradni K , które przy przyjeciu do szpitala straci ważność ...

pogoda się szpetna zrobiła , lało całą noc jakby ktoś kran tam u góry odkęcił ;( ... bllleee

to narazie dziewczynki , miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czolem nosicielki 🙂

Anulka wlasciwie to Ci tydzien zostal to i mala zaczyna dokuczac 😉 Dobrze ze to mieszkanko juz prawie gotowe, zobacz Kwasiek sie wyrobila toi pewnie Tobie sie uda 🙂 A tak wogole ciekawe co u niej. Czy mezus zdazyl kupic lozeczko? 😁 Pamietacie ze pisala ze mieli jechac do hurtowni ale cos im wypadlo 😁 Pewnie teraz zasuwa i wszystko dokupuje 🙂
Moja nocka jak kazda ostatnio czylo nie przespana i z bolami a ktos powiedzial ze przed porodem powinnysmy sie wyspac na zaś 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka mamuśki 🙂

A ja od wczoraj jestem sparaliżowana 😞 jak mam gdzieś przejść to w krzyżu masakrycznie mnie boli... jak wstawałam rano nic mnie nie bolało a teraz czuje jak ból wraca. I nic nie pomaga... A może macie jakieś sposoby na takie dolegliwości?? cholirka 😠 😞 a mam tyle rzeczy do zorbienia...

Anulka rewelacja z tym mieszkankiem, nie powiem ale bardzo szybko się uwinęliście 🙂

Co do brzucha to też już słyszałam, że mi się bardzo obniżył. No cóż coraz bliżej do dnia porodu. A pamiętam jak patrzyłam na profile w których widniał 40 tc i jakieś odległe mi się to wydawało 😉

Wczoraj nawiedzili nas szwagrowie i dostałam pierwszy prezent na dzień matki:P ten kubełek o którym Wam kiedyś pisałam do powieszenia na łóżeczko z Ikei 🙂 świetnie to wygląda. Szkoda, że białe ale mega praktyczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 😉
Ja dziś do ginka na 13 ciekawe jak tam się sprawy posunęły 😜 W przód czy w tył hehehe...
U mnie pogoda dziś średnio na jeża, ale będzie dobrze mam taką nadzieje 😉
Może uda mi się wyskoczyć na kawkę z koleżanką a potem na zakupy z miśkiem.
Aleksandra witaj jako czewrwcowo-majowa mamusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...