Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
laaf, Agniesia będąc na rękach ślicznie podnosi i trzyma (!) główkę, ale leżąc na brzuszku już niezbyt. Czasami obróci tą łepetynkę, ale generalnie budzi się tak, jak ją położyliśmy. Spi teraz na moim brzuchu i czekamy obie na Tatusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej,

wczoraj odpadł nam w końcu pępuszek 🙂 jeden problem z głowy.

dzisiaj byliśmy u pediatry. Antoni waży już 4400 (przy wyjściu ze szpitala ważył 3730 - oj dużo stracił) także przybrał w 2 tygodnie 700 gram!!!! Mały głodomorek. Pani powiedziała, że jest bardzo silny i wszystko jest ok. Zastanawiamy się jakie szczepionki wybrać - te płatne czy bezpłatne. Chyba stanie na tych pierwszych, ale się jeszcze zobaczy, bo chcemy zaszczepić Małego jeszcze na rotawirusy a to koszt 390zł, a są 2 takie szczepienia. No i dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i do ortopedy, więc 21 będziemy wiedzieć czy z nóżkami wszystko w porządku. A i Pani kazała nam jeszcze w te upały dopajać Małego przegotowaną wodą z glukozą. No ale na szczęście Antoś pije samą wodę więc glukoza nam niepotrzebna 🙂 I faktycznie Antoś wczoraj był niespokojny, szukał cyca ale nie chciał ssać. A dzisiaj po wodzie problem jak ręką odjąć. Z resztą dzisiaj mamy spokojny dzień. Mały je i śpi. Słodziak Mały. Zobaczymy jaka będzie noc.

Laaf Antoś na brzuszku pięknie podnosi główkę. Zresztą on potrafi przewrócić się z brzuszka na boczek...

A póki co uciekam na kąpanie i spanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULUJĘ SYLWIA IGUSI 🙂

Ja teraz dopiero się odzywam, bo przez te ciepło i duchotę już drugi dzień mała mało śpi i dużo wisi na cycku. Ja już nie wiem jedni mówią, że w upały przystawiać częściej do piersi, jedni, że pić wodę z glukozą, a inni że samą wodę - bądź mądry i pisz wiersze, ale widzę że u Konieczki pomogła sama woda, więc wrazie kryzysu też wypróbuję. A taka zwykła woda z kranu przegotowana, czy lepiej kupić w sklepie baniaczek z wodą?

Wczoraj bylismy u pediatry zważyć i zbadać małą, więc Olcia ślicznie przybiera na samej piersi waży 4300 g 🙂 (waga urodzeniowa 3490, przy wyjściu ze szpitala 3360 - o ile dobrze pamiętam) - przez 4 tyg. ok 1 kg przybrala. Niestety nie wiem jak jest długa, bo do pół roku nie mierzą ze względu na bioderka, ale sądząc że ubranka na 56 zaczynają być za małe, a na 62 zaczynają być dobre. Poza tym córcia zdrowiutka.
19.07 idziemy szczepić małą umówieni jesteśmy na szczpionkę kompleksową (2 wkłucia) za 130 zł, no i zastanawiamy się nad szczepionką na rotawirusy i pneumokoki, łącznie calość zaszczepienia prawie 1000 zł (nie pamiętam ile razy powtarza się szczepienie-mam to na ulotce ze szczepieniami), ale chyba zaszczepimy Olcie, bo lepiej dmuchać na zimne niż potem pluć sobie w brodę - kaskę z becikowego przeznaczymy na te szczepionki.

Ola też chyba miała kilka dni jak już ładnie majtała głowką, a teraz leżąc obraca nią z jednego boczku na drugi lub na wznak, na brzuszku ładnie ją dźwiga. Wydaje mi się, że zależy od dziecka, każde ma swój czas.

Z tym pokarmem to mam nawał, też czasami jak karmię to z drugiej leci ciurkiem. Dzisiaj jak odciągałam pokarm, bo cycki mnie bolały, to z prawej ściągnęłam 120 ml, a z lewej 70 ml -wcześniej z niej karmiłam małą. O pokarm w każdym razie się nie martwię,

Mam pytanie czy mogę pić wapno jak karmię piersią? Mam alergię na topole, jak pylą,a na osiedlu jest ich od cholery i wyskakuje mi wysypka.

Waja przez to że mała ulewa, w ciagu dnia trochę charczy jej w nosku, gardełku, lekarz powiedział,żeby przepłukać solą fizjologiczna, ale nie powiedział w jaki sposób to zrobić, żeby małej nie wleciało do gardelka i ile kropelek zakroplić, bo my pierdółki zapomnieliśmy się zapytać.

No i mam pytanie o banany, mi w szkole rodzenia i położna na wizycie domowej powiedziała, że nie jeść bananów do pół roku w trakcie karmienia, a wy piszecie że jecie, czasami mozna przeczytać, że wolno jeść - i jak z tymi bananami jest?

Poza tym, zabronione rzeczy można chyba zjeść, jeżeli je się z umiarem. Ja odkąd karmię zjałdam z 3 truskawki, w barszczu ukraińskim z 4 fasolki oraz 1 orzeszka solonego i jest ok.

Dobrej i spokojenej nocki. Lecę kimnąć się, bo nie wiem, o której mała mnie obudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki

moja mała do godzin. 15 jest aniołkiem a potem normalnie diabeł wcielony sądze że to przez to że z rana po nocy mama pełno pokarmu a pod wieczór już nie i mała glodna jest drugi dzień z rzędu musiała dać jej na sen butle mimo że coś tam z tych cyców poleciało to potem wypiła 90 ml ehh przystawiam ją jak najwięcej ale coś czuje że pokarm zanika 😞 i zaczną się butelki 😞 jebany szpital taka jestem wściekła 🤢

moja mała tez się kula na brzuszku w poprzek 😉 a Laaf musisz troszke poczekać aż mały się uspokoi na brzuszku i potem bedzie leżał i zaśnie mała na początku tez się wierci ale potem zasypia i bardzo lubi tak spać...

miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hajka 🙂
no mlody wczoraj troche powalczyl na brzuszku i glowe z jednej na druga przeklada 🙂
Chcialam go dopajac wlasnie woda przegotowana ale on nie chce 😮
Fakt ze jak mu jest goraco to cyca co chwilke wola 🙂
Zaraz lece na spacer przed poludniem wole zeby najwiekszy upal nas nie zlapal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra, na szybko kilka info.
1) Woda. Kranówki przegotowanej dziecku dawać nie wolno! Musi być woda źródlana - nie mineralna, tylko źródlana ("Żywiec zdrój", "dobrawa" czy inna tego typu) i najlepiej świeża (otwarta w przeciągu 24 godzin, więc odradzam kupowanie baniaków).
2) Banany - są wzdymające, więc ze względu na to nie powinno się ich jeść. Ale nie uczulają ani nic w tym stylu. Tyle tylko, że dziecko może mieć wzdęcia i boleć je brzuszek. Ja wolę ich nie jeść.
3) upały - dziecku wystarczy sama pierś, bo na początku karmienia leci rzadkie mleczko, którym dziecko spokojnie może się napić. Najada się później 😉 jeżeli jednak z jakichś powodów trzeba dziecko przepić, to lepiej jest użyć do tego specjalnych herbatek ziołowych (które dodatkowo np. poprawiają pracę jelit) albo przegotowanej wody źródlanej, bez glukozy, bo przewód pokarmowy tak małego dziecka glukozy jeszcze nie trawi. A przynajmniej tak mnie uczono. Nam cycek wystarczy 🙂
4) pomiary dziecka - Anulka, oczywiście że dziecko się mierzy do 6 miesiąca życia, ale nie można tego robić taśmą centymetrową ani nie można prostować nóżek. Pomiar długości ciała wykonuje się zwykle na ławeczce Epsteina, która niestety nie wszędzie jest dostępna.
5) alergia - ja biorę normalnie leki antyalergiczne (mniejszą dawkę niż zwykle). Wapno można pić bez obaw.
6) szczepienia - jeżeli mogę coś doradzić, to polecam zaszczepienie dzieci przeciwko pneumokokom, bo jest coraz więcej zachorowań, a choróbska bardzo poważne. Natomiast rotawirusy wg mnie można odpuścić, bo to jak z grypą - coraz to inne szczepy się tworzą. Poza tym nie uważam, żeby zabezpieczenie przed wirusową biegunką było warte aż tyle pieniędzy.

Więc na szybko to tyle.
Trzymam kciuki za Ann.
Lecę zrobić Małej trochę mieszanki (spróbujemy, czy nie będzie po niej znów wymiotować) odciągnę trochę pokarmu "na później", rozwieszę pranie i zabieram się za obiad.

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Jeżeli chodzi o dopajanie maluszka to moja doktorka kazała dawać Piotrusiowi wodę z glukoza bo to podobno chętniej pija dzieci niż czysta wodę. Wodę kazała mi kupić niegazowana i na niej robić mleko i herbatki.
Jeżeli chodzi o banany to nie radze ich jeść ja się pokusiłam i mój mały cały dzień płakał bo go bolał brzuszek. 😞

Ja już mam po karmieniu z cyca bo mi cieknie z jednej piersi coś brązowego. Położna powiedziała mi ze to zapalenie bakteryjne i nie mogę dawać już cyca małemu. W poniedziałek muszę iść po nowy antybiotyk a jeszcze jednego nie skończyłam 😞
Karmi któraś z was tylko butelka? Czy jestem sama ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulka my mamy do noska sól morską Disne Mar. Ona ma aplikator, który za każdym razem podaje jednakową ilość roztworu także nie ma obaw, że się zaaplikuje za dużo Maluchowi. I faktycznie świetnie oczyszcza nosek. Później używamy jeszcze fridy i Antoś nie ma problemu z oddychaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koniecznka, w moim szpitalu też tak robili. Niemniej jednak mnie uczono, ze noworodki i niemowlęta glukozy nie trawią i podawanie jej jest błędem żywieniowym. Owszem, słodkie dziecko chętniej wypije, ale idąc tym tropem można smoczki smarować nutellą. A dziecko, któremu się od razu daje zwykłą wodę zwykle pije ją bez problemu. Znając smak słodkiej wody, zwykłej już pić nie bedzie chcialo. to jak z cycem i butelka. Co do glukozy - jest zapychająca i dzieci dopajane glukozą rzadziej i mniej jedzą, a co za tym idzie słabiej przybierają na wadze.

Tyle teoretyzowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja banany jem od pierwszego dnia po porodzie (nawet gazetka wisiala w szpitalu ze mozna) i mlodemu nie sie nie dzieje no ale kazdy czlowieczek to indywidualna sprawa. Wody maly nie chce pic mam jeszcze taka herbatke od 1 tygodnia i zastanawiam sie czy dziisaj mu nie dac bo jest masakryczny upal.
Co do szczepien, narazie zrobimy to podstawowe, w przychodni nawet nie wspominano o tych dodatkowych 😮
Do noska na wszelki wypadek tez mam kupiona sol morska ale nie bylo potrzeby jszcze jej uzywac 🙂
Madalena mam kolezanke ktora urodzila 07.06. miala duzy problem z pokarmemwlasnym i mala teraz jedzie wylacznie na butli i niczego jej nie brakuje:0 Nie martw sie ze nie mozesz karmic, w tej chwili mleka modyfikowane sa naprawde bardzo dobre i maluszkom nic zlego sie nie dzieje 🙂 Dodam ze moja Kamiska praktycznie na sztucznym wychowana i jest zdrowiutka. Ma 16 lat i dotychczas tylko 3 razy antybiotyk brala, nie ma alergii i zadnych problemow zdrowotnych. I nei miej bron boze wyrzutow sumienia tak czasami poprostu bywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf trochę mnie pocieszyłaś.Ja bardzo chciałam karmić ale jak się nie da to ja już nic na to nie poradzę. Natury nie przechytrzę, robiłam wszystko co się da ale jak mam mleko w brązowym kolorze ( tzn włożyłam na noc pieluchę pod stanik żeby mleko do niej wsiąkało bo już nie karmiłam wczoraj wogule a tu patrzę rano a pa pielusze wielka brązowa plama) nie mam wyjścia i muszę przestać. Nawet brodawka mi pękłam w 2 miejscach tak że jak odciągałam to nie tylko sutkiem leciało mi mleko ale i po bokach jakieś kropelki leciały. Ze mnie to jakiś dziwny okaz 🙂 normalnie aż się sama z siebie śmieje i z tych moich perypetii. Ciekawe co się jeszcze dziwnego będzie ze mną działo 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiek a z tą wodą z glukozą to fakt. Ja Małemu dałam czystą wodę i napił się bez problemu. Trochę się pokrzywił na początku ale za chwilę mu zasmakowało. Nie chciałam podawać mu wody z glukozą (tak jak polecił pediatra) no i na szczęście się udało 🙂
Także warto próbować. Bo po co Maluchy od samego początku przyzwyczajać do słodkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mała za niedługo tez zacznie pic modyfikowane 🤢 bo pokarm mi zanika już na maksa 😞 z rana ładnie je z cyca cały dzień aż do godziny 9 potem już się cyrki zaczynają bo cycki flaki i mało leci 🤢

ja tez byłam wychowana na modyfikowanym bo mama miała mało treściwy pokarm (urodziłam się pod koniec lipca) i mama piła praktycznie tylko wode i tez zdrowa jestem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kicia, ja mam laktator ręczny firmy LOVI i jestem z niego bardzo zadowolona. Niewielkim wysiłkiem w przeciągu maks. 10 minut ściągam 120 ml. Ba, koleżanka w szpitalu miała nawał i nie mogła ściągnąć swoim Aventem, a moim poszło bez najmniejszego problemu.

Tutaj masz link do aukcji http://allegro.pl/item1074335454_laktator_lovi_senso_nowy_zestaw_orginalny.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

pomimo upału Olcia wyjątkowo dzisiaj spokojna 🙂

Kwasiek, a mam pytanie jeszcze o wapno - może być smakowe czy lepiej zwykłe?

Kicia, ja mam laktator ręczny Tommee Tippee i też w bardzo krótkim czasie odciągam pokarm - jestem bardzo zadowolona. W szpitalu odciagałam elektronicznym Medela (wyposażenie szpitalne) - rewelka.

Ja to wolę też bananów unikać, zresztą obżarłam się nimi w czasie ciąży 😆

Co do mierzenia, tak mi powiedziała pielęgniarka, mieli tam takie łóżeczko z miarką czy jak to tam się zwie, no cóź do pół roku na podstawie ubranek będę orientować się ile mała mierzy.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...