Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie z testem to bylo tak:
pojechalam do rodzicow do polandii, 13.10. z siostra cioteczna i z kumplem zaprawilismy sie na maxa w kregielni w szczecinie,14.10 mialam kacora nieziemskiego, 15.10. zrobilam test u fryzjerki, bo cos mi nadal bylo niedobrze...16.10. potwierdzilam u lekarza 😉 i z taka wiadomoscia wrocilam do kindzi do düsseldorfu 😉pare dni pozniej. prawie 800km samotnej jazdy(no z niuniuskiem w brzuszku) juz bez papierosa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znow barterie ale na szczescie male stezenie takze nie musimy leczyc tego szpitalnie, lecz bedziemy miec wykonane badanie na refluks moczu ( pani doktor mloda kobieta a jeszcze nie spotkalam takiego pediatry z takim powoloaniem) bylismy w lipcu w szpitalu a ona ledwo zobaczyla Bartka dzis na izbie przyjec i odrazu go poznala i tez przyspieszyla nam to badanie bo wstepnie bylismy umowieni na grudzien (ale to w innym szpitalu) takze jestem zadowolona ze pani doktor tak sie starala o to badanie bo gdyby cos bylo nei tak to mozna o duzo wczesniej leczyc niz czekac az do grudnia na badanie 🙂

a tak moze juz z przewrazliwnienia mam taka i prosbe i tez mala sugestie oczywiscie dla tych mam ktore beda chcialy alby wykonac maluszka posiew moczu, zobaczycie czy z moczem jest wszystko oki, bo niestety takie bakterie nie leczone niszcza nerki i tez majac bakterie w moczu dziecko nie daje zadnych objawów . Pani doktor mowila ze badzo duzo dzieci ytrafia do nich na oddzial w wieku ok 6 miesiecy juz z zapaleniem miedniczkowym nerek przez to ze dzieci mialy nie leczone bakterie w moczu, a rodzice nie byli tego swiadomi.
A lepiej sobie sprawdzic niz pozniej ciezko leczyc. To tylko taka moja dobra rada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też bym radziła tak jak Kicia 😉 moja Zuzka też była w szpitalu przez bakterie w moczu i jest pod kontrolą 🙂 także na pewno by wykryło... czyli Kicia szczęście w nieszczęściu że nie jest w szpitalu teraz mały jest większy i można to zastrzykami domięśniowo albo lekami doustnie leczyć bo Zuzka miałą 3 tyg. jak trafiła do szpitala i była za małą na domięśniowo i doustnie więc leżała pod kroplówką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek moj maly gdy pierwszy raz byl na bakterie w szpitalu to mial 4 tyg i tez pod kroplówka byl ;( a juz jestem przewrazliwiona na tym punkcie i juz kazda moja znajoma ktora ma dzieciatka miala zlecenie aby zrobic posiew i okazalo sie ze na 6 kolezanek ktore to zrobily, to jednej dzieciatko mialo bakterie a ma teraz 5 miesiecy i nie wiadomo jak dlugo sobie tak zyje z tymi bakteriami i w jakim stanie teraz jest uklad moczowy i nerki ( wczoraj wieczorem dzwonila i mi mowila) i tez zaczynaja leczenie, bo lepiej pozno niz wcale....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIe ja nic nie pisalam o takim odczynie 😉
Aby dobrze pobrac mocz trzeba najpierw dobrze umyc pupke i siusiaka (jesli chodzi o chlopców ) i poczekac az siusia i zlapac do pojemniczka, nie jest to az takie klopotliwe do zrobienia poniewaz dzidzie maja to do siebie ze wystarczy dac troche herbatki i zaraz beda skiusiac 🙂
W mojej miejscowosci wykonanie posiewu moczu bez skierowania kosztuje 30zl

Idziemy szykowac sie do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki

ja nie wiem co się z moim dzieckiem dzieje ostatnio generalnie od 4 to już praktycznie nie śpi i nie wiem jak to zmienić

dzisiaj skoczyliśmy na targ kupiłam małej czape cieplutką na zimę

prosimy o dzisiejsze głosiki

http://pl.lennylamb.com/nodes/2_nosidelka_mei_tai#nosidełko/konkurs/2329
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kicia u chłopców to jest prosta sprawa komplikuje się u dziewczyn nie da się złapać moczu do kubeczka są specjalne woreczki wygląda to tak http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://images.okazje.info.pl/p/inne/1460/woreczki-do-pobierania-moczu-jallowy-dla-dziewczynek-1-szt.jpg&imgrefurl=http://www.okazje.info.pl/okazja/inne/woreczki-do-pobierania-moczu-jallowy-dla-dziewczynek-1-szt.html&usg=__gNJ1-As8Lg69rAHvgQUKJo2WW6Y=&h=225&w=300&sz=21&hl=pl&start=12&zoom=1&tbnid=_DutrSnSQh47WM:&tbnh=134&tbnw=179&prev=/images%3Fq%3Dworeczki%2Bna%2Bmocz%2Bdla%2Bniemowl%25C4%2585t%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1024%26bih%3D604%26tbs%3Disch:10%2C570&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=619&vpy=333&dur=80&hovh=180&hovw=240&tx=153&ty=100&ei=Wwy0TPvjB8OOjAfj6rjdDA&oei=QAy0TKuzIIHNjAerl4SSDA&esq=2&page=2&ndsp=15&ved=1t:429,r:13,s:12&biw=1024&bih=604 pierwsze jest dla dziewczynek drugie dla chłopców i nakleja się to (trzeba bardzo dokładnie u dziewczynek) potem ja przynajmniej przelewam do kubeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia glos oddany, widze ze pniecie sie w gore i byc moze nosidelko bedzie jednak wasze 😆

Maxymo na kolanach w pizamie jeszcze, farmazon z rana lezac obok mnie tak cisnal ze az caly czerwony sie zrobil. myslalam ze swiruje bo ostatnio odglos naprezania sie powtarzal dosc czesto, typu wszyscy dookola mysleli ze robi kupsko a o sobie struny cwiczyl... dzis z rana to nie byly cwiczenia tylko prawdziwa akcja 🙃chyba moje dziecko zaczyna normalnie robic kupeczki a nie raz na tydz 😉

Laski co z dumga dumga? nie ogarniacie? pamietacie zgwalconego aniolsa? heh tzn zbuntowanego??? to ona latala i krzyczala, ze ma ochote na dumga dumga z ivo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra ma świra na punkcie tego serialu :P (ściągła sobie wszystkie odcinki i ogląda na okrągło) i na pewno by zgadła ale ja nie pamiętam nic z tego serialu 😁 hehe

a dzisiaj o 12:30 idziemy z Zuzką do rehabilitantki jak bede mogła nagrać to potem wam po przesyłam na meila bo pewnie bedzie za długie żeby wrzucić na youtube 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Olcia, jak zasnęła o 20 to spała do po 7.00 - jest nowy rekord, bo do tej pory było najdłużej 6.30. Parę minut temu znowu zasnęła.

Przez 2 dni jeździłam na zmianę opatrunku do szpitala, gdzie miałam zabieg, a teraz w tygodniu mam chodzić do poradni chirurgicznej w swojej przychodni i wczoraj jak poszłam to najpierw do chirurga, a potem na zmianę opatrunku i okazało się, że ten chirurg wykonywał mi ten zabieg, czyli trafiłam pod dobrą opiekę 🙂 Po wygojeniu czyli za jakiś 1 m-c w porywach może do 2,zależy jak będzie się goić, mam zrobić usg, czy jest wszystko ok.

Dziewczyny, dziękuję za rady w kwestii łyżeczek oraz podawaniu jedzonka 🙂

Przy okazji chciałabym się jeszcze doradzić Was od jakiego słoiczka zacząć danie i deserek? Bo od 4 m-cy napewno jest wybór, ale na początek pewnie jak najmniej składnikow. A może na początek jednak ugotować marcheweczkę i zmiksować, a potem zrobić mus z jabłuszka, a potem słoiczki wporwadzać?
Na początku skorzystam ze słoiczków, a z czasem sama zacznę gotować malutkiej.
Acha, a konsultowałyście się z pediatrą odnośnie rozszerzania diety, czy same podjęłyście decyzję?

Kicia, ojejku biedny Bartuś, dobrze, że jest już na tyle duży, że nie trzeba go zostawić w szpitalu, tylko może dostawać leki. Trzymam kciuki, żeby wreszcie udało się te bakterie wypędzić na zawsze.

Zuziek, Kicia, a na jakiej podstawie okazało się, że u Waszych pociech są te bakterie? Coś je bolało czy lekarz poprostu zlecił morfologie i wtedy to wyszło?

Wg mnie u Olci raczej nie ma takiej potrzeby badania, ale to co napisałyście dało mi do myślenia, 19.10 mamy szczepienie, więc podpytam się lekarz.

Kwasiek, bardzo fajny blog, a biżuteria piękna. Masz talent i wyobraźnię. Ja mam obsesję na punkcie takich rzeczy, ale muszę stopować się w takich zakupach, bo potem otwieram szkatułkę (właściwie to mam 2 - jedna z kolczykami, druga z koralikami i branzoletkami + do tego inne komplety ze srebra) i nie wiem co założyć.

Oj, dzięki Wam uczę nowe słownictwa w sprawach seksu...hehe 😁 😁 😁 Może na wątku wprowadzimy jakieś konkretne określenie...hehe U wrześniówek nazywają to sioperzeniem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koniecznka, pewnie, że można 😉 ten blog właśnie po to powstał, ale ciii 😉 oficjalnie to tylko moje wyroby, do własnej szuflady 😁 a nieoficjalnie taka mini-reklama 😉

Komsi
sklepów z koralikami i całą resztą jest od cholery 😉 ostatnio chciałam zamówić kilka rzeczy z zagranicy, ale to niestety tanie nie jest, więc poczekam 🙂 mam całe pudło koralików, więc stwierdziłam, że najpierw się ich pozbędę, a później będę kupować nowe 😉
co do dumga dumga to ten serial oglądałam tak dawno temu, że już ledwo pamiętam o co w tym chodziło 😉
Anulka ja karmię Agę różnie. Nie mamy stałych godzin posiłków. Możesz dawać Olci jedzonko przed spacerkiem, albo po powrocie. Tylko unikaj podawania jej nowych pokarmów wieczorem, bo jakby jej nie podpasowało, to byście mieli kiepską nockę. Zacznij od rzeczy jednoskładnikowych: marchewka, jabłuszko, później marchewka z jabłkiem, brzoskwinia z jabłkiem, jabłko z bananem, marchewka z ryżem (zupka). W razie jakiejś alergii łatwiej Ci będzie określić ten alergizujący składnik 🙂 w sklepach jest też bardzo duży wybór kaszek, które robi się na mleku lub na wodzie. Ja mam dwa opakowania takiej, którą robi się na mleku, ale nie chce mi się specjalnie kupować mleka modyfikowanego, żeby zrobić kaszkę. Więc kupiłam kaszkę mleczno-ryżową, którą wystarczy wsypać do przegotowanej wody. Młoda ją uwielbia 🙂 a jest od 4 miesiąca - smak morelowy - polecam 😜 acha, deserki są mało sycące, więc Olcia po deserku na pewno będzie miała ochotę na małe co nieco od mamusi 😉
ja rozszerzania diety nie konsultowałam z pediatrą. Pediatra nam powiedziała przy ostatnim szczepieniu, że pod koniec 4 miesiąca można dawać Małej soczek jabłkowy. No ale zaczęłam wcześniej. I nie żałuję, bo Aga ślicznie wszystko zjada, żadnych problemów później nie ma, a ja pomalutku odzwyczajam cyce od takiej ciągłej produkcji 😉

U nas nocka była całkiem całkiem - co prawda Aga strasznie późno zasnęła (po północy), ale spała 6 godzin 😉 położyłam ją teraz w łóżeczku, bo śpiąca jest. Kwęka, marudzi, ale sama nie zaśnie. Ech... Muszę zjeść w końcu śniadanie - idę ją trochę pobujać do snu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Bartka ta bakteria zostala wykryta mozna powiedziec ze zupelnie przez przypadek. zaczelo sie od tego ze synek nie przybywal na wadze gdy byl na moim mleku (cos kiepskiej jakosci bylo te moje mleko 😉) jak przeszlismy na nutramigen to odrazu przytyl 0,5kg ale tak w razie W lekarz zlecil nam morfologie (wynik wzorowy) i posiew moczu i okazalo sie ze wychodowano w posiewie bakterie. Gdyby maly nie mial na poczatku problemow z tyciem to pewnie do dzis bym nie wiedziala ze jakas bakterie ma.
Calkowite wyleczenie jest mozliwe gdy maly bedzie juz siusial na nockiczek, bo w pampersie jednak mimo ze sie siusie wchlaniaja to i tak srodowisko tam jest sprzyjajace mnozeniu sie bakterii.
Skonczylam prasowanie teraz bedzie pakowanie i do 17 mamy sie zglosic w szpitalu. Mlody spi wiec musze szybko ogarnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Bartka ta bakteria zostala wykryta mozna powiedziec ze zupelnie przez przypadek. zaczelo sie od tego ze synek nie przybywal na wadze gdy byl na moim mleku (cos kiepskiej jakosci bylo te moje mleko 😉) jak przeszlismy na nutramigen to odrazu przytyl 0,5kg ale tak w razie W lekarz zlecil nam morfologie (wynik wzorowy) i posiew moczu i okazalo sie ze wychodowano w posiewie bakterie. Gdyby maly nie mial na poczatku problemow z tyciem to pewnie do dzis bym nie wiedziala ze jakas bakterie ma.
Calkowite wyleczenie jest mozliwe gdy maly bedzie juz siusial na nockiczek, bo w pampersie jednak mimo ze sie siusie wchlaniaja to i tak srodowisko tam jest sprzyjajace mnozeniu sie bakterii.
Skonczylam prasowanie teraz bedzie pakowanie i do 17 mamy sie zglosic w szpitalu. Mlody spi wiec musze szybko ogarnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...