Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
My już po chrzcie, jeszcze część rodziny została do jutra, ale największa zadyma już za nami. Okazuje się, że mamy dziecko aniołka, w kościele tylko na początku trochę pokwękał, ale podkarmiłam i dalej był spokój. Większość Mszy była na przytomnie i nawet polewaniu wodą przyglądał się ze stoickim spokojem 😉 W knajpie też się bardzo dobrze sprawował prawie do końca, ale wtedy to już po prostu chyba był mega zmęczony i miał już dość atrakcji. Huśtawka to jest jednak cudowne urządzenie - głównie dzięki niej Młody i my przetrwaliśmy ten rodzinny obiad a obsługa w knajpie na szczęście bez mrugnięcia okiem przyjęła zapowiedź, że przyjdziemy z własną huśtawką 🙂 Jak będę mieć jakieś zdjęcia to wkleję, ale to dopiero za jakiś czas. Młodego cały czas trzymał Tatuś, więc właśnie sobie uświadamiam, że tylko oni dwaj będą na tych zdjęciach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aahej 😉 my bylismy na weselu u siostry i było fajnie, chciałam fotki wstawic na nk ale nie idzie i nie wiem czemu, ale z mężem jak jestem przed weselem. Biedna Anulka z piersią, ropień to brzydka sprawa ale dobrze że juz po zabiegu, mam nadzieje ze bedziesz dalej karmic. Ja zaluje ze juz nie mogłam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też zagłosowałam 🙂

Angela widziałam fotke na NK ślicznie wyglądasz 🙂 macierzyństwo dobrze na ciebie wpływa 🙂

my po urodzinkach młoda była marudna bo bardzo dużo osób i dużo na rekach była... no i głośno było ale spoko wymęczona była i dosłownie padła po kapaniu zjadła całą butle i zaniemogła 😁 teraz słodko śpi 🙂 a jutro do gina zaszczepić się :P hehe...

dobrej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!

Ja na brzuszek zaglądam codziennie ale rzadko kiedy mam czas coś napisać. Niedawno wróciłam ze szpitale ze starszym synem i próbuję dostosować się do zaleceń lekarza co nie jest proste bo nasze dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami. Okazało się że jest alergikiem na bardzo wiele produktów i niestety zdiagnozowali u niego refluks . Dostaje bardzo dużo leków. jego dieta zmieniła się diametralnie a i przy tym nasza również bynajmniej na razie.

Adaś dzięki Bogu jest zdrowiutki. Rośnie jak na drożdżach. Waży teraz prawie 9 kg. Ubranka nosi 80 już wszystkie. My się śmiejemy że ma już ochotę iść na nogi bo nie ma mowy już o leżeniu. Uwielbia siedzieć bądź być noszonym na rękach. Gada jak najęty i ma już swoje humorki. A i jeszcze potrafi się złościć 🙂 komicznie to wszystko wygląda. Ale mam z nim jeden problem. Nie chce jeść w ogóle rzeczy ze słoiczka. Wszystko wywołuje u niego odruch wymiotny albo ma perturbacje żołądkowe i nie wiem co robić. Może wy mi podpowiecie jak my dawać takie rzeczy. Może macie jakieś sposoby. A może przepisy na domowe przysmaki dla takich bąbli.

Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie.

A i zapomniałam dodać że śliczne są te WASZE maluchy. Takie słodziutkie.
Miłej nocki. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro idę do dermatologa i strasznie się boję. kiedyś Wam pisałam że mam na udzie pieprzyk ( chyba bardziej brodawkę ) i w ciąży bardzo się zmieniła. Jak wiadomo w ciąży jest ogromny brzuch wiec nie widziałam jak się zmieniała ale teraz już wiem ze jest bardzo brzydka. W ciąży się powiększyła i zmieniła kształt nawet z kolor jest o wiele ciemniejszy. Teraz już trochę się zmniejszyła ale nadal nie jest taka jak wcześniej.

Strasznie się boję że to jakieś świństwo mi tam urosło ( miałam to od kąd pamiętam ) ale strach mnie taki ogarnął że nawet nie mogę jeść i co chwilę biegam do ubikacji bo brzuchol mnie boli z nerwów. Aż się boje myśleć co by było gdyby............... 😞
W szpitalu mi powiedzieli że zapewne będę musiał to wyciąć u chirurga onkologa bo licho nie spi a jest to w takim miejscu ze mogę to łatwo naderwać przy współżyciu czy obetrzeć chodząc w obcisłych spodniach. A wtedy dopiero mogą być problemy ...... 😞
Ale zawsze mówili żeby pieprzyków znamion czy brodawek nie ruszać bo to jest ryzyko.
Trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór 🙂

No ja teraz muszę codziennie jeździć na zmianę opatrunku. Spytałam się ile czasu może się goić ta moja dziura w piersi i lekarka powiedziała, że na pewno dłużej niż miesiąc. No cóż trzeba będzie wytrzymać.
Olcia na cycusiu, oczywiście tylko tym zdrowym, z drugiej piersi staram się trochę ręcznie coś wycisnąć pokarmu, ale jest go malutko w porównaniu do tej drugiej.

Kruszyna, witaj po długiej nieobecności 🙂

Aleksandra, oj to porobiło się u Twojego starszego synka. Moja siostra jak miała kilka miesięcy to trafiła na kilka godzin do szpitala pod kroplówkę i okazało się później, że ma alergię bezmleczną i bezglutenową, nie wiem czy też nie była przypadkiem bezlaktazowa. Moja mam jeździła do specjalnego sklepu z taką żywnością. Potem sama nauczyła się m.in. piec chlebek dla niej itd. Z czasem wyrosła z tej alergii,teraz ma 20 lat, na coś tam ma jeszcze alergię, ale 2 produkty w tą czy w tą, ogólnie je wszystko i jest ok.
Super, że Adaś dobrze się rozwija i rośnie jak na drożdżach - prawie 9 kg i ciuszki na 80 cm...wow 🙂

Madalena, dobre rady podałaś na włosy, bo mi też garściami wypadają włosy, o dziwo chwytając je w mała kitkę nie czuję ich ubywania, ale jednak z wszystkich które wypadną przy myciu włosów można zrobić nieduży dywanik i są dosłownie wszędzie. Co do szamponu to może zastanowię się nad kupnem, ale nieraz mi wypadały z powodu stresu i myłam włosy zwykłym szamponem, a teraz to są ewidentnie hormony. Jeszcze nie łysieje, więc jeszcze poczekam czy się zatrzyma.
Trzymam kciuki, żeby okazało się, że ten pieprzyk nie jest groźny!!!

Komsi, też słyszałam od mojej fryzjerki, że po zakończeniu karmienia piersią zaczynają wypadać włosy, ale też nie muszą, zależy od zaburzeń hormonalnych.

Laaf, biedna jesteś, że znowu dopadła Ciebie dolegliwość uszu - dużo zdrówka!!!

Zuziaku, Olcia z Zuzią to chyba wymieniły się, bo albo marudkują na równi jakiegoś dnia, a teraz moja mała była mega grzeczniutka bez marudkowania, a Twoja malutka tak dokazywała. No i po tylu wrażeniach i nowych twarzach nic dziwnego, że poległa i słdziutko śpi.
Olcia, jak widzi nowe twarze i jak nad nią się zbyt dużo skacze to zaczyna potem marudkować i pada zmęczona.

Angela, to fajnie że wybawiłaś się na weselu. A siostra, chyba Twoja, jeżeli dobrze doczytalam, nie chciała brać ślubu 10.10.2010 o 10.10, bo dzisiaj podobno sporo par w Gdańsku brało ślub.No, ale teraz zbliża się wielkim krokami Wasz ślub.

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Chyba Chrzest wpłynął na Młodego wygładaniająco, bo w nocy mieliśmy karmienia średnio co 2 godziny 😮 Teraz bryka na macie, a ja oczy na zapałki, jeszcze przez pół dnia mamy gości.
Madalena, wszystko będzie dobrze, trzymamy kciuki 🙂 Ja też zbieram się do dermatologa - mam dokładnie to co Ty - znamię (z boku brzucha), które już przed ciążą było duże, a teraz się zmieniło i pociemniało. Jest akurat na wysokości gumki od majtek i non stop jest ocierane o ubranie, więc chyba też będę musiała coś z nim zrobić, żeby nie doigrać się kłopotów. Zwlekam z tym, bo trochę mam stracha, ale mam nadzieję, że Twój przykład mnie zmobilizuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie, apropos włosów, miałam napisać, że kiedyś walczyłam z wypadaniem i pomagały mi dwie rzeczy: właśnie ten szampon Vichy + ampułki na wypadanie włosów (bardzo drogie) albo w stopniu porównywalnym szampon Radical Farmony + ich ampułki na wypadanie włosów (kilka razy tańsze).
Obydwie linie są do kupienia w aptekach, te ampułki w obu przypadkach działają na zasadzie odżywki - wylewa się zawartość na dłoń i wciera we włosy, bez późniejszego płukania. Pewnie równie dobrze mogłoby być w butelce, ale ampułki wyglądają bardziej "medycznie" 😉
Pamiętam tylko, że ciągle miałam problem z otwieraniem tych ampułek i nie raz się przy tym pocięłam (są szklane).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
U mnie śliczne słoneczko, więc spacerek murowany- trzeba korzystać z tak pięknej jesieni.
Ja dopiero biore tabletki na włoski od 12 dni, więc moze za wcześnie na poprawę zobaczymy....
Młoda dostała wczoraj wieczorem po raz pierwszy kaszkę na dobranoc i spała całą noc. Miała tylko jedną pobudkę, ale dałam jej smoka i zasnęła bez jedzenia 😁 CHyba chce jeszcze pospać bo marudzi juz troszke to zmykam...
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...