Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
my tez parujemy, ja uwielbiam rybe na parze... mniaaamiiii, albo kalmary.... w ogole warzywa... maxym tez zajada, tylko jak zupke to gotuje, bo mieso na paze spoko ale potem ta papka za gesta by byla... no chyba ze macie jakis pomysl zeby czym zalac te warzywa?zwykla woda moze??

Zuzku w cuym moge pomoc, bo nie wiem 😉

Armagedon sie uspokaja, na dworze bylismy 2h, spal ponad godzine. zjadl warzywa z ryzem i miechem popil cycem i lezy... i oglada zyrandol ... no oby tak dalej, w porownaniu do wczoraj juz jest lepiej... 🥴

Laaf gites, ze serducho okejos. wiezdialam od poczatku ze bedzie git 😉 no ale coz jAk trza to trza dmuchac na zimne, mnie na szczescie doktorek nie sciga na badania ufff

aaa wlasnie sluchajcie maxym ma takie jazdy ze jak sobie porzadnie baka wali to mu taka rzadka kupka poleci nie uzo odrobine i tak dwa razy dziennie.. czy mam cisnac do lekarza czy odczekac.. bo to juz tak 3dzien...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no wlasnie tak nie panikuje, bo malo tego a i nie ma dramatu jak sadzowniki leca... to pewnie te rozne warzywa ze sloiczka... jutro paruje kalafioro 😉 i standard czyli marchew ziemniol seler.

A dla tych co nie maja specjalnego garka do parowania, dopoki my nie mielismy robilam w zwyklym garnku szerokim i wysoki, na spok salaterka na nia talerz a na nim produkty 😉 i tez smacznie i do tego z sokiem ktory puscily produkty wiec jeszcze lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oks nadal luzik, wiec leje wode do wanny pomalu... dzis proba siedzonka do wanny. no zobaczymy ... wytargalam z piwnicy, maxym w spadku dostal 😉od kolezanki 😉 niby jeszcze nie siedzi ale zobacze jak go tam wpakuje co bedzie, jak kicha to poczekamy az bedzie siedzial. teraz sie buja nowe bateria zapodalam to i wszystko funkcjonuje jak trzeba 🙃 bo ostatnio zamiast szumu morza bylo cos w rodzaju zardzewialych boj na morzu... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Komsi, ja mam taki piętrowy garnek (nie parowar) i dolewałam tej wody z której się robiła para. Ona ma w sobie witaminy które zostały wypłukane z warzyw i generalnie zaleca się picie jej. No ale to pod warunkiem że nie paruję tam ziemniolów z mundurkach, zresztą je i tak robię osobno bo mi się wydaje że mogą zostać jakieś brudy niedomyte na skórce. A jeśli masz taki garnek w którym nie zbiera się woda, to bym dodawała przegotowanej wody źródlanej (ja używam Żywca, ale w Dojczlandii pewnie macie jakieś inne).
A może kojarzysz, wiem że jak się paruje równocześnie mięso/rybę i warzywa to ma znaczenie które na którym poziomie, tylko za cholerę nie pamiętam które powinno być na którym piętrze. Wiesz to może?
Mmmmm... ryba na parze 🙂 Może w piątek uparujemy sobie jaki filet z pstrąga z ziemniakami w mundurkach i jakimś fajnym sosem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was kobietki 🙂 Troszke mnie tu u Was nie bylo a tyle napisalyscie ze tez nie ma opcji abym dala rade Was nadrobic, najwazniejsze ze maluchy zdrowe choc marudne 🙂
U Nas jak narazie dobrze, Bartek tez bardzo marudzi ale wydaje mi sie ze to bardziej na zeby.
Pokój Bartka prawie juz gotowy, wiec malymi krokami PRZEPROWADZKA 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, niestety nie mam pojecia jak je ukladac, ja mam garnek bardzo prosty, tak ipietrowy wlasnie na dno leje sie wode a reszta to sitka mozna rzec. Kolezanka rosjanka mi w ich narodowym skelpie kupila, bo jakis taki w normalnym sklepie to ok.100€ kosztowal, a tam 20€ ;D jesli robie rybe to klade ja na srodek musi byc ryba tlusta bo wtedy nie jest sucha po "uparowaniu" np. panga - albo ostatnio rotbarsch kupilam wedzona i byla zaczepiscie tlusciutka, a ten tluszczyk byl jak maselko mniaaammmi i teraz chce kupic surowa i ja "uparowac" 😉 No wiec na srodek ryba dookola seler, marchew, grzybki wietnamskie nie moon tylko takie normlane tez suszone, estragon troche na rybke i ja do tego ryz, bo to od szwagra wietnamczyka metoda 😉 aaa i cebula w ksiezyc ale to uz ja dorzucilam 😉 20minut i gotowe zarelko 😉 ja tam "paruje2" wszystko co sie da 😉 bo szybko i smacznie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa i siedzonko jeszzce nie zdalo egzaminu mlody na poczatku nie wiedzial jak nogi wlozyc, potem troche za bardzo do przodu jajeczkami i wyciagnelam go, choc jak sie rozejrzal ze moze sobie raczkami chlapac to widac bylo ze jak tylko usiadzie sam to bedzie mu to frajde sprawiac 😉
a terza spi najedzony, a ja nagrywam swe seriale to cisne przed pudlo na relax 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kubus zachowuje sie w miare ale tez mało spi, ale pewnie dlatego ze mnie nie było, ale kupilam sobie płaszczyk nowy wtakim ciemnym rózu, ni sliwka a cos w tym stylu, do tego szalik w szarociemnym kolorze i super 😉 ale zle ze moj maz tak długo za granica juz 2 tyg a nie wiadomo kiedy wraca;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to znalazłam fajny artykuł o gotowaniu na parze:
http://www.tipy.pl/artykul_1507,jak-gotowac-na-parze.html
Tu stoi żeby mięso i ryby na samym dole dawać, żeby z nich sos nie ściekał na warzywa.

Ha, ryżu jeszcze nie parowałam, znaczy wszystko przede mną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉 co racja to racja 😉 Corcia Tatusia 😉 chichra sie zadowolona 😉 Aj Ci tatusiowie 😉 Dzis jak Maxym byli juz po basneie jak wrocilismy do chaty, to zaczal marudkowac i co i kindzio sie do niego odezwal to piszczec zaczal, a potem az sie trzasl do niego z lezaczka... tak teskni za nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...