Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka 🙂

Komsi moj byly maz mial takie problemy z dzislami i kazano mu plukac buzie i smarowac sacholem.

Aleksandra trzymam kciuki zeby udalo Ci sie z mezem - mam nadzieje ze poszedl po rozum do glowy 🙂 a moze Twoj maly ma cos z brzuszkiem jak mowisz ze sie prezy....

Dziewczyny ja sie ostatnio nie wyspiam...i to nie przez Dawidka ale poprostu jak obudze sie na jego nocne karmienie to pozniej zasnac nie moge. Np. dzisiaj zjadl o 4 rano a ja zasnelam dopiero okolo 6 😞 Malo tego juz w nocy zaczela mnie strasznie glowa bolec i do tej pory boli. W sumie prawie codzien ta lepetyna zaczyna mi nawalac tak od oklo 2-3 w dzien...szlak mnie juz trafia bo co chwila biore proszki....pewnie ta pogoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wczoraj zaszalałam 😉 Chciałam sprawdzić czy w tych herbatkach Hippa są jakieś dodatki witaminowe, wyleciało mi pudełko z ręki... i całą kuchnię miałam w morelowych bobkach 😉 Cholerstwo się ciężko sprząta bo jak tylko się zmoczy to z bobka robi się morelowy szlam 🤪
I jeszcze Stasiek mi się wtedy obudził gotowy do zabawy na kilka minut prze północą 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski.
U nas nocka dzis z 2 pobudkami na jedzenie, i zadnych ekscecow z brzuszkiem, co mnie bardzo zdziwilo i normalnie spac nie moglam, bo nie jestem przyzwyczajona ze Bartek sie nie wiercil w lozeczku 😜

Juz myslalam ze dzis spacerek zaliczymy a tu u mnie snieg sypie 😲 i cholirka moj maz gdzies wpierniczyl foliowa oslone na wozik wiec jak wyjdziemy to i wozek bedzie z lekka mokry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie kochane

Zuzka od wczoraj spała mi do 8:20 normalnie szok 🙂 zjadła 120ml 🙂 i bawi się teraz na łóżku (plując) ostatnio to jej ulubione zajęcie 😉 a dzisiaj wieczorem mam gości koleżanki ze szkoły przychodzą 🙂 ale się za nimi stęskniłam 😁 więc muszę zrobić ciasto (jabłecznik) w sumie nie muszę ale chce :P hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Olcia obudziła się przed 24, była pielucha + karmienie, potem pobudka po 5, zasnęła prawie o 6 i spała do 8. To już taki 3 dzien tych moich odchyłów od spaniowego schematu. Może to przez zęby, może przez nadchodzącą zimę (?)

U mojej małej przy wychodzeniu ząbków, czekamy czałyczas na drugą 1-kę, nie ma problemów z apetytem, raz karmię częściej raz rzadziej, ale zawsze pałaszuje/pije z apetytem.

Aleksandra, życzę żeby ułożyło się pomyślnie z mężem i żeby Adaś zaczął spokojnie przesypiać nockę - och te zęby, a może to brzuszek jak pisze Laaf.

Laaf, te bóle głowy może faktycznie od pogody, może masz migreny, ale jak nie przejdą w najbliższym czasie, może przejdź się do lekarza ogólnego i pogadaj o tym. NIe chcę Ciebie ani żadnej z naszych dziewczyn straszyć,ale u znajomego pana z ekipy remontowej, która współpracuje z męża firmą i robili u nas też remont - jego synową rok temu zaczęła boleć głowa i nie było poprawy, brała różne proszki,wreszcie poszla do lekarza i miała guza, wycięłi jej, ale nie wróciła do zdrowia, nie mogą postawić ostatecznej diagnozy, na początku myśleli że to stwardnienie rozsiane, teraz twierdzą, że może to coś innego, rodzina będzie zrzucać się na leki, po których jest szansa wrócić jako tako do normalnego życia. Dziewczyna jest w moim wieku i ma 2 letniego synka. Sorki, że wyjechałam z takim tekstem z samego rana, ale czasami warto nad sobą poskakać niż lekceważyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 🙂

Aleksandra, trzymam kciuki za poprawę relacji (chciałam napisać "stosunków", ale ... 😉 ) z mężem 🙂 🙂

Zuziaku, Zuzia więcej je! 🤪 szczerze mówiąc, myślałam, że to był jej chwilowy kaprys, a tu proszę proszę 🤪 super!

Ja wczoraj o 22 nakarmiłam cycem Agę i położyłam śpiocha do łóżeczka. Obudziła się na karmienie o 1:30, 6:00 i wstałyśmy o 9 🙂 🙂 teraz mała bryka na swoim "placu zabaw" (rozłożyłam jej na podłodze kilka kocyków, narzutę na łóżko, na to prześcieradło i porozkładałam wszędzie zabawki) 🙂 🙂

Kurcze, -2* są u nas. Słońce pięknie świeci, aż się chce na spacer iść, ale ziiiiimno! 🥴 nie wiem co robić. Na pewno muszę już jesienny płaszcz schować i wygrzebać zimowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaku Dawid tez od kliku dni doslownie pluje 🤪 🤪 🤪

Anulka ja juz mialam 2 rezonansy robione i nic nie wykazaly po za peknieciem naczynia i stawiam na pogodę bo teraz wypiłam 2 kawynie wzielam proszkow i glowa juz mnie boli.

Kwasiek Dawid tez ma podobna zabawke ale jak narazie ten elemnet z gory zamontowalam w lozeczku i tam sobie wciska rozne guziczki bo na lezaco jakos poki co go ta zabawka nie interesuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf byłaś z Dawidkiem u tego kardiologa bo to jakoś teraz miało być.

Co do bólów głowy to szkoda gadać ja mam takie migreny ze nie mogę funkcjonować. Robiłam rożne badania nawet prześwietlenie czaszki z mózgu i na szczęście nic nie wyszło.
Najgorzej jest jak mam okres i owulację wtedy aż mi rozsadza głowę. Zazwyczaj mam wtedy bardzo niskie ciśnienie i puls ponad 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Aleksandra bede trzymala mocno zacisniete kciuki 🙂
Komsi mi tez krwawia dziasla, bylam z tym u dentysty i babka kazala mi plukac plynem zeby po umyciu plyn sie nazywa meridol.I faktycznie jest troche lepiej i mozesz pojsc sobie jeszcze na oczyszczanie kamienia, bo kamien sie przyczynia do krwawiacych dziasel.

Musze isc na spacer, a zmiana pogody kompletnie wybila mnie z rytmu i za chiny nie wiem jak mala mam ubrac.

A co do boli glowy to niestety, ale tez miewam ostre migreny, bylam ostatnio u neurologa mialam nawet robione TK glowy-nic nie wyszlo 🙂Jak mnie zlapie bol to dretwieje mi reka, twarz i jezyk-lek. stwierdzil, ze to migrena skojarzona.Przepisal mi zestaw witamin wyplywajacych na funkcjonowanie ukl. nerwowego-Alanerw.
Magdalena jezeli twoje bole zdarzaja sie przy miesiaczce to jest to na tle hormonalnym.Mialam tak jak bralam tabletki anty. za duzo hormonow płciowych, o ile dobrze pamietam za takie bole odpowiadaja estrogeny.

Julka spi ide sie ogarniac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my już po pierwszym zimowym spacerze 🙂 Pogoda piękna, ale zimno. Była straszna afera przy ubieraniu bo trzeba było założyć dodatkową bluzę, rękawiczki i dwie pary skarpet zamiast tych butów co to ich nie mamy, ale zaraz po wyjściu na dwór Stasiek padł i spał praktycznie przez cały spacer. Nie wiem nawet, czy nie przesadziłam z długością jak na pierwszy raz.

A, zapomniałam Wam napisać że pytałam wczoraj ortopedę o te sanki. Powiedział że można Staśka już za jakieś 2 miesiące wsadzić do sanek, tylko żeby wybierać mało wyboiste trasy, no i żeby go dobrze opatulić żeby się nie przeziębił. Czyli kupujemy sanki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
y bylismy na spacerze chociaz zimno, bo na minusie 3 ale oki, Kubus i tak przespał, zjadł po spacerze obiadek i sie bawi na macie, ja zaraz chce trochę poodkurzac.a tak wszystko oki, pozatym ze maz bedzie w przyszłym tyg 🥴 🤨 🤨 🤨 🥴 😞
No ale co zrobic, aizarejestrowałam synka na 3 grudnia na usg bioderek kontrolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miło widzieć prawie wszystkie Panie w zdrowiu i radości.

Co do prezentów dla dzieci, to mała dostanie jakieś symboliczne, ponieważ ma wory zabawek po Marysi. A jeśli chodzi o wszystkie hiper-super-inter-aktywne zabawki które mają uczynić z naszych dzieci geniuszy to....... (a wiem bo Maria ma ich całe wory) jak tylko dziecko zacznie raczkować wszystkie hiper-super-inter-aktywne zabawki (maty, garnuszki, stojaczki itp.) będzie miało głęboko w poważaniu. Marysia zaczęła raczkować bardzo wcześnie w 6 m.ż.-gdzieś tak pod koniec (nie szykuje się aby Ania tak zaczęła, choć już tyłek powoli podnosi do góry). Za nic na świecie nie zmusicie raczkującego dzieciaka żeby oderwał się od nogi od stołu, donic, wszelkiej maści, książek znajdujących się na dolnej półce czy nie daj Boże zdechłej muchy która uchwała się pod kanapą. Kiedy Maria zaczęła raczkować kupowaliśmy jej jak szaleni wszystkie hiper-super zabawki (oj czego się nie robi dla dziecka), aby ją zachęcić do zabawy. WSZYSTKO BEZSKUTECZNIE, mała po 10 sekundach obejrzenia ruszała w bój przed siebie. Zabawkami zaczęła się dopiero bawić około 2 roku życia!!!!
Więc przy kupowaniu prezentów warto się zastanowić, czy nie daliśmy się wciągnąć w pułapkę którą przygotowały na nas koncerny, które wmówiły nam że jak nie kupimy 6.m. dziecku garnuszka-klocuszka to zostanie klasowym idiotą 😉 😉
Do mnie dotarło to dopiero po długim czasie trwania szału kupowania wszystkiego co najlepsze dla Marii. Ale z drugiej strony każda Matka czasami MUSI kupić coś co sprawi jej więcej radości niż własnemu dziecku :-).
Miłego kupowania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madalena napisał(a):
Laaf byłaś z Dawidkiem u tego kardiologa bo to jakoś teraz miało być.

Co do bólów głowy to szkoda gadać ja mam takie migreny ze nie mogę funkcjonować. Robiłam rożne badania nawet prześwietlenie czaszki z mózgu i na szczęście nic nie wyszło.
Najgorzej jest jak mam okres i owulację wtedy aż mi rozsadza głowę. Zazwyczaj mam wtedy bardzo niskie ciśnienie i puls ponad 100.


a brałaś znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie miałam znieczulenia przy porodzie ani nigdy wcześniej. Z tymi migrenami to najprawdopodobniej jest na tle hormonalnym ale jak brałam tabletki to mnie i tak bolała tylko w ciąży miałam spokój. U neurologa się kiedyś leczyłam ale to nic nie dało. Po prostu 3 dni mam wycięte z życiorysu. Mnie jak boli głowa to gorzej widzę i nie mogę znieść głosów. Teraz jest gorzej bo jak dostanę atak to jak Piotruś zacznie dawać czadu to mam wrażenie że mi wszystkie żyły w głowie popękają. Pewnie mnie ktoś teraz wyśmieje ale kiedyś nawet byłam u bioenergoterapeuty. On mi powiedział że mam wybity kręg szyjny dlatego mam migrenny a w dodatku jajniki mi szwankują i stąd też migrena. Popatrzył ma mnie i powiedział mi wszystko co mi dolega jak by czytał z jakiejś kartki. Wyszłam od niego w takim szoku jak nigdy.

Co po krwawienia dziąseł to ja mam z tym już od dawna problem. Po ciąży ten problem sięznów pojawił. Ja używam pasty do zębów lacalut aktiv i codziennie wieczorem między zęby wstrzykuje wodę utlenioną. ( woda utleniona zabija bakterie a przyczyna krwawienia dziąseł tkwi w podrażnieniu dziąseł przez bakterie.) Tak mi kiedyś doradził mój stomatolog i działa bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam migreny po ZZ. masakra, traciłam wzrok (tępiał mi wzrok) i chciało mi się wymiotować, raz nawet już mnie wieźli do szpitala, ale pod koniec jazdy się przestraszyłam i zażądałam powrotu do domu. Pomagają tabletki przeciwbólowe plus MAKSYMALNA CISZA I CIEMNOŚĆ, np. leżenie w samotności pod kołdrą i zastanawianie się czy przeżyję 😜
jak na razie za każdym razem udaje mi się 😉
więc łączę się w bólu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...