Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
CO do bóli glowy to w ciazy zupelnie mi ustapily a po znow zaczely. Pytalam o to neurolg i powiedziala ze czesto jest tak ze w ciazy poprawia sie krazenie (tyczylo to sie rowniez zawrotow glowy) i dostalam leki na poprawe. Po nich przede wszystkim bylam spiaca ale i zawroty troszke przeszly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to uwazaj mi sie herbata rozlala ... na kinola lepasa... tam gdzie myszka i enter jest no i sie zmarlo laptopikowi po jakims czasie...

Laaf ja wiem co na bol glowy najlepsze 😉 zostalo ci jeszcze trzy dni to szalej 😉

a tak bez jaj to pare razy w zyciu bolal mie glowa i strasznie wspolczuje Wam jesli Was boli;/

Mnie pare razy osattnio zakulo tak za lewm uchem... ale juz nie powtarza sie wiec ok.

Probuje oganrac jak otworzyc pliki z rozszerzeniem mts, ej informatyczki ratunku, mam pelno filmow maxymola i nie moge ich obejrzec poza aparatem ;(ot kurna mechanizacja... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez miewałam migreny 🤢 ale w czasie ciąży znikły i jak na razie nie wróciły a sposób niestety był jeden tabletki i położyć się spać oczywiście było to kiedy nie miałam dziecka teraz byłoby ciężko 🤢
poszłam z przyjaciółką na spacer ta wpadla na pomysł wypicia piwa u mnie a dzisiaj kumpele ze szkoły mają wpaść a ja już po piwku ☺️ masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
CO do bóli glowy to w ciazy zupelnie mi ustapily a po znow zaczely. Pytalam o to neurolg i powiedziala ze czesto jest tak ze w ciazy poprawia sie krazenie (tyczylo to sie rowniez zawrotow glowy) i dostalam leki na poprawe. Po nich przede wszystkim bylam spiaca ale i zawroty troszke przeszly.


Laaf ja swojego czasu tj dwa lata temu wylądowałam na neurologi w szpitalu bo od jakiegoś miesiąca prawie codziennie mdlałam z bólu żołądka i głowy aż po pewnym wyjściu z mężem do restauracji i pomieszaniu mocnej kawy, papierosów i chyba nie świeżego żarcia już nie doszłam do samochodu tylko klaplam pod (mąż nie zdążył mnie złapać. Pojechaliśmy do rodzinnego, ciśnienie 210/110 i cały czas przez trzy dni zawroty głowy, kilka razy zyganie aż trzeciego dnia mąż już mnie nie słuchał tylko wpakował w samochód i do szpitala. Od razu przyjęli na oddział i po wszystkich rezonansach, eeg, tomografii itp. ( jeszcze nigdy tak dokładnie mnie nie badali) okazało się że mam za prosty szyjny odcinek kręgosłupa i moje zawroty głowy, cholerne bóle do końca życia nie ustąpią. Tak niestety jest 😞
Teraz biorę Betaserc ale chyba g..no mi to pomaga bo w głowie się kręci i dalej boli. Ale... od 2 grudnia mam rehabilitację, zobaczymy może będzie lepiej. Oby bo inaczej zwariuję z bólu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra27 napisał(a):
laaf napisał(a):
CO do bóli glowy to w ciazy zupelnie mi ustapily a po znow zaczely. Pytalam o to neurolg i powiedziala ze czesto jest tak ze w ciazy poprawia sie krazenie (tyczylo to sie rowniez zawrotow glowy) i dostalam leki na poprawe. Po nich przede wszystkim bylam spiaca ale i zawroty troszke przeszly.

(...)
okazało się że mam za prosty szyjny odcinek kręgosłupa i moje zawroty głowy, cholerne bóle do końca życia nie ustąpią. Tak niestety jest 😞
Teraz biorę Betaserc ale chyba g..no mi to pomaga bo w głowie się kręci i dalej boli. Ale... od 2 grudnia mam rehabilitację, zobaczymy może będzie lepiej. Oby bo inaczej zwariuję z bólu.


oj narzekamy na zdrowie jak stare baby. 🙂 Ale ja mam to samo! chodziłam na rehabilitację i kupiłam specjalną poduszkę do spania. I ta poduszka jest rewelacyjna, jak znajde na googlu to wkleję, a teraz ide wyjmowac mała z wanny,

No i wklejam:
http://www.sklep-medyk.pl/katalog/index.php/przedmioty/kategoria/24
to ta poduszka open, początkwo spi się jak w trumnie, ale można się przyzwyczaić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laaf, jak już sprawdzałaś te bóle głowy, miałaś rezonanse i jest ok, to dobrze. W takim razie pogoda i pewnie ciśnienie je powoduje.

Ja mam niskie ciśnienie, przy nagłych zmianach pogody lub wahaniach ciśnienia łep mnie bolał i na to zawsze pomagała mi kawa, w ostateczności jak wyjątkowo nie przechodziło to brałam tabletkę przeciwbólową. Z tym bólem dało się w miarę funkcjonować. Współczuje Wam tych migren, bo przy Waszych bólach moje to pikuś.
Ostatnio jak bolała mnie głowa to zamiast 2 łyżeczek Inki wsypałam 1,5 Inki i 0,5 łyżeczki rozpuszczalnej i ból przeszedł, ale chyba tu psychika zadziałała.

Ja też przez całą ciąże nie miałam bólu głowy, a na krwawienie dziąseł to płukałam właśnie płynem Meridol i myłam zęby pastą Lacalut Activ - pomagało.

Ja będę piec na święta sernik, w tym roku dodam do niego chyba trochę rodzynek i żurawin, keks, zamiast piernika zrobię pierwszy raz ciasteczka: pierniczki, kruche i cynamonowe, a od mamy będę miała makowiec. 2 lata temu nieudało mi się ciasto drożdżowe do makowca i narazie nie ponawiałam prób zrobienia go, ale może spróbuje któregoś dnia, bo np. drożdżowe ciasto do pizzy wychodzi mi 🙂

Zapomniałam napisać, że wczoraj Olci nie podpasowało jabłuszko, krzywiła się i wypluwała, pomimo że było słodkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeżeli chodzi o ubieranie maluchów to dzisiaj Olcia przy + 2* była ubrana w bodziaka z krótkim rękawkiem, bluzeczkę, sweterek rozpinany (trochę grubszy), rajstopki, spodenki welurkowe, na stopki skarpetko-paputki antypoślizgowe, kombinezon, rękawiczki i czapeczka polarkowa zapinana pod bródką na rzep, do tego była przykryta grubym kocykiem.

A przy mrozach napewno ubiorę małą w bodziaka z długim rękawem, do tego bluzeczka, sweterek lub bluza,rajstopki, skarpetki,jeszcze jakieś paputki,spodenki welurkowe lub dżinsy albo inny zestaw na powyższy bodziak, rajstopki,pajacyk (cieplejszy),sweterek lub bluza, może do tego paputki, a reszta wiadomo.

Niektóre śpiworki mają kosmiczne ceny, więc póki co zadowolę się betem po mnie i mojej siostrze, moja babcia uszyje nowe poszewki na niego, małą na spacerek wsadzę w ten bet, przykryję grubym kocem, a pomiędzy materac wózka a prześcieradełko włożę jeszcze cienki kocyk i powinno być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my już po odwiedzinach 🙂 🙂 fajnie tak pogadać ze starym kumplem 😉 no i towarzystwo mieć będę, bo jego żona jest w 6 miesiącu ciąży 😜 dałam jej kilka gazet ciążowych - niech sobie dziewczyna poczyta 🙂

Ja dzisiaj Młodej na spacerek założyłam bodziaka z krótkim rękawem, skarpetki, na to welurkowy pajacyk, bluza z polaru, spodenki z cholerawieczego (mięciutka bawełna?) i taką Młodą zapakowałam w kombinezon. No i zimowa czapa na głowinę 🙂 Adze było chyba w sam raz, bo grzecznie w wózeczku siedziała, a później równie grzecznie zasnęła 😉

Tak piszecie o tych migrenach itp. Mnie rzadko boli głowa, a jeżeli boli, to z głodu 😉 albo ze spadku cukru we krwi 😉 wtedy muszę zjeść coś słodkiego i ból jak ręką odjął 😉 natomiast zdycham przy bólach menstruacyjnych 🤢 zaburzenia widzenia, wymioty, biegunka, pocę się jakbym w saunie siedziała, chwilę później mam gęsią skórkę i trzęsę się z zimna. Totalne osłabienie, że nie mogę ani ręką ani nogą ruszyć. Lekarstwo? 3 ibupromy "zwykłe" albo 2 "max" i transport do łóżka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to i ja ponarzekam 🙂 U mnie bóle głowy są od wyziębienia tejże. Wszyscy mogą chodzić bez czapki a mnie głowa wymarza. Nie znoszę czapek ale teraz już od jakiegoś czasu noszę codziennie karnie taką polarową, bo strach pomyśleć co by było gdybym teraz padła na ten paskudny ból głowy. Mdłości, zaburzone widzenie, gula w gardle, ogólnie błeeee...

Tak jak Was czytam, to zastanawiam się, czy jednak nie ubrałam Staśka dziś za chłodno: bodziak bez rękawów i nogawek + cienki pajacyk z nogawkami i długimi rękawami, 2 pary skarpetek frotowych (bo bez butów), bluza polarowa, czapka jesienna, rękawiczki z jednej warstwy polaru i w tym wszystkim w jesienny kombinezon bez butów. W wózku jechał w śpiworku który dostaliśmy z fotelikiem, sięgającym trochę powyżej pasa. Wyglądał na zadowolonego i też nieźle spał jak na niego, ale ja wiem?

Ten przepis Wam wkleję jutro albo pojutrze, bo go muszę odkopać na innym komputerze, żeby nie musieć wklepywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😉
pierwsza dzisiaj 😆, moje dziecko zjadło wczoraj na kolacje 220ml kaszy szok przezyłam bo zaczoł tyle jesc z dnia na dzien 🤪i były odrazy efekty bo spał do 6 rano wciagnoł butle i spał do 8 😜.., dałam mu tez wczoraj pierwszy raz kaszke waniliowa z bobovity łyzeczka i smakowało mu i zaczne juz go raczej czesciej karmic z łyzeczki bo widze ze samo mleko juzdla niego za mało bo zaraz marudzi , chyba sie nie najadał 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hajka 🙂

Komsi jak glowa napieprza to mi seks nie w glowie 😉 no i gratuluje 50 min ale to tak na pierwszy raz?

Aleksandra ja też brałam Betaserc ale za wiele to nie dawalo, teraz biore Cinnarizinum Hasco i moglabym po tym spac 24h na dobe 🤢
a co do kregoslupa to mi wyskakuje dysk pomiedzy 4 a 5 kręgiem i to też dodatkowo przyczynia sie do zawrotow 🤨 WB myslalam op takiej podusi ale na mysleniu poprzestalam tym bardziej ze zaszlam w ciaze i jak reka odjol no a teraz wrocilo 🥴

Kkasienko super widziec ze Gerdzik wraca do formy:P) nadrabia to nie jedzenie chlopaczyna kochany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN, Sprawdzaj kark dziecka jeśli ciepły to wszystko jest ok. Ania, jeszcze tydzień temu spała na dworze tylko w spiochach i bluzie z kapturem plus oczywiście przykryta. Dopiero teraz wprowadziłam kombinezon i do tego nie za ciepła czapka. A w foteliku dla dzieci nigdy nie jest ubrana ciepło (zazwyczja tylko w spiochy i jak przechodzimy z samochodu do pomieszczenia toprzykrywam ją kocykiem. Nie raz widziałam o zgrozo matki które wychodziły zgabinetu lekarskiego z dzieckiem ubranym w czapkę zimowy kombinezon i wciśniete w fotelik w którym dziecko już po 3 minutach było spocone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

laaf, jaki Dawidek zaśliniony 🤪

Wiejska Babo, to ja jestem z kategorii "o zgrozo matki" 😉 tyle tylko, że ja z Młodą na piechotę do przychodni pomykam 😉

Aga sobie chyba wczoraj odmroziła pyszczek 😞 ma strasznie czerwone policzki i bródkę 😞 😞 smaruję jej co chwila kremem, troszkę przez noc to przyblakło, ale pewnie przy pierwszym lepszym wyjściu na dwór znów będzie to samo. I to niezależnie od tego, czy wyjdę z nią dzisiaj, czy za tydzień 🤢 na szczęście nie przeszkadza jej to. No ale wygląda strasznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...