Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj ciotka sklerotyczka, przecież dziś 23...

Wszystkiego naj najlepszego dla naszej Agusi z okazji 9 miesięcy!!! Buziaki od Olci i cioci Ani

Ann, no to Staś nie trawi marcheweczki, może taką ugotowaną rozgnieć i tak podawaj, chociaż może też trochę jej wydalić w innej postaci, chyba że mylę się.

I po grzeczności Olci, coś pewnie chce, bo drze się w niebogłosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej

u nas też nocka nie zaciekawa mała się kręciła strasznie

co do biznesu to niestety w każdy na początku trzeba zainwestować my w ciuchy wsadziliśmy całą kase co zebraliśmy na weselu a troche tego było ok 25 tys
co do zajmowania się tym to robię to główie w nocy bo w dzień jak iga śpi nie bardzo zdąże coś zrobić poza sprawdzeniem przelewów i wysłaniem paczek ale pakowanie zostaje na robote w nocy i czasami siedze do 1 i pakuje zależy ile jest wiadomości
a opłaty za allegro też wcale nie są małe nam średnio wychodzi 1700 zł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Laaf mamy taka lampe stojaca, ktora ma dodatkowa taka mala do czytania i tam wykrecilismy zarowke bo sie zbila i nie wkrecilismy nowej, a tez jakos nikt nie pomyslalam, aby odlaczyc ja z pradu(idioci).I trzymalam Mala na rekach i na chwile sie obrocilam, a Julka zlapala za te lemke sciagnela ja w dol i wlozyla palca, trwalo to doslownie sekunde, zaczela strasznie plakac, ja patrze a tam paluszek przsypieczony nie duzo, ale zawsze.No i pojechalismy na poczatku na Kamienskiego, tam podlaczyli ja do monitora zobaczyc co z sercem, a pozniej na chirurgie niemowleca, zeby ktos obejrzal tego placa i tam juz nas zostawili na obserwacji.

BYlam w szpitalu jedna dobe, ale co sie na ogladalam to moje.Trzeba miec oczy do okola glowy i to za malo.
Byla dziewczynka 14 miesieczna, ktora wylala na siebie goraca kawe, poparzona buzka i klatka piersiowa, patrzylama na nia i lzy mialam w oczach tak to dziecko cierpialo dzisiaj ma operacje przeczepu skory.Inne dziecko spalo ze schodów i nabilo sobie guza, a krwiak pojawil sie na oku.Doslownie strasznie.

Julka spokojna, ranka sie goi, wiec chyba dobrze zrobilismy musimy tylko pojsc do poradni kardiologicznej zeby jednak ktos pozadnie zrobil jej to ekg, bo w szpitalu to laska ktora sie tym zajmuje byla jakas lewa, kable poplatane, wiadomo ze dziecko sie rusza, wiec jak jest kabel za krotki to zaraz go sobie sciagnie, pozniej kazala zebym ja ja wziela na kolana, wiec to chyba cos nie tak, skoro robi sie badanie na lezaco.
Dobrze byc w domu.

Mam syf przeokropny ide dzialac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry, my tez nie spimy, tzn od ok.8.00 ale smigam, juzz ogarnelam pod prsznicem bylam, zjadam sniadaniosa i zaraz bede mlodego karmic, bo o 10.00 ma przyjsc kolezanka i mamy isc razem do biura obywatelskiego, potrzebuje jakis papierek ona wiec sie z nia przejdziemy 😉pogoda odpowiednia wiec luz niech se mlody pooddycha 😉Jakos takoz jego przeziebieniem, niby kaszlu mniej ale gdzeis tam wysoko ten nochalito sie zapycha..
no zaraz mi z kojca wyleci trapez bo tak kombinuje zeby go dzwignac... i wypchac...
Zdroweczka dla Spryciary Agniesi!!! Caluski w udeczka od ciotki Komsi 😉 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek ;*

Wszystkiego najlepszego dla Agniesi ;* z okazji 9 miesiączków :*
Waja... 🥴 tyle strachu masakra... ale dobrze że wszystko się skończyło szczęśliwie ;*

przez noc znowu oddaliliśmy się od 4 miesjca 😞 jakoś mi zapał się stracił na ten konkurs... 😞 😞
mam wrażenie jak by przez noc wszystkim rosły głosy a my stoimy w miejscu a przecież przeważnie w nocy siedzi mało ludzi przed kompem... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola marudziła, dostała cyca i zasnęła, więc mam jakieś ok. 30-40 min. oddechu. Potem zrobię jej kaszkę i pójdziemy na spacerek.

No z rana zawsze jest coś do zrobienia, a ja znowu zaczęłam najpierw zasiadać przed kompem i ciężko mi się od niego odkleić, znowu muszę wrócić do trybu - net dopiero jak ja, Olcia i dookoła będzie ogarnięte, bo inaczej jakoś tak mało poukładany ten dzień mi się wydaje.

Ann, wiesz co, może wypróbuj (o ile na niego wogle zadziała) podczas przewijania Stasia mówić abecadło lub liczyć do 10 lub 20. Jak jeszcze używaliśmy przewijaka to do momentu jak jedno lub drugie mówiłam to był spokój, potem znowu wierciła się i obracała na brzuszek. Potem był czas, że nie działało nią i od jakiegoś tygodnia zaczynam mieć chwilę spokoju jak jej nawijam, jak przerwę w trakcie zmieniania pieluchy to muszę ją łapać, bo zwiewa i dalej nawijka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Waja ja na Kamisńskiego bylam wlsnie Dawida serducho spradzac 🙂 ale w sumie jestem zaskoczona ze na ta dobe was polozyli...
co do nieszczesciesc to niestety maluchy sobie robia krzywde i jak sama wiesz to jest ulamek sekundy...ech nie chcialabym tego ogladac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann faktycznie Stasiu mało wazy ale Zuzka w sumie tyle samo wazyła w jego wieku nawet mniej... 😮 teraz nie jestem pewna czy dobiła do 7kg ale widocznie takie są nasze dzieciaczki... 😜
co do wiercenia się moje dziecko mnie tak dobija tym... potrafi mi z obsraną dupą spiepszyć i raczkować po łóżku śmiejąc się przy tym na maksa... czasem pomaga danie jej coś do ręki np. linomag albo chusteczki nawilżające ale czasem nie działą nic! 😠 😠 jak już się uda ją złapać to zaczyna się ryk i ubieranie pampersa na czuja... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Ann faktycznie Stasiu mało wazy ale Zuzka w sumie tyle samo wazyła w jego wieku nawet mniej... 😮 teraz nie jestem pewna czy dobiła do 7kg ale widocznie takie są nasze dzieciaczki... 😜
co do wiercenia się moje dziecko mnie tak dobija tym... potrafi mi z obsraną dupą spiepszyć i raczkować po łóżku śmiejąc się przy tym na maksa... czasem pomaga danie jej coś do ręki np. linomag albo chusteczki nawilżające ale czasem nie działą nic! 😠 😠 jak już się uda ją złapać to zaczyna się ryk i ubieranie pampersa na czuja... 🤔


To wyobrazcie sobie, ze musialam Julce worek na mocz przykleic w szpitalu...

[size=5]Najlepsze zyczenia dla slicznookiej Agniesi:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Agusi, dużo zdrówka i uśmiechu 😘 😘 😘

Kwasiek Piotruś ma spora przerwę miedzy ząbkami ale tak chyba jest z pierwszymi zabkami bo kogo sie pytam to stwierdza ze dziecko ma lubi miało przerwę. Tak wiec dolne zabki ma małe i blisko siebie a góre ma takie większe i z przerwami jak mi sie uda to zrobie zdjecie bo tak sie uśmiecha do widać 🙂 mając na gorze 4 zabki miedzy jedynkami a dwójkami tez ma przerwe ale mniejsza ale to podobno sie schodzi jak dziecko ma już więcej ząbków

Waja ja chodze z Piotrusiem do kardiologa i ostatnio tez mu robili EKG na siedząco bo na leżąco płakał i sie wiercił a na rekach był spokojny. Pani doktor powiedziała ze wiecej sie dowie jak dziecko bedzie spokojnie na rekach rodzica niz lezało i płakało wniebogłosy (jak Piotruś) bo wtedy EKG jest zakłucone

Ann
a dlaczego na kolanach Stasiowi pampera przebierasz? Nie chce leżeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wcięło mi posta 😞 To jeszcze raz:
Zuziaku, ten link który zamieściłaś, czasami głosuje sam (pisze od razu że dziękują i zapraszają jutro) a czasami dopiero trzeba wcisnąć Zagłosuj na to zdjęcie. Nie umiem odgadnąć reguły. Ja się zorientowałam dopiero kilka dni temu i może się zdarzyć, że głosowałam czasami nieskutecznie. Może inni też? A ta różowa dziewczynka to musiała mieć ostatnio jakąś niezłą mobilizację, bo idzie jak taran do przodu - do trzeciego już jej bardzo niewiele brakuje i pewnie zaraz wskoczy.

Magda, u nas zmiana pampersa wygląda tak że jak tylko go położę na przewijaku albo gdziekolwiek (na plecach) natychmiast robi przewrót na brzuszek i zaczyna zwiewać. Nieważne czy mu dam coś do ręki, czy gadam, śpiewam, cokolwiek. Jedynie jak jest senny to się czasem udaje. Rozbieram go więc na kolanach i próbuję unieruchomić na przewijaku dopiero na sam czas zmiany pieluchy, a nawet tylko na czas założenia nowej (najpierw rozchylam żeby sprawdzić czego się spodziewać w środku). I tak na ogół od razu mi zwiewa więc na kolanach jest skuteczniej go unieruchomić i wyczyścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Dziękujemy za życzenia! 🙂 🙂 🙂 😘 😘

Waja, ja z praktyk w szpitalu dziecięcym najbardziej pamiętam właśnie oparzeniówkę... Trzeba mieć oczy dookoła głowy... z takich najbardziej dających do myślenia przypadków... chłopczyk w wieku naszych maluchów dotknął rączką rozgrzanego żelazka. Na żelazku została skóra z rączki. Każda zmiana opatrunku (ranę trzeba oczyszczać i przemywać...) to niesamowity ból i w efekcie płacz. Dziewczynka chyba 7-letnia, niby weszła sama do gorącej wody (w zasadzie do wrzątku...) - miała poparzone ręce do wysokości łokci, stopy, uda, pupę, sprawy intymne, kawałek pleców. Wyobraźcie sobie to i powiedzcie, w jaki sposób dziecko mogło samo znaleźć się w takiej pozycji w wodzie 🥴 i nie z oparzeniówki, a z intensywnej terapii... chłopczyk 1,5 roczny, śmigający gdzieś po polu. Przewrócił się i ciągnik przejechał mu po główce. Fartem główka trafiła w jakieś miękkie miejsce w trawie, ale na twarzyczce miał odbite ślady opon (dużych opon...), popękaną w kilku miejscach czaszkę i masę objawów świadczących o uszkodzeniu układu nerwowego... 😞

Ech, ja mogę tak w nieskończoność... sporo tego widziałam...

Angela, dzięki a odpowiedź odnośnie diastemy 🙂 🙂
Anulka, na początek może daj Olci mniejsze kawałeczki, niż ja dałam Adze. I nie panikuj, jak Olcia sobie pokaszle - w ten sposób się będzie uczyć połykania. Moja mama to straszna panikara, ledwo Aga kaszlnie podczas jedzenia, to moja mama panika w oczach, machanie rękami i krzyk "zakrztusiła się, zakrztusiła się!!". Już nie wiem ile razy jej zwracałam uwagę, żeby tak nie panikowała przy Adze, bo Aga bardziej boi się nagłej reakcji mojej mamy, niz tego, że coś ją posmyrało w gardło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, Stasiek super i jaki zadowolony hehe.

Kwasiek, teraz tak myślę, że dam Oli albo ugotowane warzywka rozdziabane widelcem albo takie starte+ziemniaczek drobo pokrojony.

A myślicie, że jak więcej ugotuję to część zostawić na drugi dzień w lodówce (z wywarem czy bez?), a potem podgrzać w mikrofalii czy lepiej codziennie na świeżo, jak gotowałam papkę to tak na 2-3 dni i było z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...